بوتاکس ابرو بهترین روش بالایردن ابرو ها

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس تعریف و درک ما از ابروهای زیبا و جذاب از نظر زیبایی شناختی به مرور زمان تغییر کرده و امروز چندین و چند روش برای طراحی آن «ابروهای بی‌نقص» وجود دارد. به طور کلی عوامل مختلفی بر جذابیت ابرو ها تاثیرگذار است که در ادامه که آن ها اشاره می نماییم. اما نکته ی مهمی که در این میان وجود دارد این است که امروزه به کمک روش های بی شمار زیبایی، می توان ظاهری جذاب تر را برای ابوها ساخت. که یکی از مهم ترین این روش ها تزریق بوتاکس ابرو می باشد. برای طراحی ابروهای ایده‌آل با هر روشی از جمله تزریق بوتاکس ابرو باید به چهار عامل مهم توجه شود:

 • ویژگی‌ های صورت شخص : ساختار استخوانی و عضلانی صورت شخص تاثیر بسیار مهمی در طراحی فرم ابرو ها دارد. پزشک متخصص زیبایی با ترسیم خطوط و اندازه‌گیری نسبت‌ های طلایی صورت در ساختار صورت شما، می‌ تواند حدود ابروهایی که برای چهره‌ ی شما مناسب است را مشخص کند.
 • ویژگی‌ های ابرو : مواردی مثل شکل هندسی و قوس در اصلاح و زیباسازی ابرو ها اهمیت بسیاری دارند.
 • هدف و طرح دلخواه فرد : به هر حال این شما هستید که قرار است بیشترین لذت را از ابروهای خود ببرید و مهم است که خودتان چه طرحی را برای ابروهایتان در ذهن دارید.
 • روش درمانی مورد نظر برای اصلاح فرم و حالت ابرو ها : برای اصلاح و زیباسازی ابرو ها می‌توانی از روش‌ های مختلفی استفاده ‌کرد؛ که همان طور که اشاره گردید، تزریق بوتاکس به ابرو یکی از این روش ها می باشد. البته که هر روش درمانی قابلیت‌ های خاص خودش را دارد و اثرات خاص خودش روی صورت می‌ گذارد. و در نهایت این شما هستید که بسته به خواسته ی خود و مشورت با پزشک متخصص باید بهترین روش را برای اصلاح فرم ابروهایتان انتخاب نمایید.

روش‌ های زیباسازی و اصلاح فرم ابرو ها

امروزه روش‌ های بسیار زیادی برای زیباسازی و افزایش جذابیت ابرو ها وجود دارد؛ مانند وکس، بند انداختن، تاتو و هاشور، میکروبلیدینگ، لیزر مو های زائد ابرو، کاشت ابرو، جراحی لیفت ابرو و در نهایت موضوع مورد بحث ما یعنی تزریق بوتاکس به ابرو. همه‌ ی این روش‌ ها در جای خودشان تاثیر چشم‌ گیری در زیبایی ابرو ها و نهایتا صورت شما خواهند داشت. که در ادامه ی این مقاله قصد داریم به صورت تخصصی به کاربرد های بوتاکس ابرو و ماندگاری این روش زیبایی بپردازیم.

تزریق بوتاکس به ابرو، چه تغییراتی در ابرو ها به وجود می آورد؟

شاید فکر کنید که شکل ابرو ها به چگونگی توزیع مو های ابرو در ناحیه‌ ی ابرو بستگی دارد. البته که توزیع مو ها در ناحیه ی ابرو بسیار مهم است ولی آنچه تاثیر اساسی‌ تری دارد و در تزریق بوتاکس به ناحیه‌ ی ابرو مورد هدف سوزن ما قرار می‌گیرد، عضله است. چندین عضله در ناحیه‌ ی ابرو بر روی شکل ابرو تاثیر می‌ گذارند. پس می توان گفت که کاربرد اصلی تزریق بوتاکس ابرو در تغییر حالت عضله های اطراف ابرو می باشد نه نحوه ی ریش موهای ابرو. از جمله عضله های ناحیه ی ابرو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. عضله‌ی پیشانی
 2. عضله هرمی
 3. عضله‌ی چین دهنده
 4. عضله پایین کشنده‌ی مژگانی
 5. بخشی از عضله‌ی حلقوی چشم

تزریق بوتاکس چگونه باعث تغییر حالت ابرو ها می شود؟

سم بوتاکس یا به بیان واضح تر، سم بوتولینوم نوعی سم فلج کننده‌ی عضلات است که توسط باکتری‌ ها ساخته می‌ شود. این سم در آزمایشگاه‌ های پیشرفته برای استفاده‌ های درمانی و زیبایی تولید شده و به باز عرضه می‌ شود. از جمله کاربرد های درمانی استفاده از بوتاکس نیز، درمان میگرن و تعرق بیش از حد می باشد. برند های مختلفی از سم بوتولینوم درمانی و زیبایی را تولید می‌ کنند و در واقع «بوتاکس» یکی از برند های این محصول است؛ ولی تزریق سم بوتولینوم، به تزریق بوتاکس معروف شده است و این دو معادل یکدیگر به حساب می‌ آیند. بوتولینوم با اثر روی عضلات و اعصاب ما به طور موقت و برگشت‌ پذیر باعث فلج شدن عضلات می گردد. معمولاً چند ماه بعد از تزریق سم بوتولینوم، اثرات این سم از بین می‌ رود و عضلات شما دوباره فعال می‌ شوند. در این زمان باید برای تزریق دوباره‌ی بوتاکس به کلینیک های معتبر مراجعه کنید.

کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس به ابرو چه کسانی هستند؟

تزریق بوتاکس در هر ناحیه‌ ای از صورت تنها برای افراد بالغ و بالای ۱۸ سال توصیه می‌ شود. به طور کلی خانم‌ ها و آقایانی که دچار خطوط اخم دینامیک یا متحرک هستند، بیشترین بهره را از تزریق بوتاکس ابرو می برند. افتادگی ابرو، تغییر در قوس ابرو و مشکلات تقارن  ابرو نیز از جمله مشکلاتی هستند که به راحتی ب وسیله ی تزریق بوتاکس ابرو درمان می‌شوند. البته که در کنار تزریق بوتاکس ابرو می‌توان از سایر روش‌ های زیباسازی ابرو نیز مثل میکروبلیدینگ، کاشت ابرو و کرم‌ های ضد چروک نیز استفاده کرد. ولی حتماً در مورد فواصل زمانی ایمن بین تزریق بوتاکس و سایر روش‌ های زیبایی باید با یک پزشک متخصص مشورت شود. همچنین برخی از افراد برای رسیدن به بهترین نتایج ابرو ها، در کنار جراحی بلفاروپلاستی از تزریق بوتاکس ابرو برای حذف خطوط بین دو ابرو و همچنین لیفت ابروها استفاده می‌ کنند. لازم به ذکر است به این نکته توجه نمایید که اگر در دوران بارداری یا شیردهی هستند، کاندیدای خوبی برای تزریق بوتاکس ابرو مانند تزریق بوتاکس به سایر نواحی صورت محسوب نمی‌شوید. چرا که تزریق بوتاکس می‌ تواند به کودک شیرخوار یا جنین آسیب بزند.

تاثیر بوتاکس در لیفت ابرو

اثرات تزریق بوتاکس به ابرو

تزریق بوتاکس به ناحیه‌ ی ابرو با سه هدف اصلی انجام می‌ شود:

 • حذف خطوط اخم : عضلات ناحیه‌ی ابرو در ایجاد چروک‌ های بین دو ابرو و روی پل بینی موثر هستند و برای حذف این خطوط می‌ توانیم از تزریق بوتاکس استفاده کنیم.
 • لیفت ابرو : با فلج کردن عضلات پایین کشنده‌ ی ابرو، می‌توانیم ابروها را بالا ببریم.
 • اصلاح شکل ابرو : اگر در ناحیه‌ی ابروهای شما عدم تقارن یا مشکل ظاهری وجود دارد، می‌توانیم با تزریق بوتاکس به ابرو این اختلالات را اصلاح کنیم.

حذف خطوط اخم به وسیله تزریق بوتاکس ابرو

خطوط اخم زمانی ایجاد می‌ شوند که عضلات پایین‌ کشنده‌ ی ابرو منقبض شوند. این عضلات باعث حرکت ابرو ها به سمت وسط صورت و پایین می‌ شوند. خطوط خط اخم شامل خطوط عمودی در ناحیه‌ ی بین دو ابرو و خطوط افقی روی پل بینی می باشند. که حاصل حرکت عضلات پایین کشنده‌ ی ابرو هستند. عضله‌ی هرمی در وسط با PR نشان داده شده و در طرفین آن، عضله‌ی کشنده‌ ی مژگانی مشاهده می‌ شود که با DS نشان داده شده است. این عضلات باعث ایجاد خطوط صورت در ناحیه‌ی ابرو و پایین افتادن ابرو ها می شوند.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

به طور معمول ابرو ها ما توسط بخش پایینی عضله‌ ی پیشانی در جای خود نگه داشته می‌ شوند. عضله‌ ی پیشانی تنها عضله‌ ی موثر در بالا کشیدن ابرو ها می باشند. پایین کشیدن ابرو وظیفه‌ ی عضلات پایین آورنده‌ ی داخلی و یک عضله‌ ی دیگر در طرفین چشم ها است. بخشی از عضله‌ ی حلقو ی چشم که دور تا دور چشم را فرا گرفته است، انتهای خارجی ابرو را پایین می‌ کشد. این عضله همچنین کاربرد در ایجاد چین‌ های پنجه‌ کلاغی در طرفین چشم ها دارد.

برای بالا بردن یا لیفت چشمگیر ابرو باید در دو ناحیه بوتاکس تزریق بشود.

 • عضلات پایین آورنده ابرو در ناحیه‌ی بین دو ابرو – این تزریق باعث محو شدن خطوط اخم و بالا رفتن ابروها می‌شود. فلج کردن عضلات این بخش بیشترین تاثیر را در لیفت ابرو دارد.
 • بخش دمی (انتهای طرفی) ابرو – این تزریق باعث می‌شود که دم ابرو به سمت خارج و بالا حرکت کند. معمولا تزریق در بخش دمی ابرو باعث ۱ تا ۲ میلی‌متر لیفت بیشتر می‌شود.

همزمان با لیفت ابرو ها می‌ توانی تغییرات مشهودی در شکل قوس ابرو ها در چهره ی فرد نیز ایجاد کنیم تا فرم و حالت ابرو زیباتر شود. برای این کار به بخش‌ هایی از عضله‌ی پیشانی به صورت انتخابی بوتاکس تزریق می‌ کنیم و آن بخشی از عضله‌ ی پیشانی که در راستای خط میانی ابرو قرار گرفته را دست نخورده باقی می‌گذاریم. به این ترتیب قوس ابرو اصلاح می‌ شود.

درمان عدم تقارن ابرو ها به کمک تزریق بوتاکس ابرو

عدم تقارن ابرو ها مشکل شایعی است و به خوبی می‌ توان با تزریق بوتاکس این مشکل را اصلاح نمود. در بیشتر بیماران سعی می‌شود که با لیفت کردن ابروی پایین‌ تر، آن را به سطح ابروی بالاتر رساند. این کار را با تزریق بوتاکس در ناحیه‌ ی بین دو ابرو و فلج کردن عضلات پایین آورنده ی ابرو انجام می شود. به این صورت که اگر یکی از ابروها قله‌ ی واضحی داشته باشد و خیلی بالا رفته باشد، می‌ توان با تزریق حدود ۲ واحد بوتاکس به عضله پیشانی، قله‌ ی ابرو را پایین آورد و عدم تقارن را اصلاح کرد. همچنین گاهی نیز ممکن است در جریان لیفت ابرو، عدم تقارن اتفاق بیفتد. در این صورت نیز می‌ توان با کمی تزریق بوتاکس بیشتر، این عدم تقارن را به سادگی اصلاح کرد و جای نگرانی ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *