زاویه سازی فک و صورت

زاویه سازی صورت کشیده و گرد + هزینه، مزایا و معایب

زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل یکی از ایده‌آل‌ترین تکنیک‌ها برای زیباتر دیده شدن ظاهر شما است. این تکنیک از روش‌های کم تهاجمی به شمار می‌آید که با تغییرات ظریف، تاثیرات قابل توجه و چشمگیری به ظاهر شما می‌بخشد. اما احتمالا به این فکر می‌کنید که آیا این روش عوارضی دارد یا خیر؟ آیا تاثیر این روش ماندگار است؟ با ما در این متن همراه باشید، ما این سوالات و هر سوال دیگری که ذهن شما را به خود مشغول کرده است، در این متن پاسخ می‌دهیم.

زاویه سازی فک و صورت

زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل و اثرات آن

این روزها وقتی حرف از زاویه سازی فک و صورت می‌شود، اولین چراغی که در ذهن همه روشن می‌شود، کانتورینگ خط فک است. اگرچه این زاویه سازی با تزریق ژل بهترین جایگزین جراحی است، اما کاربرد آن تنها به این مورد محدود نمی‌شود.

فیلرها همان ژل‌هایی هستند که به صورت شما تزریق می‌شود که زاویه فک و صورت شما را متناسب کند. درواقع با تزریق این ژل‌ها تولید هیالورونیک اسید یا کلاژن تحریک می‌شود. همین مسئله سبب می‌شود که با تزریق ژل دیگر خبری از پوست‌ افتاده در اطراف استخوان‌های فک نباشد.

بیایید نگاهی به اثرات زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل بیندازیم:

 • کاهش اثرات ناشی از افزایش سن در قسمت‌های تحتانی صورت
 • ایجاد خط فک بیضی و زیبا
 • کاهش غبغب در صورت
 • نمایان کردن خط فک و ایجاد ظاهری واضح‌تر
 • درست کردن خط فک نامتقارن
 • بزرگ کردن چانه
 • زیباتر کردن قاب صورت

همچنین ببینید: بهترین دکتر برای کانتورینگ صورت


تزریق ژل چه اثری در ظاهر شما دارد؟

زمانی که تزریق ژل در امتداد فک شما انجام می‌شود، فیلرها خطوط گردن و فک را به صورت واضح جدا می‌کنند. درواقع فیلرها زاویه‌های فک و صورت را تیزتر می‌کنند. همین امر سبب می‌شود که صورت شما با تزریق ژل لاغرتر به نظر برسد.

البته این بدان معنا نیست که با تزریق ژل قرار است تغییرات فاحشی در صورت شما رخ دهد. تزریق ژل قرار است تغییرات ظریفی در ظاهر شما ایجاد کند؛ تغییرات کوچکی که صورت شما را به طرز چشمگیری زیباتر خواهد کرد.

البته که بسیاری از پزشکان از فیلرها به منظور بزرگ کردن چانه استفاده می‌کنند، اما این در مواردی است که چانه‌های فرد متناسب با صورت او نباشد. به طور کلی می‌توان ادعا کرد که فیلرها قرار است تناسب را به صورت شما برگردانند.

نمونه کار اصلاح زاویه فک بدون جراحی

زاویه سازی برای چه کسانی مناسب است؟

اگرچه این روزها بسیاری از افراد از این روش برای زیباتر دیده شدن صورت خود استفاده می‌کنند، اما ممکن همچنان تردید داشته باشید که به این روش نیاز دارید یا خیر. اگر نگاهی به نتایج این تزریق‌ها بیندازید، متوجه می‌شوید که نتیجه این روش در صورت‌های گرد، چاق یا خیلی لاغر، خود را بسیار خوب نشان می‌دهد.

البته زاویه سازی در برخی از افراد تنها به منظور کانتورینگ و ایجاد خط فک انجام نمی‌شود. بسیاری از افرادی که سراغ این روش می‌آیند، چانه‌های کوچکی دارند. چانه‌های کوچک به خصوص زیبایی صورت را در کسانی که پیشانی بلندی دارند، به هم می‌زند. اما این تکنیک تناسب را به این صورت‌ها بازمی‌گرداند.

البته این تکنیک زیبایی معمولا برای از بین بردن چانه دو تکه توصیه نمی‌شود؛ زیرا کارایی ندارد. شاید گاهی متخصصان با تزریق ژل در کنار روشی دیگر این مشکل را در صورت متقاضی رفع کنند، اما این روش به تنهایی جوابگوی حل این مشکل نخواهد بود.

زاویه سازی با تزریق ژل و موادی که استفاده می‌شود

حال می‌رسیم به بخش مهم این تکنیک زیبایی، یعنی انواع ژل‌هایی که قرار است به صورت شما تزریق شود. پیش از هر چیز یادتان باشد که هر نوع ژل یا ماده‌ای تاییدیه سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) و یا وزارت بهداشت ایران را ندارد و موادی که این تاییدیه را نداشته باشند، برای سلامت شما خطرناک محسوب می‌شوند. در ادامه به رایج‌ترین فیلرهایی که در این تکنیک استفاده می‌شود، اشاره می‌کنیم:

 • هیالورونیک اسید
 • کلسیم هیدروکسی لپاتیت

فیلرهای گوناگونی از برندهای مختلف وجود دارد که اساس هر کدام از آن‌ها یکی از موارد بالا است. اما تنها فیلرهایی که تاییدیه سازمان غذا و داروی امریکا را دارند، گزینه‌های مناسبی برای این کار هستند.

زاویه سازی فک
زاویه سازی فک

ژل‌های تزریق شده و ماندگاری آن‌ها

خبر خوشحال کننده برای افرادی که این روش را انتخاب کرده‌اند، این است که نتایج این روش درست پس از تزریق قابل مشاهده است. اما زمانی که دست به عمل زیبایی می‌زنید، تنها نتیجه اولیه اهمیت ندارد؛ مسئله مهم دیگری که مطرح می‌شود، ماندگاری آن روش است.

در مورد زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل نیز این امر صدق می‌کند؛ بزرگترین دغدغه افرادی که این روش را انتخاب می‌کنند، ماندگاری آن است. در مورد ماندگاری تاثیرات تزریق ژل باید بدانید که نوع مواد به کار رفته تاثیر بسیاری در این مورد دارد. به عنوان مثال، تجربه بسیاری از متقاضیان نشان می‌دهد که فیلرهای هیالورونیک اسید ممکن است تا دو سال دوام داشته باشند. این در حالی است که فیلرهای کلسیم هیدروکسی لپاتیت نهایتا تا ۱۵ ماه دوام خواهند داشت.

نکته جالب توجه این است که اثرات این تکنیک زیبایی به مرور زمان از بین خواهد رفت. صرف نظر از این که چه ماده‌ای تزریق کرده‌اید، اثرات ناشی از آن ممکن است در عرض ۶ الی ۹ ماه کاهش یابد. در صورتی که این تزریق‌ها به صورت مداوم انجام نشود، کاهش این اثرات را بیشتر مشاهده خواهید کرد.

چگونه ماندگاری ژل را بیشتر کنیم؟

درست است که زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل روشی ماندگار نیست، اما می‌توان با ترفندهایی ساده عمر ژل‌ها را بیشتر کرد. به این ترتیب می‌توان تزریق فیلرها را برای مدتی عقب انداخت. با رعایت موارد زیر می‌توانید به طول عمر بیشتر فیلرها کمک کنید:

 • اجتناب از قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش
 • محافظت از پوست در برابر آفتاب با استفاده از کرم ضد آفتاب
 • استفاده از مرطوب کننده‌ها به صورت مداوم
 • نگه داشتن پوست در حالت هیدراته با نوشیدن مقدار زیادی آب
 • داشتن رژیم غذایی سالم
 • کاهش استرس

آیا زاویه سازی با تزریق ژل درد دارد؟

اگرچه زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل روشی تهاجمی به حساب می‌آید، اما قرار نیست در انجام این تکنیک دردی را تحمل کنید. البته باید این را بدانید که درد یک فرایند ذهنی است؛ از این رو برخی از افراد هنگام تزریق ژل درد بیشتری احساس می‌کنند.

اگر فکر می‌کنید هنگام تزریق این ژل‌ها قرار است، اذیت شوید یا دردی تحمل کنید، کافی است با پزشک خود مشورت کنید. معمولا پزشکان در این موارد از بی‌حسی‌های موضعی استفاده می‌کنند.

البته اگر پزشک متخصص و باتجربه‌ای را انتخاب کرده‌اید، هیچ استرسی در این مورد نداشته باشید. هنگام تزریق نهایتا فشار مختصری در ناحیه تزریق احساس خواهید کرد که با احساس عجیبی همراه است. اما قرار نیست که احساس یا درد شما بیش از این باشد.

پس از انجام تزریق به مرور زمان تاثیر بی‌حس‌کننده از بین خواهد رفت. در این صورت ممکن است که کمی درد در محل تزریق احساس کنید که بیشتر از یک روز طول نخواهد کشید.

در صورتی که درد شدید بود یا این که بیش از یک روز طول کشید، حتما به پزشک خود مراجعه کنید. البته بعید است که چنین اتفاقی رخ دهد، اما بهتر است که از تمام جوانب احتیاط آگاه باشید.

زاویه سازی با بوتاکس

در انجام زاویه سازی فک این موارد را به یاد داشته باشید

این شما هستید که باید انتظار خود از انجام زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل را بازگو کنید. از این رو در طول همان جلسات اولیه مشاوره به پزشک خود بگویید چه انتظاری از انجام این عمل زیبایی دارید. اما نقش خود در مراقبت‌های قبل و بعد از انجام این عمل زیبایی را نادیده نگیرید. چنانچه توصیه‌های زیر را به یاد داشته باشید، استرس را از خود دور خواهید کرد.

 • مراقبت‌های پیش از انجام تزریق

در انجام این روش زیبایی احتمالا از تجربه افرادی که آن را قبلا امتحان کرده‌اند، استفاده خواهید کرد. اما تجربه هر فردی متفاوت است؛ از این رو شاید بهتر باشد که بدانید پیش از تزریق ژل باید چه کاری را انجام دهید. بنابراین پیش از انجام این تزریق موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • پزشک خود را از هرگونه دارو یا مکمل‌هایی که در حال مصرف آن هستید، آگاه کنید؛
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون، داروهای ضد درد بدون نسخه و مکمل‌هایی مانند ویتامین E را متوقف کنید؛
 • از مصرف الکل به مدت ۱ الی ۲ روز پیش از تزریق ژل خودداری کنید؛
 • استفاده از درمان‌های موضعی پوست حاوی رتینول‌ها یا رتینوئیدها پیش از تزریق ژل را متوقف کنید؛
 • پیش از تزریق صورت خود را با هیچ روشی اصلاح نکنید.

البته تمامی این موارد را پزشک پیش از تزریق به شما خواهد گفت. نکته قابل توجه در انتخاب این تکنیک زیبایی این است که هیچ محدودیت غذایی شب پیش از تزریق نخواهید داشت. از این رو بدون هیچ محدودیتی بنوشید و بخورید، چرا که این روش مانند جراحی نیست.

 • مراقبت‌های حین زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل

مهمترین بخش توصیه‌های پزشک به روز انجام تزریق اختصاص دارد. در این روز باید کاملا بدون آرایش به مطب دکتر مراجعه کنید. اگر پیش از انجام تزریق ژل استرس دارید، ما به شما می‌گوییم که چه چیزی انتظار شما را می‌کشد. در این صورت مراحل زیر پیش روی شما قرار دارد:

 1. ابتدا پزشک ناحیه تزریق را بی‌حس می‌کند؛
 2. در نهایت نیز ژل‌ها در نقاط مختلف فک با کمک سرنگ‌های ریز تزریق می‌شود.

اگر احساس کردید که پزشک شما در این مورد کند عمل می‌کند، نگران نباشید. این روند طبیعی است و پزشک پس از هر تزریق باید نتیجه آن را چک کند. به طور کلی این روش نهایتا حدود ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید.

پس از زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل احتمالا شاهد کمی کبودی یا تورم خواهید بود. اگر این کبودی‌ها شما را نگران می‌کنند، کافی است از پزشک خود در این مورد مشورت کنید. اما این التهابات زیاد ماندگار نخواهند بود و با گذاشتن یخ بلافاصله پس از تزریق ژل از بین خواهند رفت.

زاویه فک با تزریق ژل

آیا تزریق ژل عوارض جانبی دارد؟

برای رسیدن به زیبایی باید هزینه‌ای پرداخت، اما این که این هزینه‌ها از طریق سلامت شما جبران شوند، کمی نگران کننده است. به همین دلیل اولین موردی که ذهن شما را به خود مشغول می‌کند، عوارض این تکنیک‌های زیبایی است.

در مورد این روش زیبایی باید بدانید که عارضه جانبی خطرناکی انتظار شما را نمی‌کشد، اما تزریق این ژل‌ها بی هیچ عوارضی نیز نخواهد بود. از رایج‌ترین عوارضی که پس از تزریق ژل‌ها مشاهده شده است، به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

 • درد موقت
 • ورم
 • سرخی
 • خارش
 • التهاب
 • آکنه

در موارد محدودی نیز عفونت، واکنش‌های پوستی شدید یا توده‌های پوستی نیز مشاهده شده‌اند. معمولا این دسته از عوارض در صورت تزریق ژل در عروق یا اعصاب صورت اتفاق می‌افتند. گاهی این اتفاق تصادفی منجر به مرگ بافت ناشی از انسداد جریان خون نیز خواهد شد.

البته چنانچه پزشک متخصص و مجربی در این مورد انتخاب کرده باشید، احتمال کمی وجود دارد که این عوارض شدید را تجربه کنید. در همین زمینه پیشنهاد میکنم مطلب برای زاویه سازی فک چند سی‌سی ژل لازم است؟ مطالعه کنید.

 

 جهت تعیین وقت و دریافت مشاوره از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید:

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
آنچه در این بخش می خوانیم

دیگر خدمات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.