نکات مهم درباره اصلاح موی سر پس از کاشت مو

اگر شما هم کاشت مو انجام داده اید، باید بدانید که بعد از انجام این عمل نباید کارهای معمولی انجام دهید. زیرا اصلاح موی سر پس از کاشت مو با قوانین خاصی همراه است که نباید به صورت خودسرانه آنها را زیر پا بگذارید. این موضوع می‌تواند باعث شود که شرایط بهبودی شما به تعویق بیفتد نتیجه رضایت بخشی از حاصل نشود.
بسیاری از آقایان با ریزش مو مواجه هستند که اغلب آنها نیز بعد از گذشت سن ۲۵ سالگی به کاشت مو روی می آورند. اگرچه این روش هزینه بسیار زیادی دارد و تا مدت نسبتاً زیادی می توانید برای همیشه موهای خوبی داشته باشید، اما باید بدانید که بعد از عمل کاشت مو نمی توانید موهای خود را به شیوه ای معمولی و در زمان معمولی اصلاح کنید. در این مقاله اطلاعاتی درباره اصلاح موی سر پس از کاشت مو در اختیار شما قرار می دهیم تا بدانید برای رسیدن به بهترین نتیجه بعد از عمل کاشت مو باید چه مراقبت هایی انجام دهید.

نحوه صحیح اصلاح و کوتاه کردن موی سر پس از کاشت مو

نحوه صحیح اصلاح و کوتاه کردن موی سر پس از کاشت مو

جراحی کاشت مو امروزه به دلیل محبوبیت بسیار زیادی که دارد، توسط اغلب افرادی که ریزش مو دارند انجام می شود. اما این افراد می پرسند که اصلاح موی سر پس از کاشت مو چگونه است و چطور باید موی سر را بعد از انجام این عمل کوتاه کرد؟
یکی از مهمترین دلایلی که باید مواظب کوتاه کردن مو های خود پس از عمل کاشت مو باشید، این است که در این زمان حساسیت پوست سر بیشتر از قبل باعث می‌شود که موی تازه پیوند زده شده آسیب ببیند. از این رو، برای کوتاه کردن مو بعد از عمل کاشت باید با پزشک مشورت کنید و برای انجام این کار، نهایت دقت را به کار بگیرید تا موهای تازه پیوند زده شده و کاشته شده بهتر از قبل شوند.

بعد از چه مدت از کاشت مو می توان موی سر را کوتاه کرد؟

علاوه بر دقت زیاد برای کوتاه کردن مو، شما باید برای اصلاح موی سر پس از کاشت مو در زمان مناسبی اقدام کنید. زیرا در صورتی که خیلی زود بعد از عمل کاشت مو برای اصلاح اقدام کنید، ممکن است نتیجه رضایت بخشی از عمل کاشت مو نگیرید. به همین دلیل باید در بازه زمانی خاصی بعد از عمل کاشت مو، برای اصلاح آن اقدام کنید که البته این موضوع را پزشک برای شما توضیح می دهد.
فرقی ندارد که شما از روش های کاشت موی FUE و یا FUT استفاده کرده باشید. به طور کلی، بهترین زمان برای اصلاح موی سر پس از کاشت مو تقریباً یک ماه بعد از این عمل است. در طول این مدت، می توانید از شامپوهای مخصوصی که پزشک برای شما تجویز کرده استفاده کنید تا فولیکول های جدید موی خود را بهبود بخشید.

فراموش نکنید که در بازه زمانی بعد از کاشت مو، پوست سر شما حساسیت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل هم باید بهترین زمان برای اصلاح موی سر پس از کاشت مو را بدانید.تا یک ماه بعد از کاشت مو نباید برای کوتاه کردن موی خود به آرایشگاه بروید. بعد از گذشت این زمان هم بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید و مطمئن شوید که برای رفتن به آرایشگاه آماده هستید یا خیر.

میزان مجاز اصلاح موی سر پس از کاشت مو

میزان مجاز اصلاح موی سر پس از کاشت مو

توجه داشته باشید که برای اصلاح موی سر پس از کاشت مو باید میزان بسیار کمی از موی خود را کوتاه کنید. برای انجام این کار، استفاده از قیچی می تواند گزینه مناسب تری نسبت به ماشین اصلاح باشد. زیرا در صورتی که از ماشین اصلاح برای تراشیدن کامل مو استفاده کنید، به احتمال زیاد به فولیکول های جدید مو آسیب می رسد. برای استفاده از ماشین اصلاح برای تراشیدن کامل مو، باید تقریباً شش ماه صبر کنید. این در حالی است که برای کوتاه کردن جزئی موها می توانید تقریباً یک ماه پس از کاشت مو اقدام نمایید.

نحوه صحیح حالت دادن موی سر پس از کاشت مو

بعد از اینکه تصمیم خود را برای اصلاح موی سر پس از کاشت مو قطعی کردید، باید بدانید که هنگام حالت دادن مو نباید به آن فشار بیاورید و به آرام ترین شکل ممکن، موهای خود را حالت دهید. برای این که از بروز آسیب برای موهای خود پیشگیری کنید، می توانید از پزشک بخواهید که یک اسپری برای موقع حالت دادن مو برای شما تجویز کند
سپس با اطمینان بیشتری بتوانید موهای خود را حالت دهید. این موضوع یکی از مراقبت های بعد از کاشت مو می باشد که کمک زیادی به شما کمک می کند که نتیجه رضایت بخش تری از عمل کاشت موی خود داشته باشید و مطمئن باشید که هزینه‌ای که پرداخت کرده اید، کاملاً ارزشش را داشته است.

مدل مناسب در برای اصلاح موی سر پس از کاشت مو

بعد از اینکه اصلاح موی سر پس از کاشت مو تمام شد و موهای خود را به اندازه دلخواه کوتاه کردید، وقت آن می‌رسد که بهترین مدل را برای آن بزنید و موهای خود را به بهترین شکل حالت دهید. در این شرایط، موهای شما کمی کوتاه تر از حد معمول به نظر می رسند که کاملاً طبیعی است.
همچنین اگر موهای شما رنگ بیش از اندازه روشنی دارد، باید بدانید که این رنگ روشن باعث می شود که موی شما نازک تر و کم پشت تر از حد معمول دیده شود. برای رفع این مشکل و نشان دادن حجیم تر شدن موها، می توانید از یک محصول حجم دهنده یا سشوار استفاده کنید. در این زمینه، آرایشگر می تواند به شما کمک کند که بهترین مدل موی مناسب در این شرایط برای شما کدام است.

نکات مهم درباره اصلاح موی سر پس از کاشت مو

  1. توجه به رشد مو تا یک ماه اول پس از کاشت
  2. در نظر گرفتن مراقبت های مخصوص بعد از عمل کاشت مو
  3. استفاده از شامپو های خاص و تجویز شده پزشک پس از کاشت
  4. استفاده از قیچی برای اصلاح موی سر پس از کاشت مو

سؤالات متداول درباره اصلاح موی سر پس از کاشت مو

آیا پس از کاشت مو می توان مو را رنگ کرد؟
برای اینکه بعد از کاشت مو آن را رنگ کنید، باید تقریباً یک ماه منتظر بمانید و بعد از آن گذشت این زمان، می توانید این کار را انجام دهید. مهمترین دلیل این موضوع هم این است که در هفته اول پس از عمل کاشت مو موهای جدید و پوست سر شما حساسیت بسیار بالایی دارد که می تواند باعث بروز مشکلاتی در این زمان شود. اگرچه رنگ کردن موها در ماه اول پس از کاشت عیبی ندارد، اما اگر می خواهید از این نظر کاملاً مطمئن باشید، می توانید ۶ هفته بعد از عمل کاشت مو برای رنگ کردن آن اقدام کنید.
بعد از کاشت مو باید چگونه بخوابیم که به موی تازه کاشته شده آسیبی وارد نشود؟
برای خوابیدن بعد از عمل کاشت مو، بهتر است به پهلو یا به پشت بخوابید. البته اگر می خواهید به پشت بخوابید، باید دقت داشته باشید که سر شما بالاتر از بدنتان قرار بگیرد. خوابیدن روی شکم باعث می شود که تورم بیشتری در صورت شما به وجود بیاید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات

Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.