لیزر موهای زائد پا یک خانم با دستگاه سایناشور

مزایای لیزر موهای زائد باعث شده افراد زیادی از این روش برای حذف دائمی موهای زائد بدن خود استفاده کنند. اما سوالی که قبل از انجام این کار ذهن داوطلبان را درگیر می کند این است که جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد چند جلسه است؟ در پاسخ به این سوال، بسیاری از پارامترها باید توسط پزشک متخصص بررسی شوند. همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد با توجه به شرایط می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

عوامل تاثیر گذار بر لیزر موهای زائد

از عوامل تاثیر گذار بر لیزر موهای زائد میتوان به این موارد اشاره کرد: چرخه ی رشد مو،

سطح هورمون:هورمون ها تاثیر زیادی در لیزر موهای زائد دارند زیرا رشد مو تا حد زیادی تحت تاثیر هورمون ها است. به عبارت دیگر، هر چه سطح هورمون بالاتر باشد، رشد مو سریعتر خواهد بود و دیرتر نتیجه را خواهید دید. به عنوان مثال، موهای زائد مردانه با وجود تستوسترون تحریک می شود.

تناژ پوست و رنگ مو که هرچه پوست روشنتر و مو تیره تر باشد لیزر موهای زائد نتیجه ی بهتر خواهد داشت،زیرا تضاد پوست و مو واضح است و لیزر برای هدف قرار دادن موهای روی پوست مشکلی ندارد.

 و همچنین سابقه ی از بین بردن موهای زائد با روشهای مختلف،مراقبتهای بعد از لیزر و سبک زندگی…

عوامل تاثیرگذار در کاهش یا افزایش تعداد جلسات لیزر موهای زائد

همانطور که گفته شد رسیدن به نتیجه مطلوب بعد از لیزر موهای زائد نیاز به چندین جلسه درمانی دارد اما اینکه چه چیزی بر تعداد جلسات لیزر تاثیر می گذارد موضوع مهمی است. از آنجایی که عوامل متعددی بر تعداد جلسات لیزر موهای زائد تاثیر می گذارد، تعداد این جلسات نیز از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی و ناباروری می شود؟

از جمله مهم ترین این عوامل می توان به تنوع، رنگ و ضخامت پوست افراد و موهای زائد اشاره کرد، به عنوان مثال لیزر درمانی زیبایی برای رفع موهای زائد بدن برای افرادی که موهای روشن، بلوند، قرمز یا خاکستری دارند کمتر موثر است. و این افراد برای از بین بردن کامل موهای زائد، باید جلسات لیزر بیشتری را پشت سر بگذارید.

علاوه بر این، عوامل دیگری غیر از ویژگی های فردی می توانند بر تعداد جلسات مورد نیاز لیزرموهای زائد تأثیر بگذارند. یکی از این موارد طول موج پالس های تولید شده توسط دستگاه لیزر یا به عبارتی نوع دستگاه لیزر است. برای اطلاع از تعداد دقیق جلسات لیزر، تمامی معیارها باید توسط پزشک یا اپراتور مربوطه بررسی شود.

لیزر موهای زائد پا یک خانم با دستگاه سایناشور

تعداد جلسات لیزر موهای زائد

بدن هر فردی متفاوت است و عوامل بیولوژیکی متفاوتی می تواند بر تعداد جلساتی که برای از بین بردن کامل موهای زائد نیاز دارید تأثیر بگذارد. به طور کلی چند جلسه لیزر موهای زائد برای هر ناحیه از بدن زنان و مردان باید توسط پزشک متخصص بررسی شود زیرا شرایط افراد و نوع دستگاه های موجود در مراکز زیبایی یکسان نیست.

 و در نتیجه هر فرد می تواند بهترین نتایج را کسب کند. باید تعداد جلسات متفاوتی را بگذراند. با این حال، به طور کلی، همه افراد باید به طور متوسط ​​​​تعداد جلسات را بین 2 تا 8 جلسه پشت سر بگذارند تا موهای زائد به طور کامل از بین بروند. ناگفته نماند که این عدد در برخی افراد میتواند کم و بیش باشد.

فاصله زمانی بین هر جلسه لیزر موهای زائد

یکی دیگر از موضوعات مهمی که همه داوطلبان لیزر موهای زائد باید به آن توجه کنند این است که فاصله بین جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد چقدر باید باشد تا به بهترین نتیجه ممکن برسیم؟ در تعیین فاصله بین جلسات مورد نیاز لیزر موهای زائد باید چرخه رشد مو را در نظر گرفت. به طور معمول موها به 4 هفته نیاز دارند تا یک چرخه رشد کامل را طی کنند

اصلاح موهای زائد قبل از لیزر با سایناشور

به همین دلیل از اکثر متخصصین زیبایی خواسته می شود که لیزر موهای زائد را بعد از یک ماه تکرار کنند و این کار بارها تا حصول نتیجه مطلوب انجام می شود. و ریزش دائمی بیشتر موها ادامه خواهد داشت.برای اینکه این کار به خوبی و بدون ایجاد مشکل خاصی انجام شود، متقاضیان باید از انجام هر کاری که باعث کنده شدن مو از ریشه می شود خودداری کنند.

تنها روشی که می توان برای از بین بردن موهای زائد بین جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد با دستگاه های لیزر استفاده کرد، اصلاح است

لیزر موهای زائد پا یک خانم با دستگاه سایناشور

زمان لازم برای هر جلسه لیزر موهای زائد

 مدت زمان لازم برای هر جلسه لیزر موهای زائد بدن به نوع دستگاه و ناحیه مورد لیزر بستگی دارد، زیرا سرعت کار انواع دستگاه های موجود در بازار با یکدیگر متفاوت است و از طرف دیگر هر چه ناحیه تحت درمان با لیزر بزرگتر و وسیعتر باشد، لیزر زمان بیشتری می برد و بالعکس.

آیا  موهای زائد به طور دائم حذف می شوند؟

 پس از انجام یک سری کامل لیزر درمانی، ماه ها یا حتی سال ها بدون مو خواهید بود. اگر مو در ناحیه تحت درمان دوباره رشد کند، متوجه خواهید شد که قبل از درمان بسیار نازک تر و کمتر از موهای شما قابل مشاهده است.

ممکن است برای بی مو ماندن به جلسات بیشتری به شکل جلسات شارژ نیاز داشته باشید. موهای ناحیه تحت درمان فوراً نمی ریزند، اما با گذشت زمان، در عرض چند روز تا چند هفته شروع به ریزش می کنند. رشد مو به صورت چرخه‌ای اتفاق می‌افتد و درمان‌های مکرر هنگام هدف قرار دادن فولیکول‌ها در مرحله رشد جدید بهترین کار را دارد.

فاصله بین جلسات لیزر با دستگاه لیزر سایناشور

چند روز بعد از اولین جلسه لیزر، موهای زائد می ریزند؟

در هفته ی دوم پس از لیزر شاهد ریزش موهای خود خواهید بود و این ریزش تا یک هفته ادامه خواهد داشت.

چه مدت طول می کشد تا موهای زائد پس از انجام لیزر دوباره رشد کنند؟

در هفته ی سوم برخی از موها دوباره رشد خواهند کرد که با تکرار جلسات نتیجه ی بهتر می گیرد و موها کامل از بین می روند.

آیا بلافاصله بعد از لیزر موهای زائد تغییری در ناحیه ی لیزر شده مشاهده می شود؟

خیر،بلافاصله هیچ تغییری در موهای خود احساس نخواهید کرد،زیرا دیدن نتایج بیشتر و بهتر بعد از لیزر موهای زائد نیاز به صبر دارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *