کاشت مو BHT

کاشت مو به روش BHT یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو است که معمولا پزشک متخصص برای افزایش تراکم مو بکار می‌برد. در این روش با تکنیک FIT موهای بدن به جز سر برداشته شده و در بخش گیرنده ناحیه سر کاشته می‌شوند.

این روش که Body Hair Transplant یا به اختصار ” BHT “ نامیده می‌شود ، یکی از تکنیک‌های قابل اعتمادی است که به صورت تخصصی در کلینیک زیبایی دکتر مهرشاد رابط تحت نظر پزشکان مجرب انجام می شود. 

کاشت مو BHT
آیکون اهداف

هدف

رشد مو

تعداد جلسات

جلسات

۱جلسه

ماندگاری

ماندگاری

دائمی

عوارض

موقت

نقاهت

۷ روز

نتیجه‌

۲ماه

phone

۰۲۱-۸۸۰۷۸۰۰۰

برای مشاوره و اطلاع از قیمت‌ها با ما در ارتباط باشید.

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید.

کاشت مو به روش BHT چیست؟

اصولا بهترین بانک مو، موهای ناحیه پشت سر یا کنار سر هستند، چرا که این موها اساسا در مقابل ریزش موی ارثی مقاوم هستند و به ندرت دچار ریزش می شوند. با این وجود متقاضیانی که موهای بدنشان به نسبت از تراکم بالایی برخوردار است، در تکنیک BHT می توان از موهای بدنشان برای افزایش تراکم موهای جلو سر استفاده کرد. اما در این تکنیک نمی‌توان از موهای بدن برای احیای کامل سر و یا بازسازی کامل خط رویش استفاده نمود. اساس این تکنیک هم برداشت موهای بدن است که با همان روش کاشت موی FIT استخراج و کاشته می شوند.

در تئوری تکنیک کاشت مو به روش  BHT، این امکان وجود دارد که موهای ناحیه سینه، زیر ریش، شکم و پشت کمر به عنوان بانک مو استخراج و برای کاشت در ناحیه سر استفاده شوند. اما در عمل تجربه ثابت کرده است که بهترین و مناسب‌ترین فولیکول های بدن، موهای ناحیه زیر ریش هستند که نسبت به بقیه فولیکول های بدن، پیوندهای قابل اعتمادتری ارائه خواهند داد.

فلش

شرایط کاشت مو به روش BHT

در این تکنیک، پزشک متخصص با استفاده از برخی معیارها، بهترین و مناسب‌ترین فولیکول های بدن بیمار را تعیین می‌کند تا بدین ترتیب نتایج پیوند تا حد ممکن رضایت بخش شود. به عنوان مثال ناحیه سینه، باید:

 • در هر سانتی متر مربع بیش از ۴۰ گرافت مو داشته باشد.
 • گرافت‌های تکی نداشته باشد. گرافت‌ها ۲ یا ۳ گانه باشند.
 • جنس و ظرافت مشابه به موهای سر داشته باشد.
 • اندازه تارهای مو کافی باشد.
 • وسعت مو در ناحیه مورد نظر مورد تایید باشد.

اما نحوه تفسیر این معیار به چه صورت خواهد بود؟

به هرکدام از این معیارها یک امتیاز داده می شود. امتیاز کمتر از ۴، امتیاز خوبی نخواهد بود و به منزله عدم امکان پیوند شناخته می‌شود. امتیاز ۵ تا ۸ گواه بر آن است که متخصص باید وضعیت بانک مو را بررسی کند و اگر صلاح دید، می تواند برای پیوند از آن استفاده کند. امتیاز ۸ و بیشتر نیز نشان دهنده بانک مو مناسب خواهد بود.

BHT
فلش

چه افرادی مناسب کاشت مو به روش BHT هستند؟

کاشت مو به روش BHT اصولا برای تمامی متقاضیان بالای ۳۰ سال که شرایط زیر را داشته باشند قابل اجرا خواهد بود:

 • آن دسته از عزیزانی که نیاز به متراکم سازی در ناحیه خط رویش دارند، می توانند به راحتی کاندید مناسبی برای این تکنیک باشند.
 • متقاضیانی که سابقاً در اثر برداشت های ناصحیح در روش های دیگر کاشت مو، دچار آسیب به بانک مو شده اند، می‌توانند از این تکنیک نتایج خوبی به دست آورند.

 در کلینیک تخصصی دکتر رابط تمامی متقاضیان از لحاظ تست TDI بررسی خواهند شد و در صورتی که امتیاز مطلوبی کسب کنند، این تکنیک برایشان انجام می‌شود.

فلش

مراحل کاشت مو به روش BHT

این روش که یکی از بهترین روش‌های کاشت مو است، شامل مراحل زیر است:

 • پس از جلسه مشاوره و معاینه کامل متقاضی توسط پزشک متخصص، آزمایش خون  به جهت عدم ابتلا به شرایط خاص پاتولوژیک برای وی درخواست می‌شود. ضروری است تا پیش از شروع پروسه کاشت مو، نتایج آزمایشات به رویت پزشک رسیده باشد. همچنین بانک مو بدن متقاضی بررسی می شود تا بدین ترتیب از قابل برداشت بودن فولیکول‌های بدن اطمینان حاصل شود.
 • در جلسه کاشت مو، پس از طراحی خط رویش، ضدعفونی سازی و بی حس کردن نواحی مورد نظر انجام می شود.
 • سپس فولیکول های قابل پیوند، به روش FIT از بانک مو برداشت می‌شوند. استخراج اصولی این فولیکول‌ها بسیار حیاتی است.
 • پس از استخراج فولیکول‌ها، با به کارگیری تکنیک‌های مناسب، آماده سازی آن‌ها با دقت تمام انجام می‌شود. به منظور کاهش احتمال تخریب و از بین رفتن فولیکول ها در شرایط خارج از بدن، ضروری است تا هیدراتاسیون آن‌ها به درستی انجام شود. کاهش حداکثری آسیب به فولیکول‌ها حین استخراج تا کاشت، در موفقیت آمیز بودن پیوند موثر خواهد بود.
 • در مرحله آخر، پزشک متخصص با در نظر گرفتن جهت رویش، فولیکول‌های مورد نظر را با فاصله مناسب و در عمقی مناسب خواهد کاشت.
فلش

مزایای تکنیک کاشت مو به روش BHT

این تکنیک از جمله روش‍‌های غیر تهاجمی کاشت مو است که بدون هیچ گونه بخیه و بیهوشی انجام می‌شود. لذا جای زخمی برجای نخواهد گذاشت و دوره نقاهت این تکنیک به مراتب کوتاه‌تر و راحت‌تر از سایر تکنیک‌ها است.

به دلیل ماهیت تراکم بخشی که کاشت مو به روش BHT دارد، خط رویش حاصل نیز ظاهری زیبا و طبیعی خواهد داشت.

این روش به عنوان گزینه مناسب برای متقاضیانی خواهد بود که در اثر برداشت‌های نا به جا از بانک مو دچار کم پشتی و آسیب به بانک مو شده باشند.

فلش

معایب تکنیک کاشت مو به روش BHT

در مقایسه با سایر تکنیک‌های کاشت مو، تعداد پیوندهایی که سالانه به روش BHT انجام می‌شود، به مراتب کمتر است و ممکن است برخی پزشکان تجربه و تخصص کافی در این زمینه نداشته باشند و پیوند مطلوبی برای متقاضی انجام نشود. البته توجه به سابقه کلینیک مورد نظر شما در این زمینه می‌تواند به میزان قابل توجهی این مشکل را برطرف سازد.

انتظارات متقاضی از این تکنیک بهتر است واقع بینانه و معقول باشد. به طور متوسط ۵۰ الی ۶۰ درصد از آن چه که از قسمت بدن برداشت و پیوند زده می‌شود، موفق و نتیجه بخش خواهد بود اما این میزان در مورد موهای برداشته شده از ناحیه بانک موی سر بالای ۸۵ درصد می باشد.

این تکنیک عمدتا به منظور تراکم بخشی استفاده می شود و امکان پیوند وسعت بالایی از طاسی با این روش وجود ندارد.

مشاوره رایگان کاشت مو BHT

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

فلش

مراقبت های پس از کاشت مو BHT

پس از هر عمل زیبایی دوره نقاهتی وجود دارد که توجه به توصیه‌ها کمک به سزایی در بهتر گذراندن این دوره خواهد داشت. عمدتا دوره نقاهت پس از کاشت مو به روش BHT به دلیل برداشت همزمان از سایر نواحی بدن، طولانی‌تر و سخت‌تر از سایر روش‌های کاشت مو است.

چند نکته در مورد مراقبت‌های بعد از کاشت مو BHT:

 • ممکن است روزهای نخست احساس دردی خفیف داشته باشید. البته این احساس درد کاملا طبیعی است و نیازی به درمان خاصی نیست. با این وجود در صورتی که آستانه درد برای شما پایین است، بهتر است از پزشک خود بخواهید تا مسکن‌هایی مناسب با شرایط شما تجویز نماید.
 • پس از روز دوم می‌توانید به آرامی استحمام سبکی داشته باشید. اما توجه داشته باشید که از فشار مستقیم آب به پوست سر خود پرهیز کنید. هرگز موهای خود را چنگ نزنید و با ظرفی سبک مقداری آب به آرامی بر روی پوست سر خود بریزید. دمای آب بهتر است ملایم باشد.
 • از شامپویی ملایم برای شست شو در روزهای نخست استفاده کنید.
 • تا چند هفته اول، دلمه‌ها و پوسته هایی بر روی سر شما دیده می‌شوند. به هیچ عنوان آن‌ها را دستکاری نکنید. در این صورت فولیکول‌های کاشته شده آسیب می‌بینند و ریزش اتفاق می‌افتد. به همین جهت است که پزشکان از روز ۳ تا ۱۰ توصیه می‌کنند روزانه دو بار حمام کنید.
فلش

هزینه کاشت مو به روش BHT

 هزینه کاشت مو به روش BHT به تجربه پزشک و تیم پرستاران ، داروهای مصرفی و کیفیت مواد مصرفی وابسته است و به طور میانگین از ۷ الی ۱۰ میلیون تومان متغیر است. پزشکان متخصص و مجرب کلینیک دکتر رابط، صدها عمل کاشت مو موفق را در این مرکز ارائه داده اند و همچنین در این مرکز تنها از تجهیزات و مواد مصرفی با بالاترین کیفیت استفاده می‌شود. مشاورین این مجموعه آماده ارائه کلیه اطلاعات لازم پیرامون تکنیک‌های متعدد کاشت مو به متقاضیان هستند.

فلش

سوالات متداول کاشت مو به روش BHT

آیا امکان پیوند از موهای ناحیه زیر بغل به سر وجود دارد؟
 • خیر، اساسا موهای ناحیه زیر بغل قابل پیوند نمی باشند.
 • تاکنون پژوهش های علمی ممنوعیت خاصی برای انجام ورزش های آبی در ماه اول به بعد پیشنهاد نداده اند. اما توصیه ما این است که در صورت امکان تا پایان ماه دوم صبر کنید و از انجام شنا در ۲ ماه اول پرهیز شود.
 • دلمه ها در صورتی که به طور کاملا صحیحی تمیز شوند، نهایتا تا مدت ۲ هفته پاک می شوند و نیازی به جدا کردن آن ها نمی باشد.
 • خیر، موهای ناحیه دست ها و ناحیه تناسلی فولیکول های مناسبی برای کاشت در ناحیه سر نخواهند بود.
 • خیر، در صورتی که شما بانک مو مناسبی در پشت سر و یا کنار سر خود نداشته باشید، نمی توانید از تکنیک BHT نتایج مناسبی انتظار داشته ابشید. چرا که این تکنیک صرفا جهت تراکم بخشی به جلو سر شما خواهد بود.
فلش

بهترین مرکز کاشت مو به روش BHT در تهران

در همه روش های کاشت مو و به طور کلی برای انجام همه اقدامات زیبایی، توجه به سابقه کلینیک در زمینه مورد نظر بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر تسلط پزشکان بر چگونگی تکنیک BHT ، تسلط کافی بر کاشت مو به روش FIT و کاشت موی FUT نیز در این تکنیک بسیار مهم است. در کلینیک تخصصی دکتر رابط، بهترین کلینیک کاشت مو در تهران، پزشکان متخصص، با تجربه ای که در ارائه صدها پیوند موفق در این زمینه دارند، نتایج بسیار مطلوبی را به شما عزیزان ارائه خواهند داد.