ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

ماندگاری تزریق ژل به طور معمول ۶ تا ۱۲ ماه می باشد. البته ناحیه تزریق شده، متابولیسم فرد و برند ژل تزریق شده نیز بر طول مدت ماندگاری تاثیر دارد.

مدت ماندگاری تزریق ژل

ژل صورت یک درمان تزریقی است که اغلب برای کمک به افزایش حجم صورت، از بین بردن خطوط صورت و به حداقل رساندن چین و چروک استفاده می شود.
دو نوع چین و چروک صورت رایج است:

چین و چروک های ساکن: خطوط یا چین هایی در صورت هستند که زمانی که صورت فرد در حالت استراحت و بی حالت است، وجود دارد و قابل مشاهده است.
چین و چروک های پویا: چروک هایی هستند که در اثر انقباضات مکرر عضلانی مانند لبخند زدن یا جمع شدن چشم ها ایجاد می شوند.
با تزریق ژل صورت در از بین بردن چین و چروک های ساکن و پویا موثرترند.

عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری تزریق ژل

عوامل متعددی بر ماندگاری تزریق ژل نقش دارند، از جمله نوع مواد پرکننده و ناحیه ای از صورت که در آن تزریق انجام می شود. علاوه بر این، سرعت سوخت و ساز بدن یا متابولیسم در هر فردی متفاوت است که بر ماندگاری تزریق ژل اثرگذار است، بنابراین این فاکتور نقش مهمی در پاسخ به این سوال دارد.

ماندگاری ژل صورت

نتایج ماندگاری تزریق ژل به صورت لاغر به این بستگی دارد که هر چند وقت یک‌بار به دنبال درمان‌های بعدی هستید. در طول چند ماه اول پس از تزریق، نتایج قابل مشاهده ثابت باقی می‌ماند. تقریباً در اواسط مدت زمان مورد انتظار از ژل، متوجه خواهید شد که حجم آن بخش از صورت که تزریق در آنجا انجام شده، شروع به کاهش کرده است. کلید حفظ نتایج، یک رویکرد مرحله‌ای است که کاهش حجم را پیش‌بینی می‌کند و قبل از از بین رفتن کامل نتایج، با آن مقابله می‌کند.

ماندگاری تزریق ژل لب

ماندگاری تزریق ژل لب

پرکننده های لب معمولا ۱۲ تا ۱۸ ماه دوام می آورند. با این حال، این بستگی به سن شما دارد و اینکه بدن شما با چه سرعتی کالری ها را به انرژی (متابولیسم) تجزیه می کند. افراد جوان تر تمایل دارند کالری را سریعتر بسوزانند، بنابراین ژل لب دوام زیادی برای شان ندارد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) استفاده از پرکننده های لب را در افراد زیر ۲۱ سال تایید نکرده است. در نتیجه، برای دریافت پرکننده های لب مورد تایید FDA باید حداقل ۲۱ سال سن داشته باشید.

ماندگاری تزریق ژل گونه

بسته به نوع پرکننده‌ای که استفاده می‌کنید، می‌توانید تا ۲۴ ماه گونه‌های حجیم‌تر و سفت‌تری داشته باشید. برای دستیابی و حفظ بهترین نتایج، درمان‌های ۶ تا ۱۲ ماه یکبار توصیه می‌شود.
بسیاری از پرکننده‌های اسید هیالورونیک بین ۹ تا ۱۲ ماه دوام می‌آورند. متغیرهای ژنتیکی زیادی وجود دارند که بر ماندگاری تزریق ژل گونه تأثیر می‌گذارند مثلا سیگاری ها، افرادی که الکل زیاد مصرف می کنند، افرادی که غذای مناسب و سالم نمی خورند، زودتر شاهد محو شدن تاثیر ژل گونه هستند.
اگر نتیجه را دوست دارید، عالی است. اما برای ادامه دادن به آن، باید یک نویت دیگر را در حدود ۹ تا ۱۲ ماه بعد از نخستین تزریق، رزرو کنید. انتخاب یک متخصص پوست یا جراح دارای تجربه کافی بسیار مهم است، در غیر این صورت خود را برای نتیجه نامطلوب یا هدر رفتن پول آماده کنید.

ماندگاری تزریق ژل خط اخم

ماندگاری تزریق ژل خط اخم

هنگامی که خط اخم در حال ارزیابی است، فاکتور مهمی که باید به آن توجه کرد این است: آیا خط اخم یا چین در حالت استراحت هم نمایان است؟ (یعنی زمانی که بیمار اخم می کند).
اگر خط اخم/ چین در حالت استراحت نمایان شده باشد، پس اگر بیمار می خواهد یک ناحیه کاملا صاف بین ابروها داشته باشد، تزریق شل کننده عضلانی برای این نتیجه کافی نیست. تزریق ژل نیز برای خط اخم مورد نیاز خواهد بود.
خط اخم یک ناحیه بسیار رایج برای درمان چین و چروک در صورت است. بیماران از داشتن خطوط اخم عمیق و حک شده متنفرند چرا که همیشه خانواده و دوستانشان پس از دیدن حالت چهره آن ها میپرسند: ناراحتی؟ مشکل چیه؟ خوبی؟

این سوالات در طول زمان می توانند از آزاردهنده بودن هم فراتر بروند. آن دسته از بیمارانی که دارای خطوط اخم/ چین های عمیق هستند نیز از اینکه ظاهری بداخلاق یا منفی به آنها می دهد متنفرند. درمان خط اخم با تزریق ژل باعث می شود که بیماران آرام تر و جوان تر و شاداب تر به نظر برسند
خط اخم هم ممکن است ژنتیکی باشد و هم تحت تأثیر میزان اخم ما قرار می گیرد. برای کسانی که به اندازه کافی خوش شانس نبودند که تزریق آرام بخش عضلانی را زود شروع کنند، بسیار ساده است که فقط ژل را تزریق کنند تا ظاهر خطوط را بهبود بخشد.
ما همیشه بیمارانی را که در حالت استراحت دارای خطوط اخم و چین های عمیق هستند تشویق می کنیم تا مقداری ژل به آن ناحیه تزریق کنند. این باعث می شود که به طور کلی با تزریق های شل کننده عضلانی برای خط اخم خوشحال تر به نظر بیایند.

سوالات متداول درباره ماندگاری تزریق ژل

ماندگاری تزریق ژل در چه سنی بیشتر است؟
اگر به دنبال یک پرکننده پوست برای مبارزه با علائم پیری هستید، اواسط دهه ۲۰ سالگی شما اغلب زمان خوبی برای شروع است. بدن شما در حدود ۲۶ سالگی شروع به از دست دادن استخوان و کلاژن می کند، بنابراین زمان خوبی برای شروع تزریق ژل است. با شروع زودهنگام، به محصول کمتری نیاز خواهید داشت.
ماندگاری تزریق ژل بیشتر است یا بوتاکس؟
در مقایسه با بوتاکس، ژل نیز به همان اندازه موثر است. مدت زمان تأثیر ژل پوستی عمدتاً بر اساس نوع پرکننده متفاوت است. برخی از آنها ممکن است به اندازه بوتاکس دوام داشته باشند، در حالی که انواع دیگر پرکننده ها می توانند بیش از یک سال دوام داشته باشند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات

Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *