مزو پروایج محصولی حرفه ای از کمپانی The Wave Innovation Group ایتالیا می باشد. که دارای آخرین نسل تکنولوژی در افزایش ظرفیت بیوسنتز فیبروبلاست ها، افزایش فعالیت سلولی، هیدراتاسیون و سنتز کلاژن، افزایش الاستینی، که ماده موثر آن هیالورونیک اسید می باشد. هیالورونیک اسید ماده ای است که به طور طبیعی می تواند ۱۰۰۰ برابر خود آب جذب کند. و در حفظ بالانس آب بدن کمک می کند. و از نازک شدن پوست و تحلیل آن، با بالا رفتن سن ( که هر سال حدود ۰.۶% ) است، جلوگیری می نماید. مزو پروایج غنی شده از هیالورونیک اسید غیر کراس لینک می باشد. که برای ترمیم ماتریکس خارج سلولی، ناشی از پیری و بازیابی عملکرد فیزیولوژی پوست ساخته شده است. و تاثیر بسیار مثبتی بر ظاهر پوست می گذارد. در ادامه ی این مقاله به بررسی نکات استفاده از این نوع ژل می پردازیم.

 • بهترین روش تزریق مزو پروایج
 • پزشک متخصص تزریق مرو پروایج
 • عوارض تزریق مزو پروایج
 • توصیه های مراقبتی تزریق مرو پروایج
مزوپروایج

درخواست نوبت یا وقت مشاوره

لطفا نام و شماره موبایل خود را در فرم زیر وارد کنید

دریافت مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نقاط قابل تزریق مزو پروایج

نقاط قابل ترزیق شامل: صورت، گردن، دست، دکلته می باشد. توجه داشته باشید که پروایج فقط جهت تزریق زیر جلدی ( داخل درم سطحیو میانی ) استفاده می گردد.

ویژگی های مزو پروایج

تزریق راحت، چگالی پایین و پر کنندگی خیلی کم از ویژگیهای این ژل است. بدلیل چگالی پایین جهت زاویه سازی و پر کنندگی خطوط استفاده نمی شود.

کاربرد های مزو پروایج

 1. آب رسانی عمیق پوست
 2. بهبود قابلیت ارتجاعی پوست
 3. پیش گیری از علائم پیری و جوانسازی پوست
 4. حفظ درخشندگی پوست
 5. ایجاد چهره شفاف تر و سالم تر
 6. درمان جای آکنه
 7. درمان جای آبله مرغان
 8. درمان ترک های پوستی
 9. با بازسازی ماتریکس خارج سلولی ، استحکام پوست را بهبود می بخشد
 10. با تشکیل الیاف کلاژن و الاستین جدید ، فعالیت فیبروبلاست ها را افزایش می دهد
 11. دارای عمل پاک کننده روی رادیکال های آزاد
 12. محدود کردن کراتوز اکتینیک
 13. نئوانژیوژنز را طولانی می کند

تعداد جلسات درمانی با استفاده از مزو پروایج

مقدار تزریق بسته به میزان چین و چروک دارد. پس از تزریق باید محل، ماساژ داده شود. تا بطور یکنواخت پخش شود. ۳ جلسه درمانی به فاصله زمانی یک هفته و در صورت نیاز جلسات ماهانه پیشنهاد می گردد. تکرار سالیانه برای حفظ جوانی و زیبایی توصیه می شود.

عوارض جانبی مزو پروایج

همانند سایر ژل ها و فیلتر ها ممکن است قرمزی، ورم، التهاب، خارش، برآمدگی و درد هنگام فشار بر روی محل تزریق بوجود آید. که پس از چند ساعت و حداکثر بعد از یک هفته کاملا بهبود می یابد.

مراقبت های پس از تزریق مزو پروایج

 1. تا ۱۲ ساعت پس از تزریق از لوازم آرایشی استفاده نشود.
 2. به مدت یک هفته پس از تزریق از قرار گرفتن مقابل نور مستقیم خورشید بپرهیزید.
 3. یک هفته از سونای ترک و سونا دوری کنید.

چه افرادی نباید از مزو پروایج استفاده نمایند؟

 1. افراد با سابقه بیماری خود ایمنی
 2. افراد با سابقه حساسیت به هیالورونیک اسید
 3. بیماران با زخم هایپرتروفیک
 4. زنان باردار و شیرده
 5. افراد کمتر از ۱۸ سال

بسته بندی مزو پروایج

هر جعبه مزو پروایج حاوی یک سرنگ ۲ سی سی از پیش آماده به همراه ۲ سوزن ۳۰ G1/2 یکبار مصرف و بروشور محصول می باشد. این محصول می بایست در دمای ۲ تا ۲۵ درجه سانتیگراد و در جعبه نگهداری شود. این محصول دارای مجوز CE اروپا و مجوز وزارت بهداشت ایران است و با ضمانت اصل بودن خدمت متقاضیان و افراد به فروش می رسد.

بسته بندی مزو پروایج

بهترین سن استفاده از مزو پروایج

مرحله ترمیمی Proage را می توان در هر سنی اعمال کرد و هدف آن بهبود هیدراتاسیون ، کشش و تیرگی صورت یا هر قسمت دیگر بدن است که برای درمان نیاز دارید. البته که توصیه می شود تا قبل از ۱۸ سالگی اقدام به استفاده از این ژل نکرد.

فاصله بین تعداد جلسات تزریق مزو پروایج

بسته به پیری پوست ، هر ۷-۱۵ روز یا هر ماه یک جلسه تزریق مزو پروایج انجام دهید. پروتکل تزریق ۴ مرحله ای ؛ ۳ مرحله در فواصل هفتگی انجام می شود و ۱ جلسه آخر در فاصله یک ماه تزریق می گردد. حداقل تعداد جلسات تزریق مزو پزوایج نیز دو مرحله طی یک سال (هر ۶ ماه) می باشد.

روند تزریق مزو پروایج

در لایه درم سطحی تزریق می شود.

تکنیک نقطه به نقطه در نواحی مختلف صورت قابل تزریق می باشد.

قابل تزریق با کانولا و سرسوزن می باشد.

از مزو پروایج برای تزریق در چه نواحی استفاده می شود؟

مزوژل پروایج برای خطوط صورت ، دست و گردن استفاده می شود. توجه نمایید که از آن جایی که مزو پروایج خاصیت پر کنندگی ندارد، بنابراین جهت زاویه سازی صورت و پر کنندگی خطوط از این نوع ژل استفاده نمی شود.

مقدار تزریق مزو پروایج

مقدار تزریق بستگی به شرایط پوست (میزان چین و چروک، پیری پوست و …) دارد.

درمان ایده آل شامل ۳ تا ۴ جلسه به فاصله زمانی یک هفته تا ۱۰ روز یا ماهی یکبار است. درمان نگه دارنده حداقل ۲ دوره در سال توصیه  می شود.

بعد از تزریق می بایست محل تزریق ماساژ داده شود تا به صورت یکنواخت پخش گردد.

بعد از اولین تزریق نتایج قابل مشاهده است.

 ماندگاری مزو پروایج

میزان ماندگاری مزو پروایج در افراد مختلف، متفاوت می باشد بسته به شرایط بدنی هر فرد. اما باید گفت که حداکثر حدود ۶ ماه می باشد به شرط اینکه شخص کاهش وزن شدید نداشته باشد.

عوارض جانبی تزریق مزو پروایج

از آن جایی که مزو پروایج Biostimulation می باشد، استفاده از آن حداقل عوارض را داراست، اما همانند سایر ژل ها و فیلرها ممکن است قرمزی، ورم، التهاب، خارش، برآمدگی در هنگام فشار بر روی محل تزریق بوجود بیاید که پس از چند ساعت و حداکثر بعد از یک هفته بهبود می یابد. و از این بابت نگرانی برای افراد وجود ندارد.

مهم ترین نکات مراقبتی تزریق مزو پروایج

 1. در افرادی که دارای آکنه فعال، تبخال، التهاب، عفونت و بیماری های جدی پوستی می باشند نباید تزریق مزو پروایج انجام شود.
 2. به بیماران توصیه می شود تا ۱۲ ساعت بعد از تزریق از لوازم آرایشی استفاده نکرده و به مدت یک هفته بعد از تزریق، از سونا، حمام ترکی و در معرض آفتاب قرار گرفتن خودداری نمایند.
 3. همچنین پیشنهاد می شود پروسه هایی مانند لیزر موهای زائد، پیلینگ و RF قبل از درمان با مزو پروایج انجام شوند. ولی چنانچه نیاز به انجام این پروسه ها بعد از تزریق بوجود آمد حداقل ۱ ماه بعد صورت گیرد.

تزریق مزو پروایج در مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مهرشاد رابط

در مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مهرشاد رابط کلیه خدمات زیبایی و درمانی پوست و مو به شما عزیزان در بالاترین سطح کیفیت ارائه می شود. در همین راستا در صورتی که قصد جوانسازی چهره ی خود را دارید می توانید خدمات تزریق مزو پروایج را توسط پزشکان متخصص پوست دراین مرکز دریافت نمایید. همچنین با توجه به تجربه و تخصص حرفه ای این مرکز در حوزه ی اقدامات زیبایی در صورتی که در این مرکز تزریق انجام بدهید، جای نگرانی برای شما از لحاظ عوارض و خطرات احتمالی وجود نخواهد داشت. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره در راستای تزریق مزو پروایج یا سایر اقدامات زیبایی دارید، از طریق شماره های موجود در سایت می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و پاسخ تمامی سوالات خود را به دست أورید. همچنین امکان تنظیم جلسه ی مشاوره ی حضوری نیز برای شما وجود دارد.

پزشکان

physicians

سوالات متداول

FAQ

پرسش و پاسخ

Comment
ثبت نظر
 • محمد گفت:

  سلام اقای دکتر وقت بخیر،من یک آقا هستم۳۵ ساله،گودی جای جوش دارم توی صورتم نسبتا عمیق،این اسکارها برمی گرده به دورانی که مدرسه دبیرستان بودم،صورتم مرتب جوش می زد بهش نرسیدم وجای جوش یااسکار ماند.
  ۱-ایا این گودی جای جوش به صورت صد درصد
  ترمیم یا از بین می رود؟
  ۲-روش یا ترکیبی از چند روش با کمترین عوارض وبا بیشترین بازسازی یا نتیجه گیری چیست؟
  ۳-نظرتون در مورد مزوی ترمیمی پوست مانند
  مزوی Nacleonix پرومای ایتالیا چیست؟
  این مزو به صورت تزریق است یاپاشیدنی روی پوست؟ با تشکر.

  • دکتر مهرشاد رابط گفت:

   سلام وقت بخیر. ابتدا تشریف بیارید کلینیک تا میزان جای جوش و عمق آن مشخص بشه سپس با توجه به عمق جای جوش از روش مناسب که میتواند از روش های مختلف درمان دارویی، لیزرهای فرکشنال، آفرودیت و سایر لیزر های کلینیک برای درمان جای جوش و هر گونه ناهنجاری پوست استفاده کرد. با درورد فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.