با افزایش سن چین ‌و چروک‌های زیر و درشتی روی پیشانی و بین ابروها نمایان می‌شود که در حالت‌های مختلفی مانند اخم بیشتر به چشم می‌آیند. با این حساب چه باید کرد؟ چگونه بایدبه دنبال راهی برای ازبین‌بردن این چروک‌های ناخواسته در پیشانی باشیم؟

تزریق بوتاکس سن ‌و سال نمی‌شناسند و حتی جوانان نیز به دنبال استفاده از این ماده برای رفع چروک‌های ریز روی پیشانی خود هستند؛ بنابراین نباید منتظر پیری بمانید و سپس اقدام به درمان کنید؛ بلکه بهتر است با دریافت مشاوره از متخصصان پوست و زیبایی، جذابیت خود را در تمام طول زندگی حفظ کنید.

 • بهترین برند های بوتاکس
 • تزریق ایمن بوتاکس
 • تعداد جلسات تزریق کم و با کیفیت
 • مشاوره تزریق بوتاکس

درخواست نوبت یا وقت مشاوره از دکتر مهرشاد رابط

لطفا جهبت درخواست مشاوره با متخصصین پوست و مو
مرکز نام و شماره موبایل خود را در فرم زیر وارد کنید:

دریافت مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

میزان اثرگذاری و فواید تزریق بوتاکس پیشانی

شاید تصور کنید بوتاکس تنها تکنیکی زیبایی است که باعث جوان‌تر شدن شما می‌شود، اما  تزریق بوتاکس کاربرد درمانی نیز دارد. به ‌عنوان‌ مثال با تزریق بوتاکس پیشانی قادر هستید برخی از سردردهای عذاب‌آور خود را درمان کنید. با این حساب بوتاکس نوعی تزریق درمانی، بهداشتی و آرایشی است که چین ‌و چروک‌های پیشانی و برخی از بیماری‌ها را از بین می‌برد.

این روش خارق‌العاده خطوط افقی و عمودی روی پیشانی و بین ابروها را رفع می‌کند. با توجه‌ به شرایط شما اغلب برای رفع خطوط افقی پیشانی بین ۱۵ الی ۳۰ واحد بوتاکس توسط متخصصان مربوطه به پیشانی تزریق می‌شود. ناگفته نماند در برخی از انواع خطوط پیشانی، دوز موردنیاز برای تزریق در پیشانی مردان کمی بیشتر و متفاوت‌تر از خانم‌هاست.

هزینه بوتاکس پیشانی

در این روش ماده فعالی به نام سم بوتولینوم نوع A به پیشانی و بین ابروهای شما تزریق می‌شود که این روش درمانی برای صاف کردن خطوط افقی، عمودی و همچنین چین‌وچروک‌های ریز به شمار می‌رود. درواقع در این روش درمانی عضلات پیشانی شل می‌شوند و چین‌وچروک‌ها از بین می‌روند. ناگفته نماند هرچند این روش قادر به رفع چین‌وچروک‌هاست، اما تزریق بیش از حد این ماده توسط افراد غیرمتخصص می‌تواند باعث شل شدن بیش از حد عضلات و در نتیجه افتادگی پلک‌ها و ایجاد ناهمواری در ابروها شود؛ بنابراین برای انجام بوتاکس بهترین متخصصان پوست و زیبایی را انتخاب کنید. هزینه ی تزریق کردن بوتاکس نیز به عوامل مختلفی چون برند بوتاکس بستگی دارد.

تزریق بوتاکس به پیشانی

کاندید مناسب تزریق بوتاکس پیشانی

تمامی افرادی که سلامت کامل جسمی دارند و هیچ‌گونه سابقه بیماری عصبی – عضلانی مانند ام اس و میاستنی گراویس در آن‌ها دیده نمی‌شود، قادر به انجام بوتاکس هستند. همچنین متقاضیان نباید در دوران بارداری و شیردهی باشند و حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند. به ‌طور کلی افرادی که در گروه‌های زیر قرار دارند بهتر است بوتاکس انجام ندهند:

 • افرادی که داری ضعف عضلانی در ماهیچه‌های پیشانی خود هستند؛
 • افرادی که افتادگی پلک دارند؛
 • اشخاصی که زخم‌های عمیقی در پیشانی خود دارند؛
 • متقاضیانی که پوست صورتشان بسیار ضخیم است؛
 • افرادی که تقارن مناسبی در صورتشان ندارند؛
 • اشخاصی که در پیشانی خود دچار عارضه‌های پوستی هستند.

البته پیشنهاد می‌دهیم پیش از انجام بوتاکس پیشانی با متخصصان ماهر و باتجربه مشورت کنید و اطلاعات لازم در مورد سوابق پزشکی خود را در اختیارشان قرار دهید. همچنی قبل از بوتاکس بهتر است در رابطه با بهترین سن تزریق بوتاکس اطلاعاتی داشته باشید.

با مراحل تزریق بوتاکس به پیشانی آشنا شوید

به طور معمول چند مرحله برای تزریق بوتاکس پیشانی باید طی شود که در زیر به شرح آن‌ها می‌پردازیم:

 • در ابتدا باید روی تخت تزریق که حالت نیمه نشسته دارد، قرار بگیرید؛
 • در این مرحله پیشانی و ناحیه موردنظر پاکسازی و تمیز می‌شود؛
 • پزشک قبل از اقدام برای تزریق کمی ماده بی حسی به پیشانی شما مالش می دهد که درد تزریق را از بین می برد؛
 • سپس پزشک در قسمت‌های انتخابی برای تزریق بوتاکس با ماژیک علامت‌گذاری می‌کند که این نقاط برای هر فردی متفاوت است؛
 • برای درمان خطوط افقی پیشانی، به بالابردن ابروها توسط تزریق نیاز است؛ زیرا اگر تنها تزریق به پیشانی صورت گیرد، دچار سنگینی و افتادگی ابروها خواهید شد؛
 • پس از طی کردن مراحل نام‌برده تزریق بوتاکس انجام می‌شود که در حدود یک الی دو دقیقه زمان می‌برد؛
 • پس از تزریق پزشک با واردکردن فشار کمی به پیشانی شما، از کبودی احتمالی جلوگیری می‌کند.

بعد از پایان تزریق تمامی علامت‌گذاری‌ها پاک می‌شود و به‌راحتی قادر هستید به محل کار یا خانه خود بروید.

تزریق بوتاکس پیشانی زنان

چند دوز بوتاکس برای تزریق در پیشانی مناسب است؟

در هر دوز بین ۵۰ الی ۱۰۰ واحد از ماده بوتاکس وجود دارد که متناسب با نوع و عمق چین ‌و چروک‌های روی پیشانی دوز مصرفی برای هر متقاضی متفاوت است. طبق آمارهای به‌دست‌آمده به طور متوسط به ۱۰ الی ۳۰ واحد بوتاکس برای تزریق در پیشانی نیاز است. در واقع اگر پیشانی را به ۵ نقطه تقسیم کنیم، هر متقاضی به ۴ دوز بوتاکس نیاز دارد که در نهایت ۲۰ واحد بوتاکس به پیشانی متقاضی تزریق خواهد شد.

پزشک انتخابی شما امکان دارد در ابتدا از دوزهای کم واحد برای بوتاکس پیشانی استفاده کند. سپس به مدت ۱ الی ۲ هفته به شما فرصت می‌دهند که نتیجه بوتاکس را در پیشانی بررسی کنند. در نهایت پزشک امکان دارد چند واحد دیگر به پیشانی شما تزریق کنند؛ بنابراین تعداد واحدهای موردنیاز برای هر متقاضی با توجه ‌به نظر پزشک و شرایط بدنی هر شخص متفاوت است.

در چه نقاطی از پیشانی بوتاکس انجام می‌شود؟

پیشانی یکی از مهم‌ترین نقاط صورت است و تزریق بوتاکس در آن باید با احتیاط کامل انجام شود؛ زیرا اگر بیش از واحد موردنیاز بوتاکس دریافت شود، حالت ابروها، چشم‌ها و پلک آن‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

بوتاکس پیشانی تنها در برخی از نقاط خاص که توسط انجمن FDA تعیین شده انجام‌پذیر است. این نقاط شامل تمامی خطوط افقی روی پیشانی و خطوط عمودی بین ابروهاست. برای از بین ‌بردن خطوط اطراف چشم، خط لبخند و دیگر خطوط روی صورت بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

نمونه کار تزریق بوتاکس به پیشانی

مزایای تزریق بوتاکس پیشانی

اغلب به دلیل بالابردن بیش از حد ابروها و اخم کردن متعدد خطوطی روی پیشانی و بین ابروها ظاهر می‌شود که به‌مرور زمان با بالارفتن سن این خطوط عمیق‌تر می‌شوند. طبق اطلاعات به‌دست‌آمده یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش این خطوط و رفع آن‌ها بوتاکس است. در ادامه برخی از مزایای تزریق بوتاکس در پیشانی را نام می‌بریم:

 • رفع خط اخم و چین‌وچروک‌های پیشانی؛
 • شادابی و جوانی پوست؛
 • بدون نیاز به جراحی و بی‌حسی؛
 • بدون نیاز به استراحت طولانی‌مدت.

درواقع تزریق بوتاکس به‌راحتی در هر زمانی که بخواهید انجام می‌شود و نیازی به مرخصی از محل کار خود ندارید. همچنین این روش درمانی هیچ‌گونه خراشیدگی و خونریزی را در محل تزریق ایجاد نمی‌کند.

عوارض تزریق بوتاکس در پیشانی

هر روش درمانی هرچند که مفید واقع شود، در صورت انجام آن توسط فردی غیرمتخصص می‌تواند عوارضی را در پی داشته باشد. در صورت دریافت دوز بیشتر از استاندارد بوتاکس در پیشانی عوارضی همچون سنگینی یا افتادگی در مناطق تزریق مشاهده می‌شود.

البته بوتاکس نوعی سم محسوب می‌شود که در صورت دریافت میزان مناسب از آن و تزریق حرفه‌ای ماده توسط پزشکی معتبر و باتجربه عوارضی را در پی نخواهد داشت. اما عملکرد این ماده به‌گونه‌ای است که اگر از دوز بالا استفاده شود، عضلات و ماهیچه‌های پیشانی فلج می‌شوند و قادر به حرکت ‌دادن ماهیچه‌های این ناحیه تا زمان تمام شدن دارو نخواهید بود.

دریافت بیش از حد بوتاکس پیشانی در آرایشگاه یا مکان‌هایی که مجوز تزریق بوتاکس را ندارند، باعث چاقی ناحیه تزریق نیز خواهد شد؛ بنابراین انتخاب متخصص مناسب تأثیر فراوانی در جلوگیری از عوارض احتمالی تزریق بوتاکس دارد.

عکس بوتاکس پیشانی بعد از دو هفته

توصیه های پیش از تزریق بوتاکس در پیشانی

همان‌طور که بیان کردیم، تزریق بوتاکس نیاز به آمادگی و مراقبت‌های خاصی ندارد، اما اگر قصد دارید از کبودی‌های احتمالی در ناحیه تزریق جلوگیری کنید، بهتر است از مصرف آسپرین، مسکن و داروهای حاوی آسپرین بپرهیزید. همچنین مصرف داروهایی مانند بروفن و ناپروکسن پیش از تزریق بوتاکس باعث کبودی در ناحیه می‌شود. البته مصرف استامینوفن چنین عارضه‌ای را در پی ندارد. در برخی از موارد ممکن است نیاز به مصرف داروهای رقیق‌کننده خون مانند وارفارین و پلاویکس داشته باشید که کبودی به همراه دارند.

در صورت مصرف سیگار و قلیان نیز کبودی پس از تزریق بوتاکس پیشانی شدت خواهد یافت و بهتر است مصرف دخانیات را تا دوهفته پس از تزریق نیز قطع کنید. برای کاهش کبودی پس از تزریق نیز می‌توانید از داروهای پیشنهادی پزشک یا کمپرس گرم یا سرد استفاده کنید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

هرچند که بوتاکس یک فرآیند بدون عارضه است و درمانی ایمن شناخته می‌شود، اما برای نتیجه‌گیری بهتر است مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس را بدرستی رعایت کنید:

 • طبق نظر پزشک تا چند ساعت پس از تزریق بوتاکس پیشانی، از ماساژ دادن پیشانی خودداری کنید؛ زیرا با این کار باعث جابه‌جایی مواد به سمت پلک‌های خود می‌شوید و در نهایت افتادگی پلک به سراغتان خواهد آمد؛
 • امکان دارد پس از تزریق بوتاکس دچار سردرد شوید که با مصرف استامینوفن قابل‌درمان است؛
 • ایجاد کبودی پس از تزریق در ناحیه پیشانی طبیعی است که اغلب طی چند روز از بین می‌رود؛
 • تأثیر بوتاکس اغلب بین ۳ الی ۱۴ روز نمایان می‌شود که ماندگاری تزریق با توجه ‌به برند استفاده شده و فیزیولوژی بدن هر فرد متفاوت است.

طبق نظر متخصصان پوست و مو افرادی که برای اولین ‌بار تزریق بوتاکس را انجام داده‌اند بهتر است پس از گذشت ۲ الی ۳ هفته برای معاینه یا تمدید تزریق به پزشک مراجعه کنند. به ‌طور کلی در هرسال ۱ الی ۲ بار تمدید بوتاکس پیشنهاد می‌شود.

ماندگاری بوتاکس در پیشانی

تزریق بوتاکس بین ۴ الی ۶ ماه ماندگار است. هنگامی که اولین تزریق را دریافت کردید، امکان دارد نتایج چندان ماندگاری را شاهد نباشید و پس از گذشت ۲ الی ۳ ماه نیاز به تمدید بوتاکس پیشانی داشته باشید. اثرات اولین تزریق می‌تواند زودتر از حالت معمول از بین رود. با این حساب شاید برای رسیدن به نتیجه نهایی نیاز به چند جلسه داشته باشید.

برخی از پزشکان می‌گویند که ممکن است بلافاصله پس از تزریق نتیجه‌ای را مشاهده نکنید و باید ۱۴ روز به خود فرصت دهید که آثار تزریق نمایان شود.

برندهای معتبر بوتاکس مثل بوتاکس مسپورت و دیسپورت مدت ماندگاری متفاوتی دارند که متناسب با شرایط متقاضی و البته نظر او و پزشک مربوطه انتخاب می‌شوند.

چه عواملی ماندگاری بوتاکس پیشانی را افزایش می‌دهند؟ سوال بسیار مهمی است که بسیاری از افراد در رابطه با تزریق بوتاکس می پرسند.

عکس تزریق بوتاکس پیشانی

تزریق بوتاکس در پیشانی چقدر هزینه دارد؟

هزینه بوتاکس باتوجه‌به هر واحد تزریق شده تخمین زده می‌شود. درواقع اگر ۲۰ واحد به پیشانی شما بوتاکس تزریق شده باشد باید هزینه متفاوت‌تری را نسبت به فردی که ۳۰ واحد بوتاکس دریافت کرده است، بپردازید.

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی به عوامل مختلفی مانند برند ماده مصرفی نیز بستگی دارد. پیشنهاد می‌دهیم اگر به دنبال تخمین دقیق هزینه‌ها پیش از مراجعه به پزشک هستید، مطلب هزینه بوتاکس و قیمت آن را در سایت دکتر مهرشاد رابط متخصص پوست و زیبایی مطالعه کنید. در این بخش به طور کامل هزینه‌ها تخمین زده شده است و اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد

مجموعه درمانی و زیبایی دکتر مهرشاد رابط این اطمینان را به شما می‌دهد که قیمت نهایی تزریق بوتاکس شما با نتیجه موردنظرتان در تناسب است و هیچ هزینه اضافی‌ای وجود ندارد. هزینه تزریق در این مرکز زیبایی بسیار معقول و مناسب است و حتی اگر این هزینه از مرکز دیگری بیشتر باشد به دلیل کیفیت مواد مصرفی در تزریق است.

با انتخاب متخصص باتجربه از عوارض بوتاکس جلوگیری کنید

زمانی که نوبت یافتن بهترین متخصص زیبایی برای تزریق بوتاکس پیشانی می‌رسد، باید اطمینان حاصل کنید که پزشک انتخابی مجوزهای لازم را دارد. اغلب متخصصان پوست و جراحان پلاستیک بهترین افراد برای انجام تزریق بوتاکس در پیشانی به شمار می‌روند. همچنین باید مطمئن شوید که پرستار و دستیار پزشک انتخابی مهارت و آموزش‌های لازم را دیده باشد.

فیلم تزریق بوتاکس پیشانی

با این حساب اگر دوست دارید که تزریق بوتاکس منجر به افزایش زیبایی شما شود، صلاحیت هر فرد را بررسی کنید. دکتر مهرشاد رابط یکی از برترین متخصصان این حوزه به شمار می‌رود که دارای بورد تخصصی و مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. همچنین دکتر رابط عضو انجمن متخصصین اروپا و پوست و موی ایران است که با سال‌ها تجربه مفید و مؤثر در این زمینه فعالیت می‌کند.

بوتاکس پیشانی به چه دلیل انجام می شود؟

تزریق بوتاکس به پیشانی به ۲ دلیل درمانی و زیبایی در راستای درمان بیماری میگرن و یا از بین بردن خطوط پیشانی تاثیر گذار می باشد.

برای تزریق بوتاکس به پیشانی به چند حجم بوتاکس نیاز می باشد؟

پیشانی یکی از مهم‌ترین نقاط صورت است و تزریق بوتاکس در آن باید با احتیاط کامل انجام شود؛ زیرا اگر بیش از واحد مورد نیاز بوتاکس دریافت شود، حالت ابروها، چشم‌ ها و پلک آن‌ ها تحت تأثیر قرار می‌ گیرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۳ رای

پزشکان

physicians

سوالات متداول

FAQ

پرسش و پاسخ

Comment
ثبت نظر
 • اکبر فراجی گفت:

  سلام ببخشیدقیمت بوتاکس پیشانی از چقدر تا جقدر هستش؟

  • دکتر مهرشاد رابط گفت:

   سلام. قیمت بوتاکس هر برند متفاوت بوده و میزان حجم مورد نیاز تزریق به پیشانی هر فرد نیز متفاوت است که در قیمت تاثیر گذار است. برای مشاوره و دریافت قیمت می توانید تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.