هایفوتراپی شکم | لاغری شکم با دستگاه هایفو

از سرسخت‌ترین چربی‌های بدن، می‌توانیم به چربی شکم و پهلو اشاره کنیم. همه به دنبال راهی هستند که بتوانند در کمترین زمان ممکن چربی‌سوزی را در این نواحی تجربه کنند و اندامی ایدئال داشته باشند. هایفوتراپی شکم یکی از بهترین راهکارها برای چربی‌سوزی در ناحیه شکم و پهلو است. در این مقاله از وب‌سایت دکتر مهرشاد رابط، می‌خواهیم نگاهی به لاغری شکم با دستگاه هایفو داشته باشیم و مزایای این روش را نسبت به سایر روش‌ها بررسی کنیم. علاوه بر این مورد، نگاهی به دیگر کاربردهای هایفوتراپی نیز خواهیم داشت؛ با ما همراه باشید.

چربی-سوزی-با-دستگاه-هایفو-

هایفوتراپی چیست؟

قبل از آنکه سر اصل مطلب برویم، بد نیست که ابتدا ببینیم هایفوتراپی چیست؟ به‌طورکلی می‌توان چنین گفت که هایفوتراپی روشی است که از آن برای جوان‌سازی پوست استفاده می‌شود. در هایفوتراپی یا همان HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) امواج فراصوت را با شدت بسیار بالا و البته به‌صورت متمرکز به پوست نواحی مختلف می‌تابانند.

در نتیجة این کار، چین‌وچروک پوست از بین رفته، پوست سفت شده، لیفت می‌شود و همچنین سلول‌های چربی انباشته‌شده در زیر آن نیز از بین می‌رود. جالب است بدانید که اساس کارکرد هایفوتراپی و سونوگرافی بسیار شبیه به یکدیگر است. برای اینکه بدانید هایفوتراپی شکم چیست، بخش بعدی را بادقت مطالعه کنید.

هایفوتراپی شکم چیست؟

به‌جز هایفوتراپی صورت، این راهکار درمانی می‌تواند کاربردهای بسیار دیگری نیز با خود به همراه داشته باشد؛ لاغری شکم با دستگاه هایفو از جمله محبوب‌ترین روش‌های لاغری در سال‌های اخیر به شمار می‌رود. همان‌طور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، در این روش امواج فراصوت را با شدت بالا و به‌صورت متمرکز به چربی‌های ناحیه شکم و پهلو می‌تابانند و در اثر این کار، سلول‌های چربی در این ناحیه تخریب شده و لاغری حاصل می‌شود.

فرق هایفوتراپی شکم با هایفوتراپی سایر نقاط بدن در آن است که میزان شدت امواج متفاوت است. در هایفوتراپی ناحیه شکم، شدت امواج بیشتر بوده و دستگاه هایفو روی قدرت بالاتری تنظیم می‌شود. عمق نفوذ امواج نیز در این روش بیشتر بوده تا چربی‌سوزی به بهترین شکل ممکن انجام شود. در اثر هایفوتراپی در ناحیه شکم و پهلو، لیفت و همین‌طور سفت‌شدن پوست را نیز می‌توان شاهد بود؛ همچنین کلاژن‌سازی نیز تحریک خواهد شد.

هایفوتراپی-شکم---تصویر-شاخص-

روش انجام هایفوتراپی شکم چگونه است؟

روش لاغری شکم با دستگاه هایفو بسیار ساده است و فرایند آن نیز بسیار سریع است. جالب است بدانید که هایفوتراپی در ناحیه شکم به هایفوتراپی غبغب یا دیگر نقاط بدن بسیار شبیه است. اگر بخواهیم روش انجام این راهکار درمانی را در چند مرحله خلاصه کنیم، می‌توانیم آن را به این شکل شرح دهیم:

 • در مرحله اول ابتدا باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. پزشک با بررسی نیازها و خواسته‌های شما و همچنین سابقه پزشکی شما، برای نحوه انجام هایفوتراپی تصمیم‌گیری خواهد کرد.
 • در جلسه هایفوتراپی، ابتدا ناحیه موردنظر شما به‌خوبی تمیز و ضدعفونی می‌شود. برای افرادی که اندکی حساس هستند، از داروهای موضعی بی‌حسی نیز استفاده می‌شود.
 • سپس دستگاه روی تنظیمات مناسب قرار می‌گیرد؛ بسته به ناحیه موردنظر شما، تنظیمات دستگاه نیز متفاوت خواهد بود. البته توجه داشته باشید که این تنظیمات ممکن است بسته به نیاز شما و صلاحدید پزشک در طول جلسه تغییر کنند.
 • دستگاه به‌وسیله سری (پروپ) مخصوص روی پوست شما قرار می‌گیرد، امواج به پوست شما تابانده می‌شوند و چربی‌سوزی نیز آغاز می‌شود.

فواید هایفوتراپی شکم چیست؟

به نسبت دیگر روش‌های موجود، لاغری شکم با دستگاه هایفو فواید بسیار بیشتری دارد. از جمله مهم‌ترین مزایای این روش می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • این روش هیچ نیازی به عمل جراحی ندارد و از جمله روش‌های غیرتهاجمی برای لاغری شکم و پهلو به شمار می‌رود.
 • این روش نیازی به بیهوشی هم ندارد و تنها ممکن است در صورت درخواست خودتان از داروهای بی‌حسی موضعی استفاده شود.
 • این روش هیچ زخمی روی پوست شما ایجاد نمی‌کند که بعداً بخواهید نگران از بین بردن جای آن باشید.
 • لاغری با دستگاه هایفو هیچ دردی به همراه ندارد و افرادی که از درد می‌ترسند و نسبت به این موضوع فوبیا دارند، می‌توانند از این روش بهره ببرند.
 • این روش علاوه بر لاغری، مي‌تواند پوست شما را لیفت کند؛ پس لازم نیست که از بابت افتادگی پوست خود نگران باشید.
 • در نهایت این روش هیچ نیازی به استراحت و طی‌کردن دوره نقاهت ندارد؛ پس از هر جلسه شما می‌توانید به زندگی عادی خود بازگردید.

هایفوتراپی-شکم---تصویر-شاخص-

آیا هایفوتراپی شکم درد دارد؟

اگر تصمیم گرفته‌اید که لاغری شکم با دستگاه هایفو را تجربه کنید، بدون شک این سؤال مهم برای شما پیش آمده است که آیا این روش با درد همراه است یا خیر؟ طبیعی است که بخواهید یک روش بدون درد را برای لاغری شکم و پهلو انتخاب کنید؛ خوشبختانه باید بگوییم که این روش بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

هایفوتراپی شکم هیچ دردی به همراه ندارد؛ در این روش تنها ممکن است کمی احساس گرما یا خارش در ناحیه شکم و پهلو داشته باشید. از جمله بهترین مزایای انجام هایفوتراپی، بدون درد بودن آن است. چنان که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، درصورتی‌که نتوانید حتی این گرما و خارش را هم تحمل کنید، پزشک متخصص برای شما از کرم‌ها و داروهای بی‌حسی موضعی استفاده خواهد کرد.

هایفوتراپی شکم برای چه افرادی مناسب است؟

همه افراد می‌تواند از هایفوتراپی استفاده کنند؛ فرقی نمی‌کند که این روش را برای لاغری شکم و پهلو انتخاب کرده باشید یا به آن به چشم سریعترین راه برای رفع غبغب نگاه کنید. بهترین کاندیداها برای استفاده از هایفوتراپی شکم را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • بانوانی که به‌تازگی زایمان کرده‌اند؛
 • افرادی که چربی دیرینه در ناحیه شکم و پهلو دارند؛
 • افرادی که دارای چربی در ناحیه ران یا زیر باسن هستند؛
 • افرادی که نمی‌خواهند برای لاغری از روش‌های جراحی استفاده کنند؛
 • افرادی که می‌خواهند از ورزش و رژيم غذایی، نتیجه‌گیری بهتری داشته باشند.

از طرف دیگر، باید توجه داشته باشید که لاغری شکم با دستگاه هایفو برای برخی از افراد ممنوع است و به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود. این دسته افراد را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • افرادی که عفونت پوستی فعال دارند؛
 • افرادی که زخم‌های باز دارند و هنوز بهبود نیافته‌اند؛
 • افرادی که دچار آکنه در ناحیه شکم و پهلو هستند؛
 • افرادی که دارای دستگاه ضربان‌ساز هستند؛
 • افرادی که انواع ایمپلنت‌های الکترونیکی دارند؛
 • افرادی که باردار هستند.

چه سنی برای هایفوتراپی شکم مناسب است؟

چنان که در بخش قبلی هم به آن اشاره کردیم، هیچ‌گونه محدودیتی برای انجام هایفوتراپی شکم برای شما وجود نخواهد داشت؛ اگر جزو افراد ممنوعه برای انجام این روش درمانی نباشید، می‌توانید در هر سنی که هستید از آن استفاده کرده و به بهترین شکل، لاغری را تجربه کنید. در این میان بدیهی است که بگوییم تأثیر این روش در برخی سنین بیشتر خواهد بود.

بهترین زمان برای لاغری شکم با دستگاه هایفو، بعد از ۳۰ سالگی است. از ۳۰ تا ۷۵ سالگی می‌توان از هایفوتراپی برای لاغری شکم و پهلو استفاده کرد و همچنین به لطف این روش، از افتادگی پوست در این نواحی نیز جلوگیری کرد.

نتیجه و ماندگاری هایفوتراپی شکم چقدر است؟

در پاسخ به این سؤال می‌توان گفت که لاغری شکم با دستگاه هایفو، در بهترین حالت بین ۳ تا ۵ سال برای شما ماندگاری خواهد داشت. اگر در کنار این روش درمانی ورزش کنید و به رژیم غذایی خود نیز اهمیت دهید، می‌توانید ماندگاری آن را حتی به بیشتر از مقدار ذکر شده نیز افزایش دهید.

لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که نتایج این روش درمانی بعد از حدود ۶ هفته قابل مشاهده خواهد بود. حدود ۸ تا ۱۲ هفته طول می‌کشد که سلول‌های چربی از بدن شما دفع شوند. همچنین بعد از گذشت ۶ تا ۹ ماه نیز می‌توانید اوج تاثیرگذاری هایفوتراپی و نتیجه دائمی آن را شاهد باشید.

بد نیست این موضوع را نیز بدانید که به طور معمول، برای لاغری در هر نقطه از شکم و پهلو، به ۲ تا ۴ جلسه نیاز خواهید داشت. بسته به نیاز درمانی و وضعیت چاقی شما و همچنین نظر پزشک متخصص، این مقدار می‌تواند متفاوت باشد. هر جلسه از هایفوتراپی شکم نیز بین ۱ ساعت تا ۱.۵ ساعت (۶۰ تا ۹۰ دقیقه) طول خواهد کشید. هراندازه که میزان چربی‌های شما بیشتر باشد، بدون شک تعداد جلسات و مدت‌زمان آن‌ها بیشتر خواهد بود.

مراقبت های بعد از لاغری با هایفوتراپی

بعد از تجربه لاغری شکم با دستگاه هایفو، باید مراقبت‌های خاصی را در پیش بگیرید. انجام این نکات مراقبتی به شما کمک خواهد کرد که بهترین  نتیجه را شاهد باشید و همچنین بتوانید سلامت پوست خود را نیز حفظ کنید. از جمله مهم‌ترین این نکات مراقبتی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • از آفتاب‌گرفتن پرهیز کنید و زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • پوست خود را به‌هیچ‌عنوان نخارانید، زیرا پوست بعد از هایفو بسیار حساس است و خاراندن می‌تواند پیامدهای منفی زیادی را برایتان به همراه داشته باشد.
 • بهتر است که حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از هایفوتراپی، به‌جای حمام آب بسیار گرم یا داغ از آب خنک یا ولرم استفاده کنید.
 • تا ۴۸ ساعت بعد از هایفوتراپی به استخر، سونا یا جکوزی نروید.
 • از مصرف نوشیدنی‌های الکلی پرهیز کنید، زیرا این کار در عملکرد این روش درمانی خلل جدی وارد خواهد کرد.
 • سعی کنید به‌اندازه کافی آب، انواع نوشیدنی و مایعات مصرف کنید تا بدن شما به بهترین شکل هیدراته باقی بماند.
 • بهتر است که برای جلوگیری از حس خشکی و کشیدگی پوست در این ناحیه، از کرم‌های مرطوب‌کننده مناسب استفاده کنید.

هایفوتراپی-شکم

هزینه هایفوتراپی شکم چقدر است؟

بدون شک کسب اطلاع از هزینه لاغری شکم با دستگاه هایفو نیز برای شما بسیار اهمیت خواهد داشت. در پاسخ به این سؤال باید گفت که هزینه هایفوتراپی در این ناحیه می‌تواند به عوامل بسیاری بستگی داشته باشد؛ به بیان دیگر، معیارهای مختلفی در قیمت هایفوتراپی شکم تأثیرگذار خواهند بود. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد جلسات موردنیاز برای شما؛
 • نوع و مدل دستگاه مورداستفاده برای هایفوتراپی؛
 • هزینه کلینیکی که قرار است در آن هایفوتراپی انجام دهید؛
 • هزینه ویزیت و دستمزد پزشک متخصص؛
 • و البته شهری که قرار است در آن هایفوتراپی را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه نهایی هایفوتراپی در ناحیه شکم و پهلو، می‌توانید با کارشناسان کلینیک دکتر مهرشاد رابط تماس حاصل فرمایید؛ ما شما را به بهترین شکل در این زمینه راهنمایی خواهیم کرد.

خدمات دکتر رابط برای هایفوتراپی شکم

در این مقاله با هایفوتراپی شکم و پهلو و مزایای انجام این کار آشنا شدیم. همچنین دیدیم که این روش درمانی به چه صورت انجام می‌شود، چه تفاوت‌هایی با دیگر روش‌ها دارد و پس از انجام آن چه نکاتی را باید رعایت کرد.

اگر قصد تجربه لاغری شکم با دستگاه هایفو را دارید و به دنبال بهترین مرکز هایفوتراپی در غرب تهران می‌گردید، ما به‌عنوان یک کلینیک تخصصی پوست و مو، بهترین گزینه برای شما خواهیم بود.

 جهت تعیین وقت و دریافت مشاوره از طریق راه‌های زیر با ما در ارتباط باشید:

سؤالات متداول

هایفوتراپی شکم و پهلو چیست؟

از جمله روش‌های است که برای لاغری شکم و پهلو استفاده می‌شود و در آن، امواج فراصوت با شدت بالا و به‌صورت متمرکز به این ناحیه تابانده می‌شوند.

هایفوتراپی شکم و پهلو چقدر ماندگاری دارد؟

این روش بیشتر ۳ تا ۵ سال ماندگاری دارد؛ با استفاده از ورزش و رژیم غذایی مناسب می‌توان این مدت‌زمان را بیشتر از این نیز افزایش داد.

هزینه هایفوتراپی شکم چقدر است؟

هزینه این روش درمانی به معیارهای متنوعی بستگی دارد؛ تعداد جلسات و همین‌طور نوع دستگاه بسیار تعیین‌کننده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

نظرات

Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.