کاشت مو | کاشت مو بدون جراحی | کاشتن مو

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

کاشت مو و یا پیوند مو طبیعی یکی از راههای درمانی برای افرادی است که دچار ریزش مو و یا طاسی سر هستند.کاشتن مو روشهای مختلفی دارد که با توجه به شرایط خاصی که هر فرد دارد به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرده و پس از انتخاب روش مناسب کاشتن مو فرد مورد درمان قرار میگیرد.

اما در این بین افرادی هستند که متقاضی کاشت مو بدون جراحی هستند و تلاش میکنند تا قبل از پیوند مو روشهای برای ترمیم و یا جلوگیری از ریزش مو خود را داشته باشند.اما این روشها چه چیزایی هستند؟ در ادامه با ما همراه باشید.

کاشت مو بدون جراحی یک روش است که افرادی زیادی قبل از اینکه به دنبال کاشتن مو سر خود باشند این روشها را دنبال میکنند.

 

راه اول جلوگیری از ریزش مو است به خصوص برای افرادی که دچار بیماری هستند و یا بر اثر شیمی‌درمانی موهای خود را از دست داده اند.این افراد به دنبال ترمیم موهای خود هستند تا به صورتی جزی و یا کلی موهایی از بین رفته خود را ترمیم کنند.

 

متضایان کاشت مو بدون جراحی در برخی موارد موفق شدند تا بدون کاشتن مو بتوانند از ریزش مو سر خود جلوگیری کرده و یا آن را درمان کنند.

 

به عبارت دیگر کاشت مو با وجود اینکه یک روش درمانی موثر و دائمی است اما تا حدودی زمان بر بوده و برای افرادی که میخواهند به نتیجه فوری ترمیم موی خود برسند مناسب نمیباشد. اما به طور کلی روشهای پیوند مو بدون عمل جراحی چگونه است؟

روشهای کاشت مو بدون جراحی

 مصرف دارو

با مصرف برخی از دارو ها و تاثیری که آن ها بر روی هورمون های بدن میگذارند، میزان رشد موها تغییر پیدا کرده و باعث پر پشت شدن تارهای مو خواهد شد.

داروی ماینوکسیدیل یکی از این داروها است که میتواند جایگزین کاشت مو باشد. علاوه بر این، داروی فیناستراید نیز همین خاصیت را دارد که میتوان هر دو را در داروخانه ها تهیه نمود.

کاشت مو با لیرز

یکی دیگر از راه های کاشت مو بدون جراحی ، کاشت مو لیزری است که با انجام آن فولیکول های مو تحریک شده و منجر به رشد مجدد آن ها می شود.

با این حال این روش درمانی احتمال دارد که روی میتوکندری به صورت مستقیم عمل کند و باعث تغییر متابولیسم سلولی شود. هنوز هم در مورد این روش ترمیم مو بحث هایی وجود دارد که آیا این تکنیک مفید است یا نه.

میکرونیدلینگ

از روش های طبیعی دیگر که برای ریزش مو مناسب است، میکرونیدلینگ است که با ایجاد زخم های کوچک روی پوست، یکی ازشیوه های طبیعی موثر برای درمان ریزش مو است.

عوارض کاشت مو بدون جراحی

هر کدام از روش های کاشت مو بدون جراحی دارای عوارض جانبی خاص خود است.

 

در طی روش درمانی کاشت مو با جراحی دو نوع عوارض وجود دارد که عوارض اول برای چند هفته اول بعد از پیوند مو است مانند سرگیجه، درد، خارش، تورم، خونریزی

 

عوارض دوم تنها در بعضی افراد رخ میدهد مانند تغییر رنگ موی پیوند زده شده، نازک شدن تار مو، و غیره.

 

درروش کاشتن مو بدون جراحی عوارضی وجود دارد که از جمله میتوان عوارض جانبی برخی از داروها مانند داروی پروپشیا را برشمارد که عوارض آن کاهش میل جنسی میباشد.

 

میکرونیدلینگ نیز به عنوان روش درمانی دارای عوارضی مانند تورم و قرمزی است. زیرا فولیکول های مو باید از ناحیه اهدا کننده برداشته و در ناحیه مورد نظر کاشته شود که این نواحی باید سوراخ شود که منجر به خونریزی ریشه می شوند.

 

افرادی که دارای رنگ پوست روش تری هستند، این قرمزی و التهاب بیشتر مشاهده خواهد شد ولی برای افرادی با رنگ پوست تیره، این قرمزی کمتر دیده میشود ولی این وضعیت احتمال دارد که تا چندماه ادامه داشته باشد و به عبارتی موقتی است.

 

برای کاشتن مو با لیزر و یا روش های طبیعی کشت مو مانند روغن تراپی عوارض خاصی وجود ندارد.

سوالات متدال کاشت مو

تعداد دفعات کاشت مو بستگی به میزان ریزش مو و میزان تغییرات آن در آینده دارد. بیشتر بیماران به ۲ جلسه جراحی نیاز دارند.

ریزش مو ممکن است برای هر فردی رخ دهد. اما این بدین معنا نیست که کاشت مو برای خانم هایی که ریزش دارند

مناسب نیست.

تعداد گرافت ها توسط پزشک مشخص می شود که وی البته با فرد متقاضی کاشت مو در مورد تعداد گرافت ها توافق می‌کند.

 

رسانه های ما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا