کاشت ابرو

درمان سنتی ابروهای نازک یا کم‌پشت، استفاده از محصولات آرایشی برای پر کردن جاهای خالی ابرو بوده است. با این حال، اکنون علاقه بیشتری به انجام راه‌حل‌های دائمی ایجاد شده است. کاشت ابرو توسط جراح زیبایی یا پلاستیک و با انتقال موهای خود شما انجام می‌شود. در حالی که این روش ساده به نظر می‌رسد، باید جنبه‌های مختلف آن در نظر گرفته شود. شما باید بدانید که آیا این روش برای شما کارآمد است یا خیر. اگر مایلید در خصوص این راهکار زیبایی نکات بیشتری بدانید، مطلب را تا انتها دنبال کنید.

قبل از انجام کاشت ابرو حتما توجه کنید که به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید. بنابراین در کلنیک دکتر رابط خدمات زیبایی با بهترین کیفیت انجام می‌شود. جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان و رزرو نوبت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کاشت ابرو چیست؟
آیکون اهداف

هدف

رویش

تعداد جلسات

جلسات

۱ جلسه

ماندگاری

ماندگاری

دائمی

عوارض

تورم

نقاهت

۳ روز

نتیجه‌

۴ ماه

phone

۰۲۱-۸۸۰۷۸۰۰۰

برای مشاوره و اطلاع از قیمت‌ها با ما در ارتباط باشید.

فرم مشاوره و رزرو

جهت تکمیل فرم درخواست رزرو و مشاوره کلیک کنید.

کاشت ابرو چیست؟

کاشتن ابرو یک عمل زیبایی دائمی برای پرتر نشان‌دادن ابروهای شما و جایگزینی موهای ازدست‌رفته است. جراح این روش را با استفاده از پیوند موی پوست سر برای جایگزینی موهای فعلی ابرو انجام می‌دهد. پیوند مو نوعی عمل جراحی کاشتن مو محسوب می‌شود که در آن جراح قطعه کوچکی از پوست سر شما را (معمولاً از بالای گوش) که می‌تواند بین ۲ تا ۱۵ فولیکول مو داشته باشد، برمی‌دارد. فولیکول ها عامل رشد موهای شما هستند. جراح پیوند مو را به ابروهای شما منتقل می‌کند. هنگامی که پوست شما پس از جراحی بهبود یافت، موهای روی ابروهای شما برجسته تر به نظر می‌رسند و دیگر نیازی به استفاده از آرایش یا مداد ابرو احساس نمی‌شود.

نمونه کاشت ابرو
فلش

کاشتن ابرو چه مزایایی دارد؟

کاشتن ابرو می‌تواند مزایای زیادی برای شما به همراه داشته باشد که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
• انجام این کار با ایجاد تغییرات ظاهری، میزان استفاده شما از لوازم آرایشی را کاهش می‌دهد، بنابراین لازم نیست زمان خود را صرف کشیدن ابروهایتان کنید.
• ممکن است برخی افراد در اثر حادثه خاصی مانند تصادف ابروهای خود را ازدست‌داده باشند که با کاشت می‌توانند اعتماد به نفس خود را بازیابی کنند.
• با استفاده از این راهکار افرادی که بر اثر بیماری خودایمنی آلوپسی آره آتا یا کم‌کاری غده تیروئید ابروهای خود را ازدست‌داده‌اند می‌توانند ظاهر خود را تغییر دهند.

فلش

کاشت ابرو را با چه روش‌هایی انجام می‌دهند؟

پروسه کاشت ابرو شباهت زیادی به کاشت مو دارد. برای کاشتن ابرو برای کاور کردن جاهای خالی ابرو از موهای فرق سر استفاده می‌کنند. برای کسب نتیجه موردنظرتان می‌توانید از دو روش برای کاشتن ابروهای خود استفاده نمایید که عبارت‌اند از:
FUE یا روش استخراج واحد فولیکولی
در روش FUE با استفاده از یک دستگاه و شیوه پانچ موها را از محل اهدا برمی‌دارند و به پوست ابروها پیوند می‌زنند. یکی از ویژگی‌های این روش این است که احتمال کمی وجود دارد که جای زخم و اسکار همچنان پس از پیوند باقی بماند. دوره نقاهت این روش نیز بسیار راحت است. البته صرف زمان زیاد برای برداشت موها و پیوندزدن به ابرو می‌تواند کیفیت کار را تحت‌تأثیر قرار دهد.
FUT یا روش پیوند واحد فولیکولی
در روش FUT قسمتی از موها را از محل اهدا که معمولاً پشت سر است، برمی‌دارند و برای ساخت شکل ابروی جدید فولیکول‌ها را در بخش‌های خالی می‌کارند. FUT در قیاس با روش قبلی با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد و این امکان را می‌دهد که پزشک موج مو را به‌خوبی ببیند. با وجود این، برش‌هایی که صورت‌گرفته یک زخم خطی ایجاد می‌کند و همین امر منجر به دوره نقاهت طولانی‌تر می‌گردد. این که شما از کدام راه‌حل برای کاشتن ابروهای خود استفاده نمایید به نظر خودتان و انتظاراتی که دارید، وابسته است.

فلش

خطرات و عوارض جانبی کاشتن ابرو

هر روشی علاوه بر مزایای ممکن است برخی عوارض جانبی نیز داشته باشد، اکنون برخی از عوارض روش کاشتن ابرو را با هم مرور می‌کنیم.
• ‌نگرفتن برخی از پیوندهای پوست منجر به رشد موی تکه‌ای می‌شود.
• رشد مو در جهات مختلف یا داشتن بافت‌های متفاوت که ممکن است شما را از نتیجه ناراضی کند.
• عوارض نادرتر می‌تواند شامل‌ عفونت فولیکول‌های مو (فولیکولیت)، اسکار، کبودی و تورم باشد.
• مناسب‌ترین کاندیدهایی که کاشت ابرو انجام می‌دهند، اغلب در دو سال اول نتایج خوبی را مشاهده می‌کنند، پس از آن، نتایج ممکن است محو شوند و موهای ابرو بریزند.
گاهی اوقات نتایج کاشت می‌تواند تا سال‌ها پس از جراحی همچنان مثل روز اول باقی بماند. روش‌های غیرجراحی دیگری برای پرپشت کردن ابروها وجود دارد، از جمله میکروبلیدینگ که نوعی تتو است و می‌تواند چندین سال دوام بیاورد.

فلش

آیا کاشتن ابرو دردناک است؟

اشتن ابرو دردناک نیست، زیرا بی‌حسی دریافت خواهید کرد تا در طول جراحی چیزی احساس نکنید. ممکن است پس از عمل هنگامی که پوست در حال بهبودی است مقدار کمی درد احساس نمایید. جراح شما ممکن است داروهای ضددرد تجویز کند یا می‌توانید برای تسکین ناراحتی از داروهای مسکن بدون نسخه استفاده کنید.

فلش

پس از کاشت ابرو مراحل بهبودی چگونه است؟

دوره نقاهت برای کاشتن ابرو نسبتاً سریع است. در چند روز اول شاهد پوسته‌پوسته شدن اطراف ابروهایتان خواهید بود. ممکن است لازم باشد تا ۳ هفته پس از جراحی از ورزش شدید اجتناب کنید. اگر در محل جراحی خون، چرک، تورم یا عفونت مشاهده کردید، بهتر است هر چه زودتر با پزشک خود صحبت کنید. بعد از چند هفته شاهد ریزش موهای کاشته شده خواهید بود. این کاملا طبیعی است.
از آنجایی که موی کاشتن ابروی شما از پوست سر شما گرفته شده است همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. اگر این موها هنوز روی سر شما وجود داشت، رشد می‌کرد، بنابراین اکنون که روی ابروی شما قرار دارد نیز رشد را ادامه می‌دهد. پس از کاشتن ابرو، ممکن است لازم باشد به طور مرتب موهای ابروهای خود را کوتاه کنید تا موها در طولی که می‌خواهید حفظ شوند.

فلش

بعد از عمل کاشتن ابرو چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از جراحی کاشت ابرو، می‌توانید همان روز به خانه بروید. جراح دستورالعمل‌هایی را در مورد نحوه مراقبت از محل جراحی به شما می‌دهد. برخی از دستورالعمل‌های مراقبت ممکن است شامل موارد زیر باشد:
• بعد از جراحی استراحت کافی داشته باشید.
• بانداژ بزنید تا زمانی که توصیه شود آن‌ها را بردارید.
• تا زمانی که جراح به شما بگوید مشکلی وجود ندارد در فعالیت‌های شدید شرکت نکنید.
• بر اساس دستورالعملی که پزشک به شما می‌دهد، داروهای مسکن خود را مصرف نمایید.
• برخی از بخیه‌ها باید برداشته شوند، در حالی که برداشتن برخی دیگر ممکن است نیاز به چند روز زمان داشته باشد.
• هنگام شستن محل جراحی خود مراقب باشید و احتیاط کنید.
• جراح خود را ببینید تا بررسی کند که آیا پوست شما به‌درستی بهبودیافته است یا خیر.
• پس از عمل کاشت و گذشت چند هفته از جراحی ریزش موها کاملاً طبیعی است. این باعث می‌شود تا فضایی برای رشد موهای جدید ایجاد شود.
• ممکن است شش هفته تا چند ماه طول بکشد تا موهای جدید در ناحیه پیوندی شروع به رشد کند.

فلش

نمونه کاشت ابرو

در این بخش عکس ابروی کاشت شده برخی از مراجعینی که به ما اعتماد کردند را با شما عزیزان به اشتراک گذاشتیم.

روش کاشت ابرو

مشاوره کاشت ابرو _ ما با شما تماس می‌گیریم

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

فلش

اقدامات احتیاطی پیش از عمل

یکی از خطرات بالقوه کاشتن ابرو این است که فولیکول‌های موی جدید از بین بروند. در این شرایط، ممکن است نیاز به انجام مجدد همین روش باشد. همچنین خطرات دیگری نیز در ارتباط با جراحی وجود دارد. بهتر است پیش از عمل با جراح خود در مورد عوارض احتمالی زیر صحبت کنید:
• خونریزی بیش از حد، آسیب عصبی، تورم، کبودی و عفونت زخم که ممکن است پیش آید.
• جراح سابقه پزشکی شما را به‌صورت دقیق بررسی نماید و حتماً هرگونه بیماری زمینه‌ای و همچنین هر دارو یا مکملی را که در حال حاضر مصرف می‌کنید را به وی گزارش دهید.
• در صورت ابتلا به برخی بیماری‌ها نظیر آلوپسی آره آتا، تریکوتیلومانیا، اختلالات خونریزی و سابقه عوارض مربوط به جراحی زیبایی، کاشت ابرو ممکن است گزینه خوبی نباشد.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

کاشتن ابرو یک روش غیرپزشکی در نظر گرفته می‌شود و این بدان معناست که معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی نیست. قیمت دقیق کاشتن ابرو بر اساس نیازهای فردی شما، پزشک، وسعت نواحی آسیب‌دیده و عمق آسیب متفاوت است. به همین خاطر نمی‌توان مقدار مشخصی برای آن تعیین نمود. پزشک پس از بررسی‌های اولیه و ضمن درنظرگرفتن فاکتورهایی که نام بردیم، هزینه دقیق جراحی را به شما اعلام می‌کند.

نتیجه‌گیری

اگر از ظاهر ابروهای خود ناراضی هستید و به دنبال یک راه‌حل دائمی برای رفع این مشکل می‌گردید، کاشتن ابرو گزینه خوبی برای شما محسوب می‌شود. با این حال، نتیجه به دست آمده ممکن است روی افراد متفاوت باشد. همیشه خطر عوارض جانبی با جراحی زیبایی وجود دارد. این احتمال حتی با روشی به‌ظاهر ساده مانند کاشتن ابرو نیز وجود دارد. اگر قصد دارید از این روش برای پرپشت کردن ابروهای خود استفاده کنید، بهتر است ابتدا همه جوانب را در نظر بگیرید و در این زمینه با پزشک خود مشورت کنید. برای کسب نتیجه مطلوب سعی کنید زمان زیادی را صرف یافتن پزشک و مرکز معتبر برای انجام کاشت نمایید. اگر در خصوص مطالب فوق سؤالی دارید، لطفاً آن را با ما در میان بگذارید.