کاشت مو یک روش زیبایی است که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری افراد دارد. انتخاب روش درست برای کاشت مو بسیار پر اهمیت است چراکه اگر به درستی انجام نشود ممکن است منجر به ریزش مجددا مو شود.

در کاشت مو از شیوه های مختلفی استفاده میشود اما قبل از اقدام به این عمل زیبایی بهتر از به چند توصیه توجه کنید که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

1.نیاز داشتن به عمل کاشت مو

برای تشخیص اینکه آیا شما به پیوند مو دارید یا نه باید به پزشک متخصص (دکتر مهرشاد رابط) مراجعه کنید تا متوجه شوید آیا نیاز به انجام این عمل زیبایی دارید یا خیر.

به طور معمول اکثر افرادی که به صورت ارثی دچار کم پشت شدن مو و یا طاسی موی شده اند، کاشت مو طبیعی تجویز خواهد شد. برای مواردی مانند سن و یا شدید نبودن میزان ریزش مو بنابر بر تشخیص پزشک متخصص روش های دیگر توصیه خواهد شد.

2. بررسی علت ریزش مو

برای ریزش مو علت های بسیاری وجود دارد ولی درتعداد زیادی از آقایان، علت ریزش مو و طاسی سر، ارثی، تغذیه نامناسب و یا فشار های روانی و استرس به آنهاست.این موارد با مشورت پزشک مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

3.سن مناسب برای کاشتن مو

کاشت مو طبیعی سن خاصی دارد و انجام این عمل به افراد زیر 23 سال توصیه نمی گردد. مسئله مهم دیگر درمورد سن افراد برای کاشت پرتراکم این است که چگون این عمل بر روی طرح موهای کاشته شده تاثیر خواهد گذاشت.

زیرا احتمال دارد که در افراد مسن تر پس از انجام عمل، در نواحی دیگر سر همچنان ریزش مو داشته باشند با این که احتمال این مشکل بسیار کم است اما در هر صورت این مورد توسط پزشک در نظر گرفته میشود.

4.جایگزین های کاشت مو

از جمله روش های درمانی برای ریزش مو، می توان ترمیم مو به شیوه HRT و استفاده از پکیج تقویتی PRP ، لیزرتراپی، ویتامین درمانی و یا مزوتراپی را برشمارد.

نکته قابل ذکر این است که مصرف داروهایی همچون ماینوکسیدیل توصیه نمی شود چراکه در صورت استفاده طولانی مدت و قطع مصرف این داروها، ریزش موها مجددا آغاز میشود.

5.میزان موفقیت عمل کاشت مو

افرادی که در کلینک آروشا و توسط دکتر مهرشاد ربط عمل کاشت مو اقساطی را انجام دادند بسیار از نتیجه عمل خود راضی بودند و از انجام عمل خود نتیجه گرفته اند.همچنین موهای آنها به خوبی رشد کرده و جایگزین موهای ریخته شده است.

بنابراین برای انجام عمل پیوند مو و اینکه بر روی سر شما آثار از جای عمل کاشت باقی نماند و یا اینکه موی شما به صورت طبیعی رشد کند، انتخاب پزشک با تجربه از اهمیت زیادی برخوردار است.

6.آگاهی از میزان استراحت بعد از عمل

اینکه آگاه باشد پس از پیوند مو تا چه مدت به استراحت نیاز دارید نکته مهمی است. در روشهای کاشت قدیم مو بیمار نیاز بود تا چند روز استراحت کند ولی در حال حاضر و با توجه به متدهای جدید و به روز نیازی به استراحت نیست و بیمار میتواند پس از انجام عمل سرکار برود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *