بوتاکس مسپورت

درخواست نوبت یا وقت مشاوره

لطفا نام و شماره موبایل خود را در فرم زیر وارد کنید:

دریافت مشاوره

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

بوتاکس مسپورت؛ محصول ایرانی محبوب

بوتاکس مسپورت توسط شرکت های داروسازی داخلی با مواد توکسین خالص شده، کلستریدیوم بوتولینوم تیپ آ، کمپلکس با هماگلوتینین تولید شده است. این محصول در قالب ویال به بازار عرضه می‌شود و هر ویال برای استفاده سه نفر می‌تواند به کار گرفته شود. بعد از گذشت مدت زمانی از تولید این محصول، نحوه کارکرد آن بررسی شد و توانست ثابت کند که کیفیت خوبی دارد و مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کرد. در حال حاضر این ماده جایگاه خوبی در میان مصرف کنندگان پیدا کرده است.

این برند بوتاکس اثرگذاری بهتری نسبت به رقبای خارجی خود دارد، قیمت بوتاکس مناسب است و عملکرد مناسبی هم دارد.

از لحاظ قیمت می‌توان گفت که بوتاکس مسپورت به‌طور تقریبی قیمت پایین تری نسبت به رقبای خود دارد. برای آگاهی از جزئیات مربوط به هزینه‌ها، مقاله هزینه بوتاکس را هم مطالعه کنید.

بوتاکس مسپورت کیفیت بسیار بالایی دارد. در حال حاضر به‌طور گسترده‌ای از این بوتاکس استفاده می‌شود تا چین و چروک‌ها رفع شوند و جوانی و شادابی به‌صورت بازگردد. این نوع بوتاکس به دلیل اینکه در ایران تولید شده است، نسبت به سایر بوتاکس‌های با کیفیت دنیا مثل دیسپورت، قیمت به مراتب کمتری دارد. اگر تصمیم گرفته‌اید که بوتاکس مسپورت را تزریق کنید، بدانید که گزینه مطلوبی برای رفع چین و چروک‌ها را انتخاب کرده‌اید. علاوه بر آن، این نوع بوتاکس از ماندگاری نسبتا مناسبی نیز برخوردار است. مسپورت ماندگاری برابر ۴ تا ۶ ماه دارد و بین ۳ تا ۱۴ روز بعد از تزریق، زمان لازم است که تأثیر دلخواه قابل مشاهده باشد. البته میزان ماندگاری و تأثیر آن تا حد زیادی به محل و نحوه تزریق هم وابسته است.

تزریق بوتاکس این محصول توسط پزشک متخصص و مجرب باید صورت بگیرد. این فرآیند با حساسیت بالایی همراه است و نباید به هر نقطه‌ای از بدن یا صورت تزریق شود. در غیر این صورت امکان ایجاد عوارض ناخواسته وجود دارد. کاربرد این محصول، از بین بردن خط اخم به‌صورت موقت است.

نمونه تزریق بوتاکس دکتر رابط

نمونه تزریق بوتاکس مسپورت به پیشانی یک خانم
نمونه تزریق بوتاکس مسپورت

سن مناسب استفاده از بوتاکس مسپورت

بوتاکس، راهکاری عالی است که می‌تواند چین و چروک‌های پوست صورت را برطرف کند و پوست را به حالت اول بازگرداند. تزریق بوتاکس محدودیت سنی ندارد و برای تمام افراد قابل استفاده است. اما پیشنهاد می‌شود فردی که تقاضای تزریق بوتاکس کرده است، بالای ۳۰ سال سن داشته باشد. ضمن اینکه به‌طور معمول افراد زیر ۳۰ سال، پوستی شاداب و باطراوت دارند و نیازی به بوتاکس نخواهند داشت.

بوتاکس مسپورت، بوتاکس قوی است و به همین دلیل توصیه می‌شود برای افرادی تزریق صورت بگیرد که چین و چروک‌هایی با عمق زیاد در پیرامون چشم، لب، پلک و ابرو دارند. در واقع بوتاکس برای این دسته از افراد، روش درمانی مناسبی است. همچنین سعی کنید که قبل از آغاز فرآیند درمان از مشاوره‌های مفید و ضروری متخصص زیبایی بهره‌مند شوید. بهترین سن برای تزریق بوتاکس چند سالگی است؟ برای تزریق بووتاکس باید در این رابطه هم اطلاعات داشته باشید.

بوتاکس مسپورت را چگونه تزریق می‌کنند؟

بعد از اینکه مورد معاینه یک متخصص قرار گرفتید، فرمی در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید آن را پر کنید.

کادر درمان، فردی را که تقاضای انجام بوتاکس دارد را آماده می‌کند. در ابتدا صورت فرد با مواد شوینده شسته می‌شود و از این طریق پوست پاکسازی می‌شود. سپس متخصص، بوتاکس را با سوزن‌های ریز تزریق می‌کند. در این هنگام انجام حالت‌هایی مانند اخم، خنده و حرکت ابرو از فرد درخواست می‌شود. این کار برای علامتگذاری قسمت‌های خاصی توسط متخصص صورت می‌گیرد.

بعد از علامت گذاری، کار آماده‌سازی بوتاکس در سوزن‌های خاص توسط متخصص زیبایی انجام می‌پذیرد. سپس تزریق در قسمت‌های مشخص شده به اندازه‌ای که نیاز است، صورت خواهد گرفت. امکان احساس درد هنگام وارد شدن سوزن داخل پوست وجود دارد که در این صورت می‌توان با موافقت متخصص از کاربرد ماده بی‌حسی روی پوست بهره برد.

بعد از تزریق، بوتاکس توسط عضله جذب می‌شود و در پایانه‌های عصبی قرار می‌گیرد. پایانه‌های عصبی وظیفه رساندن دستور انقباض به عضله‌ها را دارند. در این ناحیه، استیل کولین (Acetylcholine) قرار دارد که مسئولیت منقبض شدن عضله‌ها را بر عهده دارد. بوتاکس جلوی آزاد شدن استیل کولین را می‌گیرد. در نهایت، فلج عضلات به‌صورت موقت صورت خواهد گرفت.

بوتولینوم توکسین تیپ A برای موارد دیگری نیز می‌تواند کاربرد داشته باشد که از قرار زیر هستند:

 • زیبایی
 • درمان اسپاسم صورت
 • تورتیكولی اسپاسمودیک
 • ناهنجاری گردن
 • اسپاسم نیمه صورت (همی فاسیال)
 • اختلال صدای اسپاسمودیک
 • فلج مغزی اسپاسمودیک
 • میگرن مزمن و چپ چشمی

بوتاکس مسپورت چگونه عمل می‌کند؟

بوتاکس مسپورت، ماده‌ای سمی است. این سم، بوتولینوم توکسین تیپ A نام دارد، ماهیت آن پروتئینی است و از باکتری کلستریدیوم بوتولونیم به‌دست می‌آید.

عضلاتی که در صورت فعالیت دارند و حالت‌هایی مانند اخم کردن و خندیدن را سبب می‌شوند، نقاط هدف بوتاکس هستند. به‌عبارت بهتر بوتاکس به این عضلات تزریق می‌شود. سم بوتولینوم، جلوی فعالیت عصب‌هایی که در این عضله‌ها وجود دارند را می‌گیرد. مسدود شدن عضلات، کار آنها را با اختلال مواجه می‌کند و به‌عبارت دیگر سبب فلج شدن عضلات می‌شود. بنابراین زمانی که عضله‌های صورت از کار می‌افتند، چین و چروک‌های ایجاد شده در پوست کم کم رفع می‌شوند. مدت زمان انجام این بوتاکس و کارهای مرتبط با تزریق آن، ۱۵ تا ۳۰ دقیقه است.

بعد از تزریق، مدت زمان یک تا دو روز لازم است که توقف پیام سیگنال عصبی به عضله اتفاق بیفتد. در نتیجه این اتفاق، حرکت عضله مختل می‌شود و دیگر قادر به حرکت نخواهد بود. پس رفع خطوط صورت و چین و چروک صورت خواهد گرفت و شادابی، طراوت و جوانی به پوست باز خواهد گشت.

زمان تزریق مجدد بوتاکس مسپورت

اگر بخواهیم بهترین قسمت برای تزریق بوتاکس مسپورت را به شما معرفی کنیم، پیشنهاد ما قسمت بالای صورت است. در این قسمت‌ها می‌توان از بوتاکس برای رفع خطوط پنجه کلاغی پیرامون چشم‌ها، چین و چروک پیشانی و خط اخم (بعضی قسمت‌های پیرامون لب، چانه و گردن) استفاده کرد.

اینکه چه زمانی برای تزریق مجدد مراجعه و اقدام کنید، به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از:

 • محل تزریق
 • میزان دوز مصرفی
 • چگونگی واکنش بدن به این فرآیند.

اما به‌طور کلی ۳ تا ۶ ماه زمان خواهد برد که به مراجعه و تزریق دوباره، احتیاج پیدا کنید. همچنین برای اینکه با عوارض احتمالی تزریق بوتاکس مواجه نشوید یا این عارضه‌ها به کمترین میزان ممکن برسد، از اصل بودن ماده بوتاکس اطمینان حاصل کنید. عوارض کامل بوتاکس و نحوه درمان آن در مقاله عوارض تزریق کردن بوتاکس به‌صورت کامل شرح داده شده است که پیشنهاد می‌کنیم حتماً این مقاله را نیز در برنامه مطالعه خود قرار دهید.

تزریق بوتاکس مسپورت برای از بین بردن خطوط صورت

تزریق بوتاکس مسپورت در مرکز تخصصی دکتر مهرشاد رابط

هر چه سن افزایش می‌یابد، تولید کلاژن به‌تدریج کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه این امر به مرور افتادگی ابرو و پیشانی اتفاق خواهد افتاد. البته راهکارهای فراوان و متنوعی پیش روی ما قرار دارد تا بار دیگر جوانی را به پوست صورت و چهره خود بازگردانیم.

انتخاب یک شیوه از بین راهکارهای موجود بیش از هر عامل دیگری به هدف و خواسته ما وابسته است. اینکه به‌طور دقیق چه می‌خواهید و چه انتظاری دارید. به کمک یک پزشک متخصص و با انتخاب یک متخصص مجرب و معتبر، دستیابی به نتیجه دلخواه امکان‌پذیر است.

دکتر مهرشاد رابط (درماتولوژیست) یکی از بهترین متخصصان کشور است که در زمینه پوست، مو، بوتاکس، لیزردرمانی و زیبایی فعالیت دارد. وی عضو آکادمی متخصصان زیبایی اروپا و دارای بورد تخصصی است. این متخصص از مجوز رسمی که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صادر شده است، برخوردار است. همچنین به‌عنوان یکی از اعضای انجمن متخصصان پوست و موی کشور نیز به حساب می‌آید.

این متخصص ارائه دهنده انواع خدمات بوتاکس است. بهره‌مندی از تجهیزات و لوازم پیشرفته و مدرن در کنار بهره‌گیری از کادر درمانی مطلوب، مجموعه‌ای ایده‌آل برای متقاضیان عزیز فراهم کرده است. این پزشک متخصص حوزه زیبایی و درمان، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. در کنار ما زیبایی و سلامتی دوباره را تجربه کنید و از آن لذت ببرید.