تزریق بوتاکس پیشانی

چین‌وچروک پیشانی یکی از شایع‌ترین نگرانی‌ها در مورد پیری پوست است. خوشبختانه، درمان‌هایی برای حذف چین‌وچروک‌های این ناحیه وجود دارند که بوتاکس محبوب‌ترین آن‌ها به‌شمار می‌آید. این روش درمانی به‌عنوان یک متد غیر تهاجمی مورد تایید بیشتر پزشکان قرار گرفته است. از عوامل محبوبیت بالای  بوتاکس پیشانی نیز می‌توان از تاثیرگذاری و سرعت اجرای آن نام برد.

همچنین توجه داشته باشید که قبل از اقدام به تزریق بوتاکس پیشانی، حتما به یک پزشک مجرب و در یک کلینیک معتبر، مراجعه کنید. در کلنیک دکتر رابط خدمات زیبایی با بهترین کیفیت انجام می‌شود. جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان و رزرو نوبت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پخش ویدیو
آیکون اهداف

هدف

جوانسازی

تعداد جلسات

جلسات

۱ جلسه

ماندگاری

ماندگاری

۶ ماه

عوارض

ندارد

نقاهت

ندارد

نتیجه‌

بلافاصله

phone

۰۲۱-۸۸۰۷۸۰۰۰

برای مشاوره و اطلاع از قیمت‌ها با ما در ارتباط باشید.

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید.

منظور از تزریق بوتاکس پیشانی چیست؟

بوتاکس یک درمان زیبایی است که از مواد تزریقی برای جوان‌سازی پوست و کاهش چین‌وچروک‌های صورت استفاده می‌کند. در این روش با استفاده از سم بوتولینوم نوع A به طور موقت عضلات صورت فلج می‌شوند و خطوط و چین‌وچروک روی پوست کاهش می‌یابند.

این فرایند به صورت‌ زیر انجام می‌شود:

  • بهبود تولید کلاژن: با افزایش سن، تولید کلاژن در درم، لایه میانی پوست، کمتر می‌شود و این لایه را نازک، چروکیده و گشاد می‌کند. تزریق بوتاکس تولید کلاژن را بهبود می‌بخشد، چین‌و‌چروک‌ها را کاهش می‌دهد و خطوط پیری را از بین می‌برد.
  • مسدود کردن ارتباط عضب و عضله: با زیادتر شدن سن، برخی از چین‌وچروک‌ها در پوست ما به دلیل حرکات تکراری مانند اخم کردن، چشم دوختن، لبخند زدن و… ایجاد می‌شوند. تزریق بوتاکس پیشانی با قطع ارتباط بین عصب و عضلات و مسدودسازی حرکت عضلانی، انقباض آن‌ها را کاهش می‌دهد و باعث رفع چین‌وچروک می‌شود.
فلش

فواید بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی برای افردی که به دنبال جوان‌سازی پوست خود به روش غیر تهاجمی هستند، مزایای فراوانی را به همراه دارد. فرایند پیری سلول‌های پوستی از ۲۰ سالگی شروع می‌شود. به همین دلیل بسیاری از افراد در همین زمان شروع به درمان‌های پیشگیرانه بوتاکس می‌کنند. البته این موضوع به معنای آن نیست که از این سن باید حتما بوتاکس پیشانی تزریق شود؛ اما می‌توان در سنین ۲۰ تا ۳۰ سالگی با تزریق بوتاکس، از ایجاد چین‌وچروک در آینده جلوگیری کرد.

بر همین اساس مهم‌ترین مزایای استفاده از بوتاکس پیشانی عبارت‌اند از:

  • روش سریع و غیر تهاجمی: این فرایند متناسب با میزان تزریق بوتاکس بین ۱۵ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد
  • افزایش اعتماد به نفس و زیبایی طبیعی: تزریق بوتاکس زیبایی طبیعی را افزایش می‌دهد. حذف چین‌و‌چروک‌ها باعث می‌شود که صورت فرد جوان‌تر به نظر برسد. به همین دلیل، افزایش اعتمادبه‌نفس را به دنبال دارد
  • هزینه مقرون‌به‌صرفه: تزریق بوتاکس بر حسب واحد اندازه‌گیری می‌شود؛ بنابراین می‌توانید برنامه‌ای درمانی را در نظر بگیرید که متناسب با بودجه شما باشد
  • مشاهده نتایج سریع: نتایج حاصل از تزریق بوتاکس پیشانی را می‌توان در عرض سه تا هفت روز پس از عمل مشاهده کرد.
نحوه تزریق بوتاکس پیشانی
فلش

نحوه تزریق بوتاکس‌ پیشانی

فرایند تزریق بوتاکس پیشانی یک روش تخصصی است که برای انجام حتما باید به کلینیک‌های زیبابی مجهز مراجعه کنید یا از متخصصان باتجربه کمک بگیرید. نحوه تزریق به‌ این صورت است که در ابتدا نقاط مناسب و میزان دوز مورد نیاز برای بخش‌های مختلف تعیین می‌شوند. سپس پس از انتخاب سه تا شش نقطه، تزریق بوتاکس در دستور کار قرار می‌گیرد و متناسب با اهداف زیبایی و دوز تعیین شده ادامه می‌یابد. به‌طورکلی نقاط تزریق بوتاکس پیشانی، سه ناحیه فورنتالیس، ابروها و خطوط گلابلا را شامل می‌شوند.

فلش

مراقبت‌های بعد از بوتاکس‌ پیشانی

پس از تزریق بوتاکس پیشانی، چندین راهکار وجود دارند که برای کاهش عوارض جانبی باید مورد استفاده قرار گیرند. توجه به این نکات به اندازه انتخاب بهترین متخصص زیبایی مهم است؛ بنابراین به هیچ‌ عنوان نباید آن‌ها را نادیده بگیرید.
بر همین اساس مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از بوتاکس پیشانی عبارت‌اند از:
• خودداری از ورزش شدید
• ضرورت آرام حرکت دادن صورت
• عدم لمس صورت
• عدم جنب‌وجوش زیاد
• عدم آرایش
• خودداری از انجام سایر روش‌های درمانی جوان‌سازی پوست
• دوری از آفتاب

عکس قبل و بعد تزریق بوتاکس پیشانی

عکس قبل و بعد تزریق بوتاکس پیشانی

مشاوره بوتاکس پیشانی | ما با شما تماس می‌گیریم.

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

فلش

تزریق بوتاکس‌ پیشانی چه نتایجی به همراه دارد؟

تزریق سم بوتولینوم از نظر بسیاری از کارشناسان و افرادی که این روش را تجربه‌ کرده‌اند، در جوان‌تر نشان دادن پوست، معجزه‌گر است. بوتاکس یک تعدیل‌کننده عصبی است که تغییرات مرتبط با افزایش سن را در پوست به حداقل می‌رساند و زمانی که توسط یک متخصص باتجربه انجام شود، نتایجی کاملا طبیعی را به همراه خواهد داشت. بااین‌حال معمولا چند روز طول می‌کشد تا درمان شروع شود و بین ۱۰ روز تا دو هفته طول می‌کشد تا اثر کامل درمان مشاهده شود.

فلش

چند واحد بوتاکس برای پیشانی خود نیاز دارید؟

تعیین دقیق تعداد واحد بوتاکس پیشانی برای افراد مختلف، متفاوت است. بر اساس میزان چین‌وچروک دوزهای متغیری برای جوان‌سازی پیشانی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما دوزهای زیادی منجر به ابروهای ناهموار، افتادگی پلک و سفتی پوست می‌شود. به‌طورکلی کارشناسان استفاده از بوتاکس را هر ۱۰ یا ۱۲ هفته توصیه می‌کنند. جدول زیر اطلاعات دقیق‌تری از این موضوع در اختیار شما قرار می‌دهد.

تعداد واحد بوتاکس

کاربرد

تعداد جلسات

بین ۳۰ تا ۱۵ واحد

برای خطوط پیشانی و چین‌وچروک

مقدار معمول در ۱ جلسه

۴۰ واحد

برای یازده خط و آقایان

مقدار معمول در ۱ جلسه

فلش

بوتاکس پیشانی؛ اکسیر جوانی تضمینی برای خانم‌ها و آقایان

بوتاکس یک راهکار تضمینی برای جوان‌سازی پوست و بهبود ظاهر است. این روش درمانی با تاثیرگذاری مستقیم بر عصب و عضله‌های صورت، چین‌وچروک‌های ناحیه پیشانی را حذف می‌کند و چهره‌ای شاداب را به شما هدیه می‌دهد. البته باید این تکنیک زیبایی را در مراکز معتبر انجام دهید تا از فرایند انجام عمل مطمئن باشید. شما می‌توانید باتکیه‌بر دانش و تخصص مجموعه ما، جدیدترین تکنیک‌های بوتاکس پیشانی را با قیمتی مقرون‌به‌صرفه تجربه کنید.

 

بوتاکس پیشانی

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی

هزینه تزریق بوتاکس پیشانی در ایران بسته به برند بوتاکس مورد استفاده و محل کلینیک متغیر است. به طور کلی، هزینه تزریق بوتاکس پیشانی در تهران و سایر شهرهای بزرگ ایران به شرح زیر است:
• بوتاکس دیسپورت (انگلیسی): حدود ۲,۰۰۰,۰۰۰ تا ۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
• بوتاکس زئومین (آلمانی): حدود ۲,۷۰۰,۰۰۰ تومان
• بوتاکس مصپورت (ایرانی): حدود ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
• بوتاکس دیستون (ایرانی): حدود ۸۵۰,۰۰۰ تومان
برندهای خارجی مانند دیسپورت به دلیل وارداتی بودن و داشتن تاییدیه‌های بین‌المللی معمولاً هزینه بالاتری دارند. در مقابل، برندهای داخلی مانند مصپورت و دیستون با هزینه‌های کمتری عرضه می‌شوند و تاییدیه‌های وزارت بهداشت ایران را دارند. همانطور که بالاتر اشاره شد ، هزینه بوتاکس پیشانی بسته به عوامل مختلف می‌تواند متفاوت باشد از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
تعداد واحدهای مورد نیاز
تعداد واحدهای بوتاکس مورد نیاز برای هر فرد بر اساس شدت خطوط و چین و چروک‌های پیشانی و بین ابروها تعیین می‌شود.
تجربه و تخصص پزشک
هزینه‌های درمان بوتاکس نیز تحت تأثیر تجربه و تخصص پزشک قرار دارد. پزشکان با تجربه و دارای تخصص بالاتر معمولاً هزینه‌های بیشتری دریافت می‌کنند، اما در عین حال، خطرات و عوارض جانبی کاهش می‌یابد و نتایج بهتری حاصل می‌شود.
عوامل اضافی مؤثر بر هزینه
عوامل دیگری که می‌توانند بر هزینه بوتاکس تأثیر بگذارند شامل مکان جغرافیایی کلینیک و امکانات و خدمات ارائه شده توسط آن کلینیک می‌شود. همچنین، بعضی از کلینیک‌ها ممکن است تخفیف‌ها و پیشنهادات ویژه‌ای برای مشتریان جدید یا در زمان‌های خاصی از سال ارائه دهند.

فلش

عوارض بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی معمولاً یک روش ایمن است، اما ممکن است برخی عوارض جانبی را به همراه داشته باشد. این عوارض می‌توانند از خفیف تا شدید متغیر باشند و به طور معمول پس از چند روز یا هفته از بین می‌روند. برخی از عوارض شایع شامل موارد زیر است:
• درد، تورم و کبودی در محل تزریق: این علائم معمولاً خفیف هستند و در عرض چند روز از بین می‌روند.
• سردرد و علائم شبیه به آنفولانزا: برخی از افراد ممکن است پس از تزریق دچار سردرد یا علائم شبیه به آنفولانزا شوند.
• افتادگی پلک‌ها و عدم تقارن: ممکن است پلک‌ها دچار افتادگی شوند یا ویژگی‌های صورت به صورت نامتقارن ظاهر شوند. این عارضه معمولاً موقتی است و با گذشت زمان بهبود می‌یابد.
• خشکی یا آبریزش چشم‌ها: برخی از افراد ممکن است دچار خشکی یا آبریزش چشم‌ها شوند.
• عکس‌العمل‌های آلرژیک: در موارد نادر، ممکن است افراد دچار واکنش‌های آلرژیک مانند خارش، تورم یا کهیر شوند. در صورت بروز چنین علائمی، باید فوراً به پزشک مراجعه کرد.
در موارد نادرتر، عوارض جدی‌تری مانند ضعف عضلانی، مشکلات بینایی، مشکلات تنفسی یا مشکلات در بلع ممکن است رخ دهد. در صورت بروز این عوارض، باید فوراً به پزشک مراجعه شود.

نتیجه‌گیری

بوتاکس پیشانی به عنوان یکی از محبوب‌ترین و کم‌تهاجمی‌ترین روش‌های زیبایی برای کاهش چین و چروک‌های پیشانی شناخته می‌شود. این روش با تزریق مقادیر کمی از سم بوتولینوم به عضلات، باعث کاهش انقباضات عضلانی و در نتیجه کاهش چین و چروک‌ها می‌شود. بوتاکس تأییدیه‌های معتبری از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) دارد و به دلیل اثربخشی و ایمنی بالای آن، در سراسر جهان استفاده می‌شود. مزایای بوتاکس پیشانی شامل کاهش چین و چروک‌های دینامیک، پیشگیری از ایجاد چروک‌های جدید، بهبود ظاهر پوست و کاهش نیاز به تزریقات مکرر در طول زمان است. همچنین بوتاکس علاوه بر کاربردهای زیبایی، در درمان مشکلات پزشکی مانند میگرن و تعریق بیش از حد نیز مؤثر است.

 

سوالات متدوال

تاثیر بوتاکس در پیشانی چقدر باقی می‌ماند؟

اثرات بوتاکس پیشانی معمولا سه تا شش ماه باقی می‌مانند. ماندگاری نتایج به عوامل زیادی از جمله متابولیسم بیمار، سطح فعالیت بدنی، عادات سبک زندگی و دوز بوتاکس بستگی دارد.

تزریق بوتاکس هر سه تا شش ماه بی‌خطر است. مراکز معتبر ارائه خدمات بوتاکس، جلسات مکرر را برای توصیه نمی‌کنند.

افراد معمولا پس از فروکش کردن عوارض جانبی مانند: کبودی و تورم خفیف متوجه اولین نتایج می‌شوند. این فرایند ممکن است چند روز طول بکشد. بااین‌حال تزریق معمولا یک هفته پس از انجام عمل کاملا تاثیرگذار است.