تزریق ژل زیر چشم + هزینه و مزایای فیلر چشم

درخواست نوبت یا وقت مشاوره

لطفا برای دریافت مشاوره تخصصی و یا جهت هماهنگی برای دریافت نوبت ویزیت دکتر متخصص از طریق فرم زیر نام و شماره تماس خود را وارد فرمائید:

دریافت مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

منظور از پرکننده یا ژل زیر چشم چیست؟

اگر شما جزء افرادی هستید که با وجود داشتن استراحت کافی چشم‌ها و در کل چهره‌تان همچنان خسته به نظر می‌رسد و چشمانتان گود و فرورفته است شاید کاندید مناسبی برای تزریق ژل زیر چشم به منظور بازگرداندن شادابی و جوانی به چهره خود باشید. فیلر زیر چشم – که به عنوان پرکننده پوستی یا پرکننده بافت نرم نیز شناخته می‌شود – همان اسید هیالورونیک است که برای بهبود ظاهر نواحی فرورفته یا تغییر رنگ زیر چشم استفاده می‌شود، هیالورونیک اسید یک پلی‌ساکارید (نوعی قند) است که به طور طبیعی در بافت‌های بدن ما یافت می‌شود. به شکل ژل با آب ترکیب شده و متورم می‌شود و در نهایت یک اثر صاف‌کننده یا پرکننده به نواحی مختلف صورت و از جمله زیر چشم‌ها می‌دهد. این ماده همچنین در طول زمان توسط بدن جذب می‌شود، به همین دلیل است که این نوع پرکننده‌های پوستی اثر موقتی دارد.

مزایای استفاده از فیلر زیر چشم چیست؟

هر چند سیاهی و یا گودی زیر چشم یک مسئله پزشکی نیست ولی با این‌حال از نظر ظاهری برای بسیاری از افراد آزاردهنده است، بزرگ‌ترین مزیت استفاده از این تکنیک برطرف کردن همین گودی فرورفته زیر چشم است که زیر چشم سایه انداخته و باعث سیاهی دور چشم می‌شود. این فرورفتگی‌ها به دلیل کمبود کلاژن و اسید هیالورونیک ایجاد می‌شوند که می‌توان آنها را با ژل یا انواع فیلرهای تزریقی مناسب برای زیر چشم پر کرد. پرکننده‌ها می‌توانند با حجم دادن به ناحیه مدنظر موجب شوند تا تیرگی‌های زير چشم کمتر قابل مشاهده باشند. همچنین باعث برطرف شدن چین‌و‌چروک‌های اطراف چشم می‌شوند.

از دیگر فواید استفاده از تزریق ژل زیرچشم می‌توان به نتیجه فوری آن اشاره کرد، چرا که در همان جلسه اول پس از تزریق شما شاهد اثرات مثبت این تکنیک بر شاداب‌تر شدن چهره خود با حجیم شدن ناحیه تزریق خواهید شد و بدین ترتیب چهره شما دیگر خسته به نظر نرسیده و برعکس سرحال‌تر، جوان‌تر و شاداب‌تر دیده خواهید شد و دیگر مجبور به استفاده از محصولات آرایشی یا کانسیلر برای پوشاندن حلقه‌های زیر چشم نخواهید بود. در طولانی مدت نیز شاهد خواهید بود که ژل تزریقی تولید پروتئین‌های مهم و ضروری پوست چون کلاژن و الاستین را در پوست تحریک کرده و به طور طبیعی طراوت را به چهره‌تان تزریق می‌کند.

چه زمانی استفاده از پرکننده زیر چشم بهترین گزینه برای افراد نیست؟

اولاً طبق گفته FDA، استفاده از ژل و یا فیلر برای افرادی که دارای شرایط خونریزی، برخی آلرژی‌ها و برخی شرایط پزشکی دیگر هستند مناسب نبوده و در صورت لزوم بایستی بااحتیاط انجام گیرد. به همین دلیل به شدت توصیه می‌شود که با پزشک متخصص خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که آیا استفاده از این روش برای شما مناسب است یا نه و از متخصص خود بخواهید که مزایا و خطرات بالقوه استفاده از این تکنیک را به طور دقیق به شما عزیزان توضیح دهد.

گاهی دلیل تیرگی پوست نه به خاطر از دست رفتن هیالورونیک اسید در پوست بلکه به دلیل هیپرپیگمانتاسیون زیر چشم‌ها که ناشی از ملانین یا رگ‌های خونی موجود درست در زیر پوست باشد. در این صورت، ممکن است نتایج مورد انتظار خود از تزریق فیلر زیر چشم را به دست نیاورید بلکه برعکس منجر به تزریق اشتباه ژل به داخل عروق خونی شوید. ولی وقتی حلقه‌های اطراف چشم ناشی از  سایه از توخالی باشد درمان با تزریق ژل بسیار مؤثرتر عمل خواهد کرد، البته جای نگرانی وجود ندارد و شما عزیزان با انتخاب یک پزشک حاذق و باتجربه که بتواند پوست را از رگ‌های زیرین جدا کرده و با پرکننده کمی فاصله بین آن‌ها ایجاد کند و سپس در برطرف کردن تیرگی و گودی‌های دور چشم تلاش کند، خواهید توانست طراوت و شادابی  پیشین را به چهره خود بازگردانید.

عوارض جانبی استفاده از تزریق ژل زیر چشم چیست؟

طبق گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، انتظار اندکی کبودی بعد از تزریق کاملا طبیعی است زیرا ناحیه زیر چشم دارای پوست نازک‌تر با رگ‌های خونی بیشتر است. افراد باید به مدت ۲۴ ساعت از فعالیت‌ها یا ورزش‌های سنگین و حرکاتی که در آن مجبور به خم کردن سر به پایین هستند اجتناب کنند تا از بروز میزان کبودی زیاد جلوگیری نمایند. تورم نیز از جمله عوارض جانبی شایع پس از تزریق ژل است که با استفاده از کمپرس سرد می‌توانید تا حدودی آن ‌را التیام بخشید. البته عوارض جانبی احتمالی دیگری نیز وجود دارند: مثلا اگر پرکننده‌ها به درستی تزریق نشوند، ممکن است ناحیه متورم‌تر و تغییر رنگ در پوست محل تزریق دیده شود. خوشبختانه این مشکل را می‌توان از طریق تزریق با آنزیم هیالورونیداز که ژل تزریقی را تجزیه می‌کند، درمان کرد.

عفونت‌ها یا ایجاد گره‌ها نیز از عوارض جانبی احتمالی (و قابل درمان) پس از تزریق ژل زیر چشم هستند.  در موارد بسیار نادر نیز احتمال آسیب به عروق یا اعصاب چشم و نابینایی وجود دارد و این یعنی شما بر انتخاب یک پزشک باتجربه و شناخته شده تاکید کنید تا احتمال بروز چنین آسیب‌هایی را در حد بسیار ناچیز و قابل چشم‌پوشی نگه دارید.

مراحل آماده شدن برای انجام تزریق ژل زیرچشم

قبل از انجام هر نوع تکنیک زیبایی رعایت برخی نکات الزامیست، ولی در وهله اول بایستی جلسه مشاوره قبل از عمل را با پزشک متخصص خود طی  کنید. پزشک متخصص با بررسی ظاهر و آناتومی چهره شما و نیز بررسی وضعیت روحی و سلامت جسمانی‌تان تایید می‌کند که آیا شما کاندید ایده‌آلی برای انجام این تکنیک زیبایی هستید یا نه.

پس از تایید انجام تزریق ژل زیر چشم برای شما از سوی دکتر، لازم است تا برخی نکات را به منظور کاهش میزان عوارض جانبی و همچنین بهبودی سریع پس از تزریق رعایت کنید. در ادامه به مهم‌ترین نکات اشاره می‌کنیم:

برای کاهش احتمال کبودی حداقل پنج روز قبل از  تزریق باید از مصرف برخی داروهای رقیق‌کننده خون چون هپارین، آسپرین و NSAIDها، ویتامین E، ایبوپروفن، ناپروکسن، جینکو بیلوبا و حتی مکمل‌های روغن ماهی خودداری کنید تا هم میزان خونریزی احتمالی را کاهش دهید و هم از میزان کبودی محل تزریق بکاهید. برخی از متخصصان پوست مصرف مکمل‌های آرنیکا را پیشنهاد می‌کنند، گاهی توصیه می‌شود هفته قبل از تزریق  مقداری آناناس میل کنید، زیرا دارای گروهی از آنزیم‌ها به نام بروملین است که می‌تواند به کاهش کبودی و یا پیشگیری از بروز آن کمک کند.

ترجیحا لازم است مصرف الکل و حتی استعمال دخانیات نیز از چند روز قبل از تزریق محدود شوند چرا که در روند بهبودی اختلال ایجاد کرده و فرایند آن را کند می‌کنند.

در حین تزریق فیلر زیر چشم چه اتفاقی می‌افتد؟

در روز تزریق معمولا متخصصان پوست از یک عامل بی‌حس ‌کننده موضعی برای کاهش میزان درد احتمالی حین تزریق استفاده می‌کنند، حتی گاهی ماده بی‌حس‌ کننده در خود محصول ترکیب شده است و نیازی به بی‌حسی قبلی نیز وجود ندارد. سپس هرگونه کرم بی‌حس‌ کننده پاک شده و ناحیه تمیز می‌گردد و از فرد خواسته می‌شود تا به حالت نیمه درازکش قرار گیرد. سپس نوبت به تزریق می‌رسد. پزشک یک سرنگ که از پیش با مقداری ژل  پر شده است را به پوست، زیر ناحیه اپیدرم/درمال [لایه‌های بالایی] تزریق می‌کند تا به محل مورد نظر حجم دهد. کل کار ۱۵-۳۰ دقیقه طول می‌کشد، سپس ممکن است برای کمک به پخش صحیح ماده زیر پوست، پزشک اندکی محل را به آرامی ماساژ دهد.

از جمله مزایای استفاده از ژل با پایه اسید هیالورونیک این است که در صورت وجود مشکل یا نارضایتی از ظاهر ایجاد شده خود می‌توانید با استفاده از آنزیم حل کننده، ماده تزریق شده را تجزیه و اثر آن را از بین ببرید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل زیر چشم

انجام مراقبت‌های بعد از تزریق ژل زیر چشم نیز تا حدود زیادی می‌تواند دوران بهبودی شما را کوتاه‌تر کند. از جمله این مراقبت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محل تزریق را تمیز و پاکیزه نگه دارید تا از بروز عفونت پیشگیری شود.
  • برای کاهش میزان تورم و التهاب در هر ساعت به مدت ده دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید.
  • استفاده از هر نوع درمان پوستی و یا استفاده از مواد آرایشی، رتینول و یا ویتامین c بلافاصله بعد از تزریق فیلر زیر چشم ممنوع است.
  • به مدت ۲۴ ساعت از اعمال هر نوع فشار و یا ماساژ پوستی خودداری کنید.
  • سعی کنید تا ۲۴ ساعت سرتان را اندکی از بدن خود بالاتر نگه دارید تا هم از بروز تورم پیشگیری کنید و هم از وارد شدن فشار به محل تزریق جلوگیری نمایید.
  • از انجام ورزش‌های شدید و قرارگیری در معرض دماهای بالا تا ۲۴ ساعت خودداری کنید.
  • از رفتن به سونا به مدت دو هفته خودداری کنید.
  • شاید پزشکتان به منظور کاهش تورم مصرف آنتی‌هیستامین را به شما عزیزان توصیه کند.
  • و در نهایت اینکه دقت کنید به تمامی دستورات پزشک خود به درستی عمل کنید.

در موارد نادر ممکن است تزریق فیلر زیر چشم در نتیجه انسداد یکی از رگ‌هایی که به چشم منتهی می‌شود، منجر به کوری فرد شود. به همین دلیل، مطمئن شوید که تزریق ژل خود را توسط یک متخصص معتبر و در یک محل شناخته شده و با استفاده از ژل‌های استاندارد و باکیفیت انجام می‌دهید. دقت داشته باشید که عمل تزریق ژل باید در مطب انجام شده و هیالورونیداز در دسترس باشد تا در صورت وجود مشکل، اثر فیلر یا ژل را معکوس کند. به هیچ وجه نباید از هیچ فیلری در کنار اسید هیالورونیک استفاده کرد. فیلرهای مصنوعی مانند آنهایی که از کلسیم هیدروکسیل آپاتیت، پلی متیل متاکریلات یا پلی ال-لاکتیک اسید تشکیل شده‌اند، نباید زیر چشم استفاده شوند.

فیلم تزریق فیلر زیر چشم

مقایسه استفاده از فیلر و بوتاکس در ناحیه زیر چشم

اغلب افرادی که از دنیای جوانسازی صورت اطلاعی ندارند، استفاده از فیلر، تزریق ژل زیر چشم و یا بوتاکس را از هم تمییز نمی‌دهند. اما، با یک مشورت کوتاه با یک متخصص به راحتی می‌توانید پی به تفاوت‌های استفاده از هر یک این تکنیک‌ها ببرید. بوتاکس در واقع یک نوروتوکسین یا یک سم موثر روی اعصاب است که در مقادیر کم به عضلات صورت تزریق می‌شود. این کار از انقباض ماهیچه‌های صورت شما جلوگیری کرده و منجر به شل شدن پوست می‌شود که به آن ظاهری صاف‌تر می‌دهد. در حالیکه عملکرد فیلر یا ژل متفاوت از بوتاکس است  و این مواد حجم‌های کاهش یافته زیر پوست را تامین کرده و  به صافی پوست و برطرف کردن خطوط و چین و چروک پوست می‌پردازند نه اینکه روی اعصاب و یا ماهیچه‌ها اثر بگذارند.

چند سی سی ژل برای تزریق ژل زیر چشم لازم است؟

معمولا استفاده از یک سی‌سی ژل و حتی کمتر برای تزریق ژل زیر چشم کافیست و مابقی مواد تا زمانی که تاریخ انقضاء آنها نرسیده باشد نگه داشته می‌‎شود تا در دفعات بعدی برای تزریق مورد استفاده قرار گیرد. از لحاظ ماندگاری نیز بد نیست بدانید که بسته به برند ژل مصرفی، میزان فعالیت ماهیچه‌های اطراف چشم، سن فرد، نوع پوست فرد ماندگاری این ژل در ناحیه زیر چشم از فردی به فرد دیگر متغیر است.

تزریق ژل یا فیلر زیر چشم یک درمان محبوب برای افرادی است که به دنبال برطرف کردن تیرگی و نیز بهبود گودرفتگی زیر چشمان خود هستند. این متد یک درمان مفید برای جوان‌سازی صورت است که وقتی با احتیاط انجام شود، می‌تواند بلافاصله ظاهر ناحیه زیر چشم شما را تغییر داده و بهبود بخشد. این روش درمانی در صورتی که توسط یک فرد متخصص و باتجربه انجام گیرد یک متد کاملا ایمن و بی‌دردسر خواهد بود؛ پس به‌هیچ‌وجه به دنبال محل‌های نامعتبر و یا اشخاص بی‌تجربه برای انجام این تکنیک نباشید تا از گزند خطرات احتمالی آن در امان بمانید.

تزریق ژل چانه
تزریق ژل لب
botox (4)
botox (4)
botox
برندهای تزریق ژل