کاشت مو FUG | قیمت کاشت مو FUG

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

کاشت مو fug تقریبا مشابه تکنیک fit است به این معنی که در این روش، موها با توجه به برداشت بانک موی فرد به شکل تار به تار از پشت سر برداشته می شوند. کاشت مو در این تکنیک با توجه به فضاهایی که خالی از مو است و طاسی دارد انجام میشود.

 

به عبارتی دیگر در کاشت مو fug  از پشت سر فرد، یک نوار پوستی از بانک مو که دارای فولیکول های مو است جدا شده و بعد از آن این فولیکول های مو تقسیم بندی می شوند و به محل مورد نیاز منتقل می شوند. در ادامه با این تکنیک بیشتر آشنا شوید.

کاشت مو FUG با وجود ساده و سرپایی بودن به  دقت و ظرافت بالایی نیاز دارد که این کار توسط پزشک متخصصی مانند دکتر مهرشاد رابط به راحتی انجام میشود.اما مراحل این روش کاشت مو به چه صورت است؟

 

مرحله اول

پس از اینکه خط موی جلو مشخص گردید، بیمار بی حسی موضعی میشود تا در عین انجام عمل احساس درد ایجاد نشود و این کار دائم تکرار میشود تا درد را از بین ببرد.

 

مرحله دوم

در مرحله بعدی، نوار پوستی از محل بانک مو جدا شده و محل زخم توسط تکنیک Closure Trichophytic بخیه می شود.

 

مرحله سوم

در مرحله بعدی پوست برداشته میشود و در زیر میکروسکوپ های حرفه ای، که بدون نور و فاقد گرما هستند قرار داده میشوند و از این نوار پوستی، فولیکول های مجزای ۱ الی ۴ تار مویی جدا شده تا برای پیوند به مناطق بدون مو آماده گردند.

 

 استفاده از این میکروسکوپ های بدون گرما باعث میشود تا فولیکول ها خشک نشوند.

 

مرحله چهارم 

در عرض چند ساعت پیوند فولیکول های مو به ناحیه گیرنده انجام میگردد. کاشت فولیکول ها از راه ایجاد کردن شکاف های بسیار کوچک در پوست سر انجام می گیرد و البته درصد موفقیت عمل کاشت مو FUG به قرار دادن ماهرانه فولیکول مو و تبحر و تجربه تکنسین متخصص بستگی دارد.

 

مرحله آخر

پس پایان پیوند مو FUG، محل کاشته شده و اهدا کننده پانسمان می شوند.از بعد از انجام عمل نیز بیمار باید داروهای تجویز شده را مصرف کند و به استراحت بپردازد.

کاندیدای مناسب کاشت مو FUG

تکنیک کاشت مو fug برای افرای مناسب است که ریزش موی دائمی دارند و البته پشت سرشان دارای تراکم موی بالای باشد که برای پیوند مو مناسب باشد.

همچنین پوست سر این افراد باید حالت ارتجاعی داشته باشد و برخوردار از خونرسانی مطلوب باشد تا بعد از برداشت نواری از سر، جراحت  که ایجاد میود به پوست سر صدمه وارد نکند.علاوه بر این سلامت جسمی کامل از دیگر شرایط مهم قبل از انجام عمل کاشت مو است.

مزایای کاشت موی FUG

  • رشد طبیعی موهای کاشته شده
  • نتیجه دائمی کاشت مو و طبیعی به نظر رسیدن
  • سالم بودن گرافت ها پس از برداشت و موفق بودن عمل کاشت
  • ایجاد خط رویش طبیعی به دلیل تراکم بالا

مراقبت های بعد کاشت موی FUG

بعد از انجام کاشت مو به بیمار توصیه هایی میشود که باید رعایت کند.البته دوران نقاهت افراد مثل هم نیست ولی رعایت کردن و مراقبتهای بعد از پیوند مو باعث میشود تا نتیجه عمل مطلوب تر باشد.

 

خودداری از انجام کارهایی مانند انجام فعالیت های سنگین بدنی و ورزشهای سنگین، اجتناب از رفتن به سونا و استخر و همچنین خودداری از مصرف دخانیات از جمله برخی از توصیه های مراقبتهای بعد از کاشت مو است.

قیمت کاشت مو FUG

قیمت کاشت مو به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله شدت ریزش مو و وضعیت بانک موی فرد. انتخاب کلینک معتبر و پزشک متخصص و با تجربه از دیگر عوامل تعیین کننده هزینه کاشت مو هستند.

 

قیمت کاشت مو همچنین با توجه به انتخاب روش پیوند مو بستگی دارد و در کاشت مو FUG مواردی مختلفی برای تعیین قیمت باید مورد بررسی قرار بگیرند.

سوالات متداول کاشت مو

باید فرد معاینه شود و پزشک روش کاشت مو مناسب را تشخیص دهد.

بله، اگردر موقع سوراخ کردن برای کاشت دقت لازم صورت نگیرد ریشه موهای اطراف آسیب دیده و باعث ریزش آنها می شود

تعداد پیوندهایی که هر فرد باید دریافت کند به وابسته به حجم طاسی سر فرد و همچنین میزان حجم موی در خواستی فرد دارد.

رسانه های ما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا