کاشت مو | مراحل کاشت مو | پیوند مو

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

کاشت مو به عنوان یک راهکار درمانی، مناسب افرادی است که از روشهای درمانی مختلف برای ریزش مو نتیجه نگرفته اند.ریزش مو عوامل مختلفی دارد مانند ژنتیک، استرس.میزان ریزش مو در افراد مختلف متفاوت است.

 

افرادی که از طاسی سر رنج می برند برای به دست آوردن اعتماد به نفس خود به دنبال کاشت مو هستند که این یک تکنیک درمانی دائمی میباشد.اما مراحل کاشت مو به چه صورت است و بعد از عمل پیوند مو بهبودی به چه صورت اتفاق می افتد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

آماده سازی تار های مو:

برای شروع عمل کاشت مو نخست باید محل اهدا کننده مو که پشت سر یا کنار آن است، شستشو و ضدعفونی گردد. بعد از آن برای کاهش درد و نارحتی بیمار از بی حسی موضعی استفاده میشود.

 

بعد از آن پزشک متخصص توسط پانچ الکترونیکی،  تارهای موها را دانه به دانه استخراج می‌کند.سپس ناحیه اهدا کننده پانسمان میشود که البته فردای بعد از عمل بیمار میتواند پانسمان خود را باز کند.

 

استخراج کردن مو:

استخراج موهای پیوندی توسط یک پانچ الکترونیکی انجام میشود و سپس این تار موهای پیوندی به چند دسته یک، دو و سه تایی تقسیم می‌گردند.

 

این تاره موها بررسی و انتخا ب شده و برای پیوند زدن به نواحی جدید، آماده می‌شوند. با توجه به تعداد موهایی که انتخاب شده فرآیند استخراج موها تقریبا حدود ۱ تا ۳ ساعت زمان میبرد.

 

جایگزین کردن :

قبل از شروع روند پیوند مو، در منطقه‌ای از پوست سر شکاف کوچکی ایجاد شده و برای خط مو حد و مرز مشخص می‌شود. طبق الگو موهای انتخاب شده شده با زاویه و تراکم مورد نظر درون دهانه‌های کوچک به صورت مساوی قرار داده می‌شوند.

 

این مرحل کاشت مو یعنی قرار دادن مو تقریبا بین ۱ تا ۳ ساعت به طول می انجامد که بلافاصله خط مو جدید قابل مشاهده خواهد بود.

 

اصلاح کردن ناحیه اهدا کننده:

نخستین مرحله در تکنیک کاشت مو برداشتن نوار اهدا کننده از منطقه مورد نظر است، به این صورت که هم موهایی که اهدا شونده هستند و هم ناحیه اهدا کننده، کمترین آسیب را ببینند و پس از اینکه آن محل اهدا کننده بخیه شد، بطور تریکوفیتونی بسته شود.

 

با استفاده از این  تیکنیک، زخم‌ها کوچکتر شده و در منطقه اهدا کننده نیز گسترش پیدا کنند زیرا  در این محل زخم‌ها، موها رشد پیدا خواهند کرد.

 

آماده‌سازی برای پیوند مو:

برش بافت اهدایی با موهایی به قطر بسیار اندک یعنی به تبحر و تجربه پزشکی مانند دکتر مهرشاد رابط نیاز دارد چرا که نباید قطع شده و به آن هیچگونه ضربه ایی وارد شود.

 

هرکدام  از برش‌های پیوندهای فولکور مو دارای ۴/١ ضخامت است و تا حدامکان محل این برش‌ها بافت کم رنگ خواهند شد. این کم رنگ شدن بافتها، این امکان را به وجود می آورد که عمل کوچکترین پیوند مو به راحتی انجام شود و پزشک با کوچکترین برش، عمل کاشت مو را انجام بدهد.

 

تعیین نواحی دریافت کننده اهدا:

در طول زمانی که موهای پیوندی آماده می‌گردند، مناطق دریافتی توسط تکنسین متخصص تعیین میشود.

 

سپس جراح در طول زمانی که موهای پیوندی زنده می‌مانند باید برشهای کوچک ایجاد کند و در نواحی که زخمها ایجاد میشوند عمل کاشت مو را انجام دهد.

مدت زمان عمل پیوند مو

مدت زمان فرآیند کاشتن مو بستگی به تعداد موهای پیوندی ی دارد.به طور مثال اگر پیوند مو بیش از ۵ هزار تار مو باشد مدت زمان عمل بیش از ۸ ساعت خواهد بود.البته در عمل کاشت مو بیمار به هوش می باشد و با تلویزیون و چیزهای دیگر سرگرم خواهد بود.

 

 اما عمل‌های با کمتر از ٢٠٠٠ پیوند حدود ۵ یا ۶ ساعت زمان میبرند. از جمله عواملی که باعث میشوند زمان کاشت مو بیشتر شود فرآیندهای مختلف و پیوند موها خواهد بود.

دوران نقاهت بعد از کاشتن مو

پس از انجام عمل کاشتن موی سر، ممکن است در چند روز اول نواحی مورد نظر حس درد و تورم، قرمزی احساس شود که آن محل برای بیمار پانسمان میشود و پس از یک روز بیمار میتواند پانسمان خود را باز کند.

 

فرد میتواند بعد از کاشت مو فعالیت روزانه (البته نه ورزش و فعالیتهای سنگین) خود را آغاز کند و به استراحت مطلق نیز نیازی نیست.بعد از دو روز فرد میتواند موهای خود را بشورد. در نواحی که عمل پیوند مو انجام شده ممکن است تا یک هفته شوره دیده شود که این شوره ها طبیعی است.

اکثر افراد نیز پس از ١ تا ٣ روز میتوانند به محل کار خود بازگردند. همچنین ریزش موها پس از پیوند ٣ الی ۴ هفته طبیعی است زیرا این کار منجر می‌شود تا موهای جدید شروع به  رشد کردن کنند. موهای فرد در ماه یک دوم تا یک چهارم میلی‌متر رشد می کنند.

سوالات متدول کاشت مو

خیر در سالهای اخیر و ابداع تکنیک های جدید کاشت مو این عمل قابل تشخیص نیست.

بهتر است بعد از دو هفته از کلاه گیس استفاده شود.

بله قیمت کاشت مو در هر روش با روش دیگر متفاوت است.البته براورد هزینه به عوامل زیادی بستگی دارد.

رسانه های ما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا