مزایای تزریق بوتاکس

یکی از مسائلی که ذهن پیر و جوان، مرد و زن را به خود مشغول کرده، حفظ زیبایی و جوانی است. همواره در راه رسیدن به این امر و جلوگیری از پیری، تزریق بوتاکس یکی از اولین انتخاب‌های افراد است. امروزه بسیاری از مردم برای کاهش چین و چروک یا از بین بردن آن‌ها از بوتاکس استفاده می‌کنند.

افراد زیادی از نتایج تزریق بوتاکس رضایت دارند و به دلیل مزایای فراوانی که بوتاکس دارد، آن را به دوستان خود پیشنهاد می‌کنند. این روش ساده‌ترین، سریع‌ترین و مقرون به‌صرفه‌ترین راهکار برای درمان چین و چروک و خطوط ریز صورت است.

اکثر افراد مزایای تزریق بوتاکس را تنها در بهبود زیبایی می‌دانند، اما بوتاکس کاربردهای درمانی نیز دارد. اگر چه در سال 1989 تاثیر بوتاکس برای چند درمان پزشکی غیرمرتبط با زیبایی مورد تایید قرار گرفت، اما سازمان غذا و دارو آمریکا تا سال 2002 استفاده از آن را برای کاربردهای زیبایی تایید نکرده بود. برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه می توانید مقاله “کاربردهای بوتاکس” را در همین وب سایت مطالعه کنید.

قبل از تصمیم برای تزریق بوتاکس، مانند هر روش درمانی دیگری، بهتر است با نحوه عملکرد آن و روند درمان آشنا شوید. علاوه بر این، همواره توصیه می‌شود که قبل از انجام هرگونه اقدامی با پزشک خود مشورت کنید.

عملکرد بوتاکس چگونه است ؟

در این تکنیک با تزریق سم بوتولینوم (Botulinum toxin)، عضله مورد نظر در صورت یا هر نقطه دیگر را از حالت انقباض خارج می‌کنند. به عبارت دیگر تزریق این ماده باعث شل شدن یا فلج شدن عضله مورد نظر می‌شود.

برای انقباض هر ماهیچه‌ای، اعصاب مرتبط با آن، پیام رسان شیمیایی به نام استیل‌کولین (Acetylcholine) را آزاد می‌کنند. این ماده شیمیایی به گیرنده‌های روی سلول ماهیچه متصل شده و باعث انقباض سلول‌ها می‌شود. تزریق بوتاکس از ترشح استیل‌کولین جلوگیری می‌کند و در نتیجه، باعث جلوگیری از انقباض ماهیچه‌ای می‌شود. به این ترتیب که سم بوتولینوم به سفت شدن ماهیچه‌ها کمک می‌کند.

مانند هر روش دیگری، تزریق بوتاکس نیز ممکن است عوارضی را برای فرد به همراه داشته باشد. اگر این کار تحت نظر پزشک متخصص و باتجربه صورت بگیرد، می‌توان از عوارض از تزریق بوتاکس تا حد زیادی جلوگیری کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد عوارض بوتاکس، مقاله “عوارض بوتاکس” وب سایت مطالعه کنید.

افراد زیادی این روش را در سنین 20 تا 30 سالگی خود به عنوان راهکاری برای به تاخیر انداختن روند پیری به‌کار می‌گیرند. همچنین تزریق بوتاکس در بین مردم در حال افزایش است. در ادامه با مزایای استفاده از بوتاکس که موجب شده افراد زیادی این روش را انتخاب کنند، آشنا می‌شویم.

مزایای استفاده از بوتاکس

تزریق بوتاکس همواره یکی از اولین گزینه‌هایی است که افراد برای داشتن ظاهر دلخواه خود به آن فکر می‌کنند. علاوه بر این مورد همواره درمورد مزایای آن در جوانسازی پوست شنیده‌ایم. چیزی که موجب این استفاده گسترده و محبوبیت بوتاکس شده است، مزایای فراوانی که این تکنیک در رسیدن افراد به نتیجه دلخواهشان، نسبت به روش‌های دیگر دارد.

اگر در مورد مزایای استفاده از بوتاکس اطلاعات لازم را به دست آورید، بهتر می‌توانید روش مناسب خود را برای کسب نتیجه مطلوب انتخاب کنید. در ادامه به بررسی مهم‌ترین مزایای آن می‌پردازیم.

  • روند تزریق بوتاکس بسیار کوتاه است

کوتاه بودن زمان مورد نیاز برای تزریق یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از بوتاکس است. تزریق بوتاکس تکنیکی است که نه تنها زمان زیادی از شما نمی‌گیرید، بلکه دوره نقاهت نیز نداشته و به سرعت تاثیر خود را می‌گذارد. این روند آنقدر سریع است که شما می‌توانید یک مرخصی یک ساعته از محل کار خود بگیرید و تزریق را انجام دهید. تزریق بوتاکس برای افرادی که همواره برنامه فشرده‌ای در طول روز برای انجام کارهای خود دارند، مناسب‌ترین روش است.

کل روند تزریق معمولا بیشتر از 10 دقیقه طول نمی‌کشد. به دلیل نداشتن دوره نقاهت پس از تزریق، شما می‌توانید به سرعت به فعالیت‌های روزمره خود بازگردید و از گرفتن نتیجه مطلوب لذت ببرید.

  • بسیار سریع اثر می‌گذارد

یکی دیگر از مزایای استفاده از بوتاکس که همواره مورد توجه افراد قرار می‌گیرد، سریع الاثر بودن آن است. همان‌طور که شما به سرعت می‌توانید این تزریق را انجام دهید و نیاز به استراحت و طی کردن دوران نقاهت ندارید، به سرعت می‌توانید نتیجه و اثر مطلوب مورد نظر خود را مشاهده کنید. روند نتیجه گرفتن و مشاهده اثر معمولا در افراد متفاوت است، اما به طور کلی این روند بین 2 تا 3 روز و در مواردی تا یک هفته پس از تزریق طول می‌کشد.

این ویژگی مثبت موجب می‌شود که فرد نسبت به کاری که انجام داده حس بهتری داشته باشد، کمتر منتظر گرفتن نتیجه مورد نظر بماند و درد کمتری را تجربه کند.

  • مقرون به صرفه بودن

روش‌های متعددی برای رفع چین و چروک‌های صورت وجود دارد، اما در میان آن‌ها بوتاکس بسیار مقرون‌به‌‌صرفه است. این موضوع یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از بوتاکس بوده که همواره مورد توجه ویژه افراد قرار می‌گیرد.

عوامل متعددی در تعیین قیمت بوتاکس موثر است و نمی‌توان یک قیمت قطعی برای آن مشخص کرد. بهترین راه برای آگاهی از قیمت آن است که یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید، در این جلسه پزشک با بررسی شرایط پوستی شما و نتیجه موردنظرتان می‌تواند دقیق‌ترین قیمت را به شما بگوید.

در اصل موارد زیر از جمله عوامل موثر در متغیر بودن قیمت تزریق بوتاکس هستند.

  • میزان تزریق بوتاکس : مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت، حجم مورد نیازی است که قرار است تزریق شود. بهتر است حتما در این مورد قبل از انجام تزریق با پزشک خود مشورت کنید.
  • اندازه ناحیه‌ای که باید تزریق روی آن صورت بگیرد : اصولا با افزایش اندازه ناحیه‌ای که باید بوتاکس تزریق شود، هزینه شما نیز افزایش می‌یابد. برای مثال اگر مقایسه‌ای بین اندازه پیشانی و بین ابروها انجام دهید می‌بینید که تفاوت قیمت طبیعی است.
  • نیاز به تزریق مجدد : در برخی افراد پزشک تشخیص می‌دهد که برای رسیدن به نتیجه مطلوب، باید تزریق را در چند جلسه انجام داد. البته این موضوع به میزان عمیق بودن چین و چروک‌های فرد نیز بستگی دارد. هر چه تعداد جلسات بیشتر شود، هزینه تزریق نیز بیشتر خواهد شد.

اگر چه تا اینجا درمورد کاربردهای بوتاکس و دلایل استفاده افراد در بهبود مشکلات زیبایی خود صحبت کردیم، اما کاربرد آن تنها به تکنیک‌های موثر بر زیبایی محدود نمی‌شود؛ اگر درباره دیگر کاربردهای بوتاکس نمی‌دانید در مقاله کاربردهای بوتاکس با آن‌ها آشنا شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *