تزریق ژل یک تکنیک زیبایی در پزشکی است که با تزریق نوع خالصی از هیالورونیک در نقاط مختلف صورت و بدن انجام می شود.
تزریق ژل یک راه عالی برای بهبود ظاهر پوست و فرم دهی اجزای صورت و بدن به شکل دلخواه شما است. می توانید لب های نازک را حجیم کنید، فرم دلخواه زاویه فک خود را بسازید، با تزریق فیلر بینی فرم بینی خود را بدون جراحی اصلاح کنید و همچنین سایر نقاط صورت مانند چانه، زیر چشم، گونه و فک را فرم دهی کنید.
علاوه بر فرم دهی صورت، از تزریق ژل برای زیباسازی و فرم دهی دلخواه بخش هایی از بدن مانند باسن، سینه، ران، ساق پا، تزریق به دست برای رفع چروک و تزریق ژل زانو برای کارهای درمانی نیز استفاده می شود.
خدمات تزریق ژل زیر نظر دکتر مهرشاد رابط و پزشکان مورد تایید کلینیک دکتر رابط با بهترین برندهای ژل و بدون عوارض انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطالب این صفحه را مطالعه و جهت دریافت مشاوره رایگان تزریق ژل با کلینیک دکتر رابط تماس بگیرید.

 • تزریق ژل توسط دکتر رابط
 • فرم دهی نقاط مختلف صورت و بدن با تزریق ژل
 • استفاده از بهترین برندهای ژل
 • تزریق ژل با ماندگاری بالا به فرم دلخواه
 • جوانسازی زیر چشم با تزریق ژل
 • اصلاح فرم بینی با تزریق فیلر
 • برطرف کردن خط خنده
 • فرم دهی چانه با تزریق ژل

درخواست نوبت یا وقت مشاوره

لطفا برای دریافت مشاوره تخصصی و یا جهت هماهنگی برای دریافت نوبت ویزیت دکتر متخصص از طریق فرم زیر نام و شماره تماس خود را وارد فرمائید:

دریافت مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نواحی تزریق ژل

محبوب‌ترین نواحی مورد استفاده برای تزریق ژل عبارتند از :

 • ناحیه اطراف فک و چانه : تزریق ژل به این نواحی به منظور زاویه‌دار کردن فک و جلو آوردن چانه انجام می‌شود.
 • اطراف چشم، پلک، گونه و خط گونه : با هدف افزایش حجم و فرم‌دهی، رفع گودی و سیاهی زیر چشم، لیفت ابرو و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • تزریق ژل به لب : با هدف افزایش حجم و برجسته کردن لب‌ها.
 • ناحیه بینی : به منظور رفع اشکالات ظاهری بینی و ایجاد نیم رخی کاملاً صاف از بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • اطراف پیشانی، لب و بینی : برای رفع چین و چروک‌ها و رفع خطوط اخم و خنده.
 • تزریق به دست‌ها : برای جوانسازی پوست دست‌ها نیز استفاده می‌شود.

علت تزریق ژل به صورت چیست؟

علل مختلفی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • در شرایطی که نیاز به برجسته‌سازی خط لب باشد، تزریق ژل روی آن انجام می‌شود.
 • در صورتی که لب بالا برجسته و لب پائین باریک باشد، تزریق ژل در لب پائین انجام می‌شود.
 • در صورتی که لب بالا، در تناسب با بینی و یا لب پائین نباشد، تزریق ژل در این ناحیه انجام می‌شود.
 • برخی تمایل دارند که فاصله کمی میان دو لب به هنگام بسته بودنشان وجود داشته باشد که با تزریق ژل این امر به راحتی امکان‌پذیر است.

نمونه کار اصلاح فرم بینی با تزریق ژل

کاندید مناسب تزریق ژل لب

همانطور که هیچ صورتی شبیه صورت دیگر نیست، هیچ لبی هم شبیه لب دیگر نیست. اگر می‌خواهید لب‌هایتان ظاهری دلپذیر و جذاب داشته باشند، تزریق ژل به لب می‌تواند به شما کمک کند تا نتایجی را که می‌خواهید به دست آورید. فرد مناسب برای انجام تزریق ژل، باید از نظر فیزیکی سالم باشد و شرح حالی از یک بیماری جدی در گذشته نداشته باشد.

مدل‌های تزریق ژل لب

مدل‌های تزریق ژل لب

با پیشرفت علم و تکنولوژی‌های روز دنیا، تکنیک‌های مختلفی برای تزریق ژل لب رایج است که با توجه به میزان و محل تزریق ژل نتایج کاملاً متفاوت خواهد بود. با مشورت پزشک و با در نظر گرفتن ویژگی ها، زوایای صورت و علاقمندی مراجعه کننده، می‌توان بهترین تکنیک را انتخاب کرد. مهم‌ترین تکنیک‌ها و مدل‌های تزریق ژل لب عبارتند از:

تزریق ژل لب چاک‌ دار 

در مدل تزریق ژل لب چاک‌دار، در قسمت میانی لب پائینی خط یا چاکی ایجاد می‌شود تا حجم دو طرف لب پائین بیشتر دیده شود. با توجه به اینکه وجود خط میانی در لب پائین حالت زیبایی را به لب‌ها می‌دهد، می‌توان داشتن یک لبخند زیبا را از مزایای این مدل بیان کرد.

تزریق ژل لب هالیوودی 

این مدل ژل لب که از ستاره‌های سینمای خارجی الهام گرفته شده است؛ فقط بر روی برجسته‌سازی و حجیم‌سازی لب‌ها متمرکز شده و بعد از تزریق، هر دو لب بالا و پائین به یک اندازه حجیم می‌شوند.

نمونه کار جوانسازی صورت با تزریق ژل چانه و خط لبخند

تزریق ژل لب طبیعی یا نچرال 

یکی از دیگر بهترین انواع مدل‌های تزریق ژل لب، مدل طبیعی (نچرال یا کلاسیک) است. این مدل یکی از پُرطرفدارترین انواع مدل‌هاست. مدل تزریق ژل لب طبیعی مناسب برای ترمیم ایرادهای جزئی لب است و در آن افزایش حجم لب بسیار جزئی، نا محسوس و به طور کلی طبیعی است. خانم‌هایی که با افزایش سن حجم طبیعی لب خود را از دست داده‌اند و یا افرادی که لب‌های کاملاً هم‌تراز با یکدیگر دارند، بهترین کاندیدا برای تزریق ژل به یا روش هستند.

تزریق ژل لب فانتزی

این مدل تزریق باعث برجسته شدن بیش از حد لب‌ها شده، به گونه‌ای که لب‌ها را از حالت طبیعی خود خارج می‌کند و برای افرادی مناسب است که علاقه زیادی به حجم بالا و برجسته کردن لب‌های خود دارند. البته برای استفاده از این مدل، ساختار صورت فرد، همچنین فاصله لب تا چانه و اندازه لب تا بینی فرد، اصلی‌ترین عوامل تعیین کننده کاندیدای مناسب است. از این مدل بیشتر افرادی استفاده می‌کنند که در نواحی دیگر صورت مانند گونه و چانه هم تزریق ژل انجام می‌دهند تا چهره‌شان فانتزی شود.

تزریق ژل لب قلبی 

در بسیاری از مواقع پزشکان برای دستیابی به نتیجه‌ای جذاب و کامل از روش قلبی استفاده می‌کنند که زیبا و زنانه است و در بین افراد طرفداران بسیاری دارد. این مدل تزریق، مناسب افرادی است که صورتی بیضی شکل دارند، زیرا باعث ایجاد فاصله در بین قسمت بالایی دو حاشیه لب شده و ظاهری قلب مانند به آن می‌دهد.

تزریق ژل در این روش بسیار حرفه‌ای‌تر است و در نتیجه باعث برجسته شدن و خوش‌فرم شدن لب‌ها می‌شود. مهارت بالای پزشک در این زمینه بسیار حائز اهمیت است زیرا به دلیل تغییر حالت لب‌ها در صورت نارضایتی فرد، خارج کردن ژل تزریق شده دشوار خواهد بود.

تزریق ژل لب روسی

این تکنیک به تازگی مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. در این روش لب‌ها را با حجم بیشتر در نزدیکی مرکز لب، دقیقاً شبیه عروسک روسی شکل می‌دهد. بدین ترتیب که پزشک ژل را از داخل به سمت بیرون و حاشیه لب تزریق می‌کند. این امر سبب برجسته شدن خطوط و گوشه بالای لب شده و در نهایت لب‌ها به سمت بالا قرار خواهند گرفت.

مدل تزریق ژل لب به روش روسی برای افرادی که لب‌های باریک و کوچکی دارند نتایج بسیار زیبایی به همراه خواهد داشت. تزریق این روش زمان بر است و به تجربه و مهارت بالای پزشک نیاز دارد.

تزریق ژل لب عروسکی

در این مدل، لب‌ها به حالت عروسک باربی حجم‌دهی می‌شوند که میزان ژل تزریقی در لب پایین بیشتر از لب بالا است. همچنین تزریق در بخش‌های کناری لب بالا بیشتر از قسمت میانی آن انجام می‌شود. طرفداران لب‌های عروسکی بیشتر خانم‌ها جوان هستند که این مدل از لب‌ها باعث زیبایی و جذابیت بیشتر صورت آنها می‌شود، ظاهر چهره‌شان شاداب می‌شود و جوان‌تر از قبل بنظر می‌رسند. لازم است پیش از انتخاب این مدل حتماً با پزشک متخصص این حوزه مشورت کنید تا با توجه به سبک چهره شما بهترین مدل برایتان انتخاب شود.

نمونه کار دکتر رابط برای تزریق ژل لب یک خانم - تاثیر حجم دهی لب بر زیبایی صورت

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه

پرکننده های گونه حجم گونه را افزایش می دهند و استخوان گونه شما را مشخص می کنند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ژل را به داخل و اطراف گونه های شما تزریق می کنند. این روش از ۱۵ دقیقه تا دو ساعت طول می کشد. اغلب فوراً نتایج را می بینید و به سرعت بهبود می یابند، اگرچه ممکن است عوارض جانبی رخ دهد. تزریق ژل به گونه یک عمل زیبایی غیرجراحی است که به گونه های شما ظاهری پرتر و مشخص تر می دهد.

تزریق ژل گونه معمولا کمتر از نیم ساعت طول می کشد. بسته به نوع پرکننده ای که استفاده می کنید، نتایج می تواند یک سال یا بیشتر دوام داشته باشد. مانند سایر روش های زیبایی، تزریق ژل گونه نیز برخی عوارض را دارد

تزریق ژل زیر چشم

تزریق ژل زیر چشم

این یک روش غیر جراحی است که شامل تزریق ژل به نواحی خاص اطراف چشم می شود که برای جایگزینی حجم از دست رفته ناشی از فرآیند پیری بکار می رود. نتیجه، پوستی صاف تر، جوان تر، درخشان تر و کاهش چین و چروک و خطوط عمیق است.

با شروع افزایش سن، ناحیه زیر چشم که به عنوان ناحیه فرورفتگی اشک شناخته می شود، برجسته تر می شود. تغییر در ظاهر اغلب با حلقه های تیره و گودی زیر چشم ظاهر می شود و باعث می شود فرد  خسته و پیرتر به نظر برسد. تزریق ژل پوستی به عادی سازی کانتور صورت در اطراف محل اتصال پلک به گونه کمک می کند و از نیاز به جراحی جلوگیری می کند.

از چه سنی میتوان تزریق ژل را برای زیر چشم مصرف کرد؟

تزریق ژل یک درمان زیبایی غیرجراحی به طور فزاینده ای محبوب در میان افراد جوان است. با این حال، افراد در هر سنی اگر به دنبال ظاهری شاداب‌تر، جوان‌تر و رهایی از ظاهر خسته با بازگرداندن کاهش حجم باشند، می‌توانند تزریق ژل را با مشورت پزشک انجام دهند.

تزریق ژل چانه

تزریق پرکننده چانه یک روش غیر جراحی است که شکل چانه را تغییر می دهد. این یک روش محبوب برای افرادی است که نسبت به نمای کناری صورت خود آگاه هستند و می خواهند ساختار صورت متعادل تری داشته باشند. تزریق ژل به چانه می‌تواند خط فک بهتری ایجاد کنند و چهره را جوان‌تر نشان دهند. این تزریق ها همچنین می توانند فاصله بیشتری را بین صورت و گردن ایجاد کنند. تزریق پرکننده چانه روش های نسبتا ساده ای است که پزشکان در مطب یا کلینیک انجام می دهند.

ژل چانه شامل تزریق فیلرهای پوستی موقت، که مواد ژل مانند هستند، به بافت نرم فک است. آنها جایگزینی برای جراحی دائمی کاشت چانه هستند. پرکننده های زیادی در دسترس هستند که هر کدام خطرات و مزایای خود را دارند، بنابراین افراد باید گزینه ها را با یک متخصص پزشکی واجد شرایط در میان بگذارند.

تزریق ژل به بینی

بسیاری از مردم احساس می کنند بینی هایشان خیلی بزرگ، خیلی کوچک، کج یا ناهموار است. چیزی که آنها نمی دانند این است که بینی بدشکل را می توان به سادگی و به سرعت در زمان کوتاهی درمان کرد… فقط با کمی تزریق ژل به بینی.

تصور غلط رایج در مورد پرکننده های پوستی این است که می توانند صورت و بینی شما را بزرگتر نشان دهند. با این حال، این به هیچ وجه درست نیست. آنها می توانند برعکس عمل کنند. با تزریق ژل به بینی شما می توانیم شکل بینی را برای بهتر شدن تغییر دهیم.

پرکننده‌های بینی یک راه‌حل آسان برای کمک به کوچک‌تر، باریک‌تر نشان دادن بینی یا اصلاح برآمدگی روی بینی هستند. با استفاده از تزریق ژل در نقاط استراتژیک، می‌توانیم پل بینی را باریک کنیم، اندازه سوراخ بینی را کاهش دهیم.

تزریق ژل خط خنده

تزریق ژل در ناحیه خط خنده تاثیر مثبتی در رفع خستگی صورت و جوانسازی دارد. ژل خط خنده اگر با دقت و ظرافت انتخاب شود تاثیر قاطعی در لیفت قسمت میانی صورت دارد. حرکت مکرر لبخند باعث شل شدن پوست و ایجاد چین و چروک های دائمی می شود. لبخند زدن همچنین بافت آن ناحیه از صورت را فرسوده می‌کند و خطی ایجاد ماندگار ایجاد می کند.

به عنوان بخشی از روند پیری، پوست چربی و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و ظاهر خطوط لبخند را بدتر می کند. خوشبختانه امکان کاهش ظاهر این چین‌های ناخواسته وجود دارد. تزریق ژل پوستی می تواند با پر کردن پوست از داخل، ظاهر خطوط لبخند را نرم کند.

این درمان با هدف صاف کردن خطوط لبخند، جوان‌تر و با طراوت به نظر می‌رسد. کاندیدهای درمان خط لبخند زنان یا مردانی هستند که خطوط و چین و چروک در قسمت پایین صورت آنها را آزار می دهد. اگر چین‌های پوستی عمیقی در اطراف دهان خود دارید و آرزو می‌کنید که این چین‌ها چندان برجسته نباشند، درمان خط لبخند ممکن است برای شما مناسب باشد. اکثر بزرگسالانی که از سلامت کلی خوبی برخوردارند، می توانند تحت تزریق ژل پوستی قرار گیرند.

مدت ماندگاری انواع برند تزریق ژل  

به طور کلی ژل‌های لب باید دارای کیفیت بالا، ماندگاری تزریق ژل به لب مناسب، ایجاد نتایج طبیعی پس از تزریق، عدم ایجاد عارضه جانبی و مقرون‌به‌صرفه باشند. حال به معرفی مهم‌ترین برندهای ژل لب‌ می‌پردازیم:

تزریق ژل لب رستیلن کلاسیک 

از ژل‌های محبوب در بازار که با غلظت بالای هیالورونیک موجب افزایش حجم لب‌ها می‌شود. این ژل به مدت ۶ ماه ماندگاری دارد.

تزریق ژل لب رستیلن لیپس 

نسخه‌ جدید‌تر رستیلن کلاسیک است اما ماندگاری آن بیشتر و حدود ۹ ماه می‌باشد. این ژل به دلیل برخورداری از غلظت بالاتر هیالورونیک، قیمت بیشتری نیز دارد.

تزریق ژل لب ژوویدرم اولترا 

در بین برندهای موجود، از محبوبیت بیشتری برخوردار است. ماندگاری این ژل بیش از ۹ ماه بوده و عوارض جانبی پس از تزریق آن بسیار کمتر است و تنها در مواردی، موجب ایجاد تورم خفیف می‌شود.

ژل لب ژوویدرم ولبلا 

برای افزایش حجم لب‌ها، با ماندگاری ۱۲ ماهه، مورد استفاده قرار می‌گیرد. توانایی استفاده از هیالورونیک در وزن‌های مولکولی متفاوت، ولبلا را از سایر ژل‌ها متمایز کرده است.

ژل لب تئوسیال کیس

این ژل به دلیل دارا بودن خاصیت درمانی و کمترین عوارض جانبی، مورد استقبال قرار گرفته است. ماندگاری این ژل ۹ الی ۱۲ ماه بسته به متابولیسم بدن است.

تزریق ژل لب رادیس 

از ژل‌های پرطرفدار است که با تولید کلاژن‌های جدید به تدریج، منجر به افزایش حجم و از بین رفتن طبیعی چین و چروک‌های صورت می‌شود که بین ۱۸ الی ۲۴ ماه ماندگاری خواهد داشت.

ژل لب هیلافورم 

از بهترین برندهای ژل لب است که موجب برجسته شدن لب‌ها به صورت موقت می‌شود. اثرگذاری آن پس از تزریق کاملاً قابل ملاحظه و فوری بوده اما دوره ماندگاری آن کوتاه و حدود ۶ ماه است.

ژل لب بلترو 

این ژل در افزایش حجم لب‌ها تأثیرات قابل توجهی دارد. ماندگاری آن بسته به وضعیت پوست، سن و سبک زندگی می­تواند از ۶ تا ۱۸ ماه باشد. 

تزریق ژل روولکس 

برای افزایش حجم و فرم‌دهی به لب‌ها استفاده می‌شود و ماندگاری اثر آن ۱۲ الی ۱۸ ماه است. از مهم‌ترین مزایای آن عدم حرکت و جابجایی پس از تزریق است. همین امر باعث می‌شود تا ظاهر بوجود آمده پس از درمان دچار تغییر نشود.

ژل لب رجیونس 

برندی با ماندگاری ۱ ساله که بعنوان یکی از برند‌های ارزان موجود در بازار شناخته می‌شود. این ژل از نوع هیالورونیک نیست اما دارای نتایجی قابل رقابت با برند‌های حاوی این می‌باشد. زیرا ژل با تزریق به لایه‌های عمیق پوست، حرکت نکرده و نتایج حاصل از آن کاملاً طبیعی است.

تزریق ژل لب درمالکس 

افرادی که از این برند استفاده می‌کنند، شاهد نتایج کاملاً طبیعی با ماندگاری حدود ۶ ماه خواهند بود. افرادی هم که در گذشته تجربه ناموفق داشتند، می‌توانند برای ترمیم، از این برند استفاده کنند.

تزریق ژل لب زیشل 

این ژل برای حجیم کردن لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. متقاضیان عمل‌های زیبایی می‌توانند از این برند لاکچری در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست خود با ماندگاری بالا بهره ببرند.

ژل رستلین

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل لب

یکی از مسائل بسیار مهم، نکاتی است که باید قبل و بعد از تزریق ژل رعایت کنید تا نتیجه موثرتری را ببینید، موارد مهم و ضروری بصورت خلاصه برای شما آورده شده است اما برای کسب اطلاعات کامل در این مورد حتما مطلب توصیه های قبل از تزریق ژل وب سایت را مطالعه فرمایید.

 • مشخص کردن مدل لب، قبل از اقدام برای تزریق،
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی در روز تزریق ژل،
 • پرهیز از مصرف ویتامین E و مکمل‌های حاوی سیر، جنسینگ و جینگکو،
 • آگاهی دادن به پزشک در صورت داشتن سابقه تبخال،
 • خودداری از اقدام برای درمان‌های ناحیه دهان و دندان مانند جرم‌گیری، به مدت دو هفته قبل از تزریق ژل،
 • عدم استفاده از سیگار و نوشیدنی‌های الکلی، به مدت دو هفته پیش از تزریق ژل لب

نمونه تزریق ژل لب

همه چیز درباره تزریق ژل | معجزه گر زیبایی عصر ما

همانطور که می‌دانید عوامل متعددی وجود دارند که سبب تغییرات نامطلوب در پوست می‌شوند. تغییراتی که خوشایند نبوده و بر روحیه افراد تأثیری نامطلوب می‌گذارند. یکی از روش‌های مقابله با این تغییرات و افزایش زیبایی، جذاب شدن و جوانسازی، تزریق ژل است. هر ساله بیش از یک میلیون نفر به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند تا با تزریق ژل دوباره به پوستی جوان و زیبا دست پیدا کنند. در صورتی که شما هم به دنبال افزایش اطلاعات خود در این زمینه هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

تزریق ژل چیست؟

فیلر یا ژل، ماده‌ای ژلاتین مانند است که با هدف جبران تحلیل چربی یا حجم از دست رفته، زیباسازی یا صاف کردن چین و چروک‌های صورت و بهبود شکل انحناهای سطحی صورت و بدن، در زیر پوست تزریق می‌شود.

ژل از مواد طبیعی و یا مصنوعی ساخته می‌شود. مواد طبیعی مورد استفاده در آن عبارتند از کلاژن و هیالورونیک که استفاده از هر دو مواد، مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا است. جوانسازی صورت به روش تزریق ژل، درمانی مقرون به صرفه است که هزینه بالا و دوران بهبود طولانی عمل‌های جراحی را با خود به همراه ندارد.

کاربردهای تزریق ژل

بسیاری از ما پس از عبور از مرز سی سالگی خط و خطوط ظریفی روی چهره‌مان نقش می‌بندد که عموماً پیامد افتادگی، ضعف یا فعالیت عضلات است. این خط و خطوط زمانی که کلاژن پوست کاهش می‌یابد به تدریج بر روی پوست پدیدار می‌شود. چروک‌های دور چشم نتیجه فعالیت عضلات است و با تزریق بوتاکس برطرف می‌شود اما اگر این خطوط به دلیل افتادگی پوست اتفاق افتاده و مانند خط خنده عمیق باشد، بهتر است ژل یا فیلر تزریق شود، تا خطوط کمتر شده یا حتی کاملاً از بین بروند. اثر ژل بر چین و چروک‌های صورت فوق‌العاده است؛ اما این روش جوانسازی کاربردهایی بسیار بیشتر از این‌ها دارد که به برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • اصلاح فرم بینی بدون انجام عمل جراحی،
 • بزرگ و برجسته کردن لب‌های نازک و باریک،
 • جوان‌سازی پوست و افزایش حجم پشت دست‌ها،
 • از بین بردن خطوط ظریف حاصل از افزایش سن روی صورت،
 • افزایش حجم صورت و گونه‌گذاری برای افرادی با صورت‌های لاغر،
 • پر کردن فرورفتگی‌های صورت یا گودی‌های مختلفنمونه کار اصلاح زاویه فک بدون جراحی
 • خوش فرم کردن و مشخص‌تر کردن خطوط و انحناهای صورت و زاویه‌سازی فک،
 • از بین بردن چین و چروک‌ یا ناهمواری‌های صورت به ویژه اطراف چشم، پیشانی، دهان و گونه‌ها

اکثر کاربردهای تزریق ژل توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) تایید شده‌اند اما برخی از آن‌ها با وجود ایمنی و تاثیر بسیار زیادی که دارند، هنوز مورد تأیید قرار نگرفته‌اند. برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • حجم‌دهی به پاها به منظور رفع لاغری
 • تزریق ژل به باسن به‌ منظور حجیم کردن حجم آن
 • تزریق ژل به درون استخوان‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها و عضلات
 • افزایش حجم و بزرگ‌تر کردن سینه بانوانِ ناراضی از کوچک بودن سینه

عدم تأیید یک روش درمانی توسط FDA به معنای نامناسب یا پر خطر بودن آن نیست؛ بلکه این سازمان برای تأیید از دستورالعمل‌های خاصی پیروی می‌کند که گاه منجر به عدم تأیید داروها و روش‌های درمانی می‌شود. از آنجایی که این قوانین در سراسر دنیا مورد تأیید پزشکان است، می‌بایست از آن‌ها پیروی شود.

البته برای حجم دهی به پاها، افزایش حجم سینه، افزایش حجم باسن و تزریق ژل به داخل استخوان، عضله، رباط و تاندون نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد، این موارد توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا مورد تأیید قرار نگرفته است.

تزریق ژل خط خنده

مزایای تزریق ژل

 • اثر آن پس از تزریق سریعاً مشخص می‌شود.
 • در صورت عدم رضایت از تزریق ژل، معمولاً امکان برگشت و یا اصلاح نتیجه وجود دارد.
 • ایجاد نتایج تقریباً نامحسوس که می‌توانند به طور کامل انتظارات شما را از تغییر برآورده نمایند.
 • میزان ماندگاری نتایج در صورت کیفیت کار پزشک و مناسب بودن ماده اضافه شده، بالا خواهد بود.
 • تزریق ژل و پرکننده‌های بافتی بسیار سریع انجام می شود
 • ژل اضافه شده از نقاط دیگر بدن برداشته نمی‌شود.

معایب تزریق ژل

 • نتیجه تزریق ژل به تخصص، مهارت و دانش تزریق کننده وابسته است.
 • موقتی بودن مواد که برای فراهم کردن خواسته‌تان نیازمند تزریقات مجدد هستید. زمان تزریق مجدد بسته به نوع ماده استفاده شده متفاوت است. اگر مواد استفاده شده در ژل طبیعی باشد توسط بدن جذب شده و میزان ماندگاری کمتری خواهد داشت. در صورتی که مواد مصنوعی نیز به آن اضافه شده باشد، میزان ماندگاری نتایج بیشتر خواهد بود. در حالت کلی و در بیشتر مواقع میزان ماندگاری نتایج ۶ ماه است که به ۲ سال نیز طول میکشد.

عوارض تزریق ژل

مانند هر روش پزشکی دیگر، استفاده از مواد پرکننده پوستی می‌تواند منجر به عوارض جانبی کوتاه مدت یا بلند مدت شود. به همین دلیل بهتر است قبل از انجام هرگونه تزریق، از محدودیت‌ها و خطرات احتمالی این روش آگاهی کامل داشته باشید. بیشتر عوارض جانبی مرتبط با پرکننده‎‌های پوستی که پس از تزریق رخ می‌دهند، کمتر از دو هفته برطرف می‌شوند. البته تورم بعد از تزریق ژل به دست ممکن است یک ماه و یا حتی بیشتر طول بکشد. تعداد معدودی از عوارض تزریق، ممکن است هفته‌ها، ماه‌ها یا سال‌ها پس از تزریق باقی بمانند.

اما خطرات مربوط به عدم مهارت پزشک در تزریق ژل و استفاده از مواد غیر مجاز و تأیید نشده، مشخص نیست. در این میان نکته‌ای که می‌بایست حتماً مورد توجه قرار گیرد، واکنش آلرژیک بدن در مقابل تزریق ژل است. بنابراین مهارت پزشک متخصص و ماده مورد استفاده در بدون عارضه و ایمن بودن روش حائز اهمیت است. پزشکی که تزریق را انجام می‌دهد، می‌بایست با آناتومی محل تزریق آشنا بوده تا به اشتباه ژل را به رگ‌های صورت تزریق نکند. 

از آنجا که تزریق ژل برای همه مناسب نیست، پیش از انجام حتماً باید با یک متخصص مشورت کرده و در صورت تأیید پزشک، با خیال راحت آن را انجام دهید. از نکات مهم در تزریق ژل می‌توان به عدم استفاده همزمان با دیگر عمل‌های زیبایی نظیر لیزر موهای زائد اشاره کرد. همچنین به افراد سیگاری انجام این عمل توصیه نمی‌شود.

خانمی که برای اصلاح فرم لب و چانه تزریق ژل انجام داده است

معرفی انواع برندهای ژل

ژل‌ها انواع مختلفی دارند و پزشک متخصص، بسته به شرایط شما، ناحیه درمان و اهداف زیبایی، نوع ژل مناسب را تعیین می‌کند. معمولاً برای از بین بردن چین و چروک، به عمق آن در ناحیه تحت درمان توجه می‌کنند. بدین ترتیب که برای خطوط عمیق‌تر از ژل‌های غلیظ و آن هایی که دوام و ماندگاری بیشتری دارند استفاده می‌شود، اما اگر عمق خطوط در ناحیه تحت درمان کم باشد، از ژل‌های رقیق و با دوام کمتر استفاده می‌شود. در کلینیک‌های معتبر پوست و مو از برندهای مختلف ژل استفاده می‌شود که برخی از معتبرترین برندهای ژل عبارتند از :

 • تئوسیال (Teosyal) : این ژل که بر پایه هیالورونیک و دارای منشأ غیرحیوانی است که برای درمان چین و چروک‌های سطحی و عمیق و حجم‌دهی به لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از این نوع ژل‌ها، تست قبل از تزریق نیاز نیست که نشان‌دهنده ریسک پایین و عوارض کم بعد از درمان است.
 • ژوویدرم (Juvederm) : از محصولات کمپانی Allergan کشور فرانسه است که در زمینه تولید محصولات جوانسازی پوست فعالیت دارد و از ژل‌های بر پایه هیالوورنیک به شمار می‌رود. محصولات این برند به طور گسترده در بهبود چین و چروک‌های عمیق و سطحی صورت و حجم‌دهی به لب‌ها استفاده می‌شود.
 • رووفیل (Revofil) : از محصولات کشور کره جنوبی و از ژل‌های بر پایه هیالورونیک است. با توجه به فناوری‌های به کار رفته در آن، کیفیت بالایی نسبت به سایر ژل‌ها دارد و برای رفع خطوط نواحی مختلف صورت از قبیل پیشانی، گونه، فک، چانه و بینی و چین و چروک‌ها استفاده می‌شود.
 • پروفایلو (Profhilo) : محصول شرکت IBSA از کشور ایتالیا است. ژل پروفایلو متشکل از هیالورونیک فوق‌العاده خالص است و یک پیشرفت واقعی در عرصه مبارزه با عوارض پیری محسوب می‌شود. ترکیب منحصر به فرد موجود در آن لیفت طبیعی و قوی در کل پوست ایجاد می‌کند.
 • روولکس (Revolax) : از این ژل برای افزایش حجم و فرم‌دهی به لب‌ها استفاده می‌شود. ماندگاری اثرات این نوع از ژل‌ها عموماً بین ۱۲ الی ۱۸ ماه است.
 • رستیلن (Restylane) : این ژل نیز بر پایه هیالورونیک است و به منظور رفع چین و چروک‌های صورت و اطراف لب‌ها و نیز حجم‌دهی به لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترکیب این ژل به گونه‌ای است که سازگاری بالایی با بافت‌های بدن دارد.
 • بلترو (Belotero) : محصولات ساخت برند بلترو، از محصولات شرکت آلمانی Merz، در از بین بردن چین و چروک‌های سطحی و عمیق صورت، افزایش حجم گونه‌ها و لب‌ها تأثیرات قابل توجهی دارند.
 • استایلج (Stylage) : محصول یک شرکت فرانسوی است که حدود ۶ الی ۱۲ ماه اثرات آن، ماندگار است. ترکیب اصلی سری محصولات استایلج شامل هیالورورنیک، لیدوکائین و مانیتول است و برای افزایش زیبایی لب‌ها استفاده می‌شود.
 • الانسه (Ellanse) : این ژل برخلاف دیگر ژل‌های نام برده شده، بر پایه هیالورونیک نیست بلکه متشکل از میکرواسفرهای کاپرولاکتون (PCL) و کربوکسی متیل سلولز (CMC) است. ژل الانسه برای رفع چین و چروک‌های پوستی، حجم‌دهی به لب و گونه، رفع افتادگی پوست، تنظیم فرم بینی، گوش و لب، فرم‌دهی به صورت، رفع اسکار، و نیز رفع عدم تقارن در اجزای صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های منحصر به فرد آن، اثرات طبیعی با ماندگاری بالاست.
 • آلیاکسین (Aliaxine) : یکی دیگر از معتبرترین ژل‌های تزریقی و محصول کشور سوئیس است. این ژل که منشأ غیر حیوانی دارد از طریق تخمیر باکتریایی بوجود می‌آید که بر پایه هیالورونیک است. این ژل با حجم دادن به بخش‌های مختلف صورت، رفع چین و چروک‌ها و ایجاد پوستی صاف؛ و رفع سیاهی زیر چشم باعث جوانسازی و افزایش زیبایی چهره می‌شود.
تزریق ژل چانه

نکات تزریق ژل برای ظاهری زیباتر

انتخاب بهترین پزشک تزریق ژل به صورت

شاید وقتی که صحبت از تزریق ژل به صورت می شود، همه ی افراد فکر کنند که مهم ترین نکته در این زمینه انتخاب برند استاندارد ژل برای تزریق به صورت می باشد. در حالی که در کنار این موضوع، انتخاب بهترین کلینیک و پزشک متخصص و با تجربه برای تزریق ژل نیز بسیار مهم می باشد. چرا که تخصص و تجربه ی یک پزشک است که در نهایت کیفیت تزریق ژل به صورت را مشخص می نماید. در واقع به همین خاطر است که پزشک زیبایی برای تزریق ژل به صورت باید درک قوی از زیبایی صورت، تناسبات ایده آل، آناتومی و همچنین میزان علائم پیری موجود در صورت داشته باشد تا بتواند به زیبایی دوچندان فرد کمک کند. تقارن و هارمونی صورت اغلب به عنوان مهم ترین ویژگی های زیبایی صورت و تناسبات ایده آل تعریف می شوند. به همین دلیل تکنسین های تزریق ژل باید به طور مداوم چهره ی بیمار را تجزیه و تحلیل کنند تا اهداف درمانی بهینه را تعیین کنند. زیرا ممکن است در هر جلسه درمانی وضعیت صورت فرد متفاوت باشد.

تجزیه و تحلیل صورت قبل از تزریق ژل

تجزیه و تحلیل صورت همیشه باید قبل از هر عمل زیبایی چون تزریق ژل انجام بشود. این تجزیه و تحلیل باید به صورتی باشد که شامل تمامی نقاط صورت مانند خط رویش مو، پیشانی، شقیقه‌ها، ناحیه ها ی اطراف دهان، فک و ... باشد. البته بسته به ناحیه ای از صورت که ممکن است تزریق ژل در آن صورت بگیرد، نوع تجزیه و تحلیل و بررسی می تواند متفاوت باشد. البته لازم به ذکر است که نیاز می باشد هر ناحیه ی صورت هر فرد، به صورت مجزا و همچنین در ارتباط با کل صورت تجزیه و تحلیل شود. همچنین در جلسه ی مشاوره ای که قبل از تزریق ژل به صورت برگذار می شود، لازم است که پزشک و بیمار در رابطه با انتظارات فرد از تزریق ژل و همچنین نتیجه ی نهایی صحبت کنند. البته که در این جلسه فرد از مراقبت ها و نکات تزریق ژل نیز مطلع می شود. که با رعایت آن ها میزان عوارض کم تری تحمل خواهد کرد. و بهترین نتیجه ی تزریق ژل به صورت حاصل خواهد شد.

دستور العمل های آماده شدن برای تزریق ژل به صورت

 بیمارانی که از عفونت فعال رنج می‌برند، نباید تحت درمان تزریق ژل به صورت قرار بگیرند. زیرا ممکن است که تزریق ژل منجر به فعال سازی مجدد عفونت های موجود در بدن فرد بشود. در صورتی که فردی در یک ماه اخیر تحت انجام هر عمل زیبایی قرار گرفته باشد، یا در آینده ی نزدیک قصد انجام عمل جراحی داشته باشد، نباید اقدام به تزریق ژل به صورت نمایند.

دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از تزریق ژل به صورت

معمولاً به بیماران آموزش داده می شود که به مدت ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل به صورتشان، از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده نمایند. استفاده از کمپرس سرد، مکمل های خوراکی و محصولات موضعی نیز برای کاهش کبودی و تورم فرد توصیه می شود. همچنین توصیه می شود که بیماران در عرض ۲ هفته پس از تزریق ژل به صورت برای ارزیابی مجدد به کلینیک مراجعه نمایند.

[irp posts="5951" name="معرفی ۱۰ راهکار از بین بردن ورم تزریق ژل به لب"]

معرفی ۶ روش که با تزریق ژل، ظاهری زیباتر خواهید داشت

در اینجا ۶ روش که با استفاده از تزریق ژل می توانید ظاهر خود را بهبود بخشید و علائم پیری را از صورت خود حذف نمایید را بیان می کنیم:

 1. حجیم تر کردن لب ها: یکی دیگر از نشانه های طبیعی پیری، از دست دادن حجم لب های شما است. لب های حجیم با ظاهری جوان تر همراه است و فیلرها می توانند حجم از دست رفته را بازیابی کنند. فیلرها همچنین می توانند برای اصلاح عدم تقارن در لب ها و یا خطوط چین و چروک اطراف دهان استفاده شوند. که این عوارض به خصوص به دلیل عادت هایی مانند سیگار کشیدن طولانی مدت در افراد مشاهده می شود.
 1. به حداقل رساندن خطوط و چین و چروک های صورت: مسلماً رایج ترین درخواست برای بیمارانی که به دنبال تزریق ژل به صورت هستند، کاهش خطوط و چین و چروک است. البته که برای این کار روش های دیگری چون بوتاکس، رایج تر می باشد. سال ها حرکات ماهیچه ای مکرر ناشی از رفتارهای روزمره مانند لبخند زدن، جویدن و خندیدن باعث ایجاد خطوط و چین و چروک صورت می شود. با استفاده از پرکننده ها می توان خطوط و چین و چروک ها را به شدت کاهش داد.
 1. بازگرداندن حجم صورت: حجم صورت در ناحیه هایی مانند لب ها و یا همچنین حجیم تر کردن صورت را می توان با استفاده از تزریق ژل به صورت به دست آورد. با افزایش سن، از دست دادن چربی زیرپوستی و همچنین حرکت چربی های صورت به قسمت پایینی صورت می‌تواند منجر به ظاهر توخالی صورت، به ویژه در ناحیه گونه شود. که استفاده از تزریق ژل درمان این عارضه می باشد.
 2. افزایش تولید کلاژن: یکی از مزایای کمتر شناخته شده فیلرهای خاص، توانایی آن ها در تحریک تولید کلاژن طبیعی در بدن است. کلاژن یکی از مهم ترین مواد برای پوست است که آن را صاف، حجیم و ... می کند. با افزایش سن، بدن ما تولید کلاژن خود را کاهش می دهد و در نهایت منجر به تغییرات نامطلوب در حجم صورت، بافت پوست و موارد دیگر می شود. گذشته از مزیت آشکار بازگرداندن حجم صورت، برخی از پر کننده ‌ها در واقع بدن را تحریک می‌کنند تا به خودی خود کلاژن بیشتری تولید کند.
 1. کاهش تیرگی های زیر چشم: تقریباً همه ی افراد با افزایش سن، تیرگی یا سیاهی های زیر چشمانشان افزایش می یابد. در حالی که می توان این موضوع را تا حدی به افزایش رنگدانه های پوست نیز نسبت داد. با استفاده از پرکننده های تزریقی، اغلب می توان تا حد زیادی تیرگی های زیر چشم را کاهش داد.
 1. کم تر کردن عارضه ها و اسکار های پوستی در صورت: اسکار پوستی عارضه ای همه گیر است که هر فردی ممکن است به گونه ای آن را تجربه نماید. میزان اسکار های سطح پوست، با افزایش سن بیشتر می شود. ظاهر انواع خاصی از اسکارهای صورت را می توان با استفاده از پرکننده های پوستی به میزان زیادی بهبود بخشید.

نتایج حاصل از تزریق ژل به صورت

در صورت استفاده ی مناسب از فیلر های پوستی، نتایج فوق العاده ای از آن در صورت چهره ی شما مشاهده خواهد شد. فیلرها می توانند نتایج چشمگیر و بی خطری را برای افرادی شلی خفیف پوست دارند، ارائه دهد. فیلرها همچنین برای تقویت و اصلاح تناسبات کلی صورت نیز موثر هستند. البته که تمرکز بر مناطقی از صورت که می توان با تزریق در آن نقاط به نتایج طبیعی و ایمن دست یافت، بسیار مهم است. این موضوع ممکن است نیاز به یک رویکرد تدریجی داشته باشد. به همین خاطر است که برای تزیق ژل به صورت توصیه می شود که از تصحیح بیش از حد نواحی با حجم کم یا برجسته کردن بیش از حد برخی نقاط صورت خودداری شود. تا نتایج به صورت طبیعی در صورت فرد قابل مشاهده باشد.  به یاد داشته باشید که با استفاده از پرکننده‌ها می توان مناطق هدف را با بقیه قسمت‌های صورت هماهنگ نگه داشت که این مهم ترین مزیت این اقدام زیبایی می باشد. همچنین  برای کسانی که کاهش حجم شدید و خطوط عمیق در صورتشان وجود دارد، به مقدار و تعداد دفعات بیشتری تزریق ژل برای درمان نیاز می باشد. تزریق ژل به لب نیز با رعایت چنین نکاتی می توانید بهترین نتیاج را برای فرد به همراه داشته باشد.

[irp posts="6575" name="اثرات تزریق ژل پس از چند روز در صورت فرد مشخص می شود؟"]

مراقبت های بعد از تزریق ژل به صورت چیست؟

با رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل می توان ماندگاری تزریق ژل به لب را افزایش دارد:

 1. به مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق ژل نباید از مواد آرایشی بر روی موضع مورد نظر استفاده بشود. بعد از این مدت زمان نیز در صورتی که در حین آرایشکردن، فشاری به محل تزریق ژل وارد نشود، آرایش کردن بلامانع می باشد.
 2. از خم کردن سر به سمت پایین تا چند روز بعد از تزریق ژل خودداری شود.
 3. تا ۲۴ بعد از تزریق ژل به صورت، فعالیت ورزشی انجام ندهید. و پس از این مدت زمان نیز از فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید.
 4. تا ۷۲ ساعت بعد از تزریق ژل ، ناحیه ای از صورت را که تزریق در آن صورت گرفته است، فشار یا مالش ندهید.
 5. در مکان های خیلی گرم و در معرض تابش مستقسم نور خورشید قرار نگیرید.
 6. تا ۲ هفته پس از تزریق ژل به صورت، دوش آب گرم نگیرید.
 7. به مدت ۷۲ ساعت از استعمال دخانیات، مصرف مواد غذایی خیلی سفت، نوشیدنی های دارای الکل و نیکوتین خودداری کنید.

عوارض ناشی از تزریق ژل به صورت کدام اند؟

در رابطه با عوارض بعد از تزریق ژل به صورت باید گفت که به دلیل ایمن بودن این اقدام زیبایی، احتمال بروز عارضه بعد از آن بسیار کم می باشد. تنها عارضه ای که ممکن است در برخی افراد بعد از تزریق ژل به صورت مشاهده بشود، تورم، کبودی، التهاب و قرمزی پوست است که به مرور زمان برطرف خواهد شد. البته که نبود عوارض بستگی به انتخاب شما در انتخاب پزشک متخصص و با تجربه می باشد.

تزریق ژل به صورت در کلینیک زیبایی دکتر رابط

در کلینیک زیبایی دکتر رابط شما عزیزان می توانید با پزشک متخصص زیبایی در خصوص تزریق ژل به صورت، جلسه ای مشاوره ای برگذار نمایید. در این جلسه تمامی نکات تزریق ژل به نقاط مختلف صورت، مراقبت های قبل از تزریق ژل، عوارض و مزایای تزریق ژل و .... بیان می شود و به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ داده می شود. پس از این جلسه است که شما و پزشک متخصص در رابطه با چگونگی فرایند تزریق ژل تصمیم گیری نهایی را انجام می دهید. به عنوان فردی که قصد تزریق ژل به صورت خود دارد، این وظیفه ی شما می باشد که تمام انتظاراتتان را از تزریق ژل به طور واضح به پزشک متخصص مطرح نمایید. همچنین پزشک نیز برآورد هایی از نتیجه ی تزریق ژل را در اختیار شما قرار خواهد داد تا به فرایند تصمیم گیری شما این موضوع کمک نماید.

عوارض ناشی از تزریق ژل به صورت کدام اند؟

در رابطه با عوارض بعد از تزریق ژل به صورت باید گفت که به دلیل ایمن بودن این اقدام زیبایی، احتمال بروز عارضه بعد از آن بسیار کم می باشد. تنها عارضه ای که ممکن است در برخی افراد بعد از تزریق ژل به صورت مشاهده بشود، تورم، کبودی، التهاب و قرمزی پوست است که به مرور زمان برطرف خواهد شد. البته که نبود عوارض بستگی به انتخاب شما در انتخاب پزشک متخصص و با تجربه می باشد.

فیلر های پوستی چه کاربردی دارند؟

پرکننده‌های پوستی و تزریق ژل به صورت یک روش جوان‌سازی محبوب است که به عنوان دومین روش رایج زیبایی غیرجراحی در ۵ سال گذشته شناخته می شود. در واقع هدف از تزریق ژل به صورت، بر طرف کردن علائم و نشانه های پیری چون چین و چروک و خطوط صورت و همچنین افزایش جذابیت و زیبایی صورت می باشد.

تزریق ژل بعد از چند وقت اثر می کند؟

معمولا اثر تزریق ژل به صورت بلافاصاه پس از تزریق نمایان می شود  اما نتیجه دلخواه معمولا بعد از طی کردن دوره کوتاه مدت نقاهت و برطرف شدن ورم قابل مشاهده خواهد بود.

با چه روشی ورم بعد از تزریق ژل را برطرف کنیم؟

استفاده از کمپرس یخ، خوردن مایعات  و در صورت تجویز پزشک استفاده از دارو میتواند به بهبودی هرچه سریع تر شما کمک کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نمونه ویدئو

Video sample

نمونه کارهای کلینیک

Clinic portfolio
مشاهده بیشتر

پزشکان

physicians

سوالات متداول

FAQ

پرسش و پاسخ

Comment
ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.