برای زاویه سازی فک چند سی‌سی ژل لازم است؟

همه ما دوست داریم که صورتی زاویه‌دار و کات شده داشته باشیم؛ زاویه فک امروزه یکی از معیارهای زیبایی برای آقایان و بانوان به شمار می‌رود که کسی که صورتش زاویه‌دار است، جذاب‌تر از دیگران است. همین موضوع باعث شده است که افراد به دنبال راهکارهای گوناگون برای زاویه‌سازی فک و صورت خود باشند؛ برخی از ورزش‌های مخصوص استفاده می‌کنند و بعضی هم به دنبال راهکارهای ساده‌تر و سریع‌تر هستند.

میزان-ژل-مورد-نیاز-برای-زاویه-سازی-فک

تزریق ژل یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توان برای زاویه‌سازی صورت از آن استفاده کرد. تزریق ژل برای صورت‌ های لاغر بهترین راه‌حل ممکن است و می‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی را برای افراد به همراه داشته باشد. در این مقاله از وب‌سایت دکتر مهرشاد رابط، درباره چگونگی تزریق ژل برای زاویه‌سازی صورت و میزان ژل موردنیاز برای این کار با شما صحبت خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

تزریق ژل برای زاویه‌سازی فک چیست؟

امروزه تزریق ژل را می‌توان یکی از محبوب‌ترین و متداول‌ترین روش‌ها برای زیبایی صورت دانست. تزریق ژل در نواحی مختلفی مانند لب‌ها، گونه‌ها، زیر چشم، روی پیشانی و حتی خطوط چین‌وچروک انجام می‌گیرد؛ علاوه‌برآن در روش‌های نوین‌تر، می‌توان تزریق آن را در ناحیه فک نیز انجام داد. تزریق ژل می‌تواند شکل و ابعاد و تناسب نواحی مختلف در صورت را اصلاح کرده و شما را به ایدئال‌هایی که دارید نزدیک‌تر کند.

ژل یا همان فیلر که به‌صورت تزریق می‌شود، معمولاً دارای ترکیباتی مانند هیالورونیک اسید است؛ تزریق این ژل‌ها می‌تواند کلاژن‌سازی را در پوست صورت سرعت بخشیده و ایجاد برجستگی نماید. حال تزریق آن در نواحی خاص مانند فک، می‌تواند استخوان این قسمت را درشت‌تر نشان داده و کاری کرد که صورت زاویه‌دار شود. لیفت پوست و کشیدن آن نیز از دیگر کارکردهای تزریق ژل به شمار می‌رود.

آیا تزریق ژل با مزوژل و مزوتراپی شباهت دارد؟

قبل از آنکه به باقی مطلب بپردازیم، بد نیست که درباره تفاوت میان ژل، مزوژل و مزوتراپی هم اندکی صحبت کنیم. تزریق ژل را می‌توان با مزوژل و مزوتراپی متفاوت دانست؛ دو مورد آخر شباهت بیشتر به یکدیگر دارند و بیشتر به‌عنوان روشی جوان‌سازی پوست و درمان مشکلات پوستی مورداستفاده قرار می‌گیرند. تزریق ژل اما بیشتر برای افزایش و تغییر اندازه اجزای مختلف صورت به کار می‌روند؛ برای مثال می‌توان به تزریق ژل گونه و فک اشاره کرد.

مزوژل و مزوتراپی به یکدیگر شبیه هستند و هر دو روشی بسیار مؤثر برای جوان‌سازی پوست محسوب می‌شوند. در مزوژل و مزوتراپی سرم‌های خاصی به پوست تزریق می‌شود. غلظت سرم در مزوژل ۱۵ برابر بیشتر از مزوتراپی بوده و همچنین به لایه‌های عمیق‌تر پوست تزریق می‌شود؛ حال‌آنکه غلظت سرم مزوتراپی بسیار کمتر بوده و به لایه‌های میانی تزریق می‌شود. قبل از اقدام بدیهی است که باید از تفاوت ژل (فیلر) و مزوژل و مزوتراپی آگاهی کامل داشته باشید.

تزریق-ژل-برای-زاویه-سازی-فک

مزایای زاویه سازی فک با ژل

تزریق ژل به فک برای زاویه‌سازی، می‌تواند مزایای بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد. اگر قرار است که از این روش برای ایجاد زاویه در صورت خود استفاده کنید، بد نیست که از مزایای منحصربه‌فرد آن نیز آگاهی داشته باشید:

 • تزریق ژل از جمله روش‌های غیرتهاجمی است و میزان خطر در آن بسیار کم است؛
 • اثرگذاری این روش بسیار سریع بوده و نتایج آن را می‌توان در کمترین زمان دید؛
 • دوره نقاهت و بهبودی بعد از تزریق بسیار کوتاه است و نیازی به بستری نیست؛
 • این روش عوارض جانبی بسیار اندکی دارد و در آن خبری از کبودی و ورم و درد نیست؛
 • می‌توان با تزریق ژل به میزان دلخواه، برجستگی و زاویه را به‌ طور دلخواه کنترل کرد؛
 • ماندگاری تزریق ژل با این روش بسیار قابل‌قبول و طولانی‌مدت است؛
 • هزینه انجام این روش به نسبت گزینه‌های دیگر، اقتصادی‌تر است.

ماندگاری تزریق ژل برای زاویه‌سازی فک چقدر است؟

چنان که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین مزایای تزریق ژل برای زاویه‌سازی فک و صورت، ماندگاری بسیار بالای آن است. البته میزان ماندگاری ژل در هر فرد متفاوت از دیگری است، پوست برخی از افراد سازگاری بیشتر با ژل دارد و برخی دیگر نیز ممکن است ژل را اصطلاحاً پس بزنند. همچنین سبک زندگی افراد نیز تأثیر مستقیمی بر روی مدت ماندگاری ژل دارد.

به‌طورکلی می‌توان گفت که میزان ماندگاری ژل برای زاویه‌سازی فک و صورت بین ۶ تا ۱۸ ماه است. هرچقدر که نکات مراقبتی بعد از تزریق را بیشتر رعایت کنید، بدون شک می‌توانید میزان ماندگاری ژل را نیز افزایش دهید. بعدازاین مدت، ژل در پوست شما حل و جذب خواهد شد؛ برای ایجاد مجدد زاویه، لازم است که به پزشک مراجعه کرده و عملیات ترمیم یا تزریق دوباره را پشت سر بگذارید.

تزریق-ژل-برای-زاویه-سازی-فک

چه کسانی بهترین نتیجه را از تزریق ژل خواهند گرفت؟

هرچند که هیچ محدودیتی برای تزریق ژل و زاویه‌سازی صورت از این طریق وجود ندارد، اما باید این موضوع را بدانید که برخی از افراد، نتیجه بهتری را بعد از انجام این تزریق شاهد خواهند بود. از جمله ویژگی‌های بهترین کاندیداها جهت تزریق ژل برای زاویه‌ فک، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • افرادی که صورتشان مربعی‌شکل و پهن است؛
 • افرادی که فک آن‌ها هیچ خط و زاویه‌ای ندارد؛
 • افرادی که چانه‌ آن‌ها گرد است یا صورتی گرد دارند؛
 • افرادی که گونه‌های تپل یا بسیار لاغر دارند؛
 • بانوانی که شمایل فک آن‌ها بزرگ و مردانه است؛
 • آقایانی که صورتی ظریف و زنانه دارند.

علاوه بر افرادی که بهترین نتیجه را از زاویه‌سازی فک با ژل خواهند گرفت، بعضی از افراد نیز بهتر است که از این روش استفاده نکنند. افرادی که ویژگی‌های زیر را دارند، گزینه مناسبی برای زاویه‌سازی با ژل به شمار نخواهند رفت:

 • افرادی که دچار افتادگی پوست در صورت هستند؛
 • افرادی که میزان چربی در صورت آن‌ها زیاد است؛
 • افرادی که صورت آن‌ها تپل و گرد است؛
 • افرادی که فک پایینی کوچک‌تری نسبت به دیگران دارند؛
 • افرادی که گونه‌های کوچک ولی بینی بزرگ دارند؛
 • افرادی که استخوان چانه آن‌ها به سمت عقب متمایل است؛
 • افرادی که غبغب یا گردنی چاق دارند.

عکس تزریق ژل چانه

روش انجام زاویه سازی فک با تزریق ژل

زاویه‌دار کردن فک با تزریق ژل عملی بسیار ساده دارد و حداکثر در ۳۰ دقیقه تا کمتر از ۱ ساعت انجام می‌شود. از ابتدا تا انتهای تزریق ژل باید زیر نظر افراد متخصص و پزشک انجام شود و به همین دلیل باید از مراجعه به مراکز غیرمعتبر پرهیز کرد. پزشک متخصص ابتدا سابقه بیمار را بررسی می‌کند، یک یا دو جلسه را به معاینه و مشاوره اختصاص می‌دهد و سپس عمل تزریق را انجام می‌دهد.

نحوه انجام زاویه‌سازی فک با تزریق ژل را می‌توان در مراحل زیر خلاصه کرد:

 • ابتدا محل تزریق بی‌حس می‌شود تا میزان درد به حداقل میزان ممکن برسد؛
 • نواحی لازم برای تزریق ژل با ماژیک مخصوص علامت‌گذاری می‌شود (این نواحی پیش‌تر بسته به نوع تزریق و نتیجه مورد انتظار بیمار تعیین می‌شوند)؛
 • تزریق ژل بسته به میزان تعیین‌شده توسط پزشک و مراجع انجام می‌شود. در این مرحله از سرنگ‌های مخصوص و سوزن‌های کانولا استفاده می‌شود؛
 • تزریق آرام‌آرام و به‌صورت پله‌پله انجام می‌شود؛ در ابتدا مقدار اندکی تزریق می‌شود تا پزشک بتواند فرم صورت را به بهترین شکل کنترل کند؛
 • در نهایت تزریق تکمیل شده، روی محل تزریق پانسمان می‌شود و مراجع بدون نیاز به بستری، مرخص خواهد شد.

برای زاویه سازی فک چند سی‌سی ژل لازم است؟

سؤالی که اکنون مطرح می‌شود آن است که برای تزریق ژل و زاویه‌سازی فک به کمک آن، چه مقدار ژل موردنیاز است؟ واحد اندازه‌گیری ژل بر حسب سی‌سی است و مقدار لازم برای زاویه‌سازی فک بسته به فرم دلخواه مراجع، می‌تواند متفاوت باشد؛ این مقدار لازم را باید در طی جلساتی که قبل از تزریق با پزشک برگزار می‌شود، تعیین کرد.

به‌طورکلی می‌توان گفت که برای زاویه‌سازی هر طرف از صورت یک فرد ۳۵ساله، ما به ۱.۵ سی سی ژل نیاز خواهیم داشت. این میزان ممکن است تا ۳ تا ۵ سی سی هم افزایش پیدا کند. هراندازه که میزان برجستگی زاویه فک بیشتر و صورت فرد لاغرتر باشد، بدون شک مقدار لازم برای تزریق نیز بیشتر خواهد بود.

عکس تزریق فیلر چانه

قیمت هر سی‌سی ژل زاویه فک

بعد از میزان موردنیاز ژل، قیمت هر سی‌سی ژل نیز از دیگر سؤالاتی است که مراجعان همیشه در سر دارند. آگاهی از هزینه تزریق هر سی‌سی ژل، به متقاضیان کمک می‌کند که بتوانند تصمیم‌گیری بهتری برای این عمل زیبایی داشته باشند. بدیهی است که هرچقدر کیفیت ژل بیشتر و از برند معتبرتری باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

مطابق با آخرین اطلاعات موجود بازار، ژل مخصوص زاویه‌سازی فک و صورت را می‌توان با قیمت ۱ میلیون ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان به‌ازای هر سی سی خریداری کرد. البته باید در نظر داشته باشید که این مقدار هزینه نهایی زاویه‌سازی فک با ژل نیست و هزینه‌های دیگری مانند دستمزد پزشک و هزینه خدمات کلینیک را نیز باید به آن افزود.

معروف‌ترین برندهای تزریق ژل می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید.

اقدامات قبل از تزریق ژل برای زاویه سازی صورت

قبل از آنکه بخواهید برای تزریق ژل و زاویه‌دار کردن فک و صورت اقدام کنید، لازم است که نکات خاصی را رعایت کرده و امور خاصی را انجام دهید. از جمله اقدامات لازم قبل از تزریق می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پزشکی متخصص و باتجربه پیدا کنید و همچنین سابقه پزشکی خود را به طور کامل با وی در میان بگذارید؛
 • از ۲۴ ساعت قبل از تزریق باید از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون، داروهای مسکن و ویتامین ای خودداری کنید؛
 • از ۲۴ ساعت قبل از تزریق باید از مصرف برخی از مواد غذایی مانند سیر، جنسینگ یا گل پامچال خودداری کنید؛
 • از ۳ روز قبل از تزریق باید مصرف محصولات موضعی که حاوی رتینول، رتینوئید اسید یا گلیکولیک اسید هستند را متوقف کنید؛
 • از ۳ روز قبل از تزریق باید مصرف دخانیات و انواع نوشیدنی‌های الکلی را متوقف کنید؛
 • در نهایت، باید از استفاده از لوازم موبر مانند موچین، ژیلت یا وکس نیز خودداری کنید.

اقدامات بعد از تزریق ژل برای زاویه‌سازی صورت

هرچند که بعد از تزریق ژل نیازی به بستری، استراحت و دوره نقاهت وجود ندارد، اما چنان که پیش‌تر در بخش‌های قبلی به آن اشاره کردیم، برای افزایش ماندگاری این ژل لازم است که مراقبت‌هایی را در پیش بگیرید. از جمله مهم‌ترین نکات مراقبتی بعد از تزریق ژل برای زاویه‌سازی فک و صورت، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بر روی محل تزریق از مواد آرایشی استفاده نکنید؛
 • حداقل تا ۱۰ روز بعد از تزریق از انجام فعالیت‌های فیزیکی سنگین خودداری کنید؛
 • از قرارگرفتن در زیر نور مستقیم خورشید پرهیز کنید و حتماً از ضدآفتاب استفاده کنید؛
 • از دست‌زدن و واردکردن فشار به ناحیه تزریق خودداری کنید؛
 • در هنگام شستشو با ملایمت بسیاری با ناحیه تزریق برخورد کنید؛
 • بهتر است که تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق حمام نروید و محل تزریق را نشویید؛
 • همچنین خوابیدن صحیح پس از تزریق ژل نیز بسیار مهم است؛ حداقل ۱ شب بعد از تزریق رو به بالا بخوابید.

تزریق-ژل-برای-زاویه-سازی-فک

خدمات دکتر رابط برای تزریق ژل و زاویه سازی فک

در این مقاله از وب‌سایت دکتر رابط، از مقدار ژل لازم برای زاویه‌سازی فک و صورت برای شما صحبت کردیم. چگونگی این عمل زیبایی را به شما شرح دادیم، از مزایایش گفتیم و همچنین مراقبت‌های لازم قبل و بعد از آن را نیز به شما توضیح دادیم. از هزینه انجام این عمل زیبایی نیز اندکی بحث کردیم. اگر قصد تزریق ژل برای زاویه‌سازی دارید، بدون شک باید این کار را در یک کلینیک معتبر انجام دهید.

کلینیک دکتر رابط بهترین گزینه شما برای این کار خواهد بود. دکتر مهرشاد رابط به‌عنوان یکی از بهترین پزشکان عرصه زیبایی در تهران، می‌تواند نتیجه دلخواه شما عزیزان را تضمین کند. ما کلینیک فوق‌تخصصی پوست در تهران هستیم و می‌توانیم بالاترین سطح باکیفیت‌ترین در خدمات را به شما ارائه کنیم.

 جهت تعیین وقت و دریافت مشاوره از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید:

 

سؤالات متداول

تزریق ژل برای زاویه‌سازی فک به چه معناست؟

این کار از جمله متداول‌ترین روش‌های زیبایی است که در آن مقدار معینی از فیلر را برای زاویه‌سازی به ناحیه فک و گردن تزریق می‌کنند.

چه مقدار ژل برای زاویه‌سازی فک لازم است؟

مقدار ژل برای هر فرد متفاوت از دیگری است؛ هراندازه که برجستگی دلخواه فک برای مراجع بیشتر باشد، میزان ژل مصرفی نیز بیشتر خواهد بود.

قیمت هر سی‌سی ژل برای تزریق زاویه‌سازی فک چقدر است؟

بسته به کیفیت ژل و برندی که آن را تولید کرده است، قیمت متفاوتی را می‌توان برایش در نظر گرفت، این مبلغ از ۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان شروع شده و تا ۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان افزایش می‌یابد.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

نظرات

Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.