تزریق ژل

همانطور که می‌دانید عوامل متعددی وجود دارند که سبب تغییرات نامطلوب در پوست می‌شوند. تغییراتی که خوشایند نبوده و بر روحیه افراد تأثیری نامطلوب می‌گذارند. یکی از روش‌های مقابله با این تغییرات و افزایش زیبایی، جذاب شدن و جوانسازی، تزریق ژل است. هر ساله بیش از یک میلیون نفر به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند تا با تزریق ژل دوباره به پوستی جوان و زیبا دست پیدا کنند. در صورتی که شما هم به دنبال افزایش اطلاعات خود در این زمینه هستید، میتوانید با مشاوره رایگان از متخصصان کلینیک زیبایی دکتر مهرشاد رابط قدم در راه زیبایی هرچه بیشتر خود بردارید.

تزریق ژل
آیکون اهداف

هدف

زیبایی

تعداد جلسات

جلسات

۱ جلسه

ماندگاری

ماندگاری

۱۲ ماه

عوارض

کوتاه

نقاهت

۳ روز

نتیجه‌

فوری

phone

۰۲۱-۸۸۰۷۸۰۰۰

برای مشاوره و اطلاع از قیمت‌ها با ما در ارتباط باشید.

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید.

تزریق ژل چیست؟

فیلر یا ژل، ماده‌ای ژلاتین مانند است که با هدف جبران تحلیل چربی یا حجم از دست رفته، زیباسازی یا صاف کردن چین و چروک‌های صورت و بهبود شکل انحناهای سطحی صورت و بدن، در زیر پوست تزریق می‌شود.

ژل از مواد طبیعی و یا مصنوعی ساخته می‌شود. مواد طبیعی مورد استفاده در آن عبارتند از کلاژن و هیالورونیک که استفاده از هر دو مواد، مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا است. جوانسازی صورت به روش تزریق ژل، درمانی مقرون به صرفه است که هزینه بالا و دوران بهبود طولانی عمل‌های جراحی را با خود به همراه ندارد.

فلش

کاربردهای تزریق ژل

بسیاری از ما پس از عبور از مرز سی سالگی خط و خطوط ظریفی روی چهره‌مان نقش می‌بندد که عموماً پیامد افتادگی، ضعف یا فعالیت عضلات است. این خط و خطوط زمانی که کلاژن پوست کاهش می‌یابد به تدریج بر روی پوست پدیدار می‌شود. چروک‌های دور چشم نتیجه فعالیت عضلات است و با تزریق بوتاکس برطرف می‌شود اما اگر این خطوط به دلیل افتادگی پوست اتفاق افتاده و مانند خط خنده عمیق باشد، بهتر است ژل یا فیلر تزریق شود، تا خطوط کمتر شده یا حتی کاملاً از بین بروند. اثر ژل بر چین و چروک‌های صورت فوق‌العاده است؛ اما این روش جوانسازی کاربردهایی بسیار بیشتر از این‌ها دارد که به برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • اصلاح فرم بینی بدون انجام عمل جراحی،
 • بزرگ و برجسته کردن لب‌های نازک و باریک،
 • جوان‌سازی پوست و افزایش حجم پشت دست‌ها،
 • پر کردن فرورفتگی‌های صورت یا گودی‌های مختلف 
 • از بین بردن خطوط ظریف حاصل از افزایش سن روی صورت،
 • افزایش حجم صورت و گونه‌گذاری برای افرادی با صورت‌های لاغر،
 • خوش فرم کردن و مشخص‌تر کردن خطوط و انحناهای صورت و زاویه‌سازی فک،
 • از بین بردن چین و چروک‌ یا ناهمواری‌های صورت به ویژه اطراف چشم، پیشانی، دهان و گونه‌ها

عکس قبل و بعد از تزریق ژل به لب و فیلر چانه

فلش

ممنوعیت تزریق ژل

اکثر کاربردهای تزریق ژل توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) تایید شده‌اند اما برخی از آن‌ها با وجود ایمنی و تاثیر بسیار زیادی که دارند، هنوز مورد تأیید قرار نگرفته‌اند. برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • حجم‌دهی به پاها به منظور رفع لاغری
 • تزریق ژل به باسن به‌ منظور حجیم کردن حجم آن
 • تزریق ژل به درون استخوان‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها و عضلات
 • افزایش حجم و بزرگ‌تر کردن سینه بانوانِ ناراضی از کوچک بودن سینه

عدم تأیید یک روش درمانی توسط FDA به معنای نامناسب یا پر خطر بودن آن نیست؛ بلکه این سازمان برای تأیید از دستورالعمل‌های خاصی پیروی می‌کند که گاه منجر به عدم تأیید داروها و روش‌های درمانی می‌شود. از آنجایی که این قوانین در سراسر دنیا مورد تأیید پزشکان است، می‌بایست از آن‌ها پیروی شود.

البته تزریق ژل برای حجم دهی به پاها، افزایش حجم سینه، افزایش حجم باسن و همچنین تزریق به داخل استخوان، عضله، رباط و تاندون نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد، این موارد توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا مورد تأیید قرار نگرفته است.

دریافت مشاوره رایگان تزریق ژل

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

فلش

عوارض تزریق ژل

مانند هر روش پزشکی دیگر، استفاده از مواد پرکننده پوستی می‌تواند منجر به عوارض جانبی کوتاه مدت یا بلند مدت شود. به همین دلیل بهتر است قبل از انجام هرگونه تزریق، از محدودیت‌ها و خطرات احتمالی این روش آگاهی کامل داشته باشید. بیشتر عوارض جانبی مرتبط با پرکننده‎‌های پوستی که پس از تزریق رخ می‌دهند، کمتر از دو هفته برطرف می‌شوند. البته تورم بعد از تزریق ژل به دست ممکن است یک ماه و یا حتی بیشتر طول بکشد. تعداد معدودی از عوارض تزریق، ممکن است هفته‌ها، ماه‌ها یا سال‌ها پس از تزریق باقی بمانند.

اما خطرات مربوط به عدم مهارت پزشک در تزریق ژل و استفاده از مواد غیر مجاز و تأیید نشده، مشخص نیست. در این میان نکته‌ای که می‌بایست حتماً مورد توجه قرار گیرد، واکنش آلرژیک بدن در مقابل تزریق ژل است. بنابراین مهارت پزشک متخصص و ماده مورد استفاده در بدون عارضه و ایمن بودن روش حائز اهمیت است. پزشکی که تزریق را انجام می‌دهد، می‌بایست با آناتومی محل تزریق آشنا بوده تا به اشتباه ژل را به رگ‌های صورت تزریق نکند.

از آنجا که تزریق ژل برای همه مناسب نیست، پیش از انجام حتماً باید با یک متخصص مشورت کرده و در صورت تأیید پزشک، با خیال راحت آن را انجام دهید. از نکات مهم در تزریق ژل می‌توان به عدم استفاده همزمان با دیگر عمل‌های زیبایی نظیر لیزر موهای زائد اشاره کرد. همچنین به افراد سیگاری انجام این عمل توصیه نمی‌شود.

فلش

نواحی مختلف تزریق ژل

محبوب‌ترین نواحی مورد استفاده برای تزریق ژل عبارتند از :

 1. ناحیه اطراف فک و چانه : تزریق ژل به این نواحی به منظور زاویه‌دار کردن فک و جلو آوردن چانه انجام می‌شود.
 2. اطراف چشم، پلک، گونه و خط گونه : با هدف افزایش حجم و فرم‌دهی، رفع گودی و سیاهی زیر چشم، لیفت ابرو و … مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. تزریق ژل به لب : با هدف افزایش حجم و برجسته کردن لب‌ها.
 4. ناحیه بینی : به منظور رفع اشکالات ظاهری بینی و ایجاد نیم رخی کاملاً صاف از بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 5. اطراف پیشانی، لب و بینی : برای رفع چین و چروک‌ها و رفع خطوط اخم و خنده.
 6. تزریق به دست‌ها : برای جوانسازی پوست دست‌ها نیز استفاده می‌شود.
پخش ویدیو
فلش

معرفی انواع برند و ماندگاری تزریق ژل

از ژل‌های پرطرفدار است که با تولید کلاژن‌های جدید به تدریج، منجر به افزایش حجم و از بین رفتن طبیعی چین و چروک‌های صورت می‌شود که بین ۱۸ الی ۲۴ ماه ماندگاری خواهد داشت.

 • ژل لب هیلافورم

از بهترین برندهای ژل لب است که موجب برجسته شدن لب‌ها به صورت موقت می‌شود. اثرگذاری آن پس از تزریق کاملاً قابل ملاحظه و فوری بوده اما دوره ماندگاری آن کوتاه و حدود ۶ ماه است.

 • ژل لب بلترو

این ژل در افزایش حجم لب‌ها تأثیرات قابل توجهی دارد. ماندگاری آن بسته به وضعیت پوست، سن و سبک زندگی می­تواند از ۶ تا ۱۸ ماه باشد.

 • ژل روولکس

برای افزایش حجم و فرم‌دهی به لب‌ها استفاده می‌شود و ماندگاری اثر آن ۱۲ الی ۱۸ ماه است. از مهم‌ترین مزایای آن عدم حرکت و جابجایی پس از تزریق است. همین امر باعث می‌شود تا ظاهر بوجود آمده پس از درمان دچار تغییر نشود.

 • ژل لب رجیونس

برندی با ماندگاری ۱ ساله که بعنوان یکی از برند‌های ارزان موجود در بازار شناخته می‌شود. این ژل از نوع هیالورونیک نیست اما دارای نتایجی قابل رقابت با برند‌های حاوی این می‌باشد. زیرا ژل با تزریق به لایه‌های عمیق پوست، حرکت نکرده و نتایج حاصل از آن کاملاً طبیعی است.

 •  ژل لب درمالکس

افرادی که از این برند استفاده می‌کنند، شاهد نتایج کاملاً طبیعی با ماندگاری حدود ۶ ماه خواهند بود. افرادی هم که در گذشته تجربه ناموفق داشتند، می‌توانند برای ترمیم، از این برند استفاده کنند.

 •  ژل لب زیشل

این ژل برای حجیم کردن لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. متقاضیان عمل‌های زیبایی می‌توانند از این برند لاکچری در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست خود با ماندگاری بالا بهره ببرند.