لیزر خط ریش و گردن | لیزر خط ریش چند جلسه است؟

هرچند که ریش، زینت چهره آقایان است؛ ولی اگر به نظافت آن رسیدگی نشود، می‌تواند نتیجه‌ای معکوس در زیبایی افراد داشته باشد. بسیاری از آقایان برای نگهداری از ریش خود دچار دردسر هستند و همیشه به دنبال راهی هستند که بتوانند همیشه ریش‌های مرتب و پیرایش شده داشته باشند. ازآنجایی‌که اصلاح روزانه ریش کار طاقت‌فرسایی است، بدیهی است که باید به دنبال راه‌حلی جایگزین و همیشگی بود.

نحوه-انجام-لیزر-خط-ریش-آقایان

لیزر موهای زائد به‌خصوص خط ریش و گردن می‌تواند بهترین راهکار برای حل این مشکل باشد. با لیزرکردن می‌توان برای همیشه از شر اصلاح روزانه صورت خلاص شد و همواره چهره‌ای مرتب و منظم داشت. در این مقاله می‌خواهیم درباره لیزر خط ریش، دلایل اهمیت آن برای آقایان و همچنین مزایای آن برای شما صحبت کنیم. همچنین خدمات کلینیک دکتر رابط را نیز در این زمینه به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

لیزر خط ریش چیست؟

از جمله روش‌های متداول برای لیزر موهای زائد مردان، می‌توان لیزر موهای زائد در ناحیه خط ریش و روی گردن اشاره کرد. همان‌طور که از نام آن نیز می‌توان به‌خوبی به ماهیت آن پی برد، در این روش، موهای زائدی که روی گردن و زیر محدود ریش صورت قرار دارد، به‌صورت دائمی حذف شده و از بین می‌رود.

آن دسته از آقایانی که صورتی پرمو دارند و همیشه برای اصلاح صورت خود با دردسر مواجه هستند، لیزر خط ریش و گردن می‌تواند بهترین گزینه ممکن باشد. لیزر در این ناحیه افراد را از اصلاح روزانه و وقت زمان زیاد برای این کار بی‌نیاز خواهد کرد. همچنین به آن‌ها کمک خواهد کرد که بدون زحمت خاصی، همیشه ریشی مرتب و جذاب داشته باشند.

چرا لیزر خط ریش برای آقایان مهم است؟

حال که می‌دانیم لیزر خط و ریش گردن در آقایان به چه معناست و با چه هدفی انجام می‌شود، بد نیست که نگاهی به دلایل اهمیت این کار نیز داشته باشیم. لیزرکردن این ناحیه می‌تواند از جهات بسیاری برای آقایان مهم باشد که در ادامه، برخی از شاخص‌ترین این دلایل را در کنار هم بررسی خواهیم کرد:

مرتب بودن همیشگی ریش بدون زحمت

تمام کارشناسان و حتی مردم عادی بر این باور هستند که داشتن ریش مرتب و اصلاح شده، می‌تواند تأثیر مستقیمی در زیبایی چهره آقایان داشته باشد. درست به همین دلیل، آقایان به دنبال آن هستند که بتوانند با شیوه‌های مختلف اصلاح صورت، جذابیت خود را دوچندان کنند. به زبان ساده‌تر می‌توان گفت هرچقدر ریش مرتب‌تر باشد، جذابیت افراد نیز بیشتر خواهد بود.

صرفه‌جویی در زمان و انرژی برای اصلاح

تمام آقایان بر سر این موضوع اتفاق‌نظر دارند که اصلاح ریش به‌صورت روزانه، کار طاقت‌فرسا و خسته‌کننده‌ای است. اینکه بخواهی روزانه چندین دقیقه را پای اصلاح ریش وقت بگذرانی و انرژي و حوصله بسیار برای آن خرج کنی، بدون شک بعد از مدتی بسیار آزاردهنده خواهد بود. لیزر خط ریش و گردن می‌تواند آقایان را از انجام این کار خلاص کرده و به آن‌ها وقت کافی برای پرداختن به موضوعات دیگر بدهد.

جلوگیری از آسیب و التهاب پوست به‌خاطر اصلاح

پوست بعضی از آقایان به تیغ یا هر ابزار دیگری برای اصلاح بسیار حساس است. همچنین از طرفی اصلاح صورت به طور مرتب می‌تواند موجب ایجاد لک و زبری پوست شود؛ حتی می‌تواند ضخیم‌تر شدن موها زائد صورت را نیز به همراه داشته باشد. با لیزر خط ریش و گردن می‌توان از این موضوع جلوگیری کرد و به سلامت پوست کمک کرد. لیزرکردن می‌تواند پوست را صاف، شفاف و نرم کند؛ همچنین از بروز جوش و اسکار نیز جلوگیری خواهد کرد.

لیزر-خط-ریش-و-گردن-برای-زیبایی-چهره

مزایای لیزر خط ریش برای آقایان

لیزرکردن خط ریش و گردن می‌تواند مزایای زیادی برای آقایان به همراه داشته باشد. شاید تا اینجای مطلب خودتان به این موضوع پی برده باشید، ولی بد نیست که ما نیز موارد زیر را یک‌بار دیگر به‌عنوان مهم‌ترین مزایای لیزر خط ریش و گردن برای آقایان مطرح کنیم:

 • لیزر می‌تواند از آسیب‌های مربوط به اصلاح روزانه صورت جلوگیری کند.
 • لیزر می‌تواند وضعیت پوست را بهبود دهد و از ایجاد جوش و لک جلوگیری کند.
 • لیزر می‌تواند رعایت بهداشت ریش را برای آقایان بسیار ساده‌تر کند.
 • لیزر می‌تواند از ازدیاد موهای زائد صورت و همچنین ضخیم‌شدن آن‌ها پیشگیری کند.
 • لیزر خط ریش و گردن می‌تواند الگوی رشد موها را در این ناحیه اصلاح کرده و به شکلی درست بهبود ببخشد.
 • لیزر می‌تواند ظاهری همواره شیک و مرتب برای آقایان به ارمغان بیاورد.
 • لیزر خط ریش و گردن می‌تواند اعتمادبه‌نفس آقایان را تا حد زیادی بیشتر کند.
 • لیزر می‌تواند آقایان از صرف هزینه‌های اضافی برای تیغ اصلاح و شوینده‌های مختلف بی‌نیاز کند.
 • لیزر یک روش بی‌خطر و بدون عوارض برای ازبین‌بردن موهای زائد صورت محسوب می‌شود.
 • لیزر نتیجه بسیار خوب و پاسخگویی بسیار سریعی بر روی پوست آقایان دارد.
 • هزینه انجام لیزر به نسبت دیگر روش‌های رفع موهای زائد بسیار ارزان‌تر است.
 • ماندگاری لیزر به نسبت دیگر روش‌ها بسیار بیشتر است و به همین دلیل می‌تواند گزینه‌ای خوب برای آقایان باشد.

لیزر-خط-ریش-و-گردن---تصویر-شاخص

افراد مناسب جهت لیزر خط ریش

هرچند که لیزر خط ریش و گردن هیچ محدودیتی برای افراد ندارد و همه می‌توانند در آن شرکت کنند، اما برخی از افراد نسبت به بعضی دیگر، کاندیدای بهتری برای انجام این کار به شمار می‌روند. اگر شما جزو افرادی هستید که در ادامه معرفی خواهیم کرد، می‌توانید بدون نگرانی بابت اخذ نتیجه دلخواه خود برای لیزرکردن اقدام کنید:

 • هرچقدر که رنگ ریش‌های شما تیره‌تر باشد، فرد مناسب‌تری برای لیزر خط ریش و گردن خواهید بود. افرادی که ریش‌های سیاه یا به رنگ قهو‌ه‌ای تیره دارند، بهترین نتیجه را از لیزر خواهند گرفت.
 • هرچقدر که رنگ پوست شما نیز روشن‌تر باشد، نتیجه لیزر برای شما بهتر خواهد بود. اگر پوست شما به نسبت دیگر آقایان روشن‌تر است، کاندیدای بهتری برای لیزر خط ریش و گردن خواهید بود.

لیزر خط ریش برای چه افرادی مناسب نیست؟

همان‌طور که بعضی از افراد می‌توانند بهترین نتیجه را از لیزرکردن خط ریش تجربه کنند، بعضی دیگر ممکن است گزینه چندان مناسبی برای انجام این کار نباشند. از نظر متخصصان، برخی از آقایان نباید برای لیزر خط ریش و گردن اقدام کنند، چرا که در یکی از دسته‌بندی‌های زیر قرار خواهند گرفت:

 • افرادی که رنگ پوست تیره دارند. این موضوع به آن معنا نیست که این دسته از افراد نمی‌توانند موهای زائد خود را لیزر کنند، بلکه در حقیقت باید گفت فرایند لیزر موهای زائد برای این دسته از افراد اندکی سخت‌تر است.
 • افرادی رنگ موهای روشنی دارند. افرادی که رنگ ریش روشنی دارند، معمولاً دیرتر از لیزر خود نتیجه می‌گیرند. باز هم این موضوع باید توجه داشته باشید که این موضوع، به معنای عدم امکان لیزر خط ریش برای این افراد نیست.
 • افرادی که دچار بیماری‌ها و عارضه‌های پوستی خاصی هستند، نباید تا بعد از درمان برای لیزرکردن موهای ریش اقدام کنند. افرادی که لوپوس، دیابت یا اختلالات خودایمنی دارند، باید از لیزر پرهیز کنند.
 • افرادی که در حال مصرف برخی از داروهای خاص هستند، نباید برای لیزر اقدام کنند. اگر پزشک شما به دلایل دیگر برایتان داروهای حاوی ایزوترتینوئین یا آکوتان تجویز کرده است، تا پایان دوره درمانی باید برای لیزرکردن دست نگه دارید.

بهبود-وضعیت-پوست-با-لیزر-خط-ریش-و-گردن

لیزر خط ریش و گردن چند جلسه است؟

اگر قصد انجام لیزر خط ریش و گردن دارید، بدون شک نیاز دارید این موضوع را نیز بدانید که چه تعداد جلسه برای لیزر موهای زائد لازم است؟ خیلی از افراد چنین می‌گویند که لیزر موهای زائد قرار نیست هیچ‌وقت تمام شود! اما این باور غلط است. حقیقت آن است که افراد به تعداد جلسات مشخصی برای لیزر احتیاج دارند و بعد از آن تنها باید با فواصل زمانی بسیار زیاد، نتیجه لیزر خود را تمدید کنند.

اینکه شما به چه تعداد جلسه برای ازبین‌بردن موها زائد خود نیاز دارید، بیشتر از هر چیز به ضخامت، حجم و تراکم موهای شما بستگی دارد. به‌طورکلی می‌توان گفت که میانگین جلسات موردنیاز برای لیزر خط ریش و گردن، حدود ۸ جلسه است. در کمترین مقدار افراد به ۶ جلسه و در بیشترین مقدار نیز حدود ۱۲ جلسه برای خلاصی از موهای زائد نیاز است.

مراقبت‌های بعد از لیزر خط ریش

بعد از اینکه فرایند لیزر خط ریش و موهای زائد گردن را پشت سر گذاشتید، لازم است که برخی از نکات مهم را برای حفظ سلامت پوست و همچنین افزایش میزان اثرگذاری لیزر انجام دهید. این نکات به شرح زیر هستند:

 • ناحیه لیزر شده را نخارانید و اصلاً به آن دست نزنید.
 • از ژیلت یا سایر ابزارهای مخصوص اصلاح در ناحیه لیزر استفاده نکنید.
 • از شستشوی ناحیه لیزر تا ۲۴ ساعت بعد از انجام آن خودداری کنید.
 • در صورت مجاز بودن به شستشو، از لیف‌ها یا ابزار زبر و خشن استفاده نکنید.
 • مهم‌ترین اصل، حفظ ملایمت با پوست است. با پوست خود بعد از لیزر با بیشترین میزان لطافت برخورد کنید.
 • التهاب، سوزش و قرمزی ناحیه لیزر بعد از انجام آن کاملاً عادی است، این علائم در نهایت بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت از بین خواهند رفت.
 • بهتر است از کرم‌ها و پمادهای مراقبتی که پزشک تجویز می‌کند استفاده کنید؛ پمادهای حاوی زینک بهترین گزینه برای شما هستند.
 • حداقل به مدت ۲ تا ۳ هفته بعد از جلسات لیزر، زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و در این صورت، حتما از ضدآفتاب با SPF بالا استفاده کنید.

عوارض لیزر خط ریش و گردن برای آقایان

چنان که پیش‌تر نیز در بخش‌های قبلی به آن اشاره کردیم، لیزر خط ریش و گردن یکی از کم‌خطرترین روش‌ها برای ازبین‌بردن موهای زائد به شمار می‌رود. برای این روش تابه‌حال هیچ‌گونه عوارض جانبی خاص ذکر نشده است، مگر آنکه خود افراد به این فرایند حساسیت داشته باشند؛ تازه این مورد را نیز می‌توان با استفاده از دستگاه‌های مدرن به حداقل رساند. از جمله مهم‌ترین مزایای دستگاه لیزر سایناشور این است که التهاب بعد از لیزر را به کمترین میزان ممکن می‌رساند.

تنها عوارضی که بعد از لیزرکردن خط ریش و گردن ممکن است با آن‌ها مواجه شوید، قرمزی موضعی پوست، سوزش و خارش است. هر یک از این موارد بعد از گذشت ۲۴ ساعت از بین خواهند رفت؛ به همین دلیل هیچ جای نگرانی بابت آن‌ها وجود نخواهد داشت. البته توجه داشته باشید که اگر لیزر را در کلینیک‌ها نامعتبر انجام دهید، امکان بروز عوارض جدی‌تری مانند سوختگی پوست وجود خواهد داشت.

قبل-و-بعد-از-لیزر-خط-ریش-آقایان

قیمت لیزر خط ریش و گردن چقدر است؟

از دیگر موضوعات مهمی که افراد ممکن است قبل از انجام لیزر درباره آن پرس‌وجو کنند، هزینه انجام لیزر خط ریش و گردن است. در پاسخ به این سؤال باید گفت که هزینه انجام این کار می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. از جمله مهم‌ترین چیزهایی که ممکن است در قیمت لیزر تأثیر بگذارند، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تعداد جلسات موردنیاز برای شما؛
 • نوع دستگاه استفاده شده در جلسات لیزر؛
 • هزینه دستمزد پزشک متخصص برای ویزیت؛
 • هزینه خدمات کلینیکی که انتخاب کرده‌اید؛
 • همچنین شهری که در آن لیزر خواهید کرد.

با درنظرگرفتن تمامی موارد بالا، می‌توان در نهایت قیمت معینی برای انجام لیزر خط ریش ارائه داد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان ما در کلینیک دکتر مهرشاد رابط تماس حاصل فرمایید.

خدمات دکتر رابط برای لیزر خط ریش

در این مقاله از چیستی لیزر خط ریش و گردن برای شما صحبت کردیم. همچنین نگاهی به دلایل انجام این کار و مزایای آن برای آقایان نیز داشتیم. همچنین دیدیم که لیزرکردن پوست در ناحیه گردن و خط ریش، چه عوارضی را نیز می‌تواند به همراه داشته باشد. اکنون اگر قصد لیزرکردن خط ریش خود را دارید، باید بدانید که لازم است معتبرترین مرکز را برای انجامش پیدا کنید. ما به‌عنوان کلینیک فوق‌تخصصی پوست در تهران، بهترین گزینه برای شما خواهیم بود.

سؤالات متداول

مهم‌ترین مزایای لیزر خط ریش و گردن برای آقایان چیست؟

این کار می‌تواند زیبایی چهره آن‌ها را دوچندان کند، اعتمادبه‌نفس آن‌ها را افزایش دهد و همین‌طور آن‌ها را از شر اصلاح وقت‌گیر و آزاردهنده صورت خلاص کند.

آیا لیزر خط ریش و گردن می‌تواند در بهبود سلامت پوست مفید باشد؟

بله. ازآنجایی‌که با لیزر دیگر نیازی به اصلاح با تیغ وجود نخواهد داشت، از بروز آکنه، اسکار زخم، تیرگی پوست و همچنین از ضخیم‌شدن موها نیز جلوگیری خواهد شد.

آیا لیزر خط ری و گردن عوارض خاصی به دنبال دارد؟

خیر. این روش کاملاً بی‌خطر و بدون درد است؛ بعد از انجام آن تا ۲۴ ساعت ممکن است دجار سوزش، التهاب و قرمزی پوست شوید که البته بهبود پیدا خواهد کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات

Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.