تزریق بوتاکس | آیا بوتاکس خوب است؟ + ویدئو

موضوعی که درباره کاربرد تزریق بوتاکس در ذهن اکثر ما وجود دارد، استفاده از آن در تکنیک‌های زیبایی است. چرا که رایج‌ترین کاربرد این ماده در ماهیچه‌هایی از صورت است که باعث ایجاد چین و چروک در پیشانی و اطراف چشم می‌شود. به کمک این ماده ماهیچه‌ها به صورت موقت شل خواهند شد.

تزریق بوتاکس

جالب است بدانید تزریق بوتاکس، پا را از کاربرد زیبایی فراتر گذاشته و کاربردهای درمانی نیز دارد. ترکیبات به کار رفته در بوتاکس، آن دسته از ترشحات شیمیایی که باعث انقباض ماهیچه‌ها می‌شود را مسدود می‌کند. به همین دلیل است که در درمان مواردی که انقباض ماهیچه‌ای بر عملکرد طبیعی بدن تاثیر می‌گذارد، از بوتاکس استفاده می‌شود.همچنین ببینید بالا بردن گوشه لب با بوتاکس.

شادابی و طراوت پوست یکی از مهمترین موضوعاتی است که بسیاری از بانوان به دنبال آن هستند. شما با استفاده از تزریق بوتاکس صورت می توانید به این هدف دست پیدا کنید. پس اگر جوانی ابدی آرزوی شما هم است، می توانید به کمک روش بوتاکس، به این هدف دست پیدا کنید.

یکی از راهکارهایی که بسیاری از افراد برای شادابی پوست خود از آن استفاده می کنند، استفاده از انواع ماسک های صورت و لوازم آرایشی است. با این حال، این روش ها فقط می توانند تا حدودی از بروز مشکلات پیری و افتادگی پوست جلوگیری کنند. این در حالی است که تزریق بوتاکس به صورت و سایر نواحی یکی از بهترین و دائمی ترین روش هایی است که می توانید پوست چروکیده خود را به بهترین شکل حالت بازگردانید و پوستی شاداب و جوان داشته باشید

 • تزریق درمانی بوتاکس
 • دوران نقاهت کوتاه مدت
 • بهترین متخصص تزریق بوتاکس
 • کمترین عوارض تزریق
 • تزریق بوتاکس صورت برای رفع چروک و جوانسازی

بوتاکس پیشانی خانم ها و اقایان

دلیل تزریق بوتاکس به صورت

آیا شما هم وقتی خود را در آینه تماشا می‌کنید، چین و چروک‌های ریزی را در صورت مشاهده می‌کنید. دسته‌ای از افراد دوست ندارند این چین و چروک‌ها بدیده شوند و به دلایل مختلف، مشخص بودن آنها را برابر با دلسردی برای انجام امور زندگی تلقی می‌کنند. شاید حق با آنها باشد، زیرا در اکثر مواقع ظاهری زیبا و باطراوت می‌تواند زمینه‌ساز روحیه مطلوب باشد. دسته‌ای هم وجود دارند که این موضوع برایشان چندان اهمیتی ندارد و آن را امری عادی می‌پندارند. شما با عقیده کدام دسته موافق هستید؟

بوتاکس صورت یکی از شیوه‌های رفع همین چین و چروک هاست که در سال‌های اخیر با استقبال زیادی مواجه شده است. اگر جزو کسانی هستید که تمایل به برطرف کردن خطوط و چین چروک‌های صورت خود را دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

ماده بوتاکس چه نوع ماده ای است؟

بوتاکس نام کوتاه شده نوعی سم به اسم بوتولیسم است. دلیل نامگذاری آن هم این است که محتویات آن همانند سم بوتولیسم اما به‌صورت رقیق شده است. این ماده به وسیله بلوک ایمپالس عصبی فعالیت می‌کند و از باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم به‌دست می‌آید. در واقع ماهیت آن نوعی پروتئین خالص شده استریل است. این سم از طریق شل کردن ماهیچه‌هایی که سبب ایجاد چین و چروک در صورت شده‌اند، به رفع آنها کمک می‌کند.

شکل عرضه این محصول به‌صورت پودر است و بسته‌بندی آنها به شکل ویال‌های یک‌نفره، دو نفره و سه نفره است. البته ممکن است این ماده قابلیت برطرف کردن چین‌هایی که عمق بیشتری دارند را نداشته باشد، در این صورت باید به درمان‌های دیگر رجوع کرد.

اگر اولین بار است که می‌خواهید تزریق بوتاکس انجام دهید، شاید اضطراب اینکه چهره شما بعد از تزریق به چه صورت در خواهد آمد را داشته باشید. باید بدانید که جای نگرانی نیست. بعد از تزریق آن براحتی می‌توانید بخندید یا اخم کنید و چهره شما غیرطبیعی به نظر نخواهد رسید. تنها تفاوت صورت قبل و بعد از تزریق این است که دیگر چین و چروک‌ها وجود ندارند.

اما بسیار مهم است که پزشکی ماهر و متخصص، این عمل را انجام دهد تا بتواند نقطه‌هایی را به‌صورت دقیق تشخیص دهد که عضلات آن نقاط سبب بروز چین و چروک شده‌اند و در همین نقاط، باید تزریق صورت گیرد. همچنین ببینید رفع چروک گردن با بوتاکس

بوتاکس به صورت سرپایی و در محل مطب انجام میشود و استفاده از داروهای بی حسی قبل از بوتاکس براساس میزان تزریق و نظر پزشک انجام میشود.

قبل از تزریق بوتاکس اقدام خاصی نیاز نیست صورت گیرد اما بهتر است از یک هفته قبل مصرف سیگار الکل و موادی که خونریزی را افزایش میدهند مثل بروفن ،آسپرین ویتامین E و مواد طبیعی مثل سیر و جنسینگ قطع شود در روز درمان نیز صورت پاکیزه و عاری از آرایش باشد و با صابون شسته شود.

تزریق بوتاکس با فلج کردن عضله، باعث رفع چروک در ناحیه تزریق شده می شود.

بعد از تزریق بوتاکس چه اتفاقی می افتد؟

بلافاصله پس از تزریق اثر ظاهری مانند التهاب یا ورم ممکن است در محلهای تزریق ایجاد شود که با گذاشتن یک یخ طی یک ساعت از بین می روند چنانچه با وجود قرار دادن یک یخ در محل ،تزریق بیمار همچنان احساس ناراحتی کرد، استفاده از پمادهای بی حس کننده موضعی ۳۰ دقیقه قبل از تزریق توصیه میشود.

پس از تزریق هیچ دوره نقاهتی وجود ندارد و هیچ نیازی به تغییر در نحوه مراقبتهای پوستی بیمار نمی باشد فقط لازم است طی ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس از ماساژ دادن محل تزریق جداً خودداری شود و در ضمن طی ۴ ساعت اول از انجام حرکات ارادی صورت مانند بالا انداختن ابرو یا اخم کردن ارادی پرهیز کنید تا مانع از گسترش دارو و سرایت آن به عضلات مجاور شود.

معمولا ۲ الی ۱۴ روز پس از تزریق بوتاکس اثر شیمیایی دارو نمایان میشود البته ممکن است این بازه زمانی تا ۱۵ روز به طول می انجامد بنابراین تا پایان این ،زمان تزریق مجدد به عنوان ترمیم بوتاکس توصیه نمی شود. برخی پزشکان عقیده دارند که بیمار تا ۴ ساعت بعد از تزریق از خوابیدن خودداری کنند و سر نیز به پایین و بالا خم نشود ویزیت مجدد طی ۲ هفته بعد از تزریق انجام میگیرد در این مرحله در صورت نیاز و تشخیص پزشک اقدام به ترمیم خواهد شد.

افرادی که چین های عمیق دارند و پس از چند هفته اثراتی از بهبودی حاصل نشد میتوانند اقدام به تزریق پر کننده و فیلر (Filler) کنند که نتیجه سریع تری خواهد داشت.

بوتاکس طبیعت موقتی دارد و اثرات آن دائمی نمی باشد. ادامه درمان بوتاکس هر ۳ الی ۴ ماه یکبار در یک دوره یک ساله (سه مرتبه در سال) باعث کاهش حرکت عضلات شده و تأثیر قابل توجه و ماندگاری در بیماران با چین های عمیق می گذارد. در اغلب مراجعان کلینیک دکتر رابط، دارو تا ۴ ماه و در برخی دیگر بین ۵ تا ۶ ماه باقی می ماند.

تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط پیشانی

بوتاکس چگونه عمل می کند ؟

تزریق بوتاکس در مقادیر کم، عضلات را ضعیف می‌کند و در واقع آنها را فلج می‌کند. در نتیجه این اتفاق از طریق رفع چین وچروک‌ها، پوست صورت باطراوت‌تر می‌شود و جوان‌تر به نظر می‌رسد.

شاید برخی افراد بپرسند کاربرد بوتاکس چیست؟ در واقع می‌توان گفت که این ماده جنبه تزریقی آرایشی دارد و استفاده از آن می‌تواند چین و چروک‌های افقی قسمت پیشانی، خطوط کناره‌های چشم و خطوط اخم را محو و نابود کند.

افراد بعد از انجام این فرآیند می‌توانند بدون وقفه فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرند و در این مورد با محدودیت و مشکلی مواجه نخواهند شد. برای اینکه در حین فرآیند تزریق، دردی احساس نشود یا این درد به حداقل میزان خود برسد، از بی‌حس‌کننده موضعی استفاده می‌شود. قبل و بعد از این پروسه هیچ بخیه و باندپیچی صورت نمی‌گیرد یا حتی در حین انجام آن هیچ برشی انجام نمی‌شود. ضمن اینکه امکان انتخاب نوع بوتاکس برای افراد وجود دارد.

برخی افراد بر این باورند که چون بوتاکس نوعی سم است، ممکن است خطرناک باشد. اما به هیج وجه این طور نیست چراکه این محصول تایید شده و بیش از بیست سال است که کاربرد مطلوبی از خود ارائه داده است. طی این بازه زمانی اثبات بی‌خطر بودن آن مشاهده شده است. تجویز و تزریق این پروتئین خالص و طبیعی در دوزهای پایین صورت می‌گیرد و تأثیر آن از ناحیه تزریق شده به دیگر قسمت‌های بدن انتشار پیدا نمی‌کند.

کاربردهای بوتاکس

از بوتاکس می‌توان در موارد مختلف استفاده کرد، از جمله:

کاربردهای درمانی:

 • درمان لبخند لثه‌ای
 • رفع اسپاسم عضلانی
 • درمان مثانه بیش فعال
 • درمان بزرگی پروستات
 • درمان میگرن و سردرد
 • از بین بردن دندان قروچه
 • کم کردن و از بین بردن تعریق
 • درمان اختلالات موجود در ماهیچه چشم
 • از بین بدن تعریق کف دست، پا و زیر بغل
 • رفع پلک زدن بیش از حد و غیر قابل کنترل

کاربردهای زیبایی:

 • لیفت ابرو
 • بالا بردن نوک بینی
 • از بین بردن خط لبخند
 • جوانسازی و حالت دادن پوست
 • رفع چین و چروک صورت، گردن و دور لب
 • از بین بردن خطوط اطراف چشم، بین ابرو، پیشانی و آثار پنجه کلاغی

تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت طبق نظر پزشک باید انجام شود.

مزایای بوتاکس چیست؟

بوتاکس مزیت‌هایی دارد که به تعدادی از این موارد اشاره می‌کنیم:

 • این فرآیند، دوره نقاهت طولانی ندارد و بعد از آن می‌توان به فعالیت‌روزانه خود ادامه داد.
 • در حین این فرآیند یا بعد از آن، هیچ دردی احساس نمی‌شود یا دست کم می‌توان گفت که این درد بسیار اندک است.
 • این تکنیک بلافاصله اثرات خود را نمایان کند.
 • این روش زیباسازی نسبت به دیگر روش‌ها از قیمت کمتری برخوردار است و بنابراین مقرون به صرفه‌تر است.

معرفی انواع برندهای بوتاکس

برندهای مختلفی از سم بوتولینوم (ماده‌ای که بوتاکس از آن ساخته شده است) وجود دارد. اما معروف‌ترین برند بوتاکس چیست؟ مشهورترین برند آن بوتاکس (BOTOX) نام دارد. به‌دلیل اینکه اولین محصولی که در بازار پخش شد، این محصول بود؛ اکنون کل سم‌های بوتولینوم را به این نام نامگذاری می‌کنند و می‌شناسند.

 • بوتاکس (BOTOX)

یک برند تجاری Botulinum Toxin نوع A به نام بوتاکس وجود دارد. سازنده این محصول Allergan است. این محصول به‌عنوان درمان ضد پیری در جهان شناخته شده است. بسیاری از پزشکان و متخصصان زیبایی در کل دنیا این محصول را تایید کردند. مدت زمان ماندگاری این محصول بین سه تا چهار ماه است. توصیه می‌شود قبل از تزریق این محصول، اگر حساسیتی نسبت به هر چیزی دارید آن را با پزشک خود در میان بگذارید تا اطمینان حاصل کنید که مواد غیرفعال دارو، واکنش آلرژیکی در بدن شما ایجاد نکند.

بوتاکس برند Botox که معروف ترین برند در جهان است.

 • دیسپورت (Dysport)

ماده‌ای است گرفته شده از سم بوتولینیوم نوع A که عضلات را شل می‌کند. این دارو هم جنبه زیبایی دارد و هم برای جنبه دارویی استفاده می‌شود. دیسپورت در شرکت گالدرما واقع در انگلستان ساخته شده است. برند بوتاکس دیسپورت را می‌توان از محبوب‌ترین برندها در کل جهان به شمار آورد. دیسپورت بیشتر از هر چیزی برای خطوط قسمت پیشانی و بین ابروها مناسب است که با افزایش سن، افزایش می‌یابند. یعنی برند دیسپورت برای بوتاکس پیشانی و ابرو مطلوب است. از بی‌حس کننده موضعی قبل از تزریق دیسپورت توسط پزشک استفاده می‌شود. تزریق آن چند دقیقه بیشتر زمان نمی‌برد. نتیجه آن نسبت به بوتاکس زودتر آشکار می‌شود و تا سه الی چهار ماه پس از آن نیز ماندگاری دارد.

بوتاکس دیسپورت از برند های انگلیسی پرطرفدار است.

 • زئومین (Xeomin)

یکی دیگر از انواع بوتاکس مورد تایید، زئومین است. این محصول از طریق مختل کردن فعالیت عصبی در عضلات، فعالیت این عضله‌ها را به‌صورت موقت کاهش می‌دهد. اثر زئومین یک هفته بعد از تزریق آن آشکار می‌شود و ماندگاری آن بین سه تا شش ماه است. تزریق آن در مدت زمان ده تا بیست دقیقه و به کمک بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد.

بوتاکس ژئومین از برند های بوتاکس

 • مسپورت (MASPORT)

براساس نظرسنجی‌ها برند مسپورت یکی از بهترین انواع بوتاکس به حساب می‌آید؛ به‌گونه‌ای که رقیب محصولات خارجی در این زمینه شده است. استفاده آن برای برطرف کردن خط اخم میان ابروها است. این محصول تاییدیه‌های لازم را دارد. این برند تا اندازه‌ای از کیفیت و محبوبیت برخوردار است که در دیگر کشورها نیز طرفدار دارد. افراد زیادی این برند را ترجیح می‌دهند؛ زیرا مسپورت محصول ارزانی است و عوارض جانبی کمی نیز به همراه دارد. نتیجه آن، سه تا ده روز پس از استفاده می‌تواند دیده شود. ماندگاری آن نیز در پوست تا شش ماه پس از انجام تزریق است.

برند مسپورت بوتاکس از برند های ایرانی مورد استفاده

 • آزالور (Azzalure)

آزالور نوعی سم بوتولونیوم نوع A است. این محصول به‌عنوان لوازم آرایشی و بهداشتی معتبر تایید شده است. این دارو پس از تزریق در زیر پوست، دو تا سه روز زمان می‌برد که نتیجه آن نمایان شود. اثر این تزریق بین چهار تا پنج ماه ماندگاری دارد. توجه داشته باشید که نباید زودتر از سه ماه به سراغ تزریق مجدد بروید.

بوتاکس Azzalure از بهترین برند های بوتاکس

 • نورونوکس (Neuronox)

نورونوکس نوعی سم بوتولینوم از نوع A کمپلکس (۱۰۰ واحدی) است. روی نورونوکس، مطالعات و تحقیق زیادی انجام شد. سرانجام این محصول تایید و تولید شد. نتایج مطالعات زیبایی نیز توانست قابل قبول بودن این محصول را تایید کند. کشورهای زیادی به‌عنوان مخاطبان این محصول در لیست مشتریان محصول قرار گرفتند. دلیل این محبوبیت نورونوکس را می‌توان با عملکرد مناسب، ایمنی مطلوب و قیمت آن مرتبط دانست. این محصول سه تا چهار ماه بعد از انجام تزریق ماندگاری و اثر درمانی خود را حفظ می‌کند.

بوتاکس Neuronox

 • درماتکس (Dermatox)

آیا می‌دانید جدیدترین نوع بوتاکس چیست؟ این برند یکی از جدیدترین انواع بوتاکس است. جالب است بدانید که این محصول علاوه بر برطرف کردن چین و چروک‌ها کاربردهای دیگری نیز دارد. درمان منافذ پوستی، جای زخم، جوش و دیگر موارد از جمله این کاربردها است.

این محصول در ناحیه مورد نظر انتقال عصبی عضلانی را مسدود می‌کند و سبب ضعیف و تا حدی غیر فعال شدن عضله می‌شود. نحوه تزریق درماتکس مانند سایر برندها از طریق سوزن‌های خیلی کوچک انجام می‌گیرد. فرآیند استفاده از این محصول زمانی معادل با ۱۵ دقیقه نیاز دارد. اثر درمانی این محصول را یک تا دو هفته پس از انجام تزریق می‌توان مشاهده کرد. ماندگاری درماتکس به عوامل مختلفی وابسته است و این مدت زمان از سه تا نه ماه متغیر است.

فیلم تزریق بوتاکس

 

چه کسانی به بوتاکس نیاز دارند؟

اولین چیزی که درباره تزریق بوتاکس باید بدانید، این است که باید از نظر جسمی کاملاً سالم باشید و هیچ مشکلی نداشته باشید. در صورت بروز هرگونه مشکل جسمی، باید قبل از عمل بوتاکس حتماً با پزشک متخصص خود در این زمینه مشورت کنید.

به یاد داشته باشید که تزریق بوتاکس در دوران شیردهی و بارداری کاملاً ممنوع است. علاوه بر این، افرادی که به بیماری های عضلانی مثل میاستنی گراویس مبتلا هستند هم نمی توانند از بوتاکس استفاده کنند. افرادی که می توانند از این روش برای شادابی پوست خود استفاده کنند باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • این افراد باید حتماً بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشند.
 • فرد متقاضی باید انتظارات واقع بینانه ای درباره تزریق بوتاکس داشته باشد و درباره این انتظارات با پزشک مشورت کنند.
 • در محل و ناحیه تزریق، از سولاریوم استفاده نکرده باشد و یا پوست برنزه نباشد.
 • پوست متقاضیان نباید هیچگونه التهابی داشته باشد.
 • بهترین افراد مناسب برای عمل بوتاکس، افرادی هستند که صورت آنها چین و چروک دارد. این چین و چروک ها شامل خطوط سطحی تا عمیق می شوند.

تزریق بوتاکس در بارداری

بسیاری از پزشکان بر این باور هستند تزریق بوتاکس باید بعد از بارداری انجام شود. دلیل این موضوع نیز وجود سم بوتولیسم در بوتاکس است. این سم می‌تواند برای بانوان باردار مشکل ساز باشد. به همین دلیل بهتر است حتما تزریق بوتاکس را بعد از دوران بارداری امتحان کنید.

تزریق بوتاکس در شیردهی

از آنجایی که اطلاعات دقیقی درباره اثرات تزریق بوتاکس در شیردهی وجود ندارد، بهتر است حتما با پزشک متخصص نسبت به انجام این عمل زیبایی صحبت کنید. البته باید دانست میزان تزریق بوتاکس به اندام بسیار پایین است اما با این حال بهتر است با پزشک متخصص مشورت کرد.

عکس قبل و بعد بوتاکس

بوتاکس پیشانی

نواحی ترزیق بوتاکس

ناحیه‌هایی وجود دارند که می‌توان بوتاکس را به آنجا ترزیق کرد که عبارتند از:

 • لب: لب‌ها ممکن است بر اثر بالا رفتن سن به تدریج حالت اولیه خود را از دست داده و چروکیده شوند. با ترزیق بوتاکس، چین‌های دور لب برطرف می‌شوند.
 • پیشانی: پیشانی یکی از رایج‌ترین نواحی ترزیق بوتاکس است. خطوط ریز و درشتی که هنگام حرکت ابروها روی پیشانی به وجود می‌آیند توسط بوتاکس قابل از بین بردن بوده و پیشانی را یکدست می‌کند.
 • چشم: اطراف چشم و پلک‌ها مستعد افتادگی و چروک شدن هستند که با بوتاکس می‌توان چین‌های ریز یا عمیق به وجود آمده را از بین برد و افتادگی پلک‌ها را کمتر کرد. پلک پایین چشم را هم می‌توان بوتاکس کرد اما کاری بسیار حساس و خطرناک است که باید ترزیق با مهارت و دقت بالایی انجام شود.
 • بینی: گاهی قسمت بالای بینی هنگام بوئیدن ناخودآگاه جمع می‌شود که با بوتاکس کردن می‌توان خطوط ناشی از چین و چروک شدن بینی را از بین برد که نزدیک به فاصله بین دو ابرو است.
 • ابرو: پوست ناحیه ابرو ممکن است نیاز به بوتاکس داشته باشد تا چهره را شاداب و پر نشاط نشان دهد. بوتاکس کردن افتادگی ابروها را کم کرده و چهره را از حالت عصبانیت و خستگی خارج می‌کند.
 • چانه، فک و گردن: ماهیچه‌های چانه، فک و گردن بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند که ممکن است در اثر وزن کم کردن ناگهانی یا بالا رفتن سن چروکیده و افتاده شوند. صاف کردن چین و چروک‌های پدید آمده در نواحی نام برده شده به کمک بوتاکس امکان‌پذیر است.

تفاوت بوتاکس و ژل

بهترین مکان برای تزریق بوتاکس

خوب است بدانید که بوتاکس فقط برای از بین بردن چین و چروک های صورت نیست و شما می توانید از این روش برای اهداف درمانی نیز استفاده کنید. از بخش‌های مختلفی که می‌توان بوتاکس تزریق کرد، می‌توان به لب، ابرو یا حتی اطراف چشم نیز اشاره کرد. بدین منظور، پزشک متخصص می تواند تصمیم بگیرد که در کدام بخش از بدن خود بوتاکس انجام دهید. از مهمترین کاربردهای تزریق بوتاکس که کمک بسیار زیادی برای سلامت جسم شما داشته دارند، می توان به این موارد اشاره کرد:

 • از بین بردن خطوط موجود در پوست، اطراف چشم و خط لبخند
 • جوانسازی و شادابی پوست
 • سندروم پیریفورمیس
 • سندروم میوفاسیال
 • بیماری اسپاستیک
 • اسپاسم نیمه صورت
 • کمر دردهای شدید
 • سردرد های مزمن و میگیرن
 • از بین رفتن افتادگی پوست که به دلیل افزایش سن به وجود آمده است
 • کاهش میزان عرق کردن در زیر بغل
 • از بین بردن انحراف چشم
 • رفع پرش غیر ارادی پلک
 • درمان واژینیسموس

همانطور که در بالا مشاهده کردید، می توانید از تزریق بوتاکس برای اهداف درمانی بسیار زیادی استفاده کنید. به همین دلیل هم اگر هر یک از بیماری ها و یا علائم بالا را داشتید، می توانید با پزشک متخصص صحبت کرده و بهترین ناحیه برای تزریق را انتخاب نمایید. با این روش، می توانید از بخش زیادی از دردهای همیشگی خلاص شوید.

مناطق ممنوعه برای تزریق بوتاکس

همانطور که باید بهترین مکان برای تزریق بوتاکس را دانست، باید مناطق ممنوعه برای تزریق بوتاکس را نیز شناخت. از این قسمت‌ها می‌توان به بالای چشم، استخوان دهان و گردن و یا زیر جشم اشاره کرد.

هزینه تزریق بوتاکس

اگر می‌خواهید تکنیک تزریق بوتاکس انجام دهید، سعی کنید قبل از آن راجع به قیمت بوتاکس و شرایط با پزشک خود مشورت کنید. پزشک باید به‌صورت کامل برای شما توضیح دهد بوتاکس چیست و چه هزینه‌هایی دارد؟ در این صورت ضمن آگاهی از قیمت‌ها و هزینه‌ها به پزشک خود این امکان را می‌دهید که درباره جنس پوست و سلیقه شما اطلاعاتی کسب کند و شما را در رسیدن به نتیجه مطلوب یاری کند.

هزینه‌های تزریق به مواردی بستگی دارد که به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

میزان تزریق : مهم‌ترین عاملی که بر مقدار قیمت بوتاکس تأثیر می‌گذارد، میزان محلول تزریق شده است. هرچه نواحی بیشتری به تزریق نیاز داشته باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین بهتر است که قبل از انجام عمل، به پزشک مراجعه کنید. از پزشک بخواهید میزان محلولی که شما برای تزریق نیاز دارید را مشخص کند و از این طریق قیمت و هزینه عمل نیز مشخص خواهد شد.

محل تزریق : طبیعی است که هر چه محدوده‌ای که قرار است تزریق در آن صورت گیرد، بیشتر باشد هزینه تزریق گران‌تر خواهد شد. به‌صورت مثال اگر بخواهید در ناحیه پیشانی خود تزریق انجام دهید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید نسبت به اینکه بخواهید در گونه‌هایتان این تکنیک را پیاده کنید.

هزینه کلینیک و پزشک : هزینه کلینیک و دستمزد پزشک نیز باید در کنار هزینه‌های خرید محلول بوتاکس محاسبه و پرداخت شود. البته این نکته هم قابل توجه است که به‌دلیل سریع بودن فرآیند عمل تزریق، این هزینه کم در نظر گرفته می‌شود و نمی‌توان گفت هزینه سنگینی است و قیمت بالایی دارد. عوامل مؤثر بر میزان هزینه کلینیک و پزشک می‌تواند شامل موقعیت مکانی کلینیکی که به آن مراجعه کرده‌اید و شهرت پزشک خودتان باشد.

به‌طور مثال هزینه انجام عمل تزریق در یک کلینیک معتبر و مجهز به تجهیزات مدرن و کامل بیشتر از یک کلینیک عادی است که به‌تازگی تأسیس شده است. پزشکانی که تجربه و شهرت بیشتری دارند خواهان دستمزد بیشتری هستند تا پزشکانی که کم تجربه بوده و در آغاز فعالیت کاری خود قرار دارند. پس مهارت و تجربه پزشک شما نیز در تعیین قیمت انجام تزریق اثر خواهد گذاشت و آن را به نوسان در خواهد آورد.

البته توصیه می‌شود که در این مورد صرفه‌جویی را کنار بگذارید و پزشکی ماهر و باتجربه را انتخاب کنید تا به‌صورت کامل برای شما توضیح دهد که بوتاکس چیست و چه فواید و معایبی دارد. علاوه بر آن، عوارض احتمالی که منشأ آن تزریق نادرست بوتاکس است کاهش می‌یابد و حتی به صفر می‌رسد. شک نکنید این هزینه ارزش سلامتی بیشتر و نداشتن عوارض بعد از تزریق را دارد

مجموعه درمانی و زیبایی دکتر مهرشاد رابط این اطمینان را به شما می‌دهد که قیمت نهایی تزریق بوتاکس شما با نتیجه موردنظرتان در تناسب است و هیچ هزینه اضافی‌ای وجود ندارد. هزینه تزریق در این مرکز زیبایی بسیار معقول و مناسب است و حتی اگر این هزینه از مرکز دیگری بیشتر باشد به دلیل کیفیت مواد مصرفی در تزریق است.

توصیه های قبل از تزریق بوتاکس

 • اگر در حال مصرف داروهایی مانند داروهای ضد التهابی، آسپیرین و موارد مشابه هستید، توصیه می‌شود دو هفته قبل از مراجعه برای تزریق، مصرف این داروها را به‌صورت موقت کنار بگذارید. این امر کبودی احتمالی پس از تزریق را کاهش می‌دهد.
 • اگر استفاده از الکل برای شما به شکل عادت شده است توصیه این است که این عادت را یک هفته قبل از انجام تزریق رها کنید.
 • پزشک خود را در رابطه با مصرف هر دارویی در جریان قرار دهید.
 • اگر سابقه آلرژیک داشته‌اید، این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • اگر سابقه تبخال دارید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس

ترزیق بوتاکس نیازی به بستری شدن نداشته بلکه فرد کاملا هوشیار بوده و در مدت زمانی کوتاه انجام می‌شود. پس از ترزیق بوتاکس، متقاضی می‌تواند به فعالیت‌های روزمره برگشته به شرطی که سر را بالا نگهدارد و از خم کردن آن بپرهیزد زیرا در غیر این حالت دچار سرگیجه شده و اثر جاذبه زمین تعادل بوتاکس را به هم می‌زند. بهتر است تا چند روز هنگام استراحت، سر بالاتر از شانه‌ها باشد و از فعالیت‌های ورزشی و جسمانی شدید تا یک یا دو روز بعد پرهیز کرد.

لایه برداری، اسکراب، وکس، ماساژ صورت، کرم موبر و … تا دو هفته پس از بوتاکس ممنوع بوده و توصیه می‌شود در همان روز از آرایش کردن خودداری شود. در روزهای بعد می‌توان به آرایش کردن پرداخت. بهتر است در همان روز بوتاکس از حمام کردن یا رفتن به استخر، سونا و جکوزی خودداری شود. همچنین نباید ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از ترزیق با هواپیما به سفر رفت.

معمولا دو تا سه هفته و حتی بیشتر زمان می‌برد تا اثر بوتاکس ملایم‌تر شده و چهره حالت طبیعی خود را به دست آورد. بنابراین بهتر است تا حد امکان برای مراقبت بعد از بوتاکس، از موکول کردن فرایند ترزیق بوتاکس به قبل از مراسم و قرارهای مهم پرهیز شود. برای پخش شدن بوتاکس در صورت می‌توان روزانه دو یا سه بار در روز عضلات ناحیه را به آرامی حرکت داد.

 • به‌مدت ۲۴ساعت از شستن محل تزریق خودداری کنید و از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • به‌مدت ۴۸ ساعت بعد از خوابیدن روی صورت اجتناب کنید.
 • تا ۷۲ ساعت از سونا، جکوزی و حمام داغ دوری کنید.
 • انجام ورزش سنگین به‌مدت ۲ روز برای شما مناسب نیست.
 • اگر ورم، دو‌بینی، افتادگی پلک و دیگر موارد مشابه برای شما رخ داد، پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • در صورت نیاز به هر تزریقی، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.
 • بعد از انجام عمل تزریق، فرد باید مدت زمان ۲ تا ۴ ساعت بنشیند یا بایستد و از تماس هر سطح دیگری با ناحیه مورد تزریق به‌مدت ۲۴ ساعت جلوگیری شود. این موارد کمک می‌کنند که بوتاکس به عضلات دیگر که مد نظر انجام عمل تزریق نیستند، انتشار پیدا نکند.
 • صورت فرد تا ۴ ساعت بعد نباید به سمت پایین خم شود یا حرکت داده شود. زیر سر فرد هنگام خواب در اولین شب پس از تزریق باید بالا باشد.
 • بعد از تزریق، بدون استفاده از ضد آفتاب در معرض آفتاب قرار نگیرید تا مدت زمان ماندگاری این عمل بیشتر شود.

رعایت این مراقبت هاباعث می شود که ماندگاری تزریق بوتاکس به پیشانی افزایش یابد.

تزریق بوتاکس به پیشانی

عوارض بوتاکس چیست؟

نشانه‌های تزریق بوتاکس در همان دقیقه‌های ابتدایی بعد از درمان مشخص نمی‌شود. برای مشاهده نتیجه آن باید چند روز صبر کنید. این مدت زمان به‌طور معمول ۷ تا ۱۰ روز است و ممکن است به ۱۴ روز هم برسد. احتمال بروز عوارض نیز پس از آن وجود دارد، اما احتمال آن پایین است و در موارد محدودی رخ می‌دهد. عوارض جانبی تزریق این محصول و مشکلات احتمالی عبارتند از:

سردرد، درد جزئی در قسمت پیشانی، جوش، سرگیجه، تاری دید، افتادگی پلک، دوبینی، تورم، سنگینی چشم، کبودی، تورم در ناحیه تزریق و قرمزی پیرامون محل تزریق.

احتمال بروز این مسائل بسیار اندک است و این حالت‌ها در مواردی کمیاب و نادر ایجاد می‌شوند. حتی در صورت بروز این عارضه‌ها نگران نباشید، زیرا در مدت اندکی پس از تزریق رفع خواهند شد، پس صبور باشید. امکان این موضوع هم وجود دارد که بدن شما تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق، واکنش‌های آلرژیک از خود نشان دهد.

باز هم باید بر این نکته تأکید کرد که احتمال به وجود آمدن این موارد جز در حالت‌هایی محدود و کمیاب نزدیک به صفر است. در صورت بروز باید با پزشک خود تماس حاصل کنید و مسئله را مطرح کنید تا در اسرع وقت تشخیص دهد که مشکل بوتاکس چیست و نسبت به حل آن فعالیتی انجام شود. اگر مایل به مطالعه بیشتر در این زمینه هستید حتما سری به صفحه “عوارض بوتاکس” وب سایت ما بزنید.

بهترین مرکز تزریق بوتاکس تهران

با افزایش سن، تولید کلاژن به مرور زمان کاهش می‌یابد. کاهش تولید کلاژن به‌تدریج، افتادگی ابرو و پیشانی را در پی خواهد داشت. راهکارهای فراوان و گوناگونی وجود دارد تا دوباره جوانی و طراوت را به خود بازگردانیم. خوشبختانه در سال‌های اخیر علم و تکنولوژی، با سرعت نور پیشرفت کرده‌اند و شیوه‌های مختلفی در هر زمینه‌ای برای حل مشکلات پیش روی ما قرار داده است. باید بدانید که در این راستا نیز علم و دانش، شما را تنها رها نکرده است. لیفت ابرو، تزریق بوتاکس، جراحی‌های مختلف و غیره نزد پزشکان و متخصصان زیبایی انجام می‌شود که همگی برای رفع مشکلات پوستی به کمک شما می‌آیند. هر کدام از این موارد به‌صورت جداگانه توضیحات و ویژگی‌هایی دارند و دارای مزایا و معایبی نیز هستند.

انتخاب یک راهکار از بین روش‌های مطرح شده نیاز به فکر و ارزیابی دارد. انتخاب شما بیش از هر مولفه دیگری به خواسته و معیار خودتان وابسته است. پس به‌صورت کامل ارزیابی کنید که چه خواسته‌ای دارید و تمایلات و انتظارات شما از زیبایی چه مواردی هستند. به‌صورت کامل باید بدانید که بوتاکس چیست و به مزایا و معایب آن آگاه شوید. از یک پزشک متخصص و باتجربه کمک و راهنمایی بگیرید و با انتخاب یک متخصص مجرب و معتبر، نتیجه دلخواهتان را دنبال کنید. ما به شما دکتر مهرشاد رابط را پیشنهاد می‌دهیم.

دکتر مهرشاد رابط (درماتولوژیست) یکی از بهترین متخصصان زیبایی کشور است که در زمینه پوست، مو، بوتاکس، لیزر درمانی و زیبایی فعالیت دارد. این پزشک عضو آکادمی متخصصان زیبایی اروپا و دارای بورد تخصصی است. این متخصص از مجوز رسمی که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شده است، برخوردار است. همچنین یکی از اعضای انجمن متخصصان پوست و موی کشور نیز محسوب می‌شود.

این متخصص ارائه دهنده انواع خدمات بوتاکس به شیوه‌های مختلف است. بهره‌مندی از تجهیزات و لوازم پیشرفته و مدرن در کنار بهره‌گیری از کادر درمانی مطلوب، مجموعه‌ای ایده‌آل برای متقاضیان و مشتریان عزیز فراهم کرده است. این پزشک متخصص در حوزه زیبایی و درمان آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان عزیز است. در کنار این مجموعه زیبایی و سلامتی دوباره را تجربه کنید و از آن لذت ببرید. به‌عبارت بهتر ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که با تولدی دوباره و چهره‌ای زیبا، زندگی جدیدی را آغاز کنید و بیش از پیش از زندگی لذت ببرید.

باید و نباید های بوتاکس؟

در اینجا راهنمای کوتاهی از بایدها و نبایدها پس از انجام بوتاکس است. ناحیه تزریق بوتاکس را مالش یا ماساژ ندهید و در صورت امکان از آرایش کردن خودداری کنید. هیچ گونه درمان زیبایی روی صورت خود نداشته باشید، به عنوان مثال. ماساژ صورت، ماساژ صورت به مدت ۲ هفته – ممکن است باعث پخش شدن محلول تزریق شده به عضلات اطراف شود.

چگونه ماندگاری بوتاکس را طولانی تر کنید؟

اگر فکر کرده اید که چگونه بوتاکس را طولانی تر کنید، در اینجا چهار راه وجود دارد که می توانید طول عمر نتایج بوتاکس خود را افزایش دهید.
به دنبال یک تزریق کننده ماهر مانند دکتر رابط باشید. …
درگیر کردن عضلات صورت پس از درمان …
از مالیدن صورت خود به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از تزریق بوتاکس خودداری کنید. …
از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

کاربردهای بوتاکس از رفع چین چروک تا درمان میگرن

تفاوت بوتاکس و ژل

بین بوتاکس و ژل شباهت و تفاوت‌هایی وجود دارد. با وجود همه قابلیت‌های درمانی بوتاکس، باز هم اغلب افراد از این روش برای اهداف زیبایی استفاده می‌کنند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید، خوب است که تزریق بوتاکس می تواند تأثیر بسیار زیادی در جوانسازی و شادابی پوست شما داشته باشد. با استفاده از این روش، می توانید خطوط در همه جای پوست خود را از بین ببرید و آن را به صورت صاف و یکدست تبدیل کنید. برای مثال، با استفاده از این روش می‌توانید چین و چروک های نقاط زیر در صورت خود را از بین ببرید. البته باید بدانید بوتاکس صرفا روشی زیبایی نیست و می‌توان برای از بین بردن پرش پلک استفاده کرد. این درحالی است که ژل حالتی فیلری دارد و جنبه زیبایی آن به مراتب بیشتر از بوتاکس است.همچنین پیشنهاد میکنیم در همین زمینه مطلب درمان تعریق کف پا با بوتاکس و بوتاکس پنجه کلاغی را مطالعه کنید.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

نظرات

Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.