بوتاكس چشم گربه اي و مزایا و روش مراقبت

بوتاکس چشم گربه ای شاید کمی عجیب به نظر برسد اما بد نیست بدانید این روش نوعی تزریق بوتاکس است که پس از آن چشم های انسان تا حدی شبیه به چشم های گربه می شود. امروزه افراد زیادی برای خوش فرم شدن چهره خود و یا بر طرف کردن ایرادات ظاهری تصمیم به تزریق بوتاکس می گیرند. بوتاکس ماده ای است که می تواند بخشی از اعصاب و عضلات را فلج کند تا پوست حالت بهتری به خود گیرد. اگر قصد آشنایی بیشتر با این نوع بوتاکس را دارید، با ادامه این مطلب از سایت کلینیک دکتر رابط همراه باشید تا مزایا و روش مراقبت بوتاکس چشم گربه را با هم مرور کنیم.

ماندگاری-بوتاکس-چشم-گربه-ای

بوتاکس چشم گربه ای چیست؟

این نوع بوتاکس باعث می شود تا چشم و ابرو حالت کشیده ای پیدا کند و تا حدودی شبیه به چشم های گربه شود. نتیجه سریع، دوران نقاهت بسیار کوتاه و احتمال عفونت پایین از مهمترین مزایای بوتاکس چشم گربه ای است.

اگر تاکنون به چشم گربه ها نگاه کرده باشید، متوجه شده اید که گربه ها چشمانی کشیده به سمت بیرون دارند. کشیده بودن چشم ها یکی از معیارهایی است که در دید بسیاری از افراد نماد زیبایی محسوب می شود. سال ها پیش متخصصان با توجه به درخواست مراجعان، روشی برای تزریق بوتاکس ابداع کردند که نتیجه آن کشش چشم ها به گوشه ها و به سمت بالا است. امروزه پزشکان از این روش برای اصلاح چشم هایی استفاده می کنند که حالتی خواب آلود و خسته دارند. البته باید توجه داشته باشید که شرط انجام چنین عملی نداشتن حساسیت به بوتاکس است.

مزایای بوتاکس چشم گربه

این نوع تزریق گرچه نتیجه ای دائمی ندارد و در مدت زمان مشخصی باید تجدید گردد اما به طور کلی در مقابل سایر عمل های زیبایی مشابه مزیت هایی دارد که از جمله آنها موارد زیر قابل توجه است:

 • نتیجه تزریق چشم گربه ای پس از یک تا دو هفته کاملا قابل لمس است.
 • دوران نقاهت این عمل بسیار کوتاه و در حد چن ساعت است.
 • احتمال بروز عفونت نسبتا پایین است.
 • روشی غیر تهاجمی برای تغییرات چهره و پوست محسوب می شود.
 • در عین تاثیر بر افتادگی چشم ها باعث جواسازی پوست نیز می گردد.
 • امکان استفاده درمانی از این روش وجود دارد.
 • تزریق قابلیت برگشت بذیری دارد.

‌کشیدن-گوشه-چشم-با-بوتاکس

روش انجام بوتاکس چشم گربه ای

برای تزریق این ماده ابتدا پزشک تست عدم حساسیت می گیرد. پس از تایید، تزریق آغاز می شود. پلک های ما برای اینکه باز و بسته شوند، به تاندون هایی احتیاج دارند که این کار را انجام دهند. در طی عمل تزریق این تاندون ها موقتا باید جدا شوند تا کنترل بر روی چشم وجود داشته باشد. کوتاه کردن این تاندون ها خود باعث ایجاد کشیدگی می شود. این کار با تزریق بوتاکس در چند مرحله انجام می شود و در پایان نیز چشم ها پانسمان می گردد. کل این عمل حدودا دو ساعت به طول می انجامد.

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس چشم گربه ای

عمل تزریق بوتاکس چشم گربه ای یا ‌کشیدن گوشه چشم با بوتاکس عمل سنگینی محسوب نمی شود. همانطور که گفته شد این عمل دوران نقاهت کوتاهی نیز دارد؛ بنابراین مراقبت چندانی پس از عمل نیاز ندارد. اما در هر صورت ممکن است به رفع افتادگی پلک بعد بوتاکس نیاز پیدا کنید. از جمله مراقبت های پس از بوتاکس چشم گربه ای باید به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 • بهتر است تا دو روز پس از تزریق از حمام نکنید.
 • در صورت امکان تا ۲۴ ساعت استراحت کنید.
 • از انجام ورزش های سنگین و همچنین رفتن به سونا، استخر و جکوزی تا یک هفته خودداری کنید.
 • احساس درد یا مشاهده ورم در محل تزریق را با کمپرس سرد درمان کنید.
 • در هنگام خواب دقت داشته باشید تا به محل تزریق فشار مستقیمی وارد نشود.
 • حداقل تا یک هفته از مصرف الکل و استعمال دخانیات خودداری کنید.
 • مصرف مایعات فراوان پس از تزریق را فراموش نکنید.
 • از انجام هر گونه فعالیت ایجاد کننده تعریق در محل تزریق خودداری کنید.
 • داروی ضد التهاب، آنتی بیوتیک یا مسکن تجویز شده توسط پزشک را به طور منظم مصرف کنید.

ماندگاری بوتاکس چشم گربه ای

اگر به دنبال کشیدن گوشه چشم با بوتاکس هستید، حتما می دانید که تاثیر بوتاکس دائمی نیست و پس از مدتی اثر آن از بین می رود. میزان ماندگاری بوتاکس چشم گربه ای رابطه مستقیمی با کیفیت بوتاکس استفاده شده دارد. انواع مختلف بوتاکس به طور متوسط چیزی در حدود ۳ الی ۶ ماه ماندگاری دارند. برای مشاهده تاثیر تزریق نیز باید دست کم هفت روز صبر کنید. پس از این توضیحات برخی از مراجعان با سوالی در ذهن خود مواجه می شوند که چند بار میتوان تزریق بوتاکس انجام داد؟

پاسخ این سوال مستقیما به شرایط فرد، نوع بوتاکس انتخابی و همچنین نتیجه بخش بودن آن است. البته بهتر است در این مورد نظر پزشک را در اولویت قرار دهید. در صورت تمایل به مشاهده دائمی آثار تزریق، این کار باید در فواصل زمانی چند ماهه تکرار شود.

‌قیمت بوتاکس چشم گربه ای

به دلایل متعددی نمی توان هزینه بوتاکس چشم گربه ای را به شکل دقیق محاسبه کرد. اصلی ترین دلیل نیز ثابت نبودن متغیرهای اقتصادی و تغییرات قیمت مواد اولیه است. از جمله مهمترین فاکتورهای تاثیرگذار در این موضوع می توان به زمان مناسب ترمیم و تمدید بوتاکس، نوع برند و کیفیت بوتاکس مورد استفاده، هزینه تزریق توسط متخصص، حجم بوتاکس مورد استفاده و… اشاره کرد. در ضمن باید توجه داشته باشید که تزریق بوتاکس چش گربه ای تحت حمایت بیمه نبوده و هزینه آن به شکل آزاد محاسبه می شود.

بوتاکس-چشم-گربه-ای

بوتاکس چشم گربه ای در تهران

پیش از هر اقدامی در مورد ‌کشیدن گوشه چشم با بوتاکس بهتر است اطلاعات خود را در مورد این عمل زیبایی افزایش دهید. داشتن اطلاعات کافی باعث می شود تا نتیجه بهتری را به دست آورید. به همین دلیل مطالعه مطلب ۱۰ نکته جالب در مورد تزریق بوتاکس در این زمینه می تواند راهگشا باشد. بد نیست بدانید کلینیک های مختلفی در شهر تهران اقدام به ارایه خدمات زیبایی از جمله بوتاکس چشم گربه می نمایند. طبیعتا کیفیت خدمات با توجه به تخصص پزشکان و نوع بوتاکس انتخابی متفاوت است. با توجه به حساسیت این عمل زیبایی توصیه موکد متخصصان، مراجعه به مراکز معتبر و شناخته شده می باشد.

خدمات دکتر رابط

بوتاکس چشم گربه ای، مزایا و روش مراقبت همچنین موضوعات مرتبط دیگر در این مورد را مورد بررسی قرار دادیم. امروزه تزریق ژل اسید هیالورونیک یا بوتاکس یکی از روش های اصلاح مشکلات ظاهری پوست و فرم بدن است که طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است. با این حال انجام این عمل زیبایی حساسیت های خاص خود را داشته و به تخصص و مهارت بالایی نیز احتیاج دارد.

به همین دلیل است که مراجعه به مراکز معتبر و پزشکان حاذق یکی از اصلی ترین توصیه های متخصصان امر محسوب می شود. کلینیک زیبایی دکتر رابط در شهر تهران یکی از مراکز معتبری است که علاوه بر ارائه خدمات درمانی با کیفیت خدمات زیبایی متنوعی از جمله بوتاکس مسپورت را نیز ارائه می دهد.

شما می‌توانید جهت تعیین وقت و دریافت مشاوره از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید:

بوتاکس چشم روباهی و چشم گربه ای چه تفاوتی دارند؟

تفاوت این دو روش تنها در محل برش و همچنین میزان آن می باشد. ضمنا کشیدگی در چشم روباهی در بخش بالایی ابرو است.

آیا برای انجام این عمل نیاز به بیهوشی کامل  وجود دارد؟

خیر؛ یکی از مزیت های این عمل عدم نیاز به بیهوشی کامل است. گر چه ممکن است پزشک تصمیم گیرد از بی حس کننده های موضعی برای انجام کار خود و راحتی بیمار استفاده کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نظرات

Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.