تزریق چربی ، همه ما تمایل داریم که همواره زیبا و شاداب به نظر برسیم. هر چه سن بالاتر می‌رود، پوست همه قسمت‌های بدن شروع به از دست دادن طراوت و شادابی می‌کند. بسیاری از افراد از این موضوع ناراحت می‌شوند و به دنبال راهی برای برطرف کردن این مسئله هستند. عده‌ای افراد هم ممکن است ناامید شوند و تصور کنند که رفع این مشکل امری محال و غیرممکن است.

نگران نباشید؛ با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی شاید دیگر چیزی غیرممکن نباشد. روش‌های زیادی برای بازگشت جوانی به پوست وجود دارد که پوست طراوت بیشتری پیدا کند و احساس بهتری به شما بدهد. تزریق چربی را می‌توان یکی از این روش‌ها محسوب کرد که در حال حاضر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. درباره آن چه می‌دانید؟ پیشنهاد ما این است که اطلاعات خود را در مورد آن افزایش دهید تا شاید روزی تصمیم به انجام این روش بگیرید. 

همزمان با افزایش سن، بافت های بدن دچار کاهش حجم می‌شوند و درنتیجه، اغلب پوست صورت افتاده و شل می شوند. یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری و یا رفع این مشکل، تزریق چربی است که به وسیله پزشک متخصص، می تواند مزایای زیادی برای بهبود چهره و ظاهر شما داشته باشد. در این روش، پزشک متخصص به شما کمک می کند که بخش های افتاده بدن خود را به حالت بهتری بازگردانید و بتوانید با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور پیدا کنید.

افرادی که به دنبال جوانسازی پوست هستند، از روش های مختلفی استفاده می‌کنند. طبق ادعای پزشکان، تزریق چربی می تواند یکی از مؤثرترین روش ها برای جوانسازی و رفع افتادگی پوست باشد. این روش باعث می‌شود که پوست نسبت به حالت قبل، حجم بسیار بیشتری به خود بگیرد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید در سال ۱۳۹۷، تقریباً ۷۰ هزار نفر این عمل را انجام دادند که از این میان، بیشتر از ۹۰ درصد آنها از نتیجه به دست آمده کاملاً راضی بودند. به همین دلیل هم می توانید درباره تزریق چربی مطمئن باشید.

 • مزایای تزریق چربی
 • مناطق تزریق چربی در بدن
 • عوارض تزریق چربی
 • مراقبت های پس از تزریق چربی

درخواست نوبت یا وقت مشاوره

لطفا نام و شماره موبایل خود را در فرم زیر وارد کنید

دریافت مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تزریق چربی و مزایا و معایب آن

یکی از اثراتی که گذشت زمان و بالارفتن سن بر ظاهر افراد می‌گذارد این است که قسمت‌هایی از بدن کم حجم می‌شوند. این موضوع در قسمت‌های خاصی مانند صورت، سینه و باسن بیشتر مشهود است. البته بسته به افراد مختلف، اثرات این اتفاق متفاوت است.

نوعی از تکنیک زیبایی وجود دارد که پیوند چربی و یا تزریق کردن چربی نامیده می‌شود. طی این تکنیک از برخی نقاط بدن، مقداری چربی برداشته می‌شود و به قسمت‌های دیگر بدن تزریق می‌شود. در نتیجه آن، قسمت‌هایی که با کاهش حجم مواجه شده‌اند، ظاهر طبیعی خود را حفظ خواهند کرد.

 

injection fat
نمونه کار تزریق چربی دکتر اربط به صورت یک خانم

یکی از موثرترین تکنیک‌های زیبایی که به جوان‌سازی منجر می‌شود، تزریق کردن چربی است که در سراسر دنیا طرفداران بسیاری پیدا کرده است؛ زیرا با دریافت چربی از بدن خود فرد، امکان جلوگیری از کاهش حجم بخش‌های گوناگون و پیری و افتادگی که ممکن است به دنبال آن رخ دهد، وجود دارد.

چربی تصفیه شده برای تزریق

دلایلی برای انتخاب تکنیک تزریق چربی

زمانی که سن افراد افزایش پیدا می‌کند، حجم نواحی گوناگون بدن کاهش پیدا می‌کند. به دنبال این اتفاق، پوست دچار افتادگی می‌شود. این اتفاق در افرادی که سن آنها زیاد شده است به وضوح مشاهده می شود. راهکارهای گوناگونی برای برطرف کردن این مشکل پیشنهاد شده است. ایمپلنت و پرکننده های مصنوعی در مجموعه این روش‌ها قرار دارند. با این وجود تزریق کردن چربی، طرفداران بیشتری دارد و توانسته جایگاه مناسبی برای خود دست و پا کند. دلایل برتری تکنیک تزریق کردن چربی نسبت به دیگر روش‌های رفع افتادگی پوست و کاهش حجم بدن شامل موارد زیر است:

 • تامین چربی لازم طی این تکنیک از بدن خود شخص است و از چربی‌های مصنوعی یا حیوانی استفاده نمی‌شود؛ پس طبیعی است که میانگین مواجهه با آلرژی و حساسیت در افراد به میزان قابل توجهی کاهش یابد.
 • تکنیک تزریق کردن چربی پس از طی بازه زمانی اندکی، اثر خود را به نمایش می‌گذارد و به وضوح نتیجه خود را به طور طبیعی آشکار می کند.

کاربردهای تزریق چربی

تزریق چربی یکی از بهترین روش هایی است که مزایای فوق العاده زیادی دارد و به همین دلیل هم اغلب پزشکان به بسیاری از بیماران خود این روش را پیشنهاد می‌کنند. پیش از این نیز گفتیم که یکی از مهمترین مزایای استفاده از این روش این است که برای تزریق چربی از چربی های بدن خود شما استفاده می شود. به همین دلیل احتمال وقوع واکنش های حساسیت زا که نسبت به ماده های خارجی به وجود می آید، بسیار کمتر است.

احتمالا می دانید که چندین روش دیگر نیز برای جوانسازی و رفع افتادگی پوست وجود دارند که هیچ کدام از آنها از نظر ماندگاری به پای تزریق چربی نمی رسند. به همین دلیل اگر به دنبال این هستید که بتوانید تا مدت زمان بیشتری از آن لذت ببرید، این روش می‌تواند یکی از بهترین گزینه های موجود باشد. همچنین از نظر امنیت نیز تزریق چربی ایمنی بسیار بالایی دارد که باعث می شود عوارض آن تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

مهمترین دلیل این موضوع هم این است که تزریق ژل یک روش کم تهاجمی است که باعث می شود کمترین عوارض برای شما به وجود نیاید. علاوه بر رفع افتادگی بورس، این روش کمک زیادی به جوانسازی پوست شما نیز می کند.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

در این روش که کمک زیادی به جوانسازی پوست شما می کند، از چربی برای جوانسازی پوست استفاده می‌شود که از آن با عنوان فیلر یاد می شود. فیلرها همان حجم دهنده های پوستی هستند که باعث حجم دهی و جوانسازی پوست می شوند. این چربی ها بعد از اینکه به جای مخصوصی از پوست وارد شدند، می توانند به راحتی کار خود را آغاز کنند.

یکی از مهم ترین نکاتی که درباره تزریق چربی باید بدانید، این است که در این روش از چربی های بدن خود شما استفاده می شود و آن را به بخش هایی که افتادگی پوست دارند، وارد می کنند. به همین دلیل هم نسبت به بقیه روش ها، این شیوه ماندگاری خیلی بیشتری دارد.

تکنیک تزریق کردن چربی به مقدار تزریق بستگی دارد. شکل انجام این تکنیک به صورت‌ بی‌حسی موضعی است. البته از بی‌حسی موضعی زمانی استفاده می‌شود که تزریق برای قسمت کوچکی از بدن انجام می‌شود. مراحل تشکیل‌دهنده عمل جراحی پیوند چربی استاندارد به شرح زیر است:

برداشتن چربی :

اولین چیزی که برای آغاز این عمل جراحی مورد نیاز است، چربی است. برداشتن چربی که برای این تکنیک نیاز است از طریق لیپوساکشن انجام می‌گیرد. برداشتن چربی از قسمت‌های مثل شکم، ران و باسن صورت خواهد گرفت. از محلول‌های لیدوکائین و اپینفرین برای کم کردن درد و خون‌ریزی طی فرآیند برداشت چربی استفاده می‌شود. چربی تشکیل شده از فیبر (مثل سینه مرد) برای این جراحی توصیه نمی‌شود. همچنین روش‌هایی که از طریق لیزر، لیپوساکشن انجام می‌شود، نباید استفاده شود.

جدا کردن و پاکسازی سلول‌های چربی :

پس از برداشتن میزان چربی مورد نیاز از هر قسمت بدن، باید جداسازی و تفکیک سلول‌های آسیب دیده از سلول‌های سالم صورت گیرد.

تزریق مجدد چربی :

در نهایت، چربی آماده شده به بخش مورد نظر تزریق می‌شود تا این تکنیک زیبایی به پایان برسد. شیوه‌های مختلف تزریق بستگی به فرم قسمت مورد نظر و میزان حجم لازم دارد. همچنین هر میزان چربی که تزریق شده است، پس از گذشت مدتی، جذب بدن فرد خواهد شد. شاید هم این اتفاق نیفتد، اما احتمال آن بسیار بالا است. به همین دلیل به طور معمول، تزریق به میزان ۱/۵ برابر مقدار مورد نیاز انجام می شود؛ البته این موضوع باید تحت نظارت و تشخیص پزشک باشد.

همانطور که ویژگی‌های بدن هر فرد با دیگری تفاوت دارد، پاسخ و واکنش بدن هر شخص به هر تغییری هم متفاوت است؛ بنابراین طول مدت ماندگاری تکنیک تزریق کردن چربی برای هر شخصی با دیگری تفاوت دارد. اما به احتمال زیاد بعد از اولین تزریق چربی، متوجه میزان سازگاری آن با بدن خود و زمانی که بدنتان این تغییر را حفظ می کند، خواهید شد.

در حال تزریق چربی به صورت

مناطق تزریق چربی در بدن

برخی قسمت‌های بدن که تزریق چربی به آنها، طرفداران زیادی دارد در ادامه نام برده شده‌اند و مختصری از دلایل انجام، چگونگی عمل و نحوه اثرگذاری آنها بیان شده است.

تزریق چربی در مرکز پوست و موی دکتر رابط فقط به ناحیه دست و صورت انجام می شود. سایر نقاط بدن که در این مطلب اشاره شده صرفا جهت افزایش آگاهی شما عزیزان می باشد.

تزریق کردن چربی به صورت

بین نواحی گوناگون بدن انسان، ابتدا صورت است که افزایش سن بر آن اثر می‌گذارد. در واقع اثرات پیر شدن پیش از هر جای دیگر بر صورت آشکار می‌شود. هر چه زمان می‌گذرد و سن افزایش می‌یابد، چربی موجود در صورت کمتر می‌شود. این اتفاق به دلیل کاهش مواد مغذی رخ می‌دهد. کاهش حجم نواحی گوناگون صورت به خصوص گونه، زیرچشم و لب در نتیجه از بین رفتن چربی در صورت به وجود می‌آید که پزشکان توصیه به انجام تزریق چربی صورت می‌کنند.

قبل و بعد از تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت لاغر

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به دلیل استرس و یا افزایش سن، چین و چروک زیادی در صورت و یا بخش‌های مختلف بدن خود دارید، با استفاده از تزریق چربی می توانید این مشکل را به راحتی برطرف کنید. اگر هر یک از علائم زیر را دارید، احتمالاً باید از این روش استفاده نمایید.

 • اگر بخش هایی از صورت شما حجم خود را از دست داده و یا فرو رفته شده است.
 • اگر به دنبال یک روش جوانسازی هستید که نسبت به بقیه روش ها ماندگاری بیشتری داشته باشد.
 • اگر دارید قصد دارید انحنای بدن و صورت خود را بهتر کنید و یا جای اسکار و زخم ها را از بین ببرید.
 • اگر سینه های شما دچار انحلال هستند و می‌خواهید این عدم تقارن را برطرف کنید.

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

از آنجا که در این روش برای پر شدن نواحی افتاده پوست از چربی بدن خود شخص استفاده می شود، بافت های بدن به چربی جدید واکنش بدی نشان نمی دهند و و به راحتی آن را قبول می کنند. این موضوع باعث می شود که عوارض استفاده از این روش تا حد زیادی کاهش پیدا کند. برای پوست صورت این روش می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

تزریق چربی به دست و پا

در میان نواحی مختلف بدن، نشانه پیری در پوست دست هم آشکار می‌شود. با از بین رفتن چربی موجود در پوست دست، استخوان، رگ و تاندون شروع به ظاهر شدن می‌کنند. اگر دوست ندارید شاهد این صحنه‌ها باشید، می‌توانید با تزریق چربی به دست و یا پا با این وضعیت خداحافظی کنید.

تزریق چربی به زیر چشم

حساس‌تر بودن پوست قسمت پایین چشم نسبت به دیگر بخش‌های بدن با لمس هم قابل تشخیص است. همین موضوع سبب چروک، تیرگی و گودی پایین چشم در شرایط خاص است. این شرایط خاص می‌تواند افزایش سن یا یک مشکل داخلی باشد. بنابراین اگر به دنبال جوان‌سازی صورت هستید؛ بدانید که تزریق کردن چربی به قسمت زیر چشم مهم‌تر است. علاوه بر آن، حساسیت این تکنیک زیبایی نیز بیشتر است. پس در زمینه تکنیک زیبایی تزریق چربی به زیر چشم از متخصصان باتجربه درخواست راهنمایی و کمک کنید.

تزریق چربی به گونه

گونه بخشی از صورت است که در زیبایی شخص اثر مهمی دارد. تزریق کردن چربی به گونه به شکل سرپایی انجام شده و بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد. علت‌های تزریق کردن چربی به گونه می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • بیشتر شدن سن و افتادگی گونه‌ها،
 • لاغر شدن و کاهش حجم گونه،
 • علت‌های ژنتیکی و مسائل مادرزادی.

تزریق چربی لب

شیوه‌های گوناگونی جهت بزرگ‌تر کردن لب‌ها و همینطور بیشتر کردن حجم آن وجود دارد. یکی از بهترین روش‌ها، تزریق کردن چربی به لب‌ها به گونه‌ای است که چربی مورد نیاز از بدن خود فرد برداشته می‌شود. عوارض تزریق کردن چربی نسبت به روش‌هایی مثل تزریق ژل و یا کاشت پروتز بسیار کمتر است.

تزریق چربی به خط اخم

تزریق چربی به خط اخم

جوانسازی و از بین بردن افتادگی پوست با امکان‌پذیر است. به طور کلی، تزریق چربی به شما کمک می‌کند که علاوه بر جوانسازی پوست، بخش های افتاده صورت خود را نیز تا حد زیادی بهبود بخشید. همانطور که مشاهده کردید، نباید به هر پزشکی برای انجام این کار اعتماد کنید و انتخاب یک پزشک معتبر و ماهر در این زمینه، اولین قدم برای تزریق چربی به نظر می‌رسد. یکی از بهترین پزشک هایی که در این زمینه مهارت بسیار بالایی دارد، دکتر رابط است که به شما کمک می کند پوستی شاداب و جوان داشته باشید.

تزریق چربی به چانه

تزریق چربی به این ناحیه نیز می‌تواند یک انتخاب بسیار مناسب باشد. با افزایش سن، جانه نیز یکی از بخش‌های صورت است که دچار افتادگی و یا آسیب می‌شود. به همین دلیل بهتر است حتما از طریق تزریق چربی به چانه ، در جوان‌سازی صورت خود اقدامات لازم را انجام دهید.

تزریق چربی به فک

اگر قصد دارید تزریق چربی به فک را تجربه کنید، دکتر رابط یکی از بهترین انتخاب‌های شما برای انجام این عمل زیبایی می‌تواند باشد. فک یکی از عضوهای بسیار مهم صورت است. به همین دلیل بهتر است حتما نهایت دقت را برای انجام عمل زیبایی خود مد نظر داشته باشید.

تزریق چربی به سینه

اگر به سینه چربی تزریق شود، حجم آن افزایش می‌یابد. علاوه بر این، تکنیک مورد نظر موجب شکل‌گیری آنها بر اساس نظر فرد نیز خواهد شد. در این زمینه، نظرسنجی‌هایی صورت گرفته است. نتایج این نظرسنجی نشان داده است که تزریق چربی به سینه جنبه طبیعی‌تری نسبت به ایمپلنت دارد. به صورت معمول، چربی کمر یا بازو در این راستا استفاده می‌شود؛ یعنی از چربی‌های این قسمت جهت استفاده در تکنیک تزریق چربی به سینه استفاده می‌شود.

تزریق چربی به باسن

به طور معمول هدف از تزریق کردن چربی به باسن، بهبود فرم آن است. میزان بالایی از چربی برای این تکنیک مورد نیاز است. این چربی از طریق چربی‌های زائد انباشته شده در ناحیه ناحیه شکم و ران تامین می‌شود.

تزریق چربی واژن (لابیا)

یک اصل مهم زندگی زناشویی، بهره‌مندی از ارتباط جنسی مطلوب و سالم است. هرچه زمان می‌گذرد و سن بالاتر می‌رود، زیبایی اندام تناسلی خانم‌ها کاهش می‌یابد. این موضوع می‌تواند ناشی از علت‌های ژنتیکی هم باشد. اثر منفی این موضوع بر ارتباط زناشویی را نمی‌توان انکار کرد. بنابراین دلیل پرطرفدار بودن تکنیک جوان کردن واژن از طریق تزریق کردن چربی و همچنین تنگ کردن واژن در چند سال اخیر قابل توجیه است. مدت زمان ماندگاری اثر تزریق چربی می‌تواند بین ۱ تا ۲ سال باشد.

نکته مهم اینکه تزریق چربی به سینه، واژن و باسن در مرکز پوست و موی دکتر رابط انجام نمی شود.

مزایای تزریق چربی

برای تزریق کردن چربی عجله نکنید. ابتدا به بررسی و تحقیق در این زمینه بپردازید. جوان‌سازی صورت از طریق تزریق کردن چربی برای افرادی مناسب است که دارای چربی فراوانی در بخش‌های گوناگون بدن خود هستند. اگر به اندازه کافی، چربی در بدن افراد وجود نداشته باشد، این عمل مناسب شما نیست.

همچنین اگر فرورفتگی در نتیجه آکنه و جوش اتفاق افتاده است، بهتر است از روش دیگری برای جوان‌سازی پوست استفاده کنید. زیرا برداشتن چربی از بدن، شدت شرایط نامطلوب فعلی پوست صورت را بیشتر می‌کند. از مهم‌ترین مزایای تزریق چربی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش احتمال بروز واکنش آلژیک:

برخی افراد با توجه به شناختی که از بدن خود دارند، انتظار دارند که پس از هر تزریقی، منتظر یک واکنش آلرژیک باشند. این نگرانی تا حدودی قابل درک است، چرا که برخی از مواد تزریقی به دلیل داشتن مواد شیمیایی آلرژی زا ممکن است ایجاد آلرژی و حساسیت کنند. در انجام تکنیک تزریق چربی از چربی موجود در بدن خود بیماران استفاده می‌شود. بنابراین احتمال بروز آلرژی و حساسیت تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند.

نتیجه طبیعی و ماندگار:

برخی از روش‌های جوان‌سازی پوست مثل پرکننده‌های پوستی با اینکه هزینه کمی دارند، اما ماندگاری کمی داشته و نیاز به جلسه‌های فراوانی برای حفظ وضعیت به وجود آمده دارند. تزریق کردن چربی برای افراد فرمی طبیعی به وجود می‌آورد که مدت زمان اثر ماندگاری آن طولانی‌تر از دیگر روش‌های جوان‌سازی است.

کم تهاجم بودن روش:

گزینه‌های بسیاری برای جوان‌سازی پوست وجود دارد. اما بسیاری از این روش‌ها در دسته لیزرهای تهاجمی و دیگر شیوه‌های تهاجمی قرار می‌گیرند. با تزریق کردن چربی، ضمن جوان‌تر شدن پوست، بهبودی بعد از انجام این فرآیند سریع‌تر حاصل می‌شود و احتمال بروز عفونت، حساسیت و دیگر موارد غیرقابل پیش‌بینی بسیار کمتر است.

عوارض تزریق چربی

با وجود کمتر بودن عوارض این روش نسبت به سایر روش‌های جوان‌سازی، باز هم نمی‌توان گفت که این تکنیک خطری ندارد. سعی کنید پزشک ماهر و کلینیک معتبری برای انجام این کار در نظر بگیرید تا خیالتان از بابت نتیجه کار راحت شود. البته که با رعایت مراقبت های پس از تزریق چربی تا حد زیادی می توان از این عوارض جلوگیری کرد. تعدادی از عوارض تزریق کردن چربی که بسیار رایج است عبارتند از:

 • عفونت
 • تجمع خون و یا مایع در زیر پوست
 • حساسیت نسبت به ماده بی‌حسی
 • صدمه دیدن لایه زیری پوست
 • نابودی بافت‌های اصلی در پوست
 • نابودی عصب‌های پوست
 • تغییر کردن رنگ پوست به صورت دائمی
 • آمبولی
 • ایجاد لخته در خون
 • اثرگذاری اندک تزریق
 • نبود تقارن در محل تزریق

[irp posts="2632" name="آیا تزریق چربی عوارض جبران ناپذیری دارد ؟"]

ماندگاری تزریق چربی

به طور کلی، همه ویژگی های بالا باعث می شوند که پزشکان متخصص به شما تزریق چربی را پیشنهاد کنند. همانطور که می دانید، روش‌های زیادی برای جوانسازی پوست وجود دارند که هر یک از آنها ماندگاری به خصوصی دارند. این در حالی است که روش تزریق چربی یکی از بهترین روش های نسبت به روش های موقتی است که ماندگاری بیشتری دارد.

اگر شما هم قصد دارید این روش را برای جوانسازی و هر دلیل دیگری استفاده کنید، باید بدانید که قبل از تزریق چربی نظر پزشک را درباره هدف خود بدانید. فراموش نکنید که در صورتی که بیماری های مربوط به سیستم گردش خون دارید، نباید از این روش استفاده کنید.

به طور کلی، برای تزریق چربی به هر طریق دیگری باید از نظر جسمانی کاملاً سالم باشید و هیچ مشکلی نداشته باشید. زیرا در صورت داشتن مشکلات جسمی قبل از تزریق، ممکن است عوارضی برای شما هم به وجود بیاید و یا مشکلات جسمی شما دو چندان شود.

معرفی بهترین مرکز تخصصی پوست و مو در غرب تهران

تزریق چربی، لیفت ابرو، تزریق بوتاکس و جراحی‌های مختلف امروزه طرفداران و مخاطبان زیادی پیدا کرده است. این روش ها از طریق علم پزشکی در راستای برطرف کردن مشکلات پوستی به کمک بشر آمده‌اند. پزشکان و متخصصان زیبایی فراوانی هم در زمینه زیبایی و پوست تحصیلات دارند و هم اکنون در این حیطه فعالیت می‌کنند. اما انتخاب روش‌ جوان‌سازی پوست و همچنین رفع مشکلات پوستی به خودتان بستگی دارد. اینکه به صورت دقیق ارزیابی کنید که خواسته‌ شما چیست و انتظار چه تغییری بعد از انجام دادن عمل زیبایی را دارید.

در این مورد سعی کنید که یک پزشک متخصص مجرب و ماهر بیابید و از او درخواست راهنمایی و کمک کنید. اگر به دنبال پزشک باتجربه و مناسبی هستید، پیشنهاد ما دکتر مهرشاد رابط است. دکتر مهرشاد رابط متخصص زیبایی که در زمینه زیبایی، پوست، مو، بوتاکس و لیزر مشغول به فعالیت است.

این متخصص دسترسی به هر گونه خدمات زیبایی را با روش‌های گوناگون برای متقاضیان فراهم می‌کند. مجموعه دکتر رابط دارای دستگاه‌های مدرن و نوین و همچنین گروه درمانی مناسب است. پیشنهاد ما به شما استفاده از این خدمات منحصر به فرد است.

آیا تزریق چربی تنها راهی برای جوانسازی صورت می باشد؟

خیر جالب است بدانید که تزریق چربی علاوه بر جوانسازی صورت و بر طرف کردن خطوط چهره کاربرد های دیگری نیز دارد. از جمله ی دیگر کاربرد های تزریق چربی می توان به حجیم تر کردن برخی نقاط بدن از جمله سینه اشاره نمود.

آیا تزریق چربی با عوارض همراه است؟

تزریق چربی یکی از راه های ایمن زیباسازی و جوان سازی می باشدو که عوارض آن نیز بسیار کم می باشد. البته عوارض هر اقدام زیبایی به عوامل مختلفی چون میزان تخصص و تجربه ی پزشک و شرایط بدنی فرد بستگی دارد.

عمل تزریق چربی چقدر زمان می برد؟
Hello World ...
تزریق چربی چقدر دردناک است؟

 از آنجا که نواحی تحت درمان را در عمل تزریق چربی کاملاً بی حس می کنند، در حین انجام این عمل هیچگونه دردی احساس نخواهید کرد. تنها دردی که برای این عمل شاید حس کنید، درد تزریق سوزن بی حسی است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

پزشکان

physicians

سوالات متداول

FAQ

پرسش و پاسخ

Comment
ثبت نظر
 • مهرسا گفت:

  سلام و خسته نباشید من حدود یک ماه پیش ، در مرکز دیگه ای چربی تزریق کردم به صورت اما حالا به دلیل حجم زیادش و نافرم شدن صورتم میخوام کاری کنم کمتر بشه یا از بین بره آیا راهی هست ؟ شنیدم اگر گرما داده بشه کمتر میشه درست هست؟

  • دکتر مهرشاد رابط گفت:

   سلام وقتتون به خیر. بستگی به نوع چربی تزریق شده با گذشت زمان تا ۶۰ درصد از چربی نزریق شده به صورت از بین می رود.

 • ماهچهره گفت:

  با سلام حدودا هفت ماه پیش تزریق چربی کردم دو هفته بعد از بهبود یک ماه فقط دوام اورد بعد از یک ماه هم چیین وچروکم برگشت هم دوباره صورتم لاغر شد. حالا من دوباره باید چکار کنم ؟

  • دکتر مهرشاد رابط گفت:

   سلام وقتتون به خیر. برای تزریق چربی باید بهترین کلینیک را برای تزریق انتخاب نمایید تا عوارضی برای شما به وجود نیاید. و اثرات آن از بین نرود.

 • مهرسا گفت:

  سلام وقتتون به خیر. آیا بعد از گذشت ۶ ماه از تزریق بوتاکس، امکان تزریق چربی وجود داره؟

 • الهه- گفت:

  سلام وقتتون به خیر. بعد از تزریق تجربی به صورت چه مراقبت هایی باید انجام بشه؟

  • دکتر مهرشاد رابط گفت:

   سلام وقتتون به خیر. با توجه به شرایط بدنی شما، پزشک متخصص مراقبت های بعداز تزریق چربی را به شما اعلام خواهد کرد.

 • الهام گفت:

  سلام . من تو کلینیک شما تزریق چربی انجام دادم . خیلی راضی بودم. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.