ژل زیر چشم |فیلر چیست | بهترین فیلر | هیالورونیک اسید

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

هیالورونیک اسید چیست؟

هیالورونیک اسید مهمترین گلیکوز آمینو گلیکان ( یک نوع قند طبیعی ) در پوسـت است کـــه باعث انعطاف پذیری و پری پوست می شود .

 

هیالورونیک اسید توانایی بالقوه اتصـال به آب را دارد و وقتی به پوست تزریق می شود باعث حجیم ، نرم و هیدراته شدن پوست می شــود.

 

علاوه بر این مزایا، هیالورونیک اسید در رشد سلولی ، عملکرد گیرنده های غشایی و چسبندگی نیز نقش دارد. همچنین باعث پایداری ساختمانهای بین سلولی شده و یک شبکه ویسکوالاستیک برای اتصال فیبرهای کلاژن والاستین به یکدیگر ایجاد می کند .

 

آنچه که در پیری ناشی از نــور آفتاب رخ می دهد، از بین رفتن این اتصالات است که منجر به ایجاد توده های نامنظم کــلاژن والاستین می شود. به زبان ساده تر با افزایش سن ، پوست شما بیشتر هیالورونیک اسید خود و درنتیجه حجم خود را از دست می دهد و در نتیجه پوســت شل شــده و چیـــن و چــرو ک ایجــاد می شود .

 

این مزایا باعث شده که هیالورونیک اسید به عنوان یک فیلر پو ستی عالی مطــرح گـردد . از آنجائیکه هیالورونیک ا سید در تمامی گونه ها یکسان است ، احتمال ایجاد آلرژی بسیار بعیـــد است .

 

از سال ۲۰۱۰ به اگثریت محصولات هیالورونیک اسید که موردتائیدFDA قــرار گرفته اند لیدو کائین اضافه شده است که باعث کاهش درد هنگام تزریق می شود .

 

فیلرهای هیالورونیک اسید به خاطر نتایج زیبایی برتر هنوز به عنوان بهترین فیلرهای پوستی برای برجسته سازی بافت نرم مطرح می باشنـد .

ژل زیر چشم استاندارد

کشور ما یکی از رکورد داران مصرف لوازم آرایشی در جهان نامیده می شود، بخش عمده ای از این مواد: قاچاق، تقلبی، جعلی و غیراستاندارد می باشد.

 

فروش محصولات آرایشی تنها در خاورمیانه طی سه سال اخیر بیش از ۲۲% رشد یافته است.  هرچند کنترل‌ها در سال‌های اخیر برای جلوگیری از تولید، واردات و فروش محصولات تقلبی آرایشی، ژل زیر چشم تشدید شده اما همچنان این اقلام در بازار مشاهده می شود.

 

بنابراین خود مردم باید بیشترین دقت‌نظر را داشته باشند و از مصرف اینگونه محصولات اجتناب کنند.


 یکی از مهمترین روشهایی که می تواند در کنترل و کاهش قاچاق اینگونه کالاها در کشور و جلوگیری از عرضه کالاهای تقلبی و جعلی به مردم در سطح عرضه کمک کند،

 

نصب برچسب اصالت و سلامت بر روی کالاهای آرایشی بهداشتی و استفاده از سامانۀ جامع طرح شناسنامه دار نمودن کالا های آرایشی وبهداشتی می باشد.

فیلر چشم مناسب

 طرح بررسی و کنترل اصالت و سلامت کالا اقدامی نوین در راستای مبارزه با قاچاق و تقلب می باشد که با بکارگیری توانمندی های عرصه فناوری اطلاعات توانسته گام موثری در ارتقاء سلامت جامعه بردارد.

 

این طرح زیر نظر سازمان غذا و دارو ابتدا کار خود را با اقلام دارویی و مکمل ها آغاز نمود و پس از اجرای موفقیت آمیز طرح کلیه کالاهای وارداتی حوزه سلامت از جمله مواد و فرآورده های آرایشی ،بهداشتی به لیست محصولات مشمول طرح اضافه گردیدند.

 

 یکی از مزایای مهم طرح برچسب اصالت و سلامت کالا این است که با توجه به اختصاصی بودن کد ۱۶ رقمی برای هر قلم از محصولات وارداتی آرایشی و بهداشتی ، در صورت بروز مشکلات ناشی از استفاده محصولات وارداتی آرایشی و بهداشتی امکان پیگیری و رسیدگی موضوع بدلیل وجود مستندات و مدارک مربوط به کالای مورد نظر در سازمان غذا و دارو میسر خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا