خانمی که برای او کربوکسی تراپی مو انجام می شود.

پی آر پی بعد از کاشت مو

پی آر پی مو علاوه بر این‌که یک روش درمانی برای ریزش مو محسوب می‌شود، می‌تواند بعنوان مکمل درمانی نیز تجویز شود. در مواردی مانند کاشت مو پزشک توصیه می‌کند برای تقویت فولیکول‌ مو و بهبود رشد موها، PRP مو را در چند جلسه انجام دهید. در این مقاله روش درمانی پی آر پی بعد از کاشت مو را بررسی کرده‌ایم.

فواید پی آر پی مو بعد از کاشت

پی آر پی بعنوان مکمل درمانی بعد از کاشت مو فواید بسیاری در روند درمان دارد. در ادامه برخی از فواید آن را آورده‌ایم:

  • در روش پی آر پی با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت، باعث تحریک فولیکول موها و در نتیجه افزایش خونرسانی در ریشه موها می‌شود. بنابراین با افزایش فعالیت فولیکول‌ها، رشد موها افزایش و ریزش مو متوقف می‌شود.
  • بعد از کاشت مو معمولا ایجاد زخم و جای برش‌ها بر روی پوست سر باقی می‌مانند که تزریق پی آر پی به بهبود و کاهش جای این زخم‌ها کمک می‌کند و باعث تسریع در روند درمان می‌شود.
  • پی آر مو حاوی فاکتورهای ضدالتهابی و همچمنین دارای پلاکت‌های خون خود فرد است که امکان بروز عفونت در اثر تزریق پی آر پی به مقدار قابل توجهی کاهش می‌یابد.
  • از تاثیرات دیگر پی آر پی بعد از کاشت مو می‌توان به افزایش ضخامت مو و پرپشتی مو اشاره کرد.
  • پی آر پی مو بعد از کاشت مو علاوهر‌بر این‌که باعث تقویت فولیکول‌های موی کاشته شده می‌شود، باعث تقویت فولیکول‌های ضعیف شده موجود نیز می‌شود و در نهایت از ریزش مو جلوگیره و باعث پرپشت شدن حجم موها می‌شود.
  • پی آر پی یک روش درمان ایمن و کم خطر است که با یدن افراد کاملا سازگار است بنابراین نتایج آن مطلوب و مثمر ثمر است.

مراحل انجام پی آر پی بعد از کاشت مو

انجام پی آر پی بعد از کاشت مو دارای چند مرحله اصلی است که در ادامه به بررسی این مراحل پرداخته‌ایم:

  1. مشاوره با متخصص: اولین مرحله برای اقدام به تزریق پی آر پی، مشاوره با یک پزشک متخصص و با سابقه تجربی بالا در زمینه پی آر پی مو است. در این مرحله باید پزشک را از وضعیت سلامت خود آگاه کنید. همچنین شما هم در مورد عوارض، مزایا و دوره نقاهت پی آر پی مو مطلع شوید و همه جوانب آن را در نظر بگیرید. بعد از مشاوره با پزشک، زمان جلسات و طول درمان و فاصله زمانی بین هر تزریق می‌‌شود.
  2. تهیه پی آر پی مو: در این مرحله از فرد متقاضی خون گرفته می‌شود و در دستگاه سانتریفوژ قرار می‌گیرد که طی این فرایند، پلاسمای غنی از پلاکت از خون جدا می‌شود.
  3. تزریق پی آر پی مو: در آخر ناحیه مورد تزریق توسط بی حسی موضعی، بی حس می‌شود و پزشک متخصص پلاسمای غنی از پلاکت را با استفاده از سوزن‌های بسیار ریز به پوست سر تزریق می‌شود.

تعداد جلسات پی آر پی مو بعد از کاشت

تعیین تعداد جلسات پی آر پی مو بعد از کاشت مو معمولا با نظر و تشخیص پزشک انجام می‌شود. همچنین تعداد جلسات برای افراد ممکن است متفاوت باشد و به عواملی مانند: سن، عوامل ژنتیکی، وضعیت مو و وسعت ناحیه تحت درمان بستگی دارد. اما معمولا به طور میانگین ۳ جلسه درمان برای رسیدن به نتیجه مطوب نیاز است که در فاصله زمانی ۴ الی ۶ جلسه انجام می‌شود.

بهترین زمان پی آر پی بعد از کاشت مو

بهترین زمان بعد از کاشت مو که تزریق پی آر پی بیشترین تاثیر را می‌گذارد، معمولا ۱ هفته الی ۱۰ روز بعد از کاشت است. همچنبن برای افزایش دوام و ماندگاری تاثیر پی آر پی بعد از کاشت مو رعایت اصول بهداشتی، توجه به توصیه‌های پزشکی و سبک زندگی سالم بسیار اهمیت دارد.

توصیه‌های مهم برای پی آر پی مو بعد از کاشت

بعد از پی آر پی مو، توجه به توصیه‌های پزشکی و دستورالعمل‌های بهداشتی می‌تواند در روند بهبود و کاهش دوره نقاهت کمک کند. برخی از این مراقبت‌ها در این بخش آورده شده است:

پرهیز از لمس ناحیه تزریق تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق

استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم تا ۴۸ ساعت اولیه بعد از تزریق

مصرف به هنگام داروهای تجویز شده توسط پزشک مانند آنتی بیوتیک و داروهای مسکن

اجتناب از فعالیت‌های سنگین مانند ورزش و پیاده روی در ۳ روز بعد از پی آر پی مو

پیگیری و تکرار جلسات تزریق در طولانی مدت

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
آنچه در این بخش می خوانیم

دیگر خدمات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.