از جمله روش ‌های درمانی و زیبایی برای داشتن پوستی زیبا و شفاف، استفاده از مزوژل جالپرو (jalupro) است که در حال حاضر در دو نوع متفاوت قابل استفاده است؛ مزو ژل جالپرو کلاسیک و اچ ام دبلیو.

درمان چین و چروک، از بین بردن جای جوش، برطرف کردن نقاط قرمز پوست، محو کردن استرچ مارک، آبرسانی و ... به کمک مزوژل امکان پذیر است. بهترین و معتبرترین مزوژل تزریقی شناخته شده، جالپرو نام دارد. تاثیر شگفت انگیز تزریق مزوژل جالپرو برای جوانسازی و ترمیم پوست بر هیچ کس پوشیده نیست که پزشکان از آن برای زیباجو در کلینیک استفاده می‌کنند.

 • کاربرد جالپرو
 • مزایا جالپرو
 • معایب جالپرو
 • توصیه های مراقبتی استفاده از جالپرو

درخواست نوبت یا وقت مشاوره

لطفا نام و شماره موبایل خود را در فرم زیر وارد کنید

دریافت مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مزوژل چیست؟

هنگامی که پوست از حالت طبیعی خود خارج می‌شود، زیبایی از دست می‌رود. خارج شدن پوست از حالت طبیعی به دلیل کم شدن مواد حیاتی بوده که تغذیه مجدد آن‌ها توسط مزوژل امکان پذیر است. مزوژل عصاره غلیظی از مواد مغذی بوده که با تزریق مستقیم آن پوست، ویتامین‌ها و مواد ضروری خود را بازمی‌یابد در نتیجه فرآیند ترمیم و جوانسازی پوست آغاز می‌شود. مزوژل‌ها خاصیت پرکنندگی و حجم دهی ندارند بلکه از آن به عنوان اهداف درمانی می‌توان استفاده کرد تا کیفیت پوست بهبود یابد.

مزوژل در فواصل مختلف تزریق می‌شود تا روند پیری پوست کند شده و آبرسانی عمیق، ساخت الاستین و کلاژن صورت گیرد. مدت زمان و طول عمر مزوژل در پوست با توجه به برند آن متفاوت است. شرکت‌های مختلفی هستند که در زمینه تولید مزوژل فعالیت دارند که معروف‌ترین آن‌ها جالپرو نام دارد. تزریق مزوژل جالپرو چندین سال است که توسط پزشکان در کلینیک‌های پوست و زیبایی انجام می‌شود.

جوانساز جالپرو (Jalupro)

مزوژل جالپرو چیست؟ جالپرو محصول مشترک کشور ایتالیا و فرانسه بوده که دارای بهترین مواد است و شرایط آبرسانی و کلاژن سازی را برای پوست فراهم می‌آورد. مزوژل جالپرو را می‌توان به صورت، دست، زیر بغل، گردن، دکلته (بالای سینه)، شکم، داخل ران و زانو تزریق کرد. تزریق مزوژل جالپرو چند منظوره بوده که از آن می‌توان برای درمان موارد زیر استفاده کرد:

 • جای جوش‌
 • بستن منافذ
 • تقویت موی سر
 • از بین بردن قوز بینی
 • رفع نقاط قرمز پوست
 • کاهش تیرگی دور چشم
 • چین و چروک‌های عمیق
 • ترک پوستی (استرچ ‌مارک)
 • بهبود وضعیت پوست پشت دست
 • برطرف کردن خستگی و کدری پوست
 • کلوئید (رشد بیش از حد بافت اسکار که از زخم بزرگ‌تر و برجسته‌تر هستند)

 

ویژگی های مزوژل جالپرو نسبت به سایر ژل ها

 

مزوژل جالپرو در دو مدل وجود دارد که اولین مدل جالپرو کلاسیک است. مزوژل جالپرو کلاسیک بسته بندی آبی داشته که به رشد و تحریک سلول‌ها کمک می‌کند تا شادابی و طراوت اولیه پوست افزایش یابد.‌ نوع دیگر مزوژل جالپرو HMW بوده که بسته بندی صورتی دارد و از آن به منظور رفع و بهبود خطوط عمیق پوست استفاده می‌شود. مدل کلاسیک جالپرو بیشتر برای افراد جوان و نوع اچ‌ام‌دبلیو برای افراد مسن مناسب‌تر است زیرا اسید هیالورونیک بیشتری دارد.

جالپرو صورت

جالپرو معروف‌ترین برند مزوژل در سراسر دنیا است که می‌توان از آن برای نقاط مختلف صورت استفاده کرد. تزریق مزوژل جالپرو باعث برطرف شدن آسیب‌ها و ایرادات پوستی می‌شود زیرا میزان مواد مغذی و ضروری در پوست را افزایش می‌دهد. جالپرو با افزایش خونرسانی، پوست صورت را بهبود می‌بخشد در نتیجه لک‌های پوستی از بین رفته و رنگ آن چند درجه روشن‌تر می‌شود. اجزایی از صورت که می‌‌توان از تزریق جالپرو برای برطرف کردن آن‌ها استفاده کرد عبارتند از:

جالپرو زیر چشم

ناحیه اطراف چشم جزو نقاطی است که تزریق ژل جالپرو در آن بسیار کاربردی است. از تزریق جالپرو در اطراف چشم جهت برطرف کردن گودی و تیرگی، خطوط پنجه کلاغی، چروک‌های ریز و کم کردن پف چشم استفاده می‌شود.

 

جالپرو برای پیشانی

خط اخم در پیشانی سن و سال نمی‌شناسد و ممکن است به خاطر ژنتیک، رژیم غذایی ناسالم، استرس، عادات حرکتی چهره یا نور آفتاب اتفاق بیفتد. خط اخم فرورفتگی‌هایی روی پیشانی و بین دو ابرو ایجاد کرده که به چهره حالتی گرفته و اخمو می‌دهد. از تزریق مزوژل جالپرو در پیشانی برای از بین بردن خط اخم استفاده می‌شود.

تزریق جالپرو در اطراف لب

ایجاد خطوط خنده در چهره کاملا طبیعی است اما در بعضی از افراد میزان خط خنده بیش از حد بوده که حتی در حالت عادی نیز جای آن باقی می‌ماند. خط خنده یا همان خط لبخند در زمان خندیدن بیشتر نمایان می‌شود که می‌تواند کمی آزار دهنده باشد. با تزریق مزوژل جالپرو در نواحی چانه و اطراف لب محو کردن خط خنده اتفاق می‌افتد؛ کاربرد این تزریق همانند تزریق ژل خط خنده عمل می کند.

جالپرو روی گونه‌ها

روی گونه‌ها ممکن است جای جوش یا ترک‌های پوستی باقی مانده باشد که روی زیبایی چهره تاثیر می‌گذارد. با تزریق مزوژل جالپرو نواقص پوستی برطرف خواهد شد و کیفیت ظاهری بهبود می‌یابد. اگر هم گونه‌ها در طرفین با یکدیگر متقارن نباشند، عدم تقارن آن‌ها به کمک جالپرو برطرف خواهد شد.

تزریق مزوژل جالپرو به گونه ها برای ایجاد تقارن

ژل جالپرو چند سی سی و چند جلسه نیاز است؟

جالپرو کلاسیک جعبه آبی رنگ حاوی دو ویال ۲.۵ سی‌سی است اما دو ویال جالپرو HMW حاوی ۳ حاوی سی‌سی است. پروتکل تزریق مزوژل جالپرو جهت اثربخشی نیاز به تکرار دارد. جالپرو کلاسیک را باید در سه مرحله با فاصله ۱۰ روز تزریق کرد اما تزریق مزوژل جالپرو HMW در دو مرحله با فاصله بیست روزه انجام می‌شود. گاه ممکن است با صلاحدید پزشک معالج با توجه به شرایط پوست زیباجو، تزریقات بین یک تا چهار جلسه باشد تا پوست شادابی و طراوت خود را بازیابد.

ماندگاری ژل جالپرو

تزریق مزوژل جالپرو روز به روز با استقبال گسترده‌تری مواجه می‌شود. اهداف درمانی مزوژل جالپرو برای صورت و بدن مفید بوده که باعث می‌شود بتوان آن را با خیالی آسوده برای تقویت سلول‌های پوستی، آبرسانی و کلاژن سازی تزریق کرد. مدت زمان ماندگاری مزوژل جالپرو بین ۶ تا ۱۲ ماه متغیر بوده که بستگی به شرایط بدنی فرد دارد که ممکن است کمی بیشتر یا کمتر باشد.

مراقبت‌های بعد از تزریق مزوژل جالپرو

تزریق مزوژل جالپرو نه تنها برای برطرف کردن آسیب‌های پوستی به کار می‌رود بلکه می‌توان از آن جهت به تاخیر انداختن روند پیری پوست صورت و بدن استفاده کرد. هرچند ماندگاری مزوژل جالپرو طولانی مدت و مطلوب است اما به کمک مراقبت‌های بعد از تزریق می‌توان اثربخشی آن را افزایش داد و منجر به کسب نتایج بهتر شد، از جمله:

 • عدم ماساژ و مالیدن ناحیه تزریق شده
 • پرهیز از حمام طولانی مدت تا یک ماه
 • پرهیز از آرایش کردن در ۲۴ ساعت اول
 • هماهنگی مصرف دارو با مشورت پزشک
 • استفاده از کمپرس یخ بلافاصله بعد از تزریق
 • خودداری از قرار گرفتن در معرض نور خورشید تا یک هفته
 • خودداری از شستن صورت با شوینده و آب تا ۲۴ ساعت بعد
 • خودداری از انجام ورزش‌های سنگین تا یک روز بعد از تزریق
 • استفاده از ضد آفتاب‌ چه در بیرون از منزل و چه در داخل خانه
 • بالاتر بودن سر نسبت به بدن هنگام خواب برای جلوگیری از ورم
 • پرهیز از مصرف داروهای ضدانعقاد کننده خون و مکمل‌های گیاهی
 • پرهیز از فیشیال صورت و درمان‌های پوستی و زیبایی تا دو هفته بعد از تزریق مزوژل
 • متوقف کردن فعالیت‌های همچون استخر، سونا، جکوزی تا زمانی که پزشک اجازه دهد
 • خودداری از مصرف نمک و نوشیدنی‌های الکلی بعد از تزریق برای جلوگیری از التهاب و تورم

کلام آخر

مزوژل جالپرو از بهترین برندها بوده که یک محلول تزریقی به عنوان ماده احیا کننده پوست صورت و بدن به شمار می‌رود. با تزریق مزوژل جالپرو پوست قدرت بازسازی پیدا کرده و ایرادات آن کاهش می‌یابد. جالپرو در افراد جوان و مسن قابل استفاده است که بهترین نتایج از آن حاصل می‌شود و تا مدتی طولانی ماندگاری دارد.

آیا ماندگاری مزو ژل جالپرو دائمی است؟

استفاده از مزو ژل جالپرو نیز مانند سایر ژل ها با چند وقت ماندگاری همراه است و پس از گذشت این مدت زمان برای کسب نتیجه نیاز به تزریق مجدد می باشد.

آیا تزریق ژل جالپرو دردناک است؟

این شیوه ی درمانی نیز مانند سایر روش ها اگر در یک کلینیک معتبر و توسط پزشکان متخصص در این زمینه برای فرد انجام بشود، خطر، درد و عوارضی برای فرد به همراه نخواهد داشت.

نشانی مرکز تخصصی دکتر مهرشاد رابط

 • آدرس:تهران ، شهرک غرب ، میدان صنعت ، خیابان حسن صیف ، کوچه دوم ، پلاک ۱۱

پزشکان

physicians

سوالات متداول

FAQ

پرسش و پاسخ

Comment
ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.