از مهمترین مواردی که در زیبایی پوست بدن و صورت تاثیر دارد، حذف موهای زائد می ­باشد که توسط لیزر می توان برای همیشه با ماندگاری نسبتا بالا اقدام به حذف موهای زائد بدن نمود. از بین بردن موهای زائد برای تمامی افراد مهم می باشد، چرا که عدم انجام کار، علاوه بر ظاهر ناخوشایند موها احتمال بروز جوش­ های چرکی و تحریک شدن مداوم پوست بدن را نیز در پی دارد. در ادامه ی این مقاله به بررسی تمام نکات لیزر موهای زائد بدن می پردازیم.

 • بهترین دستگاه لیزر موهای زائد
 • لیزر نقاط مختلف بدن
 • تعداد جلسات لیزر
 • مراقبت های پس از لیزر موهای زائد

درخواست نوبت یا وقت مشاوره

لطفا نام و شماره موبایل خود را در فرم زیر وارد کنید

دریافت مشاوره

لیزر موهای زائد بیکینی

مراحل انجام لیزر موهای زائد بدن

لیزر یک پرتوی نور متمرکز و تک رنگ است که از انرژی بسیار زیادی برخوردار است. وجود همین انرژی قابل کنترل باعث می شود تا مصارف زیادی برای لیزر در زمینه های مختلف پزشکی به وجود بیاید. یکی از مفید ترین کاربردهای لیزر استفاده از آن برای از بین بردن موهای زائد است.

روش انجام لیزر مو های زائد بدن به این گونه است که این دستگاه برای هدف قرار دادن پوست، طول موج نور را ساطع می کند. در ادامه ی این فرایند انرژی که از این طول موج نور حاصل می شود به پوست و ملانین رنگدانه مو انتقال می یابد و به این طریق ریشه ی موهای زائد تحریک می شود و موهای زائد بدن از بین می روند.

نواحی انجام لیزر موی زائد بدن

ناحیه های ممکن و مناسب برای لیزر موهای زائد بدن در آقایان و خانم ها متفاوت است. این ناحیه ها به طور معمول به صورت زیر دسته بندی می شوند:

 ناحیه های لیزر موهای زائد بدن در بانوان  :

صورت ، چانه ، گردن ، نوک پستان ، بازوها ، زیر بغل ، دست ها ، بیکینی ، پاها ، خط ناف

ناحیه های لیزر مو های زائد بدن در آقایان  :

صورت ، جلوی گردن ، پشت گردن ، بالای سینه ، پشت کمر ، روی شکم ، دست ها ، باسن ، بیکینی ، پاها ، خط ناف

نواحی لیزر موهای زائد بدن برای خانم ها و آقایان

در ادامه به صورت تخصصی و موردی به بیان مناطقی از بدن که امکان لیزر موهای زائد در آن نواحی وجود دارد، می پردازیم:

لیزر ابرو

لیزر ابرو یکی از روش های موثر برای از بین بردن موهای زائد اطراف ابرو محسوب می شود. ظاهر ابروها تاثیر زیادی در زیبایی چهره خواهد داشت. به نظر می رسد برداشتن آن ها با موچین ساده ترین و کم هزینه ترین روش باشد. اما در عین حال باید گفت در کمتر از یک هفته دوباره با موهای زائد اطراف آن مواجه خواهیم شد که لیزر ابرو بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد ابرو می باشد.

لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد صورت یکی از روش های رفع موهای زائد صورت می باشد. نگرانی های مربوط به از بین بردن موهای زائد از گذشته تا به امروز در بین افراد به خصوص خانم ها همیشه وجود داشته است. روش های مختلفی برای رفع موهای زائد صورت و بدن وجود دارد، اما امروزه لیزر بیش از هر روش دیگری محبوبیت دارد. لیزر مزایا و فوایدی برای پوست صورت دارد. یکی از مزیت های اصلی این روش سادگی و زمان کم آن است. این روش در مقایسه با سایر روش های حذف موهای زائد کمتر دردناک و ناراحت کننده است. یکی دیگر از مزایای لیزر این است که پوست را روشن می کند.

لیزر موهای زائد زیر بغل

هیچ کس نمی تواند این واقعیت را انکار کند که زیر بغل شما یک قسمت حساس از بدن شماست. با چند جلسه لیزر موهای زائد زیر بغل می توانید به طور دائمی برای همیشه موهای زائد زیر بغلتان را از بین ببرید و دیگر به طور هفتگی برای از بین بردن موهای زائد مستمرا وقت نگذارید و از سایر روش های حذف موهای زائد که با عوارض نیز همراه هستند، استفاده ننمایید.

لیزر موهای زائد بدن با دستگاه لیزر سایناشور

آیا لیزر موهای زائد بدن ایمن است؟

لیزر تنها روی فولکول مو اثر می گذارد و به لایه های زیرین پوست نفوذ نمی کند. بنابراین خطری ندارد. اکثر افرادی که لیزر موهای زائد بدن انجام می دهند ، متوجه می شوند که این روش ایمن است. همچنین به نظر نمی رسد خطرات بهداشتی دراز مدت در رابطه با لیزر موهای بدنوجود داشته باشد.

با این حال ، برخی از افراد ممکن است بعد از لیزر موهای بدن ، عوارض جانبی جزئی مانند سوزش پوست ، قرمزی و تورم پوست را تجربه کنند که به طور معمول طی چند ساعت از بین می رود و از این بابت جای نگرانی برای متقاضیان لیزر موهای زائد بدن نیست.

آیا لیزر موهای زائد بدن درد دارد؟

لیزر موهای زائد بدن درد بسیار کمی دارد . بسیاری از افراد با تصور درد شدید اقدام به لیزر می نمایند، و پس از پایان یافتن عمل لیزر از اینکه دردی حس نکرده اند ، متعجب می شوند. البته که روش هایی برای کاهش درد پس از لیزر موهای زائد وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به استفاده از کمپرس یخ برای کاهش درد جزئی لیزر موهای زائد بدن اشاره نمود.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد بدن

تعداد جلسات لازم برای لیزر موهای زائد بدن بین ۶ تا ۸ جلسه می باشد. هر جلسه کمتر از نیم ساعت زمان می برد. مدت زمان لازم برای مشاهده اولین نتایج لیزر بدن نیز در افراد مختلف متفاوت است. برخی افراد نتایج را زودتر از دیگران می بینند. در واقع باید گفت که میزان اثربخشی لیزر موهای زائد بدن به رنگ پوست و رنگ مو بستگی دارد . در حالت کلی در بیشتر موارد یک هفته پس از اولین جلسه لیزر ، موهای شما شروع به ریزش و کم شدن می کنند. اما شما همچنان باید به جلسات لیزر خود ادامه دهید تا نتیجه طولانی مدت را دریافت نمایید.

نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد بدن

نکات قبل از لیزر موهای زائد بدن که پیش از لیزر کردن باید آن ها را بدانید:

 • ناحیه مورد نظر برای لیزر باید تراشیده شود.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • مشتریانی که دچار آفتاب سوختگی هستند باید قبل از درمان دو هفته صبر کنند تا از آسیب اضافی به پوست جلوگیری شود.
 • هفت روز قبل از درمان ، از مصرف محصولات برنزه کننده خودداری کنید.
 • در صورت لزوم ، ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قبل از شروع لیزر موهای زائد از کرم بی حسی استفاده کنید. تمام محصولات روی پوست باید قبل از لیزر کاملاً از روی پوست پاک شوند.
 • از لایه برداری و استفاده از مواد شیمیایی دو هفته قبل و دو هفته پس از لیزر خودداری کنید.
 • هفت روز قبل از درمان استفاده از تمام محصولات آلفا هیدروکسی و بتا هیدروکسیل (AHA / BHA) ، هیدروکینون ، رتینول ها / رتینوئید ، تازوراک و دیفرفرین را قطع کنید.
 • مشتریانی که دارای هرگونه ضایعه غیر طبیعی ، خال یا لکه هایی در منطقه هستند که باید تحت درمان قرار گیرند ، باید قبل از لیزر توسط پزشک معالج مداوا شوند.
 • مشتریان باید سه هفته قبل از لیزر ، استفاده از اپیلاسیون و موچین را متوقف کنند.
 • اگر مستعد ابتلا به زخمهای سرماخوردگی هستید ، توصیه می شود قبل از درمان ، داروی ضد ویروسی مصرف کنید.
 • مشتریانی که دارای زخم های سرماخوردگی هستند نباید از لیزر استفاده نمایند.

لیزر موهای زائد بدن با دستگاه لیزر سایناشور

در مرکز تخصصی پوست و مو دکتر مهرشاد رابط، لیزر موهای زائد بدن به وسیله ی دستگاه لیزر سایناشور، که از بهترین دستگاه های لیزر می باشد، و تکنسین های متخصص و با تجربه در این زمینه انجام می شود که شما عزیزان در صورتی که لیزر خود را در این مرکز انجام بدهید، جای نگرانی از نظر عوارض و خطرات برای شما وجود نخواهد داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های موجود در سایت می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.

لیزر فرکشنال

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *