برای تزریق بوتاکس، برند ماده تزریقی در میزان ماندگاری، کیفیت اثرگذاری و میزان عوارض بعد از تزریق نقش مهمی دارد. هنگام تزریق بوتاکس حتما از معتبر بودن برند بوتاکس مطمئن شوید تا با مشکلا ناشی از تزریق بوتاکس تقلبی مواجه نشوید.

 • کاربرد های درمانی بوتاکس
 • کاربرد های زیبایی بوتاکس
 • مزایای تزریق بوتاکس
 • کمترین عوارض تزریق

درخواست نوبت یا وقت مشاوره

لطفا نام و شماره موبایل خود را در فرم زیر وارد کنید

دریافت مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

احتمالاً در مورد بوتاکس زیاد شنیده باشید؛ تزریق این ماده یکی از بهترین روش‌های رفع چین‌وچروک است که البته کاربردهای مختلف دیگری مانند کاهش تعریق در بدن و درمان میگرن نیز دارد. اغلب مشتریان در سراسر جهان به بوتاکس علاقه ویژه‌ای دارند؛ زیرا با چند تزریق ساده قادر خواهند بود از شر چین‌وچروک‌های ریز یا عمیق خود برای مدتی خلاص شوند، اما آیا می‌دانید بوتاکس برندهای مختلفی دارد که پیشنهاد می‌دهیم برای آشنایی با انواع برندهای بوتاکس و ویژگی‌های آن ها در ادامه با وب سایت دکتر مهرشاد رابط همراه باشید.

دکتر رابط یکی از شناخته‌شده‌ترین متخصصان حوزه پوست و زیبایی است که با سال‌ها تلاش در این حوزه سعی داشته است زیبایی مراجعان خود را در بالاترین سطح کیفیت حفظ کند و پوستی زیبا و جذاب برای آن‌ها به ارمغان آورد. یکی از این راه‌ ها حفظ زیبایی تزریق بوتاکس به چین‌وچروک‌هاست. از رایج‌ترین نقاط تزریق بوتاکس می‌توان پیشانی، خط اخم، خط لبخند و چروک‌های اطراف چشم را نام برد. برای تزریق مارک‌های مختلفی از بوتاکس در بازار موجود است که هر یک از متخصصان استفاده از برند خاصی را ترجیح می‌دهند. در ادامه به معرفی هر یک از برندهای بوتاکس می‌پردازیم.

آشنایی با انواع برندهای بوتاکس

با توجه‌ به نوع پوست هر فرد، یک نوع برند بوتاکس با آن سازگاری دارد. درواقع زمانی که فردی می‌گوید، بوتاکس کرده است، شاید منظور صرف برند بوتاکس نباشد! بوتاکس برندهای مختلفی دارد که تفاوت چندانی با یکدیگر نمی‌کنند، اما شاید برخی از برندها به پوست هر متقاضی سازگارتر باشد. به همین دلیل برخی از افراد ترجیح می‌دهند از برند خاصی برای تزریق استفاده کنند. برخی از مشهورترین برندهای بوتاکس شامل موارد زیر هستند:

 • برند بوتاکس Botox؛
 • برند دیسپورت Dysport؛
 • برند مسپورت Masport؛
 • برند زئومین Xeomin؛
 • برند ژوو Jeuveau؛
 • برند نورونوکس Neuronox؛
 • برند کنیتوکس Conitox؛
 • برند درماتوکس Dermatox؛
 • برند آزالور Azzalure؛
 • برند دیستون Dyston.

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که این برندها نوعی پرکننده چین‌وچروک محسوب می‌شوند؛ درصورتی‌که آن‌ها عوامل فلج‌کننده ماهیچه‌ها هستند. در واقع پس از تزریق بوتاکس ماهیچه‌ها قادر نیستند به طور طبیعی فعالیت کنند. از این‌ رو چین‌وچروکی روی صورت ایجاد نخواهد شد. برای آشنایی با انواع برندهای بوتاکس در زیر شرح کاملی را از هر یک بیان می‌کنیم.

برند بوتاکس (Botox)

برای اولین‌ بار در سال ۲۰۰۲ بوتاکس به‌عنوان سم بوتولینوم نوع A به دنیا معرفی شد. این ماده نوعی تزریق سمی است که از باکتری Clostridium Botulinum ساخته می‌شود؛ ناگفته نماند این ماده در دوزهای کمی استفاده می‌شود، به همین دلیل سمی و خطرناک نخواهد بود. درواقع بوتاکس با فلج کردن ماهیچه‌های محل تزریق و مسدودکردن سیگنال‌های عصبی عمل می‌کند.

در حال حاضر برندهای مختلفی از این ماده در دنیا وجود دارد که همگی آن‌ها کیفیت بالایی دارند و توسط سازمان TGA تأیید شده‌اند، اما تفاوت اصلی این برندها در ذخیره‌سازی، آماده‌سازی و ماندگاری آن‌هاست.

برند Botox

مزایای برند Botox

برای آشنایی با انواع برندهای بوتاکس بهتر است مزیت‌های هر برند را بدانید. این ماده اغلب برای رفع چین‌وچروک‌ها استفاده می‌شود؛ اما برای جلوگیری و کاهش تعریق بدن که اغلب در زیربغل رایج‌تر است، به کار می‌رود. همچنین این ماده برای موارد زیر نیز کاربرد دارد:

 • درمان میگرن‌های مزمن؛
 • مثانه بیش فعال؛
 • تعریق پوست سر و زیربغل؛
 • پلک‌زدن غیرقابل‌کنترل؛
 • چشم‌های نامتوازن؛
 • درمان اختلالات عصبی مانند دیستونی دهانه رحم.

به طور متوسط تزریق بوتاکس در بازه‌های زمانی مختلفی بین ۳ الی ۱۲ ماه انجام می‌شود که البته ماندگاری این ماده به نوع درمان، محل تزریق، مکانیزم بدن فرد و میزان واحد تزریق شده بستگی دارد.

تزریق بوتاکس به متقاضیان جوان کمک می‌کند که از پیشرفت خطوط به‌ویژه در اطراف چشم، ابرو و روی پیشانی آن‌ها جلوگیری کرده یا روند آن را آهسته، کند. درواقع برای افراد جوان‌تر از واحدهای کمتری برای تزریق استفاده می‌شود که تغییرات کوچک‌تری در صورت این دسته از متقاضیان ایجاد خواهد شد. جالب است بدانید که از بوتاکس برای لیفت ابروها نیز استفاده می‌شود.

تعریق بیش از حد پوست سر و چرب شدن موها نیز یکی از مواردی است که توسط تزریق بوتاکس تا حد زیادی کاهش می‌یابد؛ بنابراین با بوتاکس قادر خواهید بود از شر روغن اضافی پوست و مرطوب شدن موها خلاص شوید. فواید و مزایای شگفت انگیز بوتاکس باعث شده است که بسیاری از افراد خواهان انجام این اقدام زیبایی باشند.

معایب برند Botox

آشنایی با انواع برندهای بوتاکس باعث جلوگیری از بروز عوارض احتمالی ناخواسته می‌شود؛ زیرا این اطلاعات در انتخاب برند تأثیر فراوانی دارند. بوتاکس یکی از ایمن‌ترین تزریق‌های درمانی و زیبایی در دنیا شناخته می‌شود که عارضه خاصی را به دنبال ندارد؛ اما اگر از این ماده به میزان زیادی در محل موردنظر تزریق شود، امکان دارد باعث فلج شدن ماهیچه‌ها شود. برخی از عوارض جانبی بوتاکس به شرح زیر است:

 • کبودی؛
 • تورم؛
 • حساسیت در محل تزریق.

برای جلوگیری از عوارض خطرناک حتماً تزریق بوتاکس را نزد متخصصی باتجربه و ماهر انجام دهید. ناگفته نماند تزریق بوتاکس بین ۲ الی ۶ ماه ماندگاری دارد؛ به همین دلیل شاید نیاز باشد که در طول سال جلسات تزریق را به ۲ تا ۳ جلسه افزایش دهید که هزینه بر است.

البته یکی دیگر از مشکلات این برند مقاوم شدن بدن فرد پس از چندین جلسه تزریق به آن بوده که در برند Xeomin به دلیل عدم وجود پروتئین دیده نشده است.

برند دیسپورت (Dysport)

پس از برند بوتاکس یکی از شناخته‌شده‌ترین برندهای دنیا برای رفع و درمان خطوط و چین‌وچروک‌ها برند دیسپورت است؛ اما این برند چه تفاوتی با بوتاکس دارد؟ دیسپورت و بوتاکس هر دو نوروتوکسین هستند، اما تفاوت این دو ماده در میزان واحد موردنیاز و سرعت نتیجه‌دهی آن‌هاست.

مزایای برند دیسپورت

برند دیسپورت نسبت به بوتاکس ماندگاری طولانی‌تری دارد. همچنین سرعت نتیجه دهی آن بهتر است. درواقع پس از تزریق برند Botox نتایج ممکن است دوهفته بعد حاصل شوند، درصورتی‌که نتایج تزریق دیسپورت در هفته اول نمایان خواهد شد. از دیگر مزایای این برند ماندگاری آن است. به طور متوسط تزریق دیسپورت تا ۶ ماه ماندگاری دارد.

معایب برند دیسپورت

برند دیسپورت نسبت به بوتاکس رقیق‌تر است؛ یعنی برای استفاده از این ماده به واحدهای بیشتری نیاز خواهید داشت. با این حساب هزینه پرداختی برای این ماده با توجه ‌به میزان واحدهای استفاده شده بیشتر از برند بوتاکس خواهد شد. همچنین این ماده به دلیل رقیق بودن واکنش‌های متفاوتی را در بدن نسبت به بوتاکس ایجاد می‌کند. درواقع با توجه ‌به غلظت کم این ماده بهتر است از آن در مناطق وسیع مانند پیشانی استفاده شود؛ زیرا سریع‌تر در پوست گسترش می‌یابد.

برای رفع چروک‌های اطراف چشم که عمیق‌تر و البته کوچک‌تر هستند، برند Botox گزینه بهتری است. به عبارت بهتر دیسپورت کاندیدای بهتری برای مناطق بزرگ‌تر و وسیع‌تر است و بوتاکس برای مناطق کوچک نتیجه بهتری می‌دهد.

ناگفته نماند این برند ساخت کشور انگلیس است و امکان دارد به‌راحتی در ایران قابل‌دسترس نباشد. همچنین ممکن است برند دیسپورت موجود تقلبی باشد؛ بنابراین بهتر است برای تزریق این ماده پزشک و مطب معتبری را انتخاب کنید.

برند مسپورت (Masport)

برند مسپورت یکی از بهترین برندهای بوتاکس پس از برند دیسپورت به شمار می‌رود که توضیح آن به طور کامل در مقاله‌ “ویژگی های بوتاکس مسپورت” در سایت دکتر مهرشاد رابط آورده شده است. این برند به طور تخصصی به رفع خطوط اخم کمک می‌کند و باعث جوان‌تر شدن و زیبایی بیشتر چهره شما می‌رود.

این برند ایرانی قیمت ارزان‌تری نسبت به سار برندهای خارجی دارد و البته همپای برندهای خارجی است و اثر فوق‌العاده‌ای در کاهش چین‌وچروک‌ها دارد. ماندگاری این محصول مانند سایر برندهای معتبر دنیا بین ۴ الی ۶ ماه است و اغلب پس از گذشت ۳ الی ۱۰ روز پس از تزریق نتایج آن دیده می‌شود. این ماده عوارض خاصی ندارد و بسیار باکیفیت است.

برند مسپورت

برند دیستون (Dyston)

پس از برند مسپورت که یکی از برندهای باکیفیت ایرانی است، دومین برند ایرانی بوتاکس برند دیستون است. این برند در دو حجم ۵۰۰ و ۳۰۰ واحدی تولید می‌شود. این ماده در محل تزریق باقی می‌ماند و هیچ‌گونه عارضه‌ای به دنبال ندارد.

این ماده پس از تزریق باعث فلج شدن ماهیچه‌های محل موردنظر می‌شود و چین‌وچروک را کاهش می‌دهد و آن‌ها را از بین می‌برد. عوارضی همچون درد، تورم و قرمزی پس از تزریق در ناحیه دیده می‌شود که البته موقتی است و به‌سرعت از بین می‌رود.

پس از استفاده از این برند به‌راحتی قادر خواهید بود که به محل کار خود رفته و کارهای روزمره را انجام دهید؛ بنابراین نیازی به استراحت طولانی‌مدت پس از بوتاکس نخواهد بود.

بوتاکس دیستون

برند زئومین (Xeomin)

یکی از برندهای جدید در بازار برای رفع چین‌وچروک‌ها برند Xeomin است که بر اساس پایه‌های مشابه با بوتاکس و دیسپورت عمل می‌کند. این ماده نیز از سم بوتولینوم نوع A ساخته می‌شود، اما به طور خاص برای درمان و رفع چروک‌های عمیق بین دو ابرو یا همان خط اخم به کار می‌رود. در بیشتر موارد این ماده مانند بوتاکس عمل می‌کند، اما Xeomin یک تفاوت اصلی با بوتاکس دارد. در ماده بوتاکس نوعی پروتئین غیرفعال موجود است، اما این برند هیچ‌گونه افزودنی ندارد. به همین دلیل نتیجه آن تمیزتر و یک‌دست‌تر خواهد بود.

Xeomin تمامی کارهایی را که بوتاکس انجام می‌دهدرا اعمال می‌کند؛ اما به‌گونه‌ای ساخته شده است که تنها در آن مواد فعال وجود دارد. درواقع این یکی از مزیت‌های این برند به شمار می‌رود؛ زیرا بدون پروتئین غیرضروری به رفع چین ‌و چروک‌ها کمک می‌کند.

بوتاکس ژئومین

برند ژوو (Jeuveau)

یکی از تازه‌واردان به بازار زیبایی برند ژوو است که بسیار شبیه به بوتاکس عمل می‌کند. این ماده مانند برند قبلی برای درمان خطوط بین ابروها طراحی شده است. این ماده در سال ۲۰۱۴ در کشور کرده جنوبی تولید شد و در ابتدا با نام نابوتا شناخته می‌شود.

جالب است بدانید که بدن برخی از افراد پس از مدتی نسبت به برند بوتاکس مقاوم می‌شود؛ در این صورت پزشکان برند ژوو را به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند. این برند به‌سرعت نتیجه می‌دهد؛ اغلب در روز دوم پس از تزریق شاهد نتایج چشمگیر برند ژوو خواهید بود.

یکی از ابهاماتی که در رابطه‌ با این برند وجود دارد، میزان ماندگاری نتایج آن است. هرچند که این برند از سوی سازمان FDA تأیید شده است و مردم استقبال خوبی از آن کرده‌اند، اما همچنان میزان ماندگاری این ماده چندان مشخص نیست و تقریباً بین ۳ الی ۴ ماه ماندگاری دارد.

بوتاکس Jeuveau

برند نورونوکس (Neuronox)

یکی دیگر از انواع برندهای بوتاکس برند نورونوکس است که توسط بسیاری از پزشکان توصیه می‌شود. این برند کره‌ای نیز مانند سایر برندهای بوتاکس باعث رفع چین‌وچروک‌های پوست می‌شود که پس از تزریق نتایج آن به‌مرور قابل‌مشاهده است.

نتایج این برند در هفته اول مشخص می‌شود و همچنین این ماده در حدود ۴ الی ۶ ماه ماندگاری دارد. البته ناگفته نماند که مدت ماندگاری برندهای بوتاکس با توجه ‌به شرایط بدنی هر بیمار متفاوت است. در برخی از موارد دیده شده است که این ماده بیش از ۶ ماه دوام می‌آورد.

از عوارض این برند ایجاد کبودی در محل تزریق است که البته در مدت‌زمان کوتاهی از بین می‌رود. همچنین مواردی مانند سردرد، تهوع، افتادگی پلک و حتی سرماخوردگی از دیگر عوارض این نوع برند بوتاکس است.

بوتاکس Neuronox

برند کنیتوکس (Canitox)

آشنایی با انواع برندهای بوتاکس تأثیر فراوانی در انتخاب بهترین برند که با پوستتان سازگار است، دارد. برند کنیتوکس از دیگر انواع برندهای بوتاکس است که در کشور چین تولید می‌شود. عملکرد این برند مانند سایر برندهای بوتاکس بوده و پس از گذشت ۳ روز نتایج آن مشاهده می‌شود؛ بنابراین یکی از مزیت‌های این برند نتیجه دهی زودهنگام آن است.

از معایب این برند می‌توان به ماندگاری تزریق بوتاکس در این برند که کوتاه‌مدت است اشاره نمود؛ زیرا تنها در حدود ۳ الی ۴ ماه دوام می‌آورد.

بوتاکس Canitox

برند آزالور (Azzalure)

این برند توسط شرکت انگلیسی گالدرما در سال ۲۰۰۹ ساخته شده است و به‌عنوان اولین جایگزین برند بوتاکس به بازار معرفی شد. یکی از مزیت‌های این برند است که تقریباً نصف حجم بوتاکس برای تزریق موضعی از آن نیاز است و در ماهیچه‌ها باقی می‌ماند. از این‌ رو بیمار شاهد عوارضی مانند افتادگی ابروها نخواهد بود. همچنین میزان ماندگاری این ماده با توجه ‌به ویژگی بدن هر بیمار متفاوت است و تقریباً بین ۴ ماه دوام می‌آورد.

بوتاکس Azzalure

برند درماتوکس (Dermatox)

یکی از دیگر انواع برندهای بوتاکس که در ایران کاربردهای مختلفی در علم پزشکی دارد، برند درماتوکس است. این برند علاوه بر جوان‌سازی و زیباتر کردن پوست باعث شادابی چهره شما نیز می‌شود.

هزینه تزریق بوتاکس

در این مقاله سعی کردیم به طور کامل انواع برند بوتاکس را معرفی کنیم و مزایا و معایب هر یک از برندها را نام ببریم. درواقع آشنایی با انواع برندهای بوتاکس گونه همچون برند مسپورت، دیسپورت، زئومین و سایر برندهای معرفی شده در این مقاله به شما کمک می‌کند که پیش از تزریق اطلاعات کاملی را از هر یک از برندها به دست آورید. سپس متناسب با نیاز خود و تشخیص پزشک بهترین برند را انتخاب کنید.

ناگفته نماند برخی از برندهای بوتاکس قیمت بیشتری نسبت به سایر برندها دارند، اما این موضع نشانه بی‌کیفیت بودن یا حتی باکیفیت‌تر بودن محصول نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام بوتاکس پیشنهاد می‌دهیم با شماره‌های دکتر مهرشاد رابط متخصص پوست و زیبایی تماس بگیرید و با تنظیم وقت مشاوره اطلاعات تکمیلی را به دست آورید.

برای پرداخت هزینه کمتر یا به پیشنهاد نادرست دیگران این دارایی را در معرض خطر قرار ندهید. انجام بوتاکس در هر مرکزی که ادعا می‌کند می‌تواند این کار حساس را انجام دهد زیبایی و سلامت شما را در معرض خطر قرار می‌دهد. در مورد معتبر بودن آن مرکز تحقیق کنید و با داشتن اطلاعات کافی برای تزریق اقدام کنید. هزینه ی تزریق کردن بوتاکس :

قیمت های زیر به دلیل نوسانات بازار ممکن است تغییر کرده باشد. (پاییز ۱۴۰۰)

#برند ژلهزینه تزریق (تومان)
۱دیسپورت انگلیسی اصل۱/۹۰۰/۰۰۰
۲مسپورت۹۰۰/۰۰۰
۳دیستون۷۰۰/۰۰۰

جهت دریافت وقت درمان از طریق راه های زیر با ما در ارتباط باشید:

خط مستقیم : ۸۸۰۷۸۰۰۰ – ۰۲۱

واتس اپ : ۰۹۱۲۲۳۴۱۹۳۴

مجموعه درمانی و زیبایی دکتر مهرشاد رابط این اطمینان را به شما می‌دهد که قیمت نهایی تزریق بوتاکس شما با نتیجه موردنظرتان در تناسب است و هیچ هزینه اضافی‌ای وجود ندارد. هزینه تزریق بوتاکس در این مرکز زیبایی بسیار معقول و مناسب است و حتی اگر این هزینه از مرکز دیگری بیشتر باشد به دلیل کیفیت مواد مصرفی در تزریق است.

پزشکان

physicians

سوالات متداول

FAQ

پرسش و پاسخ

Comment
ثبت نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.