کاشت مو سلول های رویان | پیوند مو سلول های بنیادی

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

کاشت مو سلول های رویان یک شیوه کاشت مو کلاسیک است. در این تکنینک جدید به جای اینکه بخش وسیعی از موهای موجود برداشته شود و به ناحیه کم پشت پیوند زده شود, تنها بخش کوچکی از ‍میان قسمت پیوند دهنده سر برداشته میشود.

 

س‍پس در محیط آزمایشگاهی این فولیکول های مو تکثیر میشوند و به محل مورد نظر پیوند زده می شوند. این  کار باعث میشود تا محل پیوند دهنده مثل روز اول رشد موی خود را حفظ کند. در ادامه با این روش کاشت مو طبیعی بیشتر آشنا شوید.

سلول های رویان سلولی است که توانایی تمایز به هر سلولی در بدن را دارد.در واقع سلول های رویان سلول های غیرتخصصی ای هستند که قادر هستند در بدن هر ارگانی را بسازند.

 

برخلاف سلول های بسیاری از نقاط بدن، این سلول ها قادر به بهبود خود و همچنین تبدیل شدن به نوع خاصی از سلول های بدن میباشند. با این اوصاف این سلول های بنیادی در تمامی بافت ها، نقش بسیار مهمی در ترمیم و بهبود سلول های آسیب دیده را بر عهده دارند

روش کاشت مو سلول‎ های رویان

کاشت مو سلول‎ های رویان برای درمان ریزش مو و طاسی یکی از جدیدترین و به روز ترین روش‎ها‎ی ترمیم و پیوند مو در جهان محسوب میشود.

 

در این تکنیک بخش بسیار کوچکی از فولیکول‎ها‎ی مو از پوست سر جدا شده و در طی چند هفته، در یک محل کشت مناسب تکثیر میشود و بعد بصورت سوسپانسیون استریل، در یک محیط انتقالی ویژه وخاص به نواحی که طاس هستند تزریق می‎شوند.

 

بعد از زمان مشخص،  این سلول‎ها‎ منجر به رویش مجدد مو می‎شوند. به عبارت دیگر استفاده از روش سلولهای رویان فولیکول مو برای افرای که ریزش مو و طاسی دارند استفاده می‎شود.

 

پیوند مو با سلول های بنیادی شباهتی  زیادی به پیوند مو به شیوه سنتی دارد اما تفاوت آن در این است که به جای اینکه برای پیوند تعداد زیادی مو از بین برود، در محل ریزش مو بخش کوچکی از فولیکول های مو برداشت شده و سپس فولیکول در آزمایشگاه تکثیر و در بخشهایی که ریزش مو دارد داخل پوست سر کاشته می شوند،

 

در این تکنیک کاشت مو نوین موها در قسمت هایی که فولیکول ها از آن گرفته شده اند رشد کرده و همچنین قسمتی که پیوند شده است مو رشد میکند.

مراقبتهای پیوند مو سلول های بنیادی

در روش کاشت مو سلول های رویان  فرد نیازی به استراحت ندارد.تنها لازم است تا فرد تا یک هفته بعد از انجا عمل از انجام ورزش و فعالیت های سنگین بدنی خودداری کند.

یکی از مزایای پیوند مو سلول های بنیادی این است که دارای عوارض خاصی نیست و همچنین میزان پیوند مو با این تکنیک میزان موفقیت زیادی دارد.

معایب کاشت مو با سلول های بنیادی

کاشت مو سلول های بنیادی به غیر از فوایدی که دارد به طور قطع دارای معایبی نیز میباشد. البته از آنجایی که این روش کاشت مو طبیعی جدید است متخصصان در حال کامل کردن این روش میباشد بنابراین به طور قطعی نمی توان معایب آن را برشمارد.

 

اما شاید از میان معایب احتمالی آن بی کیفیت بودن موهای کاشته شده را نام برد.

 

با توجه به این نکته که برای کنترل ضخامت و میزان و اندازه رشد موهای جدید ساز و کاری وجود ندارد این احتمال وجود دارد که درصدی از موهایی که کاشته میشوند ضعیف باشند.

سوالات متداول کاشت مو

با توجه به شرایط بیمار و علت ریزش مو روش کاشت مو بررسی میشود که معمولا بالای ۲۱ سال است.

رشد موهای کاشته شده، با بخش های دیگر سر  هیچ تفاوتی ندارد و میزان رشد آنها نیز طبیعی خواهد بود.

چند روز بعد از عمل بیمار میتواند از کلاه های نخی و گشاد که امکان جریان هوا را داشته باشند و هنگام گذاشتن و برداشتن فشار یا کشش خاصی ایجاد نکنند، استفاده کند.

رسانه های ما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا