پیدا شدن چین و چروک‌ها در صورت، از اولین نشانه های آغاز روند پیری پوست می باشد. حتی افرادی که به ظاهر خود بسیار اهمیت می‌دهند و مراقبت‌های پوستی شدیدی دارند، نیز در نهایت در دام پیری می‌افتند.

خط اخم اولین نقطه‌ای است که این علائم پیری را به وضوح نشان می‌دهد. خوشبختانه روش‌های زیادی برای از بین بردن این خط از ظاهر صورت شما وجود دارد که یکی از آن‌ها تزریق ژل است. اگرچه ژل‌ها به صورت موقت این خطوط و چین و چروک‌ها را از بین می‌برند، اما همین درمان موقت در ظاهر شما تاثیر زیادی می‌گذارد.

بنابراین هر آن چه در مورد ژل‌ها تا به امروز خوانده یا شنیده‌اید را کنار بگذارید و با ما در این متن همراه شوید. ما اطلاعات کاملی در این زمینه ی جوانسازی با تزریق ژل در اختیار شما قرار می‌دهیم.

چرا افراد نیاز به تزریق ژل خط اخم پیدا می کنند؟

هرچه سن شما بالاتر می‌رود، پوست شما حالت کشسانی خود را بیشتر از دست می‌دهد. از طرفی دیگر، ماهیچه‌ها و چربی‌های صورت شما نیز شروع به نازک شدن می‌کنند. این موارد دست به دست یکدیگر می‌دهند و پوست صاف و یکدست شما را تغییر می‌دهند. این موضوع تا جایی ادامه پیدا می‌کند که چین و چروک‌های تازه در پوست شما ظاهر می‌شود.

اما دیگر مانند گذشته نیست که با دیدن اولین چین و چروک‌ها احساس کنید که شادابی جوانی خود را از دست داده‌اید. البته نگران نباشید، روش‌های زیادی وجود دارند که نمی‌گذارند زیبایی ظاهری شما خدشه‌دار شود؛ یکی از این روش‌ها تزریق ژل است.

با اینکه بسیاری از افراد به دنبال راه‌های طبیعی برای درمان چین و چروک‌های صورت خود هستند، اما باید بدانند که این راهکارهای طبیعی تا یک جایی کارساز هستند. در نهایت چین و چروک‌ها در این مبارزه پیروز خواهند شد و آن‌ها را مجبور به تزریق ژل خواهند کرد.

با تزریق ژل خط اخم مشکلاتی از قبیل، صاف کردن خطوط، بازگرداندن حجم از دست رفته و جمع شدن پوست حل خواهند شد. تزریق ژل روشی کم تهاجی است که با کمترین عوارض و آسیب مشکلات پوستی ظاهر شما را درمان خواهد کرد؛ بنابراین از انتخاب و انجام این روش درمانی ترسی به خود راه ندهید.

تزریق ژل خط اخم

آیا تزریق ژل خطرناک است؟

با وجود فراگیر شدن تزریق ژل خط اخم همچنان بسیاری از افراد وجود دارند که در انجام این روش زیبایی تردید دارند. معمولا این افراد چون هیچ شناختی در مورد مواد تزریق شده ندارند، نگران عوارض آن‌ها هستند. برای این که نگرانی شما را در این مورد برطرف کنیم، باید بگوییم که مواد تشکیل دهنده و اصلی اکثر ژل‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • هیالورونیک اسید (HA)؛
 • کلاژن؛
 • میکروسفرهای پلی متیل متاکریلات (PMMA).

هیالورونیک اسید و کلاژن که به صورت طبیعی توسط پوست تولید می‌شوند. بنابراین تزریق آن‌ها به پوست هیچ خطری برای شما نخواهد داشت. اما در مورد میکروسفرهای پلی متیل متاکریلات؛ این مواد توپ‌های ریز و درشت مصنوعی هستند که با تزریق به پوست شما ساختار زیر چین و چروک‌ها را پر می‌کنند.

حال که مواد تشکیل دهنده ژل‌ها را می‌دانید، دیگر زمان آن رسیده است که تردیدهای خود را کنار بگذارید. بیایید پا را فراتر گذاشته و کمی بیشتر در مورد تزریق ژل خط اخم بدانید. ماندگاری تزریق ژل نیز در نقاط مختلف بدن متفاوت می باشد.

تزریق ژل بهتر است یا بوتاکس ؟

یکی دیگر از درمان‌هایی که برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت پیشنهاد می‌شود، بوتاکس است. وجود این روش‌های درمانی مختلف ممکن است شما را در انتخاب یکی از آن‌ها سردرگم کند. اما با شناخت هر کدام از این روش‌ها بهترین روش را انتخاب خواهید کرد.

تزریق ژل لب
بیشتر بخوانید

بوتاکس بهترین گزینه برای از بین بردن چین و چروک‌های پویای صورت است. در این روش ماهیچه‌های صورت شل می‌شوند. اگر بخواهیم ساده‌تر بگوییم، بوتاکس از حرکت ماهیچه‌های صورت جلوگیری می‌کند. به این ترتیب مانع از ایجاد چین و چروک در صورت نیز خواهد شد. این در حالی است که با تزریق ژل خط اخم شما پر می‌شود. درواقع ژل چین و چروک‌ها را پر کرده و آن‌ها را از بین می‌برد.

با توجه به تعریفی که از این دو روش در اختیار شما قرار دادیم، پرواضح است که ژل در از بین بردن خط اخم موثرتر خواهد بود. در نقطه مقابل بوتاکس بهترین گزینه برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک در صورت به شمار می‌آید.

درنتیجه بوتاکس گزینه‌ای است که تنها تا اواسط ده سوم زندگی توقع شما از زیبایی صورت را برآورده خواهد کرد. اما تزریق ژل در هر سنی دغدغه شما را رفع خواهد کرد.

برطرف کردن خط اخم با تزریق

بهترین فیلرها برای خط اخم

معمولا پزشک متخصص شما را در انتخاب نوع ژل تزریقی راهنمایی می‌کند. اما این بدان معنا نیست که شما نباید از ماده تزریقی به صورت خود آگاه باشید. در ادامه شما را با انواع ژل‌هایی که به این منظور استفاده می‌شوند، آشنا می‌کنیم.

 • ژل‌های بر پایه هیالورونیک اسید

به طور کلی ژل‌هایی که بر پایه هیالورونیک اسید هستند، طرفداران زیادی دارند. محبوبیت این ژل‌ها به واسطه ایمنی بالا، عوارض کم و اثرات آنی آن است. همچنین این دسته از ژل‌ها پس از تزریق توسط بدن متابولیزه می‌شوند. از این رو ژل‌هایی که بر پایه هیالورونیک اسید هستند، موقتا چین و چروک‌های صورت شما را از بین می‌برند.

دو مورد از بهترین فیلرهای بر پایه هیالورونیک اسید، ژل‌های ژوودرم و رستیلن هستند. ژل‌های این دو برند به خوبی چین و چروک‌های صورت شما را پر خواهند کرد. اگر این ژل‌ها را تزریق کنید، ماندگاری اثر آن را بین 6 الی 12 ماه مشاهده خواهید کرد.

 • ژل‌های بر پایه میکروسفرهای پلی متیل متاکریلات (PMMA)

این دسته از ژل‌ها نیز به طور گسترده در تزریق ژل خط اخم استفاده می‌شود. یکی از معروف‌ترین ژل‌های بر پایه PMMA ژل‌های برند بلافیل (Bellafill) است. جالب است بدانید که ژل‌های این برند در مقایسه با ژل‌های برند ژوودرم و رستیلن ماندگاری بیشتری دارند.

اگر کنجکاو شدید، باید به شما بگوییم که آثار حاصل از تزریق این ژل‌ها معمولا پنج سال پس از تزریق نیز قابل مشاهده است. نتیجه شگفت‌انگیزی است که هر فردی را برای امتحان آن وسوسه می‌کند.

اما آن چیزی که ژل‌های این برند را در میان انواع ژل‌های دیگر خاص می‌کند، وجود کلاژن در ترکیبات آن است. این کلاژن به افزایش حجم پوست و جوانسازی فوری آن کمک می‌کند.

البته که این دسته از ژل‌ها ماندگاری بیشتری نسبت به ژل‌های بر پایه هیالورونیک اسید دارند، اما این دلیل خوبی نیست که این ژل‌ها را بهترین محصول برای رفع خط اخم معرفی کنیم. از آن جایی که PMMA ماده‌ای مصنوعی است، درنتیجه عوارض ناشی از آن نیز بیشتر از فیلرهای دیگر است.

در برخی از موارد دیده شده است که این ژل‌ها پس از تزریق به پوست متابولیزه نمی‌شوند. در این صورت بافت اطراف محل تزریق سخت خواهد شد و باید با عمل جراحی ماده تزریق شده را برداشت. با این وجود ممکن است که ماندگاری ژل‌ها برای شما اهمیت بیشتری داشته باشند؛ در این صورت باید عوارض احتمالی تزریق این ژل‌ها را نیز به جان بخرید.

تزریق ژل خط خنده
بیشتر بخوانید

مراقبت‌های لازم برای تزریق ژل خط اخم

اگر این روش را برای از بین بردن خط اخم خود انتخاب کرده‌اید، باید به شما بگوییم که تنها تحقیقات شما در این زمینه کافی نیست. بدون شک پیش از هر اقدامی نیاز به مشورت با پزشک متخصص دارید. این پزشک است که تشخیص می‌دهد، این روش برای درمان شما کارساز خواهد بود یا خیر. بنابراین مشاوره پیش از تزریق ژل را حتما جدی بگیرید.

اما پس از انجام مشاوره و تایید این روش درمانی باید چه کرد؟ با ما همراه باشید و با آگاهی از مراقبت‌های درست قبل و بعد از تزریق این دوره درمانی را به آسانی و بدون مشکل پشت سر بگذارید.

 • مراقبت‌های پیش از تزریق ژل

اگر از مراقبت‌های پیش از انجام تزریق آگاه باشید، به طور حتم درمان موفق و آسانی را پشت سر خواهید گذاشت. پیش از هر چیز یادتان باشد که اگر سابقه بیماری خاصی دارید یا پیش از این تجربه تزریق ژل یا فیلر را داشته‌اید، باید پزشک خود را از آن مطلع کنید. البته پزشک در این مورد از شما سوال خواهد کرد. مراقبت‌هایی که پیش از تزریق ژل خط اخم باید انجام دهید، شامل موارد زیر می‌شود:

 • از مصرف داروهای ضد درد و رقیق کننده خون یک هفته پیش از تزریق خودداری کنید؛
 • یک هفته پیش از تزریق مصرف دخانیات و الکل را کنار بگذارید؛
 • قبل از تزریق صورت خود را آرایش نکنید.

تزریق ژل خط اخم

 • مراقبت ها و نکات حین تزریق ژل

بسیاری از افراد در روز تزریق خود استرس می‌گیرند. آگاهی از عوارض تزریق ژل و شناخت ژل‌هایی که قرار است به پوست شما تزریق شود، تا حد زیادی استرس شما را کاهش می‌دهد. اما تا زمانی که ندانید چه چیزی انتظار شما را می‌کشد، ممکن است همچنان نگرانی‌هایی داشته باشید.

در روز تزریق هیچ خبری از بیهوشی نیست. تنها در صورت تمایل شما پزشک متخصص ناحیه تزریق را با کمک کمپرس‌های یخ یا کرم های موضعی بی‌حس خواهد کرد. البته این کارها برای این است که شما آن چند دقیقه را به آسانی پشت سر بگذارید؛ وگرنه این تزریق درد زیادی ندارد.

فیلرها یا همان ژل‌ها از طریق سوزن یا کانول به زیر پوست شما تزریق می‌شوند. اگر نمی‌دانید کانول چیست، باید بگوییم لوله‌های نازکی شبیه به سوزن هستند که در تزریق ژل استفاده می‌شوند.

با استفاده از این دو مورد حجم لازم از ژل‌ها یا فیلرها به زیر پوست و صورت شما منتقل خواهد شد. این مواد چین و چروک‌های آن ناحیه را پر کرده و به این ترتیب آن‌ها را از روی صورت شما محو می‌کنند.

تزریق ژل خط اخم نهایتا 15 دقیقه زمان ببرد. در این زمان پزشک ژل را در ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند و کار شما به همین راحتی تمام خواهد شد.

 • مراقبت های پس از تزریق ژل

اما پس از تزریق باید از لمس کردن و ماساژ دادن ناحیه تزریق خودداری کنید. حتی تا 6 ساعت پس از تزریق نیز نباید از لوازم آرایشی یا کرم‌های مختلف استفاده کنید. توجه به این مورد کمک می‌کند که خطر عفونت تا حد زیادی کاهش یابد. همچنین توصیه می‌کنیم که تا حد امکان در معرض تابش نور خورشید قرار نگیرید.

پروفایلو
بیشتر بخوانید

عوارض تزریق ژل خط اخم

طبیعی است که پیش از انجام تزریق نگران عوارض آن باشید، اما بگذارید خیال شما را از این بابت آسوده کنیم. اگر تزریق ژل خط اخم توسط پزشک متخصص انجام شود، بدون شک درمانی ایمن را پشت سر گذاشته‌اید. اما این بدان معنا نیست که هیچ عارضه‌ای را پس از تزریق ژل مشاهده نخواهید کرد؛ طبیعی است که پس از تزریق ژل، عوارضی در انتظار شما باشد. این عوارض شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کبودی؛
 • تورم؛
 • خارش؛
 • خونریزی جزئی.

نگذارید خواندن این موارد ترس شما را زیاد کند، چون این عوارض موقتی هستند و پس از بهبودی پوست از بین خواهند رفت. البته در برخی از موارد عوارض جانبی شدیدتری نیز مشاهده شده است. لازم به ذکر است که این عوارض بسیار نادر هستند. این عوارض موارد زیر را دربرمی‌گیرد:

 • آسیب بافت در ناحیه تزریق؛
 • عفونت؛
 • تشکیل توده‌های سخت یا ندول‌ها؛
 • واکنش آلرژیک به ژل‌ها.

اگر هر کدام از این عوارض شدید را مشاهده کردید، باید فورا به پزشک متخصص خود مراجعه کنید. معمولا پس از مشاهده این عوارض باید ژل‌های تزریق شده از پوست خارج شود. از این رو در صورت مشاهده آن‌ها سهل‌انگاری نکرده و حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.

تزریق ژل خط اخم

هزینه تزریق ژل خط اخم

یکی از مواردی که در هزینه‌ تزریق ژل شما تاثیر دارد، نوع فیلر تزریق شده است. این که چه ماده‌ای قرار است چین و چروک‌های پیشانی شما را از بین ببرد، بدون شک در هزینه‌های شما نقش خواهد داشت. معمولا ژل‌های بر پایه PMMA گران‌تر هستند؛ اما هزینه درمان با این ژل‌ها در طولانی مدت مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. زیرا نتیجه تزریق این ژل‌ها برای مدت طولانی آشکار خواهد بود.

این که کدام پزشک را انتخاب می‌کنید، نیز در هزینه‌های شما تاثیر زیادی دارد. هر چه میزان تجریه و تخصص پزشک شما بیشتر باشد، هزینه‌ای که برای انجام تزریق خط اخم نیز پرداخت می‌کنید، بیشتر خواهد بود. اما در این مورد نگذارید، هزینه مانع از انتخاب دکتری کاربلد شود.

یادتان باشد که سلامت شما ارزش بیشتری دارد؛ از این رو در انتخاب دکتری کاربلد و با تجربه در این زمینه کوتاهی نکنید. اگر پزشک مناسبی را در این حوزه نمی‌شناسید، ما به شما دکتر مهرشاد رابط را معرفی می‌کنیم.

دکتر رابط تخصص پوست و مو و سابقه درخشانی در انجام درمان‌های زیبایی دارد. با مراجعه به مطب دکتر رابط یکی از بهترین درمان‌های عمر خود را تجربه خواهید کرد.

# برند ژل هزینه تزریق (تومان)
1 رووفیل (Revofil) ۲/۶۰۰/۰۰۰
2 پرفکتا (Perfectha) ۳/۵۰۰/۰۰۰
3 آلاینا (Alaina) ۳/۵۰۰/۰۰۰
4 آلیاکسین (Aliaxin) ۴/۲۰۰/۰۰۰
5 پروفایلو (Profhilo) ۴/۵۰۰/۰۰۰

میزان ماندگاری تزریق ژل خط اخم چه مدت می باشد؟

میزان ماندگاری ژل تزریق شده به خطوط خط اخم، در افراد مختلف متفاوت می باشد. که این میزان ماندگاری به شرایط بدنی افراد، برند ژل تزریق شده و … بستگی دارد.

هزینه ی تزریق ژل به خط اخم چه میزان می باشد؟

عواملی چون موقعیت مکانی کلینیک ، میزان تجربه و تخصص پزشک، میزان ژل تزریق شده و برند ژل بر هزینه های تزریق ژل بسیار تاثیر گذار می باشد.

جهت دریافت وقت درمان از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید:

خط مستقیم : ۸۸۰۷۸۰۰۰ – ۰۲۱

واتس اپ : ۰۹۱۲۲۳۴۱۹۳۴

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.