هزینه-کلاژن-تراپی

کلاژن تراپی چیست و چگونه پوست را شاداب و نرم می‏کند

 کلاژن تراپی یکی از روش‌های شناخته شده جوان سازی پوست است. با افزایش سن تغییرات قابل توجهی در بدن مشاهده می‌شوند که بخش مهمی از این تغییرات در پوست دیده می‌شود. پوست به عنوان بیرونی‌ترین لایه بدن ما بیشتر از هر عضو بیرونی و داخلی در معرض دید دیگران قرار دارد. به همین دلیل تغییرات آن به عنوان نمادی برای سن افراد محسوب می‌گردد. اما چه چیزهایی پوست را شاداب و جوان نگه می‌دارد؟ پاسخ‌های مختلفی می‌توان به این سوال داد که یکی از آنها کلاژن است. اگر می‌خواهید با این پروتئین مهم و تاثیر کلاژن تراپی بر پوست آشنا شوید، ادامه این مطلب از سایت دکتر رابط را از دست ندهید.

هزینه-کلاژن-تراپی

 کلاژن چیست؟

کلاژن تراپی نوعی تقویت پوست با استفاده از پروتئین کلاژن است. این روش با استفاده از ایجاد سوراخ‌های ریز بر روی سطح پوست انجام می‌شود تا تحریک صورت گرفته و کلاژن سازی افزایش پیدا کند.

پروتئین یک عنوان کلی است که به مجموعه ای از انواع مواد پروتئینی موجود در بدن اطلاق می‌شود. یکی از این پروتئین‌ها کلاژن است که تقریباً در همه بخش‌های اصلی ساختار اسکلتی بدن نقشی پر رنگ و اساسی ایفا می‌کند. این پروتئین یکی از مهم‌ترین انواع آمینواسیدها در بخش‌هایی همچون ماهیچه، پوست، استخوان، تاندون، رباط، پوست و… است؛ به طوری که حدود سی درصد از کل پروتئین موجود در بدن انسان را تشکیل می‌دهد. کلاژن به ساخت درم و فیبروبلاست کمک می‌کند تا سلول‌ها به طور پیوسته رشد داشته باشند. بد نیست بدانید استفاده از این پروتئین نقشی اساسی در روش‌های جوان سازی پوست دست ایفا می‌کند.

 کلاژن تراپی پوست چیست؟

با توضیحات ارائه شده در مورد کلاژن، احتمالاً پیش زمینه خوبی برای توضیح در مورد کلاژن تراپی نیز پیدا کرده اید. در این روش با استفاده از تکنیک‌هایی تلاش می‌شود تا پوست به تولید بیشتر کلاژن تحریک شود. نتیجه این کار بهبود استحکام و سفتی پوست است؛ چیزی که در نهایت باعث شادابی و جوان‌تر دیده شدن پوست و ظاهر شما می‌شود. هر چند انجام این عمل می‌تواند به شکل مقطعی باعث افزایش تولید کلاژن شود ولی شما می‌توانید با روتین روزانه مراقبت از پوست این روند را بهبود ببخشید و فرسودگی پوست خود را به تعویق بیندازید.

پادکست کلاژن تراپی و مراحل آن

مزایای کلاژن تراپی پوست شامل چه مواردی است؟

روش‌های جوانسازی پوست و درمان بیماری‌های پوستی هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. طبیعتاً مزایای کلاژن تراپی پوست با اسید تراپی پوست تفاوت‌هایی دارد. از جمله مهم‌ترین این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک غیر مستقیم به سلامت استخوان‌ها و تاندون‌ها
 • کاهش چین و چروک پوستی
 • کمک به استحکام و قوام پوستی
 • افزایش سرعت بهبود زخم‌های پوستی
 • کمک به رشد مو
 • کمک به حفظ و افزایش رطوبت پوستی
 • جوان سازی و زیباسازی پوست
 • یک روش غیر تهاجمی و با ایمنی بالا
 • رشد و بهبود سلامت ناخن و مو
 • کمک به شفافیت مو و پوست
 • درمان برخی از بیماری‌ها مثل جای جوش و افتادگی پوست

مزایای-کلاژن-تراپی-پوست

 چه افرادی کاندید کلاژن تراپی پوست هستند

تقریباً همه افراد می‌توانند از این روش درمانی و جوان سازی استفاده کنند. با این وجود برخی از افراد در اولویت‌های بالاتری برای استفاده از کلاژن تراپی هستند. پیشنهاد می‌شود اشخاصی که دچار ضعف و مشکلاتی در پوست خود هستند استفاده از این روش را در برنامه خود قرار دهند. از جمله این مشکلات می‌توان به

 • افتادگی و شل شدگی پوست
 • افزایش چروک‌های سطح پوست
 • زخم‌های بهبود نیافته
 • باقی ماندن جای زخم و…

اشاره کرد. علاوه بر این برای درمان لک صورت و همچنین برای افرادی که تمایل دارند پیری پوست خود را به تعویق اندازند استفاده از این متد درمانی توصیه می‌شود.

 چه کسانی نباید کلاژن تراپی کنند؟

با این حال کلاژن تراپی همیشه بهترین روش محسوب نمی‌شود حتی در مواقعی استفاده از آن ممنوع می‌شود. از جمله این محدودیت‌ها

 • ابتلای فرد به زخم‌های کلوئیدی
 • ابتلا به سرطان پوست
 • مشکلات انعقادی خون
 • وجود آکنه و زخم‌های فعال
 • ابتلا به تب خال، زگیل و عفونت پوست
 • تحت درمان بودن با شیمی درمانی یا رادیوتراپی

قابل ذکرند. افرادی که دچار چنین مشکلات و بیماری‌هایی هستند می‌تواند از روش‌های دیگر از جمله میکرودرم ابریژن استفاده کنند.

مراحل کلاژن تراپی پوست چیست؟

کلاژن تراپی به روش معمول با استفاده از تحریک پوست به ساخت کلاژن انجام می‌شود. روش کار به شکلی است که با استفاده از سوزن‌های بسیار ریزی سوراخ‌هایی بر روی سطح پوست ایجاد می‌شود. این سوراخ‌ها به شکل منظم و با فاصله ای یکسان از یکدیگر قرار دارند. وقتی سوزن به پوست وارد می‌شود باعث شکستن کلاژن‌های قدیمی و تحریک برای ساخت کلاژن جدید می‌شود. با این کار علاوه بر کلاژن، الاستین نیز تولید می‌شود که به سفت شدن پوست کمک قابل توجهی می‌کند. در روشی دیگر نیز کلاژن مستقیماً به لایه زیر پوستی تزریق می‌شود. با این دو روش علاوه بر کاربردهای درمانی گفته شده می‌توان نسبت به رفع تیرگی پوست نیز اقدام کرد.

 کلاژن تراپی چند جلسه باید انجام شود؟

پاسخ به این سوال کمی سخت است. دلیل این موضوع نیز به فاکتورهای مختلفی بر می‌گردد که تعداد این جلسات را تعیین می‌کند. طبیعتاً شرایط فردی هر بیمار و مراجعه کننده ای با دیگری متفاوت است. این یعنی اگر پوست شما شرایط بهتری داشته و پاسخ بهتری به این درمان دهد، تعداد جلسات نیز کاهش می‌یابد. برای مثال در صورت ابتلا به لک ملاسما ممکن است شاهد افزایش تعداد جلسات باشید. اما با همه این توضیحات حداقل به سه جلسه برای درمان نیاز دارید. بسته به شرایط پوست و بدن این تعداد جلسه ممکن است تا بیش از شش جلسه نیز افزایش پیدا کند.

 هزینه کلاژن تراپی پوست چقدر است؟

با توجه به اینکه شرایط درمان برای هر فرد متغیر بوده و از طرف دیگر نرخ‌ها در مراکز مختلف دارای تفاوت‌هایی می‌باشد، بنابراین نمی‌توان عدد دقیق و مشخصی برای قیمت کلاژن تراپی مشخص کرد. این موضوع تقریباً یک اصل مشخص برای تمامی روش‌های زیباسازی از جمله تزریق مزوژل جالپر یا کلاژن تراپی است. با این حال در صورت اطلاع از فاکتورهای تأثیرگذار بر هزینه انجام این عمل زیبایی می‌توان تا حدودی از قیمت نهایی اطلاع کسب کرد. این فاکتورها عبارتند از:

 • تعداد جلسات درمان
 • اندازه سطح پوست تحت درمان
 • نوع کلینیک و سطح تجربه پزشک
 • هزینه‌های جانبی درمان
 • نوع و کیفیت سوزن انتخابی

کلاژن-تراپی-چیست؟

 خدمات دکتر رابط برای کلاژن تراپی پوست

در این مطلب که با عنوان کلاژن تراپی چیست و چگونه پوست شما را شاداب و نرم می‌کند، توضیحات نسبتاً کاملی در مورد این روش جوانسازی پوست ارائه شد. امروزه کلینیک های زیادی در سطح شهر تهران به ارائه خدمات درمانی و زیبایی پوست مشغول اند. اما بد نیست بدانید کلینیک دکتر رابط به عنوان یکی از بهترین و مجهزترین کلینیک های زیبایی شناخه می‌شود که در کنار خدمات درمانی مختلف برای پوست و مو می‌توانید خدمات زیبایی همچون مزوتراپی پوست و مو، تزریق انواع ژل، بوتاکس و فیلر، لیزرتراپی، کربوکسی تراپی و… را با ابالاترین کیفیت ریافت نمایید.

شما عزیزان می‌توانید جهت تعیین وقت و دریافت مشاوره از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید:

 

سوالات متداول

 عوارض کلاژن تراپی چیست؟

ظاهر آفتاب سوخته تا ۴۸ ساعت پس از انجام عمل، حساسیت به لمس در روزهای پس از شروع درمان، احتمال پوسته شدن پوست، زخم به همراه سوزش، احتمال عفونت و… از جمله عوارض این عمل زیبایی هستند.

 آیا می‌توان از مصرف قرص کلاژن یا استعمال خارجی آن برای اثرگذاری بیشتر استفاده کرد؟

بله، شما می‌توانید برای نتیجه گیری بهتر علاوه بر تحریک پوست به روش گفته شده مصرف کلاژن خوراکی یا استفاده از ژل‌ها و لوسیون‌های حاوی کلاژن را نیز برای درمان مکمل در دستور کار قرار دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
آنچه در این بخش می خوانیم

دیگر خدمات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.