لیفت شقیقه بدون جراحی؛ هزینه،عوارض و ماندگاری

درخواست نوبت یا وقت مشاوره

لطفا نام و شماره موبایل خود را در فرم زیر وارد کنید:

دریافت مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

کاندیدای مناسب برای لیفت شقیقه چه کسانی هستند؟

 • کسانی که به طور مادرزادی دارای مشکلاتی چون افتادگی پوست در شقیقه و گوشه‌های ابرو هستند.
 • افراد سالم از نظر روحی و جسمی که بیماری خاصی نداشته و داروی خاصی مصرف نمی‌کنند.
 • افراد بالای ۲۳ سال که چهره آنها به طور کامل شکل گرفته است.
 • کسانی که از افتادگی پلک، ابرو یا خطوط پنجه کلاغی اطراف چشمانشان در رنج هستند.
 • حتی کسانی که نیاز به لیفت ابرو نداشته و تنها تمایل به بالا کشیدن دم ابروی خود دارند نیز می‌توانند از این تکنیک استفاده کنند.

انواع روش‌های لیفت شقیقه

در زمان‌های نه چندان دور لیفت شقیقه تنها با استفاده از جراحی امکان‌پذیر بود که تهاجمی بوده و نیاز به گذراندن دوران نقاهت طولانی داشت ولی امروزه این عمل با استفاده از روش‌های نوینی که در ادامه به ذکر برخی از آنها خواهیم پرداخت انجام می‌گیرد که عوارض جانبی بسیار ناچیزی نداشته و در مدت زمان اندکی فرد می‌تواند فعالیت‌های خود را از سر گیرد.

لیفت شقیقه با نخ

لیف شقیقه با نخ یک تکنیک غیرتهاجمی است که با استفاده از نخ‌های PDO که قابل جذب می‌باشند انجام می‌گیرد. پزشک بعد از تعیین محل‌های ورود نخ به داخل پوست، بی‌حسی موضعی را روی پوست فرد اعمال کرده و نخ‌های لیفت را با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریف وارد پوست می‌کند و بعد از اعمال کشیدگی مورد نظر سوزن‌ها از محل‌های از پیش تعیین شده خارج می‌شوند. هر چند فرد بلافاصله بعد از انجام این تکنیک می‌تواند به محل کار خود بازگردد ولی برای بهبودی سریع توصیه می‌شود یک الی دو روز را در منزل سپری کند.

لیفت شقیقه با ژل

تزریق ژل به ویژه ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید مدتهاست که به عنوان یکی از ایمن‌ترین روش‌های زیبایی به حساب آمده و نتایج بسیار رضایت‌بخشی نیز ارائه می‌دهند. ولی به دلیل حساسیت بالای تزریق ژل به شقیقه‌ها در وهله اول توصیه می‌شود یک پزشک باتجربه را برای انجام این تکنیک انتخاب کنید. با تزریق ژل نواحی از پوست که حجم خود را از دست داده‌اند پر شده و چین‌وچروک اطراف چشم تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌کنند که این در نمایان شدن بهتر چشم‌ها تاثیر بسزائی خواهد داشت.

لیفت شقیقه با بوتاکس

لیفت شقیقه با بوتاکس نیز از دیگر متدهای زیبایی است که بدون دردسر و یا عوارض جانبی خاص و البته در صورتیکه توسط یک پزشک مجرب انجام گیرد می‌تواند منجر به لیفت ابرو به سمت بالا، بهبود تقارن چهره، کاهش چین‌وچروک اطراف چشم و لیفت و نمایان شدن بهتر چشم‌ها گردد.

لیفت شقیقه با تزریق بوتاکس و ژل به ناحیه

لیفت شقیقه با جراحی

شقیقه‌‌ها با نقشی که در زاویه‌سازی و کانتور در بخش فوقانی صورت دارند تاثیر زیادی در بشاش و جوان دیده شدن ظاهر افراد دارند، به همین دلیل امروزه انجام لیفت شقیقه با هر تکنیکی به یکی از دغدغه‌های افراد تبدیل شده است. تمپروپلاستی یا لیفت شقیقه با جراحی یکی از انواع متدهایی است که با وجود تهاجمی بودن نتایج حاصل از آن تقریبا دائمی و ماندگاری آن نسبت به سایر تکنیک‌ها طولانی مدت است.

در این متد در محل رویش موها در بالای گوش‌ها برش ۳ سانتی‌متری ایجاد شده و بعد از بالا کشیدن بافت زیرین پوست و برداشتن پوست اضافی بخیه‌ها بسته می‌شوند، این تکنیک با استفاده از بی‌حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد. که نهایتا باعث کشیده شدن ابروها و رفع خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم‌ها شده و جوانی و طراوت را به چهره افراد باز می‎گرداند.

لیفت شقیقه با پلاسماجت

از انرژی پلاسمای دستگاه پلاسما جت می‌توان برای اهداف مختلفی چون  لیفت شقیقه استفاده کرد، با قرارگیری این دستگاه روی پوست بافت‌ها تحریک شده و ساخت کلاژن و الاستین از سر گرفته می‌شود که نهایتاً منجر به کاهش میزان چین‌وچروک شده و پوستی صاف به افراد هدیه داده می‌شود. تنها نکته مورد توجه در این تکنیک اینست که برای کسب نتیجه مطلوب بایستی حداقل ۳ الی ۴ جلسه در درمان شرکت کنید.

ماندگاری لیفت شقیقه با هر کدام از روش های ذکر شده چقدر است؟

بسته به متدی که برای لیفت شقیقه و بر اساس میزان افتادگی و انتظارات شما از این تکنیک از سوی پزشک تعیین شده است میزان ماندگاری هر کدام از متدها متغیر می‌باشد به عنوان مثال بسته به برندی از ژل که برای تزریق انتخاب نموده‌اید ممکن است بعد از ۶ ماه و یا حداکثر یکسال نیاز به تمدید تزریق داشته باشید یا متدهای مثل لیفت با نخ ماندگاری به نسبت بیشتری نسبت به تزریق بوتاکس و یا ژل دارند. ولی جراحی لیفت شقیقه در صورت رعایت رژیم غذایی سالم و یا انجام مراقبت‌های توصیه شده از سوی پزشک روشی دائمی بوده و ماندگاری طولانی مدتی دارد که نیازی به تمدید تکنیک نیز وجود ندارد.

لیفت شقیقه با نخ از روش های غیر تهاجمی

عوارض جانبی لیفت شقیقه با هر کدام از متدهای ذکر شده چیست؟

مسلما عوارض جانبی در روش‌های غیرجراحی لیفتینگ شقیقه چون تزریق ژل، بوتاکس، لیفت با نخ بسیار ناچیز بوده و بیشتر شامل، تورم، قرمزی، خارش، درد در محل تزریق است که در اکثر مواقع بدن هیچ مداخله‌ای و ظرف چند روز بهبود می‌یابد. ولی در متد جراحی لیفت شقیقه علاوه بر موارد ذکر شده ممکن است خطر بروز عفونت یا خونریزی نیز وجود داشته باشد که در صورت مشاهده و یا تشدید آنها حتما باید با پزشک خود تماس بگیرید.

دلایل از دست رفتن حجم در شقیقه‌ها

با افزایش سن از میزان پروتئین‌های مهمی که در حفظ خاصیت کشسانی و استقامت پوست نقش دارند کاسته شده، همچنین بخش اعظمی از چربی زیر پوست که در باطراوت و محکم نگه داشتن پوست نقش دارند از دست می‌روند، همین عوامل منجر به شلی پوست و افتادگی آن می‌گردد. اگر این مسائل در نواحی شقیقه‌ها رخ دهد می‌تواند خطوط پنجه کلاغی موجود در اطراف شقیقه‌ها را نیز تشدید کند که تمامی این عوامل افراد را ترغیب می‌کنند تا روی به لیفت شقیقه‌ها با جراحی و یا سایر تکنیک‌های کمتر تهاجمی بیاروند.

مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی لیفت شقیقه و یا تزریق ژل

قبل و بعد از انجام لیفت شقیقه با هر کدام از متدهای موجود نیاز است تا فرد برخی نکات و اصول مراقبتی اولیه را رعایت کند تا بتواند نتیجه مطلوب خود را از این تکنیک زیبایی کسب کند:

قبل از لیفت:

 • شرکت در جلسات مشاوره و ذکر انتظارات خود از انجام این تکنیک
 • مطلع کردن پزشک در صورت داشتن بیماری خاص یا مصرف داروهای خاص
 • اجتناب از مصرف داروهای رقیق کننده خون، سیگار و الکل

بعد از لیفت:

 • مصرف مرتب و به موقع داروها و استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی
 • اجتناب از خوابیدن روی صورت به مدت چند روز
 • اجتناب از قرارگیری در معرض تابش مستقیم آفتاب
 • خودداری از انجام فعالیت‌های سنگین و ورزش تا چند روز بعد از عمل

روش‌های خانگی لیفت شقیقه

انواع مختلفی از روش‌های لیفت شقیقه در خانه وجود دارد که در صورت خفیف بودن علائم ناشی از افتادگی شقیقه یا چشم‌ها می‌توانید با انجام این تکنیک‌ها در صدد کاهش و یا رفع آنها برآیید. از جمله این متدها می‌توان به لیفت شقیقه با ماساژ اشاره کرد که به مرور زمان وضعیت پوست و افتادگی آن را بهبود می‌بخشد. در صورتی که تمایل به لیفت شقیقه به صورت موقت برای شرکت در مراسم یا مهمانی‌ها را داشته باشید می‌توانید از لیفت شقیقه با چسب مخصوص لیفت یا لیفت با کش استفاده کنید.

در نهایت اینکه به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع متدهای لیفت شقیقه و مدت ماندگاری و هزینه آنها می‌توانید با کارشناسان ما با استفاده از شماره تماس‌های موجود در سایت ارتباط برقرار کنید.