تزریق ژل گونه

botox
تزریق ژل چانه
تزریق ژل لب
botox (4)
botox
برندهای تزریق ژل

دلایل تزریق ژل گونه

یکی از محبوب‌ترین انواع تزریق ژل؛ تزریق ژل به گونه است. این روش در جوانی موجب برجستگی و زیبایی بیشتر چهره فرد شده و در سنین بالاتر نیز حالت افتادگی و علائم پیری را در چهره شما از بین خواهد برد. عوامل مختلفی می‌توانند در تغییر حالت و شکل گونه‌های شما تاثیرگذار باشند. اما جای نگرانی وجود ندارد؛ تزریق ژل به گونه می‌تواند از بروز همه این عوامل جلوگیری کند.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که ممکن است تزریق ژل به گونه یا دیگر اجزای صورت در بلند مدت به بافت‌های پوستی آن‌ها آسیب برساند. همچنین این افراد معتقدند که استفاده از این شیوه در کوتاه مدت مناسب است و پس از مدتی باعث شدت یافتن آسیب‌ها می‌شود. برخی دیگر بر این باورند که ژل‌های مورد استفاده در این روش پس از مدتی جای ‌گرفتن شل شده و فرم صورت را تغییر خواهند داد. نگرانی‌ها و سوالات زیادی حول تزریق ژل گونه مطرح است. ما در این مقاله به این پدیده زیبایی رسیدگی خواهیم کرد.

زیبایی صورت و برجسته سازی گونه‌ها یکی از اصلی‌ترین دلایل تزریق ژل گونه برای افراد جوان است. این کار علاوه بر افزایش حجم گونه‌ها، تاثیر زیادی در زیبایی چهره افراد خواهد داشت. این روش در میان افراد مسن‌تر که با افزایش سن و به وجود آمدن چین و چروک‌ها و از بین رفتن سطوح چربی دچار شده‌اند نیز طرفداران زیادی دارد. این افراد برای حفظ حالت گونه‌ها و جلوگیری از تغییر حالت چهره از تزریق ژل به گونه استفاده می‌کنند. به همین خاطر می‌توان گفت استفاده از این روش برای زیبایی در همه سنین پسندیده است.

تزریق ژل گونه

مزایای تزریق ژل گونه

چنانچه که قصد تزریق ژل به گونه‌های خود را دارید باید با مزیت‌ها و معایب آن آشنا شوید. برخی از مزیت‌های این روش:

 • زیبایی چهره و برجسته سازی گونه‌: آسیب‌های ایجاد شده در اثر افزایش سن یا خشکی زیاد پوست را می‌توان با استفاده از این روش برطرف کرد. در صورتی که به گونه‌های برجسته علاقه دارید نیز، بهتر است حتما تاثیر این روش را امتحان کنید.
 • کوتاه بودن زمان عمل در کنار ماندگاری طولانی: این عمل نهایتا در نیم ساعت صورت می‌گیرد؛ حتی اگر در طولانی‌ترین حالت ممکن صورت پذیرد. بنابراین نیازی به خالی کردن وقت برای انجام آن ندارید. همچنین متناسب با نوع ژل انتخابی و سن افراد میزان ماندگاری آن بین ۶ ماه تا دو سال در نوسان است. بنابراین من باب تمدید آن نیز نگرانی نداشته باشید.
 • پس از انجام عمل نیاز به مراقبت و استراحت چندانی نیست: انجام عمل تزریق ژل به گونه بسیار راحت است. این روش به بیهوشی نیاز نداشته و در برخی موارد نیز پزشک از داروهای بی‌حس‌کننده استفاده می‌کند. بنابراین پس از انجام عمل می‌توان به فعالیت‌های روزانه رسیدگی کرد. تنها باید برخی نکات جزئی را رعایت کرد.
 • امکان تخلیه کامل گونه یا کاهش حجم ژل: اگر از نتایج تزریق ژل به گونه رضایت ندارید، می‌توان با مشاوره گرفتن از پزشک، همه یا بخشی از ژل را تخلیه کرد. همچنین توجه کنید که اگر قصد چنین کاری را دارید، حتما از پزشک تزریق کننده کمک بگیرید.
 • آسیب نرساندن به بافت‌های پوستی: ژلی که برای تزریق به گونه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولا از ماده هیالورونیک اسید ساخته می‌شود. به همین علت نیز به مرور زمان جذب پوست شده و آسیبی به بافت‌های آن وارد نخواهد کرد. به همین خاطر ژل‌ها پس از مدتی نیاز به تمدید دارند. بنابراین جای هیچ گونه نگرانی از این بابت وجود ندارد.

عوارض تزریق ژل گونه

چنانچه تزریق ژل به گونه را در در یک مرکز معتبر انجام دهید، با مشکل خاصی مواجه نمی‌شوید. البته که خود عمل تزریق ژل به گونه عیب خاصی ندارد و این عوامل جانبی است که می‌تواند به بروز مشکل منجر شود. به طور کلی ممکن است برخی عوارض که ناشی از تزریق هستند، مشاهده شود و همچنین در برخی موارد نامتقارن شدن گونه‌ها از معایب این روش است. اما باید بدانید که هیچ یک از این‌ها در صورت مراجعه به یک کلینیک معتبر برای شما اتفاق نمی‌افتد.

اما در نظر داشته باشید که عوارض ناشی از تزریق ژل گونه معمولا کوتاه مدت است. به طور کلی این عوارض شامل قرمزی و التهاب در ناحیه تزریق، احساس بی‌حسی، کبودی یا خون مردگی خفیف، ورم جزئی، در محل تزریق و همچنین احساس خواب رفتگی در گونه‌ها می‌شود. در صورتی که تزریق در کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص صورت پذیرد، پس از ۷۲ ساعت همه آن‌ها از بین رفته و چهره شما حالتی طبیعی پیدا خواهد کرد.

همچنین متوجه باشید که انجام این عمل در مراکز نامعتبر مانند سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها امکان دارد عوارض ناگزیری برای شما ایجاد کند. چرا که ممکن است برخی از این مراکز از ژل‌های نامرغوب استفاده کنند و پزشک حاضر در مرکز نیز تخصص کافی نداشته باشد. بنابراین بهتر است که پیش از اقدام برای تزریق؛ در مورد کلینیک‌های معتبر به طور کامل تحقیق کرده و سپس برای تزریق مراجعه کنید.

افرادی که صرفا به دلایلی چون قیمت به مراکز نامعتبر مراجعه می‌کنند،

 معمولا درگیر عوارض زیادی می‌شوند. از اصلی‌ترین عوارض تزریق در مراکز نامعتبر؛ مواردی چون افتادگی 

گونه‌ها پس از مدتی کوتاه، عدم تقارن در گونه‌ها، تاثیر در سایر قسمت‌های صورت و تغییر حالت چهره و همچنین فلج دائم یا موقت اعصاب است. همچنین امکان استفاده از ژل‌های نامرغوب یا حتی تاریخ گذشته سبب بروز عفونت یا آسیب‌های پوستی در فرد شود.

تزریق ژل گونه

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل گونه‌

در ابتدا شما باید به یک مرکز معتبر که تیم پزشکی ماهری دارد، انتخاب کنید. سپس با رزرو قرار ویزیت و مشاوره به تزریق ژل گونه اقدام کنید. سپس درباره قیمت تزریق ژل گونه، ماندگاری، مزایا، عوارض، نحوه مراقبت، فرم ‌ایده‌آل و نتایج مورد نظر با پزشک متخصص صحبت کنید. سپس در صورتی که همچنان متمایل بودید به تزریق اقدام کنید.

موارد زیر را قبل از تزریق در نظر بگیرید و رعایت کنید:

 • در صورتی که حساسیت دارویی دارید و یا در صورت آلرژی داشتن به ماده بی‌حسی باید به متخصص اطلاع داده و پزشک را از سوابق پزشکی و داروهای مصرفی خود مطلع کنید.
 • شب پیش از تزریق حتما حمام کنید تا آلودگی‌های پوستی پاک شده و خطر عفونت کاهش یابد.
 • به هیچ عنوان در روز تزریق آرایش صورت نداشته باشید.
 • به مدت ۲ هفته از مصرف مشروبات الکلی، مصرف دخانیات، مواد غذایی رقیق کننده خون و داروهای ضد التهابی، ایبوپروفن، آسپیرین، ادویل و ویتامین E دوری کنید زیرا مصرف این داروها موجب افزایش احتمال خونریزی خواهد شد.
 • با پوشیدن لباس دکمه‌دار مانع از فشار آوردن به صورت در زمان تعویض لباس شوید.
  مراقبت‌های بعد از تزریق ژل گونه
 • تا چند روز پس از عمل در زمان خواب سر بالاتر از بدن قرار گیرد، در فعالیت‌های روزانه نیز سر را به سمت پایین نگیرید تا ورم سریع‌تر بخوابد.
 • تا یک هفته پس از انجام تزریق، از انجام تمرینات سنگین و سخت اجتناب کنید.
 • از دست زدن، خاراندن، ماساژ یا فشار دادن پوست خودداری کنید زیرا احتمال عفونت وجود دارد.
 • تا ۲۴ ساعت از استفاده از لوازم آرایشی پرهیز کرده و تا ۵ روز پس از انجام عمل، بدون ضد آفتاب از خانه خارج نشوید.
 • پس از تزریق هر ۲۰ دقیقه روی محل تزریق گونه یخ بگذارید و همچنین از کمپرس سرد استفاده کنید. قرص‌های تجویز شده را نیز سر موقع مصرف کنید. همچنین این کار باعث کاهش التهابات و کوتاه‌تر شدن عوارض خواهد شد.
 • بدون دستور پزشک مقابل نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید. قبل از برطرف شدن عوارض از شنا، سونا، جکوزی و سولاریوم اجتناب کنید.
 • از مصرف سیگار، قلیان و الکل حداقل تا یک هفته خودداری کنید.
 • ممکن است بیمار در چند روز اول خشکی پوست را در داخل و اطراف محل تزریق احساس کند. بنابراین استفاده از یک مرطوب کننده یا سرم اسید هیالورونیک مناسب است.
 • در صورتی که پس از تزریق به تب شدید و درد دچار شدید، یا شاهد ترشح مواد عفونی از ناحیه تزریق بودید، بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از مصرف داروهای گیاهی و مکمل یا داروهای ضد التهاب خون نظیر ویتامین E دوری کنید.
 • به منظور به کاهش ورم، سعی کنید پس از تزریق، مصرف نمک را کم کنید

ماندگاری تزریق ژل گونه

به طور کل عوامل بسیاری در مدت زمان ماندگاری ژل‌ها موثر هستند. متناسب با سن افراد، جنس پوست، نوع و مارک ژل تزریق شده زمان ماندگاری نیز متفاوت است. اما می‌توان این زمان را ۶ ماه تا دو سال در نظر گرفت. دقت کنید که توجه به نکات مراقبتی پس از تزریق نیز می‌تواند بر ماندگاری آن تاثیر داشته باشد.

تزریق ژل گونه

هزینه‌ تزریق ژل گونه

یکی از ارزان‌ترین عمل‌های زیبایی استفاده از ژل برای برطرف کردن آسیب‌ها و افتادگی‌های پوست است. این روش با داشتن کمترین عوارض، اثرات طولانی مدتی بر روی چهره شما خواهد گذاشت. این عمل یکی از انواع عمل‌های زیبایی در نظر گرفته می شود؛ به همین خاطر نیز بیمه‌ها هزینه‌های آن را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. اما این موضوع گران کننده‌ای نیست چرا که هزینه‌های آن در مقایسه با دیگر روش‌ها بسیار کمتر است.

هزینه‌ تزریق ژل به گونه به نوع ژل مورد استفاده نیز بستگی دارد. همچنین مقدار ژل، سن افراد، میزان آسیب موجود و تعداد جلسات مورد نیاز برای نتیجه گیری نهایی متفاوت است. با این حال می‌توان گفت که این روش یکی از کم‌خطرترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های اعمال زیبایی چهره است.

بهترین کلینیک تزریق ژل گونه

یکی از بهترین کلینیک‌هایی که به انجام این عمل می‌پردازد، کلینیک دکتر رابط است که با بهره‌مندی از متخصصان و مشاوران در این زمینه آماده خدمت رسانی به علاقمندان این جراحی زیبایی است. شما با دریافت نوبت قبلی در ابتدا می‌توانید برای مشاوره با پزشک متخصص به تزریق ژل گونه اقدام کنید.