انواع دستگاه لیزر سایناشور

انواع دستگاه لیزر سایناشور Cynosure  یک تولید کننده بسیار معتبر با تجربه فراوان در توسعه لیزر و سیستم های پزشکی است. تجهیزات تولید شده توسط سایناشور Cynosur منجر به طیف گسترده ای از گزینه های درمانی می شود. سایناشور در سال ۱۹۹۱ وارد بازار شد و در بیش از ۶۰ کشور در سراسر جهان با دفتر مرکزی خود در ایالات متحده حضور دارد. Cynosure UK یکی از شرکت های تابعه Cynosure USA است.

Cynosure  سایناشور به طور کلی در کنار لومنیس، فوتونا، آلما و … به عنوان یکی از ۵ تولید کننده برتر لیزر در جهان شناخته می شود.

طیف محصولات Cynosure با ماشین‌های مختلف که اساساً درمان‌ های مشابهی را ارائه می ‌کنند کمی گیج ‌کننده است، بنابراین تهیه محصول برای مطابقت با نیازهای شما همیشه آسان نیست.

انواع مدل های مختلف دستگاه لیزر سایناشور

برای درمان های لیزر موهای زائد و سایر کاربردها دستگاه لیزر سایناشور ۳ مدل را با گزینه های مختلف در هر یک از مدل ها ارائه می دهد.

  • یک نوع دستگاه سایناشور دستگاهی است که عمدتا برای حذف مو و ضایعات عروقی استفاده می شود.
  • نوعی دیگر از دستگاه های سایناشور، دستگاه هایی هستند که لیزر الکساندرایت ۷۵۵ نانومتری برای از بین بردن موهای زائد و ضایعات اپیدورال که در ۲ مدل با مدل قدرتمندتر از دیگری عرضه می شود.
  • دستگاه لزر سایناشور الیت : یک پلتفرم ترکیبی با Nd:YAG و Alexandrite برای طیف وسیع تری از کاربردها از جمله حذف موهای زائد برای انواع پوست. دارای مدل پلاس نسخه با قدرت بالاتر است. در حالی که MPX گزینه نور پالس شدید و همچنین هر دو طول موج لیزر را ارائه می دهد.

کاربرد دستگاه های لیزر سایناشور در از بین بردن تتو

Cynosure همچنین لیزرهای Q-switch را ارائه می دهد که برای پاک کردن خالکوبی و تتو های قدیمی موجود در سطح پوست کاربرد دارند. همچنین این نوع دستگاه های لیزر برای کاربردهای دیگری نیز استفاده می شوند.

نحوه ی عملکرد دستگاه لیزر سایناشور

استفاده از دستگاه های لیزر سایناشور، برای رفع موهای زائد در اواسط دهه ۱۹۹۰ آغاز شد و به طور فزاینده ای برای مردان و زنان در سراسر جهان محبوب شد. نتایج و اثربخشی طولانی مدت آن چیزی است که آن را در حال حاضر بسیار محبوب کرده است. لیزر سایناشور با تابش یک پرتو نور متمرکز که توسط رنگدانه موجود در مو جذب می شود، موها را از بین می برد، سپس این انرژی نور به انرژی حرارتی تبدیل می شود و به طور موثر رشد مو را از کار می اندازد. در این دستگاه لیزر از لامپ ‌های فلاش زنون استفاده می‌ شود که نور طیف کاملی را ساطع می‌کنند و آن را برای حذف موهای زائد به عنوان لیزر درجه پزشکی کمتر اختصاص می‌ دهند. از آن جایی که این منبع کلی نور است، ممکن است اجزای مختلف پوست مانند آب، خون، لنف و همچنین ملانین موجود در مو را هدف قرار دهد. بنابراین این بدان معناست که مو هدف اصلی و تنها هدف آن دستگاه نمی باشد.

برتری دستگاه لیزر سایناشور نسبت به سایر دستگاه های لیزر

سازندگان دستگاه لیزر سایناشور، درمان را اینگونه توصیف می کنند که می توان به کمک این دستگاه لیزر، موهای ناخواسته را با اثربخشی بی نظیر و به راحتی برای مراجعان از بین برد.

دستگاه لیزر سایناشور دارای اندازه های مختلف نقطه و مدت زمان پالس قابل تنظیم است که به شما امکان می دهد درمان ها را برای مطابقت با نیازهای خاص مشتریان خود سفارشی کنید.

این دستگاه با خنک‌کننده‌ای کار می‌کند که جریان مداوم هوای خنک را قبل، در طول و بعد از هر درمان غیر تهاجمی فراهم می‌کند.

شما می توانید شدت خنک شدن پوست را با انتخاب از بین شش نرخ جریان هوای مختلف تنظیم کنید.

میزان درد لیزر با دستگاه لیزر سایناشور

اگرچه ادعای ارائه ی درمان بدون درد نداریم، اما می ‌دانیم که مردان و زنان ترجیح می‌دهند برای درمان سریع و مؤثر با کمی ناراحتی هزینه کنند تا درمان بدون درد که ممکن است بیشتر طول بکشد و ممکن است بهترین نتایج را با آن به دست نیاورد.

ما معتقدیم که بهترین کار این است که به یکباره به دمای حرارتی برسیم تا زمان درمان کوتاه‌تر و مؤثرتر باشد زیرا فقط یک بار از اشعه لیزر از سطح پوست عبور می‌کند.

سیستم خنک کننده دستگاه لیزر سایناشور

سیستم خنک‌کننده دستگاه لیزر سایناشور نسبت به سایر دستگاه های لیزر برتری دارد. زیرا از هوای سرد به جای اسپری کرایوژن استفاده می‌کند که گاهی اوقات باعث ایجاد واکنش‌های پوستی می‌شود، همچنین از آنجایی که هوای آن آسیب فیزیکی بیشتری به پوست وارد نمی‌کند در حالی که اسپری کرایوژن این کار را انجام می‌دهد. بعد از هر پالس لیزر می توانید ضربه اسپری کرایوژن را روی پوست خود در محل درمان احساس کنید.

معرفی دستگاه لیزر سایناشور الیت پلاس

یکی دیگر از انواع دستگاه لیزر سایناشور مدل الیت پلاس، لیزری از برند آمریکایی © Cynosure می باشد. طول موج های این دستگاه، همراه با سرعت و قدرت افزایش یافته و اندازه نقطه بزرگتر، برای درمان های زیبایی مناسب برای انواع پوست ایده آل هستند. درمان اصلی این لیزر در مراکز درمانی و زیبایی، حذف دائمی موهای زائد است زیرا بر خلاف سایر دستگاه های لیزر، درمان با کیفیت بالا و نتایج سریع را ارائه می دهد.

انواع مختلف دستگاه لیزر سایناشور

حذف دائمی موهای زائد برای پوست های روشن

دستگاه های لیزر الکساندرایت، بهترین انتخاب پزشکان لیزر برای رفع موهای زائد دائمی در پوست های روشن است.

لیزر الکساندرایت از © Cynosure دارای سیستم خنک کننده هوای سرد CRYO 6 است تا در طول درمان آرامش را برای بیمار به ارمغان بیاورد. این سیستم لیزری طول موج ۷۵۵ نانومتر تولید می کند. این به دلیل داشتن یک نقطه نوری بزرگ (تا ۱۸ میلی‌متر)، قدرت بالا و سرعت پردازش سریع (۲ هرتز) برای کاهش حداکثر مدت زمان و تعداد جلسات مورد نیاز برای نتایج، شهرت دارد. همچنین این دستگاه لیزر امنیت بی نظیری را ارائه می دهد و میزان عوارض آن بسیار کم می باشد.

لیزر سایناشور نوع Nd Yag

لیزر Nd Yag با سیستم خنک کننده CRYO 6 بسیار شبیه لیزر الکساندرایت است تا ایمنی کامل و راحتی بیشتری را در طول جلسه ارائه دهد. این نوع لیزر Nd: YAG LP (پالس بلند) طول موج ۱۰۶۴ نانومتر تولید می کند که به آن اجازه می دهد تا انواع موها با رنگ ها و ضخامت های مختلف را از بین ببرد.

این لیزر برای درمان برخی ضایعات عروقی مانند وریدهای عنکبوتی نیز در برخی از اعضای بدن کاربرد دارد.

آیا دستگاه لیزر سایناشور انواع مختلفی دارد؟

بله برای دستگاه لیزر سایناشور انواع مختلفی دستگاه لیزر وجود دارد. که این دستگاه ها در نوع کاربردشان در انواع خاصیت های درمانی یا از بین بردن موهای زائد با یک دیگر متفاوت هستند.

مزیت دستگاه لیزر سایناشور نسبت به سایر دستگاه های لیزر در چیست؟

سری بک بار مصرف دستگاه لیزر سایناشور از مهم ترین مزیت های این دستگاه لیزر می باشد. چرا که با این حساب استفاده از آن با عوارض و بیماری های خطرناکی همراه نمی باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸۶ رای

نظرات

Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *