فواید و مزایای شگفت انگیز بوتاکس

یکی از راههای محبوب جوان ماندن پوست صورت که طرفداران آن روز به روز زیاد می شود، تزریق بوتاکس است. این روند درمان، آنقدر مورد توجه قرار گرفته که امروزه اکثر افراد با آن آشنایی کامل دارند و یا حداقل اسم آن را شنیدند. آیا شما با بوتاکس آشنایی دارید؟ و یا این روند درمان را انجام دادید؟
یکی از مزایا و علل پرطرفدار بودن بوتاکس این است که در گذشته برای حل مشکلاتی مانند چین و چروک صورت یا بدن افراد اقدام به عمل جراحی میکردند و عوارض آن را برای داشتن زیبایی به جان میخریدند ولی جالب است بدانید بوتاکس کاملا بدون جراحی و عوارض جبران ناپذیر آن انجام میشود.
در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی کامل فواید و تاثیرات بوتاکس بر قسمتهای مختلف صورت و موضوعات مرتبط به آن بپردازیم. اگر قصد تزریق و آشنایی با بوتاکس را دارید، نکات این مقاله برای شما بسیار مفید است و شما را به خوبی راهنمایی میکند.

مزایای تزریق بوتاکس

بوتاکس چیست و چگونه باعث جوان سازی می شود؟

قبل از پرداختن به فواید بوتاکس بهتر است در ابتدا به طور خلاصه با این محصول آشنا شوید. اگر بخواهیم ماهیت بوتاکس را بررسی کنیم باید بگوییم بوتاکس در واقع نوعی سم است که آن را باکتری کلستریدیوم تولید میکند. بوتاکس با فلج کردن موقت ماهیچه های اسکلتی سبب کاهش چین و چروک صورت میشود.
همانطور که گفته شد تزریق بوتاکس در دسته درمان های موقت قرار می گیرد. شاید فکر کنید کاربردهای این محصول تنها به رفع چین و چروک صورت محدود می شود؛ اما بوتاکس علاوه بر زیبایی کاربردهای بسیار گسترده در علم پزشکی نیز دارد. در ادامه به برخی از کاربردهای این محصول اشاره خواهیم کرد:

 • درمان اسپاسم و گرفتگی شدید و خفیف عضلات صورت و گردن
 • درمان سردردهای مزمن میگرنی
 • قرینه کردن دو طرف صورت
 • از بین بردن اسکارهای دردناک
 • درمان افتادگی پلک
 • رفع دندان قروچه با کاهش حجم عضلات مرتبطه
 • جلوگیری از دیده شدن بیش از حد لثه
 • رفع خطوط پنجه کلاغی ایجاد شده در اطراف چشم
 • درمان و کاهش تعریق بیش از اندازه (کف دستها یا زیر بغل)

کاربردهای این محصول آنقدر گسترده است که موارد ذکر شده در بالا تنها نمونه های محدودی از آن هستند.

انواع کاربردها و مزایای بوتاکس در بخش های مختلف

 

مزایای تزریق بوتاکس بر قسمتهای مختلف

حالا که با ماهیت بوتاکس و کاربردهای آن آشنا شدید، بهتر است در ادامه به مزایای تزریق بوتاکس بر بخشهای مختلف بدن بپردازیم. از طرفی دیگر اگر قصد تزریق بوتاکس را دارید اما از فکر انجام مضطرب میشوید، حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. شناخت کافی و دانستن نکات مرتبط با فواید و مضرات بوتاکس به شما برای داشتن تصمیمی درست و مطمئن کمک میکند و اضطراب شما را تا حد ممکن کاهش میدهد.

فواید بوتاکس صورت و پیشانی

معمولا بیشترین تزریقات بوتاکس، برای رفع چین و چروک صورت انجام میشود. اگر به مرور و با افزایش سن صورت شما نیز دچار چین و چروک شده است و یا با مشکلاتی مانند ایجاد خطوط خنده و خطوط اخم روبهرو شدید، تزریق بوتاکس پیشانی یکی از بهترین گزینه ها برای شما عزیزان است. جالب است بدانید این چین و چروکها علاوه بر افزایش سن به دلیل مواردی مانند قرار گیری در معرض آفتاب، خوابیدن به شکل غیر اصولی و وارد شدن فشار زیاد بر صورت، ژنتیک، جاذبه زمین و… اتفاق میافتد.
تزریق بوتاکس ناحیه هایی مانند سر و پیشانی علاوه بر جنبه زیبایی، جنبه درمانی نیز دارد. بسیاری از افرادی که دارای بیماری میگرن و سردردهای پی در پی (سردردهای خوشه ای) هستند، میتوانند سردردهای خود را تا حد بسیار چشمگیری با تزریق بوتاکس کاهش دهند.

مزایای تزریق بوتاکس به پیشانی

 

فواید بوتاکس دور چشم

چشم از تاثیرگذارترین و مهمترین قسمت های صورت محسوب میشود. به مرور زمان به دلیل افزایش سن یا استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی نامرغوب، ممکن است دور چشم دچار چروک شود. اصطلاحا به این چروکها، چروکهای پنجه کلاغی میگویند که ممکن است این چروکها به صورت عمقی و یا سطحی باشند.
با تزریق بوتاکس دور چشم میتوان از شر این چروک ها بدون انجام هیچ گونه عمل جراحی خلاص شد. در واقع بوتاکس دور چشم، به شما برای زیباتر دیده شدن چشم هایتان کمک ویژهای میکند. با بوتاکس دور چشم میتوان به صورت روحی دوباره بخشید و آن را از حالت بیحالی خارج کرد.

فواید بوتاکس لب

گذر زمان و جاذبه زمین حتی بر روی لب ها اثر خودش را میگذارد و به مرور سبب ایجاد چروک در لب و اطراف آن میشود. در واقع به مرور به دلیل تحلیل رفتن پوست و بافت چربی که دور لب وجود دارد، چروک دور لب ایجاد میشود.
بوتاکس لب برای کسانی که دارای لبهای نازک و کم حجم هستند نیز گزینه مناسبی است و به زیبایی دو چندان آنها کمک ویژهای میکند. حتی افرادی به افرادی که فاصله لب و بینیآنها به نسبت زیاد است تزریق بوتاکس لب پیشنهاد میشود. این تزریق معمولا در دسته تزریق های سریع قرار دارد و زمان کمی را به خود اختصاص میدهد. توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس امری تخصصی است و به هیچ عنوان آن را به دست افراد بی تجربه و یا کم مهارت نسپارید.

مزایای تزریق بوتاکس ابرو

آیا با بوتاکس ابرو آشنایی دارید؟ یکی دیگر از بوتاکس هایی که امروزه بسیار پرطرفدار شده است بوتاکس ابرو می باشد. با بوتاکس ابرو می توان مشکلاتی مانند افتادگی ابرو، عدم تقارن ابروها و چین و چروک را به راحتی حل کرد. اگر شما از آن دسته افرد هستید که از افتادگی ابروها رنج میبرید باید بدانید که با لیفت ابرو توسط بوتاکس میتوانید معجزهای در صورت خود ایجاد کنید.
بوتاکس ابرو در واقع برای کسانی از لیفت ابرو به صورت دائمی و با عمل جراحی میترسند، بهترین گزینه است. تزریق بوتاکس ابرو بسیار حساس است و در صورتی که به دقت انجام نشود ممکن تاثیر منفی حتی بر حالت چهره شما نیز بگذارد. به طور مثال ممکن است باعث بی روح دیده شدن صورت شما شود.

 

مزایای بوتاکس بینی

جالب است بدانید تزریق بوتاکس حتی به بینی نیز انجام میشود. با کمک بوتاکس بینی می توانید تغیری چشمگیری در بینی خود ایجاد کنید و فرم آن را تا حدودی به فرم دلخواه خود تبدیل کنید. این امر مانند جراحی بینی دوران نقاهت طولانی ندارد و در زمانی کوتاه بینی شما به شکل دلخواه در میآید.
حتی عوارض بوتاکس بینی از عوارض جراحی آن بسیار کمتر است. تنها ایرادی که میتوان بر بوتاکس بینی گرفت، همان موقت بودن آن است.

نکاتی طلایی در مورد مزایای بوتاکس

 1. برای انجام بوتاکس نیازی به استفاده از داروهای بیهوشی و یا بستری شدن در بیمارستان نیست.
 2. تزریق بوتاکس در مدت زمان کمی انجام میشود.
 3. با وجود بوتاکس بدون عمل جراحی به نتایج مطلوبی خواهید رسید.
 4. دوره نقاهت تزریق بوتاکس بسیار کوتاه است.
 5. قیمت بوتاکس حتی به نسب عملهای جراحی که برای زیبایی انجام میشود، بسیار کم میباشد.
 6. بوتاکس موقت است و در صورتی که نتیجه را دوست نداشته باشید، به مرور اثرات آن از بین میرود اما عمل جراحی در بسیاری از موارد غیرقابل بازگشت می باشد.
 7. بوتاکس برای چه کسانی ممنوع است؟

توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس برای گروهی ممنوع است و فقط در صورتی که پزشک تشخیص دهد این گروه مجاز به تزریق میباشند. به این نکته توجه ویژه داشته باشید تا مبادا سلامتی خود را به خطر بیندازید. در ادامه به گروهه ممنوعه اشاره خواهیم کرد:

 • خانمهای باردار و بانوان شیرده
 • بیماران مبتلا به آسم یا آمفیزم
 • بوتاکس برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع میباشد.
 • افرادی که دچار بیماریهای قلبی و عروقی هستند.
 • افرادی که هنوز دو هفته از زمان واکسنآنها نگذشته است. ( فرقی در نوع واکسن ندارد)
 • افرادی که دچار مشکل انعقاد خون هستند.
 • افرادی که از داروهای روان کننده خون استفاده میکنند.
 • کسانی که از مشکل ایمنی به شدت ضعیف رنج میبرند و با مشکلاتی مانند عفونت حاد روبهرو هستند.
 • تزریق بوتاکس برای افرادی که با مشکلات سیستم عصبی و عضلانی مانند ام اس روبهرو هستند ممنوع است.

 

اگر شما در گروه های بالا قرار دارید حتما برای تزریق با پزشک خود مشورت کنید.

شما می‌توانید جهت تعیین وقت و دریافت مشاوره از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید:

تزریق انواع بوتاکس در کلینیک دکتر رابط

در کلینیک دکتر رابط می توانید علاوه بر دریافت مزایای تزریق بوتاکس، همزمان از خدمات زیبایی و درمانی پوست و مو و صورت بهره ببرید. در صورت نیاز به هر گونه دریافت اطلاعات بیشتر شما عزیزان میتوانید با شماره پشتیبانی مجموعه تماس بگیرید. با وجود این مجموعه نیازی نیست نگران مواردی مانند کیفیت مواد تزریقی بوتاکس باشید زیرا تمامی محصولات این مجموعه از بهترین و باکیفیت ترین برندها هستند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات

Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.