برای جوانسازی و رفع چروک های دست، در صورتی چروک ها عمیق باشند پزشک تزریق ژل دست را پیشنهاد می دهد. تزریق ژل به دست ها زیر پوست ناحیه پشت دست ها که معمولا با افزایش سن چروک می شوند، تزریق می شود. این روش یک راهکار مطمئن برای رفع چروک و جوانسازی دست است که در سنین بالا نیز بدون عوارض قابل استفاده است. تزریق ژل دست (فیلر دست) در کلینیک دکتر رابط با تجربه بالا در زمینه انواع تزریقات زیبایی، به شکل تخصصی و با ماندگاری بالا و عوارض پایین انجام می شود.

  • تزریق ژل دست به صورت تخصصی با پزشک متخصص
  • بهترین برند های ژل برای تزریق به دست ها
  • تزریق ژل بدون درد زیاد و عوارض
  • ماندگاری و اثر گذاری بالای تزریق ژل دست در جوانسازی

درخواست نوبت یا وقت مشاوره

لطفا برای دریافت مشاوره تخصصی و یا جهت هماهنگی برای دریافت نوبت ویزیت دکتر متخصص از طریق فرم زیر نام و شماره تماس خود را وارد فرمائید:

دریافت مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دست‌ها یکی از پرکابردترین اعضای بدن به شمار می‌روند و همین موضوع نیز باعث می‌شود که در معرض آسیب جدی قرار بگیرند و لطافت و زیبایی خود را به مرور از دست بدهند. برداشتن یا قرار دادن وسایل، حمل وسایل، نوشتن، ورزش، آشپزی، شستن ظروف و سایر امورات روتین به مرور شادابی و ظرافت دست را از بین می‌برند و افراد به نوعی، پیری زودتر از موعد دست خود را مشاهده می‌کنند.

در ابتدا اگر بروز مشکل به صورت سطحی باشد، پزشک متخصص راهکارهایی مانند استراحت دادن به دست، کاهش استفاده از شوینده‌ها، قرار نگرفتن در معرض تابش نور خورشید و غیره را توصیه می‌کنند که تا حدود زیادی قابل رفع است اما گاهی مشکل در حد عمیق بوده و با این راهکارها قابل رفع شدن نیست، در این شرایط تزریق ژل دست‌ها راهکاری است که در این مرحله توصیه می‌شود. در این مقاله قصد داریم از این نوع راهکار برای بازگرداندن زیبایی، جوانسازی و طراوت پوست مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم. تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

عوامل تأثیرگذار بر پیری پوست دست

افزایش سن، جنس و نوع پوست، استفاده بیش از حد از دست در امور مختلف و شرایط جوی، نگهداری نامناسب و غیره باعث شکنندگی پوست دست شده و اپیدرم پوست نازک می‌شود و همین موضوع باعث می‌گردد که جوانی و زیبایی آن تحت تأثیر قرار داده شود. از نشانه‌های پیری پوست دست می‌توان به زبری بافت، عدسی و دیسکرومی اشاره کرد. در واقع تعداد و کیفیت کلاژن و الاستین در دست کاهش پیدا می‌کند و پوست نازک شده و دچار افتادگی می‌شود. شاید این نکته برایتان جالب باشد که در لایه‌های زیرین پوست، آتروفی چربی زیر جلدی موجب نمایان شدن تاندون‌های زیرین و برجستگی‌های استخوانی می‌شود، البته باید این نکته را در نظر داشت که تغییرات و روند آن به دلیل ژنتیک متفاوت در افراد، متغیر خواهد بود.

علاوه بر ژنتیک و جنس پوست، فاکتورهایی مانند مصرف بیش از حد الکل، سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید، کار کردن بیش از حد، کمبود استراحت، در تماس مستقیم با سموم شیمیایی بودن، پیری پوست دست را سرعت می‌بخشد، اما پیشرفت علوم پزشکی و درمانی در کنار زیبایی شناسی باعث شده که روز به روز روش‌های درمانی نوینی برای جلب رضایت مشتریان کشف شود. تزریق فیلر به دست‌ها یکی از جدیدترین متدهایی محسوب می‌شود که امروزه برای بازگشت شادابی و لطافت پیشین دست‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نگاهی به تاریخچه تزریق ژل دست‌ها و جوانسازی پوست

شاید دانستن این موضوع برایتان جالب باشد که برای اولین بار در سال ۱۹۸۸ میلادی برای جوانسازی پوست دست از چربی اتولوگ استفاده شد، اما ماجرای زیباسازی پوست دست به همینجا ختم نشد و فرآیند تکاملی خود را طی کرد و به گونه‌ای در هر مرحله نقاط ضعف خود را اصلاح می‌کرد تا اینکه به مرحله تزریق فیلرهای پوست که حاوی هیالورونیک اسید و هیدروکسی لاپاتیت کلسیم می‌باشد، رسید و نتایجی بهتر از روش‌های پیشین به دنبال داشت.

این روش، روش بسیار نوینی است در حالیکه برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ میلادی به عنوان اولین پرکننده تزریقی برای تقویت و اصلاح پوست دست مورد استفاده قرار گرفت و از سوی FDA نیز مورد تایید قرار گرفت.

البته امروزه روش‌های متعددی نظیر استفاده از چربی، تزریق فیلر، لایه برداری مجدد، اسکلروتراپی، برداشتن پوست و تزریق ژل دست‌ها برای رسیدن به پوست دستی زیبا وجود دارد که هر کدام مخاطبان خاص خود را دارد.

مراحل جوانسازی پوست دست با تزریق ژل

این نوع تزریق شامل پنج مرحله است که هر کدام بایستی به ترتیب و به شیوه اصولی انجام شوند. در مرحله اول و به منظور آماده سازی پوست دست لازم است که از لیدوکائین ۵/۲ درصد و پریلوکائین ۵/۲ درصد بر روی دست استفاده شود؛ این دو ماده خاصیت بی حس کنندگی موضعی دارند و لازم است که به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید تا اثر کند. بعد از اینکه دست‌ها بی حس شدند لازم است تمیز و پاکیزه شوند. برای این بخش از محلول ChloraprepTM  که ترکیبی از ایزوپروپیل ۷۰ درصد و کلرهیگزیدین گلوکونات می‌باشد، استفاده می‌شود تا هر دو دست به صورت کامل تمیز شوند. در مرحله سوم از تزریق ژل دست‌ها، نوبت به تزریق ژل می‌رسد. در واقع پس از بی حسی و شست و شو و ضد عفونی کردن پوست دست، تزریق باید انجام شود. مقدار تزریق ژل ۵/۰ سی سی و یا ۴ فضای وب پشتی با مقدار کمی از Restylane Lyft است. توجه داشته باشید این نوع تزریق نیازمند مراقبت‌های ویژه است؛ چرا که تزریق با چادر زدن به پوست و تزریق فیلر عمود بر پوست انجام می‌شود و احتمال بروز وریدهای پشتی و تاندون اکستانسور می‌باشد که البته با اطمینان از تزریق در لایه سطحی پشتی و لایه میانی پشتی و جلوگیری از لایه عمیق پشتی، بدون بروز مشکل صورت می‌گیرد.

در مرحله چهارم بایستی ژل اولتراسوند بر روی فضای وب ماساژ داده شود و از نظر نظم در تزریق ژل دست‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد. مرحله آخر ارزیابی به صورت دقیق‌تر و موشکافانه تر انجام می‌شود تا نتیجه مطلوبی برای جوانسازی پوست دست هم از نظر زیبایی و هم از نظر سلامتی، که لمس به کمک فیلر انجام می‌شود و پس از آن به کمک ژل ماساژ داده می‌شود.

نوع و کیفیت فیلر برای جوانسازی دست

همانطور که عنوان شد، فیلر جزء مواد اولیه و اصلی تزریق ژل دست‌ها توسط متخصصان در نظر گرفته می‌شود. تزریق ژل در کنار مراحل مقدماتی که بی حسی و شست و شو می‌باشد، ظاهری زیبا و طبیعی را به پوست دست می‌بخشد و این همان چیزی است که اغلب افراد به دنبال آن هستند. در این میان فیلر از انواع مختلف با کیفیت مختلف تولید و توزیع می‌شود که در ادامه  به انواع آن اشاره می‌کنیم. HA ، CaHA، و PLLA سه نمونه از بهترین مواد تشکیل دهنده فیلر هستند که در ایجاد کلاژن جدید در لایه‌های پوست و جوانسازی پوست نقش مهمی ایفا می‌کنند.

هر سه نمونه با هر نوع پوستی سازگار هستند و ایمنی استاندارد را برای مصرف کننده فراهم می‌کنند، حتی در برخی موارد تزریق آن‌ها بدون نیاز به کرم‌های بی حسی کننده نیز امکان پذیر است. اگر بخواهیم به تفاوت این مواد نیز اشاره کنیم باید گفت طبق تحقیقات و مطالعات صورت گرفته در زمینه بافت شناسی، فیلر PLLA، شدیدترین واکنش و نتیجه را در پوست ایجاد می‌کند، در حالی که نمونه HA و CAHA هم در تولید و تکثیر کلاژن در لایه‌های پوست نقش دارند. یکی دیگر از تفاوت‌های بین آن‌ها این است که  اگر از فیلر PLLA  به عنوان تزریق ژل دست‌ها، استفاده کنید، در دست‌ها گره ایجاد می‌شود و در مقایسه با دو نمونه دیگر که برای تقویت دست مورد استفاده قرار می‌گیرد، اولویت کمتری دارد. بد نیست این موضوع را بدانید که ژل CAHA در مقایسه با دو نمونه دیگر، کبودی و تورم بیشتری را در پوست ایجاد می‌کند اما اغلب این نوع فیلر کاربرد دارد.

مزایای تزریق ژل دست‌ها

بی شک مزایای تزریق ژل دست‌ها بر کسی پوشیده نیست زیرا مزیت‌های بی شماری دارد که باعث محبوبیت آن بین متقاضیان شده است. در ادامه به تعدادی از مهم‌ترین مزایای این روش زیبای و درمانی اشاره می‌کنیم. یکی از مهم‌ترین مزایای تزریق ژل، رفع عوارض پیری می‌باشد. همه افراد به نوعی به دنبال اکسیر جوانی هستند و از این روش می‌توان به جوانی بی نظیری دست پیدا کرد. افزایش اعتماد به نفس و حس رضایتمندی در فرد از دیگر مواردی است که افراد را به سمت انجام این روش سوق می‌دهد، علاوه بر آن به عنوان روشی غیر تهاجمی در نظر گرفته می‌شود و به همین دلیل نیاز به بستری شدن و ریکاوری پس از عمل ندارد. بروز نتیجه مطلوب در کوتاه‌ترین زمان ممکن به صورتی که در برخی افراد نتیجه بلافاصله پس از انجام عمل مشاهده می‌شود، اما نیازمند بازه زمانی چند روزه است که نتیجه ثابت خود را بر جای بگذارد. این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که تزریق ژل دست‌ها با توجه به اینکه حاوی پروتئین طبیعی می‌باشد برای بدن خطری ندارد بلکه نتیجه مطلوب‌تری نیز بر جای می‌گذارد.

رعایت توصیه های پزشکی پیش از انجام تزریق

به منظور نتیجه بخش بودن عمل لازم است قبل و پس از عمل، نکاتی را رعایت کنید که بسیار مهم است. یکی از این موارد نوع تغذیه شما خواهد بود. حتی الامکان از مصرف الکل به ویژه ۲۴ ساعت قبل از تزریق ژل دست‌ها، خودداری کنید چرا که احتمال کبودی و خونریزی را افزایش می‌دهد. در صورتی که داروهای خاصی را مصرف می‌کنید، پیش از عمل پزشک متخصص خود را در جریان بگذارید و با نظارت وی آن را مصرف و یا حذف کنید، معمولاً بین ۱ الی ۲ هفته قبل از عمل باید مصرف برخی داروها را قطع کنید  که این داروها می‌تواند شامل آسپرین، ژلوفن، ایبوبروفن، ویتامین E و ویتامین D نیز شود. یکی دیگر از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد مصرف کرم‌های مرطوب کننده است که قبل از انجام عمل لازم است آن را کنار بگذارید و از مصرف آن خودداری کنید.

رعایت توصیه های پزشکی پس از انجام تزریق ژل

این نکته را در نظر داشته باشید که انجام عمل تزریق ژل دست‌ها، زمانی موفق خواهد بود و نتیجه مطلوب خواهد داشت که توصیه‌های قبل و بعد از آن را جدی بگیرید. پس از انجام تزریق ژل، در روزهای ابتدایی، در معرض تابش شدید نور خورشید قرار نگیرید. از آنجا که بدن شما نیاز به استراحت دارد، در نتیجه از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین خودداری کنید. مصرف داروها را با نظارت پزشک انجام دهید و اجازه دهید پروسه درمانی به طور کامل طی شود. لازم است ناحیه تزریق را طی مراحل مختلف، ماساژ دهید و همچنین تا حصول نتیجه از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و سیگار خودداری کنید.

نگاهی به هزینه و ماندگاری انجام عمل تزریق ژل دست‌ها

شاید این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که هزینه انجام تزریق ژل دست‌ها و میزان ماندگاری آن در بدن افراد چه میزان است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که فاکتورهای متعددی در تعیین هزینه تزریق ژل نقش دارند که می‌توان به نوع و برند فیلر تزریقی، مقدار مصرفی آن، ناحیه مورد نظر برای تزریق و تعداد سرنگ‌های مصرفی اشاره کرد. البته زمان دقیقی برای مدت ماندگاری آن نمی‌توان بیان کرد چرا که جنس پوست، میزان سوخت و ساز بدن، ژنتیک، سبک زندگی و نوع و میزان فیلر مصرفی در ماندگاری آن تأثیرگذار هستند و می‌تواند بین بازه زمانی ۶ ماهه تا ۱۲ ماهه در افراد متغیر باشد.

زیبایی و جوانسازی جزء آرزوی مشترک همه افراد است و همه افراد در این مسیر گام بر می‌دارند اما متأسفانه همگی نتیجه مطلوبی دریافت نمی‌کنند. شناخت پوست دست، پزشک متخصص، نوع مرغوبیت و کیفیت تزریق ژل دست‌ها، وظایفی که خود بیمار در قبال خود و پزشک دارد و غیره نقش مهمی در دریافت نتیجه مطلوب ایفا می‌کنند. توجه داشته باشید مراجعه به یک کلینیک خوشنام و با سابقه نیز در این زمینه حائز اهمیت است. وجود کادر متخصص، خبره و با تجربه، متعهد و دلسوز، هزینه مناسب و مطابق تعرفه، پشتیبانی و حمایت بیمار قبل، حین و پس از انجام عمل و غیره از مهم‌ترین نکات کلیدی  است که برای انتخاب مرکز پزشکی و درمانی باید مد نظر قرار دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

 

تزریق ژل چانه
آیا تزریق ژل به دست ها عوارض دارد؟

پس از تزریق در زمان کوتاهی شاهد کبودی ناچیز و کمی ورم روی دست خواهید شد که پس از سه تا ۵ روز بر طرف می شود.

میزان اثر گذاری تزریق ژ دست برای چروک های عمیق دست چقدر است؟

تزریق ژل دست یک روش بسیار موثر و دقیقا برای همین نوع چروک های عمیق و جلوگیری از پیری دست استفاد می شود.

هزینه تزریق ژل به دست ها چقدر است؟

هزینه تزریق ژل یا فیلر به دست ها با توجه برند تزریقی، مقدار حجم تزریق شده به پوست و همچنین میزان مهارت متخصص می تواند متفاوت باشد. برای اطلاع از هزینه ها با کلینیک دکتر رابط تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

نمونه ویدئو

Video sample

نمونه کارهای کلینیک

Clinic portfolio
مشاهده بیشتر

پزشکان

physicians

سوالات متداول

FAQ

پرسش و پاسخ

Comment
ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.