عوارض تزریق چربی

تزریق چربی | عوارض تزریق چربی | تزریق فیلر

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

تزریق چربی و عوارض آن برای افرادی که برای جوانسازی و زیبایی این روش را انجام میدهند سوالی است که در جلسات مشاوره پرسیده میشود.

 

اینکه آیا تزریق چربی برای فرد متقاضی مناسب است و یا پس از انجام آن آیا عوارضی نیز در پی دارد؟ در ادامه مقاله این موارد را شرح میدهیم.

عوارض تزریق چربی به دو گروه تقسیم بندی می شوند: کوتاه مدت و بلند مدت.

 شایع ترین عارضه در چند روز اول بعد از انجام تزریق تورم و درد می باشد که پس از گذشت چند روز با مصرف مسکن هایی مانند ژلوفن برطرف میشود، علاوه بر این در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق استفاده از کمپرس یخ و استراحت کردن نیز کمک زیادی به کاهش یافتن میزان درد و تورم میکند.

از دیگر عوارض تزریق چربی،  باید به جذب سریع چربی تزریق شده اشاره کرد که بدلیل وجود خون ، سلول های چربی آسیب میبیند و ساکشن چربی نیز با فشار بالا است.

برای پیشگیری کردن از این عارضه توصیه می شود سانتریفیوژ کردن با سرعت پایین۳۰۰۰rpm انجام شود که این پروسه با جدا کردن خون و چربی اضافه به غیر از ماندگاری بیشتر چربی پیوند شده، از درد و تورم بعد از تزریق نیز می کاهد.

از دیگر عوارض تزریق فیلر باید تشکیل کیست چربی و نکروز پوست را برشمارد که به علت تزریق چربی بیش از حد در یک موضع کوچک ایجاد می شود و باعث میشود خون رسانی بافت های اطراف و پوست با اختلال روبرو شده و همچنین در ناحیه تزریق، کیست چربی ایجاد می شود.

برای پیشگیری از این عارضه درمان با دقت زیاد و تزریق چربی در لایه های مختلف می باشد. از دیگر عوارض تزریق فیلر این است که ممکن است در محل دهنده چربی عفونت ایجاد شود که برای جلوگیری از ایجاد عفونت استفاده از وسایل یک بار مصرف و انتقال چربی در یک سیستم بسته  و رعایت شرایط استریل میباشد.

معایب تزریق چربی

بسیاری از افرادی که متقاضی تزریق چربی هستند معمولا لاغر اندام هستند و در تمام نقاط بدن چربی زیر پوستییشان اندک است و همچنین صورت لاغری دارند که نشان دهنده کم بودن بافت چربی در کل بدن است .

 

پیدا کردن بافت چربی مناسب برای انجام این کار در این افراد کار دشواری است و چنانچه برداشت چربی از شکم و یا ران امکان پذیر نبود باید از ناحیه پهلوها برای انجام کار استفاده شود.

 

نکته منفی دیگر در روش،  پروسه زمان بر بودن آن است که باید مواد تزریقی از بدن فرد گرفته و آماده تزریق شوند که به صورت میانگین هر جلسه تزریق ۳ ساعت طول می کشد.

 

 مورد بعد معایب این عمل قیمت تزریق چربی است که در مقایسه با تزریق ژل، در حجم های کوچک مانند یک یا دو میلی لیتر بیشتر از تزریق ژل است.

 

ولی در مقایسه با تزریق ژل به صورت سالیانه بدلیل اینکه تزریق چربی ماندگاری بیشتری دارد در نتیجه این روش در دراز مدت مناسب تر و به صرفه تر است.

سوالات متدوال تزریق چربی

بهتر است که قبل از تزریق چربی کاهش ورن انجام شود زیرا رژیم  و کاهش وزن بپس از تزریق چربی حجم چربی تزریق شده را نیز می کاهد.

بله. با تزریق فیلر چربی لایه زیر پوست حجم خود پیدا میکند و از چین و چروک های پوستی را  کم می کند یا به طور کامل از بین می برد.

با توجه به محل تزریق شده و استفاده از پماد های استریل کننده استحمام کردنپس از دو روز بلامانع است.

رسانه های ما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا