لیزر میکرودرم آبریژن یکی روش درمانی است که با از بین بردن لایه‌ی سطحی پوست یا همان سلول‌های اپیدرم، تقسیم سلولی را تحریک و سلول‌های جدیدی را جایگزین سلول‌های شاخی و مرده پوست می‌کند. میکرودرم ابریژن اپیدرم را که از سلول های مرده پوست تشکیل شده و سطحی‌ترین لایه پوست است، مورد هدف قرار داده و با حذف این لایه‌ی مانع روی پوست جذب محصولات مراقبت از پوست را راحت‌تر می‌کند.

 • مزایا و عوارض
 • میزان اثرگذاری میکرودرم آبریژن
 • از روش های موثر در رفع جای لک و جوش
 • جوانسازی و جلوگیری از پیری پوست
 • انجام خدمات توسط تیم حرفه ای

برای دریافت مشاوره لطفا فرم زیر را پر کنید

دریافت مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

منظور از میکرودرم آبریژن چیست؟

میکرودرم ابریژن یک روش زیبایی غیرتهاجمی است که در آن لایه بالایی پوست برای جوانسازی و رشد پوست جدید و سالم برداشته می‌شود. این تکنیک یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از پوست به ویژه در ماه‌های تابستان است. این درمان می‌تواند برای بهبود زخم‌های خفیف، تغییر رنگ پوست در جهت مثبت، رفع آسیب‌های ناشی از نور خورشید و حتی بهبود ترک‌های پوستی مفید باشد. از جمله مزایای استفاده از این تکنیک می‌توان موارد زیر را نام برد:
پوست مرده، کدر و آفتاب سوخته را از بین می‌برد.

پوست را برای دریافت رطوبت و آبرسانی عمیق‌تر توسط ماسک‌ها و مرطوب‌کننده‌ها و آبرسان‌ها آماده می‌کند.

هیچ افزایش حساسیت به آفتاب به دلیل انجام استفاده از لیزر میکرودرم آبریژن نخواهید داشت.

بلافاصله بعد از درمان با این تکنیک پوست درخشندگی فوری پیدا کرده و برای استفاده از محصولات مراقبتی و یا آرایشی پوست آماده می‌شود.

لیزر میکرودرم ابریژن علاوه بر جوان‌سازی پوست علائمی چون لک‌های پوستی را نیز کاهش می‌دهد.

فایل صوتی در مورد میکرودرم آبریژن

دلایل استفاده از میکرودرم ابریژن

شاید این سوال در ذهن شما زیباجویان عزیز ایجاد شود که ما چرا و برای حل چه مشکلاتی باید لیزر میکرودرم ابریژن را برای انجام درمان‌های پوستی خود انتخاب کنیم. در ادامه به ذکر برخی از دلایل آن خواهیم پرداخت.

تکنولوژی ضد پیری است

میکرودرم ابریژن یک روش درمانی مناسب برای کاهش علائم پیری مانند خطوط ریز و چین‌وچروک صورت است. اثرگذاری این تکنیک روی نواحی با پوست نازک مانند اطراف چشم، گردن و پیشانی که اولین نشانه‌های پیری در آنها ظاهر می‌شود بسیار خوب عمل می‌کند. پس از چندین جلسه درمانی، پوست شما صاف‌تر به نظر رسیده و علائم پیری کمتر خواهند شد.

برطرف کردن جای جوش

میکرودرم ابریژن می‌تواند به محو شدن و کاهش زخم‌های ناشی از آکنه عمیق و جوش‌های کیستیک کمک کند. یکی از روش‌های اثرگذاری این متد زیبایی تحریک تولید کلاژن است که به نوبه خود باعث افزایش تولید پوست جدید می‌شود.

برطرف کردن علائم کشیدگی پوست

حتما روی بدن خود و یا اطرافیان خود متوجه خطوط ناشی از افزایش یا کاهش وزن و یا علائم کشش پوستی پس از بارداری شده‌اید، یکی از اهداف میکرودرم آبریژن از بین بردن این خطوط روی پوست است که ظاهر ترک‌ها را بهبود می‌بخشد.

از بین بردن ملاسما

ملاسما نوعی هیپرپیگمانتاسیون است و به صورت لکه‌های قهوه‌ای یا خاکستری روی صورت، گردن، سینه و بازوها ظاهر می‌شود. استفاده از لیزر میکرودرم آبریژن برای بهبود ظاهر ملاسما مفید است. از دیگر مواردی که استفاده از تکنیک لیزر میکرودرم آبریژن می‌تواند روی آنها موثر واقع شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود وضعیت پوست آسیب دیده در برابر نور خورشید
 • کوچکتر کردن منافذ پوست که بیش از حد بزرگ شده‌اند
  رفع رنگدانه‌های پوستی
 • برطرف کردن خطوط ریز و چین‌وچروک
 • رفع مشکل تولید بیش از حد چربی پوست

میکرودرم ابریژن به طور قابل توجهی ظاهر چین‌وچروک‌های ظریف، تیرگی، رنگدانه‌ها و منافذ بزرگ را تنها پس از سه جلسه بهبود می‌بخشد. قطعاً با گذراندن جلسات بیشتر اثرات بهتری را روی پوست خود شاهد خواهید بود.

روش کار لیزر میکرودرم آبریژن چگونه است؟

اولاً تکنیک استفاده از لیزر میکرودرم آبریژن بایستی توسط یک پزشک متخصص زیبایی اجرا شود پس از مراجعه به محل‌های غیرمعتبر برای انجام این متد زیبایی خودداری کنید. از آنجائیکه تکنیک استفاده از میکرودرم آبریژن کاملا بدون درد است پس نیازی به استفاده از بی‌حس‌کننده‌های موضعی وجود ندارد. پزشک با کشیدن آرام هندپیس این دستگاه روی پوست کار درمان را آغاز می‌کند و برای پیشگیری از وارد شدن هر نوع آسیبی به پوست ممکن است قبل از آغاز کار از کریستال‌هایی روی پوستتان استفاده کند.
این فرآیند به آرامی بیرونی‌ترین لایه پوست را لایه‌برداری می‌کند و اساساً لایه رویی را از بین می‌برد تا پوستی سالم‌تر داشته باشید. حس استفاده از این دستگاه روی پوست به ماننده کشیده شدن سمباده روی آن است با اینکه دردی ندارد ولی تورم و قرمزی خفیفی بعد از درمان تجربه خواهید کرد. برای مبارزه با هر گونه عارضه جانبی، متخصص مراقبت از پوست شما در پایان درمان از مرطوب کننده استفاده می‌کند و یک رژیم مراقبت از پوست در خانه به شما عزیزان ارائه می‌دهد. هرچند برای اثرگذاری بهتر این نوع درمان نیاز به انجام چندین جلسه درمانی مکرر وجود دارد ولی بسیاری از مراجعان بلافاصله پس از عمل متوجه نتایج آن می‌شوند.

آمادگی‌های قبل از میکرودرم ابریژن

درمان با لیزر میکرودرم ابریژن نیازی به آمادگی خاص قبل از جلسه درمان ندارد فقط به منظور پیشگیری از آفتاب‌سوختگی بهتر است در هفته قبل از جلسه درمانی، به هنگام خارج شدن از منزل و یا قرارگیری در معرض آفتاب از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید. همچنین از محصولات مراقبت از پوست خشن و یا سایر روش‌های زیبایی که حساسیت پوست شما را تحریک می‌کنند استفاده نکنید. در روز جلسه درمان نیز پوست شما باید عاری از هر نوع محصول مراقبتی و یا آرایشی باشد.

در طول درمان میکرودرم آبریژن چه اتفاقاتی میافتد؟

پروسه درمان با بررسی پوست فرد و تمیز کردن آن شروع می‌شود، سپس پوست سفت نگه داشته شده و بعد از مالیدن کریستال‌های اکسید آلومینیوم روی پوست هندپیس دستگاه روی پوست کشیده می‌شود و باعث از بین بردن سلول‌های مرده روی پوست می‌شود. حین کشیدن دستگاه ممکن است شما کمی احساس ناراحتی کنید ولی این ناراحتی کاملا قابل تحمل بوده و نیازی به استفاده از بی‌حس کننده وجود ندارد.

در مرحله بعدی یک دستگاه با قدرت مکش روی پوست کشیده شده و سلول‌های مرده پوست و کریستال‌های باقی‌مانده را جمع می‌کند تا پوست تازه جدیدی نمایان شود. این دستگاه مکش به تحریک جریان خون تازه کمک می‌کند و منجر به جوان‌سازی پوست و تشویق تولید کلاژن و الاستین آن می‌شود. سپس بعد از اطمینان از تمیز بودن پوست فرد از کرم ضد آفتاب با SPF مناسب استفاده می‌شود تا پوست حساس از گزند اشعه‌های خورشید در امان بماند.

انتظاراتی که باید از درمان میکرودرم ابریژن باید داشت

بلافاصله پس از استفاده از تکنیک لیزر میکرودرم آبریژن، پوست شما ممکن است صورتی به نظر برسد و احساس حساسیت بیشتری نسبت به معمول داشته باشید. این حالت پوست باید ظرف چند ساعت محو شود. خطر کبودی نیز وجود دارد، اما زمانی که یک پزشک باتجربه این تکنیک را انجام دهد، بروز این اتفاق نادر است. در روزهای آتی نیز ممکن است حسی شبیه به آفتاب‌سوختگی خفیف در پوست خود داشته باشید ولی جای نگرانی وجود ندارد و شما بلافاصله بعد از درمان می‌توانید به زندگی عادی و روزمره خود بازگردید.

نکات مراقبتی پس از درمان لیزر میکرودرم آبریژن

همانطور که گفته شد با انجام میکرودرم ابریژن نیازی به نگرانی از بابت دوران نقاهت وجود ندارد و شما بلافاصله می‌توانید به زندگی عادی خود بازگردید. در صورتی که پوستتان قرمز شد نگران نباشید در عرض چند ساعت به صورت خودبخود ناپدید خواهد شد در عوض بعد از درمان پوست شما صاف‌تر، منافذ آنها کوچکتر و در صورت داشتن جوش شاهد کاهش آنها خواهید بود.
برای دستیابی به نتایج مطلوب بعد از میکرودرم ابریژن که لایه‌های سطحی پوست را پاکسازی و تقسیم سلولی را تحریک می‌کند، باید دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی را که پزشک ارائه می‌دهد، دنبال کنید. نکات مراقبتی زیر به محافظت از پوست شما و سرعت بخشیدن به روند بهبود برای پوستی صاف و جوان‌تر کمک می‌کند.

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

از آنجائیکه در روزهای اول بعد از درمان معمولا پوست در برابر اشعه‌های مضر خورشید بسیار حساس است پس لازم است که از کرم‌های ضدآفتاب با SPF بالا در مواقعی که نیاز به حضور در معرض نور خورشید دارید استفاده کنید و یا تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض مستقیم تابش خورشید خودداری کنید.
از به کار بردن محصولاتی که می توانند باعث تحریک پوست شوند خودداری کنید
حداقل تا ۷۲ ساعت پس از لیزر میکرودرم ابریژن نباید از محصولات لایه‌بردار پوست، و سایر محصولات ناملایم استفاده کنید چرا که ممکن است پوست شما را تحریک کنند، همچنین لازم است تا بعد از درمان از مالش پوست خود اجتناب کنید.

پوست خود را هیدراته نگه دارید

پس از یک جلسه میکرودرم ابریژن، شما احساس شادابی و نرمی در پوست خود خواهید داشت. بعد از این درمان پوست پذیرای آبرسان‌ها و مرطوب‌کننده‌ها خواهد بود، با استفاده از این محصولات پوست خود را هیدارته نگاه دارید.

از ورزش های شدید خودداری کنید

انجام یک ورزش خوب و مناسب می‌تواند خلق‌وخوی شما را بهبود بخشد و به پوست شما درخشندگی سالمی بدهد، اما باید تا چند روز پس از میکرودرم ابریژن از فشار آوردن به خود اجتناب کنید. پوست شما پس از درمان حساس‌تر خواهد شد و تعریق می‌تواند منجر به تحریک پوست شود. به همین دلیل، باید از سونا و حمام آب گرم نیز برای چند روز تا زمانی که پوست شما به طور کامل بهبود یابد، خودداری کنید.

از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید

آسپرین و ایبوپروفن هر دو دارای اثر رقیق‌کنندگی خون هستند که می‌تواند روند بهبودی را کند کند. شما باید از مصرف این داروها و سایر داروهایی که خون را رقیق می‌کنند تا ۴۸ ساعت پس از درمان خودداری کنید. همچنین توصیه می شود تا زمان بهبودی کامل پوست از مصرف الکل خودداری کنید.

برای دریافت مشاوره لطفا فرم زیر را پر کنید

دریافت مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

چند جلسه میکرودرم ابریژن برای کسب نتایج مطلوب توصیه می‌شود؟

بسته به نوع و وضعیت پوست شما، درمان‌های مورد نیاز ممکن است متفاوت باشد. پزشک پوست شما در ناحیه مورد نیاز برای درمان را ارزیابی می‌کند و برنامه‌ای مناسب برای شما ارائه می‌دهد. به طور کلی، حداقل ۶ جلسه را در فواصل دو هفته‌ای یا ماهانه توصیه می‌کنند چرا که برای حفظ نتایج به درمان‌های نگهداری نیاز خواهد بود.

آیا درمان میکرودرم آبریژن در دوران بارداری مجاز است؟

بله. دریافت این درمان در دوران بارداری بی‌خطر است. با این حال، لطفاً در صورتی که این درمان با سایر خدماتی که از داروهای موضعی منع مصرف استفاده می‌کنند، همزمان باشد، هر گونه اطلاعات مرتبط در مورد بارداری خود را در هنگام رزرو به کلینیک محلی خود ارائه دهید.

مدت زمان استراحت برای میکرودرم ابریژن چقدر است؟

هیچ زمان استراحتی برای این درمان وجود ندارد. ممکن است بعد از درمان برخی عوارض جانبی خفیفی را تجربه کنید که معمولاً در عرض ۲۴ ساعت فروکش می‌کند.

نمونه ویدئو

Video sample

پزشکان

physicians

سوالات متداول

FAQ

پرسش و پاسخ

Comment
ثبت نظر