بوتاکس پنجه کلاغی | درمان خطوط پنجه کلاغی دور چشم

با گذر از هر سال، آینه چین و چروک های بیشتری در صورتمان هویدا می کند. چروک هایی که در هر نقطه از جمله چشم ها خودنمایی می کنند و گذر عمر را نشان می دهند. چین های اطراف چشم که با نام پنجه کلاغی شناخته می شوند، به دلیل شرایط خاص خود در صورت بیش از هر قسمت دیگری دیده می شوند. اما خیلی نگران چین های پنجه کلاغی نباشید. این روزها روش های مختلفی برای از بین بردن این خطوط ابداع شده که یکی از آنها تزریق بوتاکس است. اگر مشتاق شده اید که بیشتر در این زمینه بدانید، با ما در ادامه مطلب بوتاکس پنجه کلاغی همراه باشید.

عکس-خطوط-پنجه-کلاغی-چشم

خطوط پنجه کلاغی چیست؟

با افزایش سن چروک هایی در کناره های چشم ایجاد می شوند که شبیه به اثر پنجه کلاغ هستند. به تزریق ماده بوتاکس در ناحیه چین و چروک های اطراف چشم، بوتاکس پنجه کلاغی می گویند.

حتما تاکنون پوست اطراف چشم خود را لمس کرده اید. پوستی بسیار نازک و ظریف که به راحتی قابل انعطاف است. همین ویژگی باعث شده است که با افزایش سن، پوست اطراف چشم یکی از مستعد ترین نواحی برای ایجاد چین و چروک باشد. اگر اثر پنجه کلاغ را بر روی زمین یا برف دیده باشید به خوبی می توانید دلیل نام گذاری این چروک ها به نام پنجه کلاغی را تشخیص دهید. در هر صورت این چروک ها از اوایل ۳۰ سالگی کم کم خود نمایی می کنند و باعث می شوند افراد با استفاده از روش های جوانسازی دور چشم از شدت این چروک ها بکاهند.

دلایل بوجود آمدن خطوط پنجه کلاغی دور چشم

اگر به دنبال علل ایجاد خطوط پنجه طلایی می گردید، بهتر است جای دوری نروید. افزایش سن اصلی ترین علت در به وجود آمدن این خطوط است. اما دلایل دیگری نیز می تواند ایجاد این خطوط را سرعت ببخشد. در هر صورت این خطوط به هر دلیلی ایجاد شده باشند بهتر است با استفاده از تکنیک های درمانی مثل لیفت چشم به دنبال درمان زودهنگام آن باشید. از جمله دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار در ایجاد خطوط پنجه کلاغی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیاد قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید (فرابنفش) به راحتی سلول های پوستی را دچار اختلال کرده و باعث پیری آن می شود.
 • جالب است بدانید ابراز احساسات شدید در برهه های زمانی مشخص می تواند باعث ایجاد خطوط چروکی بر روی صورت شود که تنها با تزریق بوتاکس امکان درمان آن وجود داشته باشد.
 • حتی افزایش یا کاهش وزن بدن نیز در ایجاد اثر چروک های پنجه کلاغی موثرند. در این مورد افزایش یا کاهش ناگهانی وزن بدن احتمال ایجاد این مشکل را بیشتر می کند
 • اگر به هر دلیلی در ناحیه پلک دچار مشکل شده اید و زیاد پلک می زنید نیز احتمال ایجاد چنین چروک هایی بر روی صورت شما وجود دارد.
 • برخی بیماری های پوستی۰ یا متابولیک یا حتی فشار خون پایین نیز شما را مستعد چروک های اطراف چشم می کند.
 • سبک زندگی ناسالم و عدم تامین نیاز های تغذیه ای پوست در کنار مصرف دخانیات نیز در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.
 • خشکی پوست و عدم مصرف کافی آب ایجاد خطوط پنجه کلاغی را بیشتر محتمل می کند.

عکس خطوط پنجه کلاغی

تا اینجا توضیحاتی در مورد چروک های موسوم به پنجه کلاغی داده شد. چروک هایی که با تزریق بوتاکس خط اخم و اطراف چشم به راحتی قابل محو کردن هستند. اما برای درک بهتر ویژگی های این خطوط و تاثیر بوتاکس در برطرف کردن آن بهتر است چند عکس خطوط پنجه کلاغی و درمان آن با استفاده از بوتاکس را نیز مشاهده نمایید.

عکس-خطوط-پنجه-کلاغی

راه‌های جلوگیری از خطوط پنجه کلاغی

پیشگیری بهتر از درمان است! هر چند با افزایش سن و به دلیل ویژگی های ژنتیکی ممکن است ابتلا به خطوط و چین پوست صورت گریزناپذیر باشد، اما با در نظر گرفتن برخی از نکات احتیاطی به راحتی می توان از آن جلوگیری کرد یا نمایان شدنش را به تاخیر انداخت. البته این به معنای عدم استفاده از روش های درمانی مثل درمان سیاهی زیر چشم و چروک آن با تزریق بوتاکس و… نیست. از جمله راه های پیشگیری از خطوط چروک اطراف چشم می توان به راه های زیر اشاره داشت:

 • استفاده از مواد غذایی که دارای سطح آنتی اکسیدان بالا
 • استفاده از کرم های ضد چروک و آبرسان
 • استفاده از عینک آفتابی
 • اجتناب از کم آب شدن بدن
 • درمان بیماری های، پلک و پوست مرتبط
 • اجتناب از کاهش یا افزایش وزن ناگهانی

روش های درمان خطوط پنجه کلاغی دور چشم

راه های مختلفی برای درمان خطوط پنجه کلاغی وجود دارد که از جمله آنها می توان به تزریق ژل، استفاده از لیزر، میکرونیدلینگ و… اشاره کرد اما یکی از مهمترین و شناخته شده ترین روش ها استفاده از بوتاکس است. فرقی نمی کند که قصد درمان تعریق کف پا با بوتاکس را دارید و یا می خواهید با استفاده از آن خطوط چروک اطراف چشم را از بین ببرید در هر صورت مزایای بوتاکس آنقدر زیاد است که افراد زیادی را به استفاده از آن ترغیب می کند.

درمان-خطوط-پنجه-کلاغی-دور-چشم

مراقبت بعد تزریق بوتاکس خطوط پنجه کلاغی

چه بخواهید تزریق بوتاکس زیر بغل را تجربه کنید و چه بخواهید از آن برای محو چین و چروک استفاده کنید، پس از تزریق باید برخی نکات را با هدف کسب بهترین نتیجه در نظر بگیرید. نکات مهمی که علاوه بر تضمین سلامت نتیجه تزریق را ملموس تر می کند.

 • تا دو روز به هیچ عنوان محل تزریق را مستقیما لمس نکنید
 • تا ۶ ساعت پس از تزریق از خوابیدن، ورزش کردن، حمام رفتن، خم کردن سر و… خودداری کنید.
 • تا ۴۸ ساعت از حمام، استخر، سونا و جکوزی استفاده نکنید.
 • تا یک هفته از مصرف دخانیات و الکل اجتناب کنید.
 • از آرایش چشم و اطراف آن تا ۷۲ ساعت خودداری نمایید.
 • در صورت مشاهده ورم حتما از کمپرس سرد استفاده کنید تا به استفاده از روش های درمان پف زیر چشم نیاز پیدا نکنید.

هزینه بوتاکس خطوط پنجه کلاغی

تزریق بوتاکس به نواحی مختلف بدن در کلینک های مختلفی انجام می شود که هر کدام از آنها شرایط خاص خود را دارند. به دلیل این تفاوت ها طبیعتا قیمت و هزینه تزریق نیز بسیار متفاوت است. برای شناخت فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه تزریق بوتاکس پنجه کلاغی باید عوامل موثر را بشناسید. از جمله این فاکتورهای تاثیرگذار موارد زیر قابل توجه هستند:

 • نوع بوتاکس (برند و کیفیت)
 • ماندگاری بوتاکس
 • سطح و کیفیت کلینیک
 • تجهیزات و خدمات جانبی
 • سطح پزشک متخصص
 • مقدار بوتاکس تزریق شده و…

توجه داشته باشید که تا به اینجا هر آنچه گفته شد تقریبا در مورد تمامی انواع تزریق بوتاکس به بخش های مختلف بدن صدق می کند. اما در مورد برخی مناطق بدن اساسا بهتر است تزریق انجام نگردد. اگر می خواهید در این زمینه بیشتر بدانید بهتر است مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس را بشناسید.

هزینه-بوتاکس-خطوط-پنجه-کلاغی

خدمات دکتر رابط برای بوتاکس خطوط پنجه کلاغی

آنچه مطالعه کردید توضیحات نسبتا کاملی بود که در مورد درمان خطوط پنجه کلاغی دور چشم به نگارش درآمده است. امیدواریم پاسخ سوالات خود را در این مطلب یافته باشید. تزریق بوتاکس در نواحی مثل اطراف چشم به دلیل حساسیت چشم بسیار پر مخاطره بوده و بهتر است توسط متخصصین با تجربه انجام شود. کلینیک پوست و مو دکتر رابط در شهر تهران یکی از درمانگاه های تخصصی شناخته می شود که با خیال راحت می توانید در آن انواع خدمات تزریقات زیبایی و درمانی مثل درمان قطعی میگرن با تزریق بوتاکس را با بالاترین کیفیت دریافت نمایید.

 جهت تعیین وقت و دریافت مشاوره از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید:

 

سوالات متداول

چند ماه پس از تزریق اول نیاز به تزریق مجدد وجود دارد؟

بسته به شرایط هر فرد و کیفیت بوتاکس بین ۳ تا ۹ ماه پس از هز تزریق ممکن است به تزریق مجدد نیاز پیدا کنید.

آیا تزریق بوتاکس در اطراف چشم ممکن است خطرناک باشد؟

بله تقریبا می توان گفت حساسیت این منطقه از صورت زیاد است و بهتر است عمل تزریق بوتاکس توسط پزشکان با تجربه و در کلینک های شناخته شده انجام گردد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

نظرات

Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.