کاشت مو

مراحل و روش‌های کاشت مو

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

کاشت مو به عنوان یکی از جراحی های زیبایی در دنیا با توجه به پیشرفت علم پزشکی مشکلات بسیاری از افراد را که دارای طاسی  یا کم پشتی مو هستند را به راحتی برطرف میکند.

پیوند مو یک روش درمانی دائمی محسوب میشود و به شیوه های مختلف و فاکتورهای متفاوت انجام میشود. اما این که روشهای کاشت مو چیست و چگونه انجام میشود و مراحل کاشت مو به چه صورت است را در ادامه مقاله شرح خواهیم داد.

معاینه و بررسی

ناحیه خاصی از قسمت پشت و طرفین سر بانک مو نامیده میشود. موهای این نواحی گیرنده، هورمون مردانه یعنی تستوسترون ندارند و دچار ریزش نمیشوند چرا که تحت تاثیر این هورمون قرار نمیگیرند.

بنابراین حتی در کسانی که ژن طاسی مردانه دارند این مناطق دچار ریزش مو نمیشود.به همین علت بهترین منبع برای برداشت، موهای پشت و طرفین سر هر شخص است.

با توجه به ویژگیهای پوست و موی فرد در این مناطق و روش مناسب انتخاب شده، از این بانک مو می توان چندین بار مو برداشت شود.

اجرای مرحله کاشت مو

قبل از اجرای مراحل کاشت مو بررسی های لازم درمورد انتخاب روش مناسب، مشخص شدن ناحیه برداشت مو، میزان مشخص شده برداشت موها و مقدار کاشت مو مراحل درمانی آغاز میشود.

در ابتدا برای برداشت مو بی حس کردن موضعی توسط پزشک متخصص پوست و مو دکتر مهرشاد رابط انجام میشود و سپس موهای معین شده با روش مورد نظر با دقت خاصی برداشت میشود تا به فولیکول موها هیچگونه آسیبی وارد نشود.

پس از آن مرحله جدا سازی فولیکول است که فولیکول ها از تار مو جدا میشوند و فولیکول ها بر محل مشخص شده سر کاشته میشوند.قبل اینکه فولیکول ها کاشته شوند برای از بین بردن درد و حس نارحتی بی حسی موضعی انجام میشود.

برای کاشتن فولیکول ها، نواحی مورد نظر از سر با سوزن های بسیار ریز و مخصوص سوراخ و سپس کاشته می شوند.

روشهای کاشت مو

کاشت مو FUT :

یکی از قدیمی ترین روش های اولیه کاشت مو به شمار میرود که در این روش فرد بیهوش شده و سپس قسمتهایی از پوست پشت سر او که بانک موی مناسبی داشت بریده شده و در مناطقی که دچار ریزش مو و یا طاسی بود، کاشته میشود.

این روش عوارض زیادی دارد مانند کم بودن تعداد گرفت های کاشته شده، بیهوشی کامل بیمار،حس درد پس از عمل، بجا ماندن خط بخیه اسکار مو.

کاشت مو FIT :

کاشت مو FIT یکی دیگر از تکنیک های پیوند است که البته به نسبت روش FUT تا حدی بهتر است  که در آن تعداد گرفت هایی که کاشته می شد و در نهایت نتیجه کاشت مو مطلوب تر بود.

با این حال این روش کاشت مو نیز دارای عوارض جانبی مانند نیاز به استراحت، تورم در برخی نواحی سر، نیاز به جلسات مکرر درمانی و یا حتی خونریزی داشت.به بیان دیگر کاشت مو FIT نوع بهبود یافته و پیشرفته پیوند مو به شیوه FUT  بود.

کاشت مو BHT :

سپس کاشت مو BHT ابداع شد با این تفاوت که در این شیوه، از مناطق دیگر بدن موها کنده و سپس به مناطقی از سر که طاسی داشت یا دچار ریزش مو بود پیوند زده می شد.با این وجود این روش درمانی نیز دارای معایب و عوارض خاص خود بود.

 کاشت مو SUT :

کاشت مو SUT در حال حاضر جدیدترین و بهترین تکنیک پیوند مو به شمار میرود. در حال حاضر بهترین روشی است که  نسبت به  سایر روشها، عوارض بسیار کمی دارد و برای انجام آن تنها بی حسی موضعی انجام میشود.

این تکنیک همچنین دارای نتایج ماندگار و عالی است و توسط دستگاه های پیشرفته و به روز انجام میشود.

سوالات متداول کاشت مو

خیر کوتاه کردن مو پیش از کاشت مو ضرورتی ندارد. 

بله، در  تمام طول دوره نقاهت برای بیمار دارو تجویز خواهد شد.

ساختار و نوع مو ها در هر قسمت بدن متفاوت است.بنابراین بهترین محل برای پیوند مو به سر از دیگر مناطق سر است.

این مطلب را در شبکه‎های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا