تزریق ژل لب

تزریق ژل لب | همه چیز درباره ژل لب

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

تزریق ژل لب به منظور حجیم و برجسته سازی لب ها صورت میگیرد.

 

با افزایش سن، میزان چربی و کلاژن موجود در بدن، حجم و ارتفاع لب ها کاهش پیدا کرده و در نتیجه لب‌ها باریک می‌شوند. برای برجسته سازی و زیبایی تزریق ژل لب یکی از روش ها است که در ادامه به جزییات آن اشاره میکنیم.

نحوه تزریق ژل لب در به جود آمدن نتیجه مطلوب و رضایت بخش و کاهش عوارض آن تاثیر بسزایی دارد.

 

به همین علت پزشک متخصص (دکتر مهرشاد رابط) باید با انواع پوست ، اجزای صورت و مدنظر داشتن تناسبات صورت فرد، جای مناسب تزریق فیلر، میزان تزریق و قرار دادن مواد در لایه های پوست شناخت کافی داشته باشد و نحوی تزریق فیلر را به درستی تشخیص و انجام دهد.

 

قبل از تزریق ژل، ابتدا لب ها بی حس شده و محل تزریق توسط الکل ضد عفونی می شود، سپس ژلی که میزان آن به اندازه مشخص شده  با سرنگ مخصوص که سوزن های بسیار ظریف دارند به محل مورد نظر با زاویه ای مناسب و با دقت کافی  تزریق خواهد شد.

.

توصیه هایی مهم ژل لب

  • قبل از تزریق ژل لب ، نخست باید ساختار آن بررسی شود تا در صورتی که اختلالی ایجاد شد حل شود.
  • نداشتن توقعات غیر معقول از پزشک خود ؛ به عبارتی فرم لب نباید از حالت طبیعی خود خارج شود و همچنین فرم لب باید با سایر اجزای صورت تناسب داشته باشد.
  • طبق اصول زیبایی شناسی مطالعات انجام شده ، لب بالا باید ۲۰ درصد کوچکتر و عقب تر از لب پایین باشد.
  • ممکن است گاهی قبل از تزریق ژل، برای تناسب در صورت تزریق ژل به چانه نیز صورت گیرد.

مواد تشکیل دهنده ژل های پر کننده

ژل های پرکننده که در تزریق ژل مورد استفاده قرار میگیرند ساخته شده از انواع مختلف مواد طبیعی و هستند که سال هاست که برای برجسته سازی و حجیم کردن لب ها مورد استفاده قرار میگیرند. این ژل ها به دو دسته تقسیم می شوند: دائمی و موقت

 

ژل تزریقی دائمی

ژل های دائمی به علت اینکه از فیلرها با مواد مصنوعی تشکیل شده اند و باعث ایجاد التهاب در پوست میشوند مردود شده و تزریق  آن ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 

ژل تزریقی موقت

ژل های تزریقی موقت دارای عمر های متفاوت هستند که معمولا بین ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند.

 

ژل تزریقی موقت متشکل از محصولاتی مانند: هیدروکسی آپاتیت کلسیم، کلاژن، اسید هیالورونیک هستند.

 

 

به صورت طبیعی این مواد در بدن ما وجود دارند به بیان دیگر کلاژن یک پروتئین محفاظتی برای پوست است و اسید هیالورونیک نیز کمک به حفظ آب پوست میکند و حجم و فرم به آن می دهد.

 

 

ژل هیالورونیک نیز یک نوع ماده پر کننده طبیعی است که در بدن وجود دارد. زمانی که خط خنده عمق بیشتری پیدا میکند لب ها شروع به باریک شدن می کنند و گوشه های لب  افتاده  شده و در انتها چین و چروک ها به وجود می آیند.

 

فیلر های اسید هیالورونیک در زیر این خطوط تزریق شده تا حجم از بین رفته جایگزین شود. از آنجایی که این ماده ظاهری طبیعی تر به وجود می آورد با گذشت زمان یا توسط پوست بدن از بین می رود یکی از انتخابها برای فرایند  حجم دادن به لب ها می باشد.

 

سوالات متداول تزریق ژل لب

برای هر فردی متفاوت است و بر اساس تشخیص پزشک انجام میشود

به دلیل بی حس بودن لبها بهتر است تا چند ساعت از خوردن خودداری کنید

بهتر است آرایش نداشته باشید و از پماد بیحسی نیز میتوانید استفاده کنید

رسانه های ما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا