لیفت بینی؛ ۵ روش اصلاح و فرم دهی بینی

درصد زیادی از زیبایی چهره، به بینی ما مربوط می‌شود؛ همه ما نیز از این موضوع آگاهی داریم و به همین دلیل است که همیشه روی فرم بینی خود حساسیم. اگر بینی ما بزرگ است، اگر قوز دارد، اگر نوک آن افتادگی دارد یا فرم آن به هر شکلی باب میل ما نیست، بدون شک می‌تواند بر روی اعتمادبه‌نفس ما تأثیر منفی داشته باشد. این موضوع باعث شده است که خیلی از افراد به دنبال استفاده از فیلر بینی یا دیگر راهکارهای اصلاح فرم بینی باشند.

لیفت-بینی

بالا بردن نوک بینی با نخ یکی از روش‌های متداول و بدون نیاز به جراحی برای اصلاح فرم بینی به شمار می‌رود؛ اما برای رسیدن به یک بینی خوش‌فرم راهکارهای دیگری نیز وجود دارد. در این مقاله از مجله پزشکی وب‌سایت دکتر مهرشاد رابط، بهترین روش‌های اصلاح و فرم دهی بینی را در کنار یکدیگر بررسی خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

لیفت بینی چیست؟

از جمله روش‌های اصلاح و فرم دهی به بینی که نیازی به جراحی ندارد، می‌توانیم به لیفت بینی اشاره کنیم. برای بینی‌هایی که قوز دارند یا اینکه نوک آن‌ها دچار افتادگی است، می‌توان از روش لیفت استفاده کرد. رفع افتادگی بینی با نخ یکی از مدرن‌ترین روش‌های لیفت بینی به شمار می‌رود و افراد بسیاری برای رفع مشکلات ظاهری یا ازبین‌بردن نقص‌های ناشی از عمل جراحی بینی، از این روش استفاده می‌کنند. پزشکان توصیه می‌کنند که برای اصلاح ایرادهای خفیف و جزئی روی بینی، به‌جای عمل جراحی از لیفت استفاده کنیم.

لیفت بینی چطور انجام می‌شود؟

برای اصلاح بینی و فرم دهی به آن راهکارهای بسیار زیادی وجود دارد. جراحی اولین چیزی است که به ذهن می‌رسد، ولی خب اگر طرفدار این روش نیستید، می‌توانید از روش‌های بدون نیاز به جراحی نیز استفاده کنید. لیفت صورت یکی از همین روش‌ها است و بهترین گزینه برای افرادی به شمار می‌رود که ترس از جراحی و بیهوشی دارند.

بالا بردن نوک بینی با نخ یکی از روش‌های متداولی است که برای لیفت بینی انجام می‌شود، اما لازم است بدانید که برای این روش درمانی، راهکارهای متنوع دیگری نیز وجود دارد. برای مثال اگر سؤال کنید که آیا تزریق ژل برای رفع قوز بینی تأثیر دارد یا نه، پاسخ ما مثبت است و در جواب می‌گوییم که این روش را نیز می‌توان نوعی لیفت دانست.

لیفت بینی از جمله بی‌ضررترین روش‌ها برای اصلاح فرم به شمار می‌رود؛ این روش معمولاً عوارض خاصی به دنبال ندارد و دوره نقاهت آن نیز در سریع‌ترین زمان ممکن طی خواهد شد. ازآنجایی‌که این روش نیازی به جراحی ندارد، هزینه آن نیز بسیار اقتصادی‌تر است. تنها نکته‌ای که درباره لیفت بینی با روش‌های مختلف وجود دارد آن است که اثر آن موقت بوده و گاهی باید هر ۶ ماه یک‌بار یا سالی یک‌بار آن ترمیم کرد.

آیا لیفت بینی مناسب من است؟

سؤال دیگری که اکنون مطرح می‌شود آن است که لیفت بینی برای چه کسانی مناسب است؟ پاسخ به این سؤال بسیار ساده است، اگر بینی شما دچار ایرادهای جزئی و محدود است، می‌توانید از روش‌های لیفت بینی برای زیبایی خود استفاده کنید. افتادگی، قوز و عدم تقارن بینی را می‌توان به کمک لیفت بینی به بهترین شکل برطرف کرد.

خیلی از افراد روش لیفت و رفع افتادگی بینی با نخ را  ترجیح می‌دهند و می‌پرسند که آیا این روش برای آن‌ها تأثیرگذار است یا خیر. پاسخ این سؤال مثبت است و می‌توان گفت که تأثیر لیفت برای رفع افتادگی، بسیار عالی است. همچنین اگر بعد از جراحی بینی نیز دچار نقص‌های جزئی شدید، می‌توانید از لیفت استفاده کنید.

چرا لیفت بینی انجام دهیم؟

چرا بهتر است به‌جای عمل جراحی به سراغ لیفت بینی برویم؟ مزایای انجام روش‌های لیفت بینی چیست و چه چیزی باعث شده است که این روش به نسبت روش‌های جراحی، محبوب‌تر و پرطرفدارتر باشد؟ در این بخش مهم‌ترین مزایای لیفت بینی را برای شما مطرح خواهیم کرد:

  • این روش هیچ نیازی به بیهوشی ندارد و تنها با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. اگر ترس از بیهوشی و اتاق عمل دارید، این روش مناسب شماست.
  • بعد از لیفت بینی نیازی به استراحت و دوره نقاهت نخواهید داشت، شما چند ساعت بعد از انجام لیفت بینی می‌توانید به خانه بازگردید.
  • بعد از لیفت بینی هیچ محدودیتی برای انجام فعالیت‌های روزمره نخواهید داشت، به بیان دیگر این روش هیچ تأثیری روی زندگی روزمره شما نخواهد داشت.
  • تأثیرگذاری لیفت بینی بسیار سریع است و شما بعد از انجام درمان، می‌توانید بلافاصله شاهد تغییرات ایجاد شده باشید و از زیبایی خود لذت ببرید.
  • هزینه لیفت بینی و همین‌طور هزینه‌های جانبی آن از روش‌های جراحی بسیار کمتر است و همین آن را به گزینه‌ای اقتصادی تبدیل کرده است.
  • در نهایت، عوارض لیفت بینی بسیار کم است و برای مثال مشکلاتی مانند افتادگی پلک بعد از بوتاکس را برای بینی شما به همراه ندارد.

 

روش‌های لیفت بینی کدام است؟

همان‌طور که در طول مطلب نیز به آن اشاره کردیم، برای لیفت بینی روش‌های مختلفی وجود دارد. هر کدام از این روش‌ها ویژگی‌های خاص خودشان را دارند؛ به همین دلیل انتخاب آن‌ها باید باتوجه‌به نیازهای شما و همین‌طور تشخیص پزشک صورت بگیرد. از جمله متداول‌ترین روش‌های موجود در ایران برای لیفت بینی، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

لیفت-بینی-با-نخ

۱.     اصلاح فرم بینی با نخ

بالا بردن نوک بینی با نخ یکی از بهترین روش‌ها برای لیفت بینی به شمار می‌رود. همان‌طور که از نام این روش نیز به‌خوبی پیداست، برای انجام آن از نخ‌های مخصوص جذبی استفاده می‌شود. این روش‌ تکنیک‌های خاصی دارد و پزشک متخصص، این نخ‌های مخصوص را داخل بینی شما جای‌گذاری خواهد کرد. این نخ‌ها بینی شما را کشیده و باعث می‌شوند که فرم آن اصلاح شود، افتادگی آن رفع و قوز آن از بین برود.

جذبی بودن نخ‌ها باعث می‌شود که این روی به یک روش موقت تبدیل شود؛ رفع افتادگی بینی با نخ معمولاً در هر بازه زمانی ۱ یا ۲ ساله نیاز به ترمیم دارد. اصلاح فرم بینی با نخ به دو روش مارپیچی و روش دوبل انجام می‌شود. جالب است بدانید که برای لیفت کل صورت نیز می‌توان از نخ استفاده کرد که البته در این میان تفاوت لیفت صورت با نخ و روش تزریقی را نباید نادیده گرفت.

۲.     اصلاح فرم بینی با فیلر

دومین روش برای لیفت بینی و اصلاح فرم این عضو، استفاده از فیلر است. فیلر در حقیقت ژل خاصی است که به‌وسیله سوزن و سرنگ مخصوص، به بخش‌های خاصی از بینی تزریق می‌شود. این ژل می‌تواند برجستگی‌ها و ناهمواری‌های سطح بینی را از بین برده و فرم بینی را به بهترین شکل اصلاح نماید.

ازآنجایی‌که استفاده از فیلر می‌تواند حجم بینی را افزایش دهد، پزشکان آن را برای افرادی که بینی گوشتی دارند اصلاً توصیه نمی‌کنند. اصلاح فرم بینی با فیلر نیز موقتی بوده و هر ۶ ماه یک‌بار باید آن را ترمیم کرد. ژل فیلر بینی معمولا دو نوع است؛ ژل اول بر پایه هیالورونیک اسید بوده و دیگری پلی‌لاکتیک اسید نام دارد. جالب است این را هم بدانید که گاهی اوقات برای لیفت شقیقه با فرم مناسب بدون جراحی نیز از فیلر استفاده می‌شود.

لیفت-بینی-با-فیلر

۳.     اصلاح فرم بینی با بوتاکس

بوتاکس نیز از دیگر روش‌های تزریقی برای اصلاح فرم بینی و لیفت آن به شمار می‌رود. از بوتاکس می‌توان برای مقاصد بسیاری استفاده کرد، زیبایی بینی نیز یکی از آن‌ها به شمار می‌رود. اگر بعد از جراحی، فرم بینی شما دچار نقص شده باشد، استفاده از بوتاکس برای اصلاح می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای شما باشد.

همین‌طور اگر دچار عارضه گشاد شدگی سوراخ‌های بینی هستید و در زمان صحبت‌کردن کشیدگی غیرطبیعی در بین پره‌های بینی خود حس می‌کنید، باز هم بوتاکس می‌تواند برای شما راه‌حل خوبی باشد. استفاده از بوتاکس برای لیفت ابرو نیز بسیار رایج است و از آن به‌عنوان روشی برای جوانسازی استفاده می‌شود.

۴.     اصلاح فرم بینی با لیزر

به‌جای بالا بردن نوک بینی با نخ، می‌توانید از لیزر نیز استفاده کنید. اگر بینی شما گوشتی است و به دنبال راهی برای کوچک‌کردن آن هستید، استفاده از روش لیفت با لیزر می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. استفاده از لیزر علاوه بر اصلاح فرم بینی، می‌تواند مزایای دیگری مانند نازک کردن پوست روی بینی، برطرف‌کردن جوش و آکنه و همین‌طور روشن‌تر کردن رنگ بینی را نیز برای شما به همراه داشته باشد.

لیفت-بینی-با-دستگاه-پلاسما

۵.     اصلاح فرم بینی با دستگاه پلاسما

در نهایت، استفاده از دستگاه پلاسما (پلاسما جت) را نیز می‌توان از جمله روش‌های پرکاربرد و مناسب برای لیفت بینی معرفی کرد. هرچند که از این روش هم بیشتر برای بینی‌های گوشتی و بزرگ کاربرد دارد، اما نوع کار دستگاه و چگونگی انجام کار آن با لیزر متفاوت است.

در این روش، اشعه پلاسما را به تعداد بالا و با فاصله بسیار کم به نقاط مختلف بینی می‌تابانند، چربی روی بینی در اثر برخورد پلاسما بلافاصله تبدیل به بخار شده پوست روی بینی جمع خواهد شد. تکرار این کار می‌تواند بینی را کوچک کرده و هرگونه افتادگی را برطرف کند.

حال که می‌دانیم رفع افتادگی بینی با نخ چطور انجام می‌شود و دیگر راهکارها برای لیفت بینی چیست، بد نیست که تصویری از آن نیز مشاهده کنید. در تصویر زیر، می‌توانید قبل و بعد از لیفت بینی را به بهترین شکل مشاهده کنید. همان‌طور که می‌بینید، تمام نقص‌های روی بینی با استفاده از روش‌های لیفت کاملاً برطرف شده و بین فرد، فرمی کاملاً طبیعی به خود گرفته است. شما عزیزان نیز می‌توانید با استفاده از لیفت، به این زیبایی دست پیدا کنید.

هزینه لیفت بینی

از دیگر چیزهای مهمی که در زمان انجام لیفت بینی اهمیت دارد، قیمت آن است. خیلی از ما به دنبال آن هستیم که باکیفیت‌ترین لیفت بینی را با بهترین و نازل‌ترین قیمت بازار انجام دهید؛ ولی خب باید بدانیم که قیمت لیفت بینی می‌تواند به عوامل بسیاری بستگی داشته باشد. از جمله عوامل تأثیرگذار در قیمت لیفت بینی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • روش انجام لیفت بینی؛ برای مثال بالا بردن نوک بینی با نخ می‌تواند قیمت کاملاً متفاوتی با استفاده از روش پلاسما جت داشته باشد.
  • مهارت و تجربه پزشک متخصص، بدون شک هر پزشک باتوجه‌به میزان مهارت و تجربه‌ای که در این زمینه دارد، دستمزد متفاوتی را از شما طلب خواهد کرد.
  • کلینیک موردنظر شما نیز می‌تواند تأثیر زیادی بر قیمت لیفت بینی داشته باشد؛ هرچقدر کلینیک پیشرفته‌تر و باکیفیت‌تر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه لیفت بینی، با کارشناسان ما در کلینیک پوست و مو دکتر مهرشاد رابط تماس بگیرید. ما شما را به بهترین شکل در این باره راهنمایی خواهیم کرد.

لیفت بینی

بهترین دکتر برای لیفت بینی

پیداکردن یک دکتر خوب برای انجام لیفت بینی نیز خیلی مهم است. بدون شک در حال حاضر پزشکان بسیاری را می‌توان پیدا کرد که در زمینه رفع افتادگی بینی با نخ یا دیگر روش‌های لیفت بینی فعالیت دارند؛ اما بدون شک نمی‌توان همه آن‌ها را معتبر و قابل‌اطمینان دانست. ازآنجایی‌که بینی عضو حساسی و مستقیماً با زیبایی چهره ما در ارتباط است، به همین دلیل باید تنها با پزشکان حاذق و شناخته‌شده همکاری کنیم.

دکتر مهرشاد رابط را می‌توان یکی از همین پزشکان ماهر در زمینه لیفت بینی دانست. ایشان جراح و متخصص انواع بیماری‌های پوست، مو و زیبایی هستند؛ دارای بورد تخصصی می‌باشند، عضو انجمن متخصص پوست ایران هستند و همچنین در آکادمی متخصص پوست اروپا نیز عضویت دارند. علاوه بر تمام این موارد، سال‌ها تجربه در حوزه مذکور نیز ایشان را به یکی از بهترین پزشکان متخصص لیفت بینی تبدیل کرده است.

 

خدمات دکتر رابط برای اصلاح فرم بینی

در این مقاله از مجله پزشکی وب‌سایت دکتر رابط، درباره لیفت بینی و انواع روش‌های آن برای شما صحبت کردیم. بالا بردن نوک بینی با نخ، تزریق فیلر، بوتاکس، لیزر و همین‌طور دستگاه پلاسما، از جمله بهترین روش‌ها برای لیفت بینی به شمار می‌رود.

اگر برای لیفت بینی و بازگرداندن زیبایی به صورت خود به دنبال یک کلینیک معتبر هستید، ما در خدمت شماییم. کلینیک تخصصی پوست و مو دکتر رابط، برای ارائه بهترین خدمات در زمینه لیفت، آماده پاسخگویی به شماست.

شما عزیزان می‌توانید جهت تعیین وقت و دریافت مشاوره از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید:

سؤالات متداول

لیفت بینی چیست؟

یک روش درمانی برای بهبود نقص‌ها و ایرادات بینی، مانند قوز، فرورفتگی، چربی اضافه و غیره به شمار می‌رود.

روش‌های لیفت بینی کدام است؟

برای لیفت بینی می‌توان از روش‌هایی مانند رفع افتادگی بینی با نخ، تزریق فیلر یا بوتاکس، لیزر یا دستگاه پلاسما جت استفاده کرد.

مزایای لیفت بینی چیست؟

هزینه آن کمتر است، نیازی به جراحی و بیهوشی ندارد، دوره نقاهت ندارد و بعد از آن می‌توان به‌راحتی به زندگی روزمره پرداخت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

نظرات

Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.