تزریق بوتاکس

پاسخ به سوالات رایج درباره بوتاکس

سوالات رایج درباره بوتاکس

سوالات رایج در مورد بوتاکس بسیار است و در این مقاله در مورد تعدادی از آنها پاسخ میدهیم تا افرادی که قصد انجام این کار را دارند از پاسخ سوالات خود مطلع شوند.

میزان ماندگاری بوتاکس چه قدر است؟

میزان تزریق بوتاکس و ناحیه تزریق شده آن، زمان ماندگاری بوتاکس را تعیین میکند. عوامل مانند سن و عمق چین و چروک ها نیز بر ماندگاری بوتاکس تاثیر زیادی دارد. معمولا اثرات بوتاکس تا ۶ ماه پس از تزریق ماندگار است.برای نتیجه گیری بهتر، تزریق به مدت 2 بار در سال نتیجه بهتری همراه دارد.

آیا تزریق بوتاکس با درد همراه است؟

بسیاری از افراد تصور میکنند که تزریق بوتاکس دردناک بوده و همچنین ریسک زیادی دارد. اما باید در پاسخ به این سوال گفت که بوتاکس درد نداره چراکه قبل تزریق، محل مورد نظر با بی حسی موضعی یا کمپرس یخ بی حس میشود و سپس تزریق انجام میشود.

زمان تزریق مجدد بوتاکس به چه صورت است؟

برای تزریق مجدد بوتاکس برای هر فرد فاکتورهای مختلفی وجود دارد ولی به صورت کلی و به طور میانگین هر تزریق بوتاکس حدود 6 ماه ماندگاری دارد و اگر تمایل دارید تا با این روش صورت بدون چروک داشته باشد باید هر 6 ماه مجددا تزریق بوتاکس را انجام دهید.

در دوران بارداری و شیردهی تزریق بوتاکس مجاز است؟

دوران بارداری و شیردهی دوره حساسی برای پوست است. در این دوران بدن هورمون‌های بیشتر تولید می‌کند از جمله آندروژن، استروژن و پروژسترون. این تغییرات هورمونی می‌تواند منجر شود که پوست بدن روغن بیشتری تولید کرده و پوست شخص را بیشتر در معرض جوش زدن قرار میدهد..
به دلیل نواسانات هورمون‌ها در این دوران احتمالا برای پوست شما زمان باثباتی نباشد در نتیجه زمان مناسبی برای تزریق بوتاکس نمی باشد.

آیا تزریق بوتاکس با عوارض همراه است؟

تعدادی از علائم رایج که پس از تزریق بوتاکس مشاهده شده شامل قرمزی پوست، تورم، التهاب و یا کمی احساس سنگینی یا ناراحتی در محل تزریق سوزن است. در مواردی نادر نیز با کبودی در پوستهای حساس همراه بوده که پس از گذشت چند روز برطرف میشود. از دیگر عوارض بوتاکس نیز سردرد یا حالت تهوع خفیف نیز در برخی از افراد دیده شده که پس از چند روز رفع خواهند شد.

بوتاکس بر چه نواحی انجام میشود؟

تزریق بوتاکس که یکی از رایج ترین اثرات از بین بردن چین و چروک و خطوط صورت است معمولا بین ابروها، نقاط پیشانی، بین ابروها، بالای بینی، اطراف لب، فک، گردن و چانه صورت میگیرد.

مراقبتهای بعد از بوتاکس شامل چه چیزهایی است؟

پس از تزریق بوتاکس نباید تا 24 ساعت صورت خود را ماساژ دهید همچنین باید از شنا کردن خودداری کنید.ورزش های سبک تا متوسط بعد از تزریق بوتاکس مناسب است.همچنین باید از خوابیدن روی محل تزریق تا حداقل 24 ساعت اجتناب کنید. استحمام کردن بعد از بوتاکس مانعی نداد ولی حتما توجه کنید که از حمام با آب داغ و یا گرمای زیاد آب خودداری کنید.
توصیه میشود تا 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس، از مصرف زیاد مواد حاوی کافئین و الکل خودداری کنید.

اثر بوتاکس بعد از چه مدت قابل مشاهده است؟

تزریق بوتاکس تا 80 درصد چروکهای صورت را برطرف میکند ولی برای مشاده کردن تاثیر آن پس از تزریق زمان دقیقی را نمیتوان تعیین کرد.اما به طور کلی
بین ۸۰ تا ۹۰ درصد موارد اثر تزریق پس ازسه روز تا یک هفته قابل مشاهده خواهد بود و در برخی از افراد نیز زمان بیشتری را انتظار کشیده و این مدت تا دو هفته نیز به طول انجامیده است.

تزریق بوتاکس برای چه کسایی مناسب نیست?

تزریق بوتاکس برای هر کسی مناسب نمیباشد و افراد بهتر است قبل از تزریق مطلع باشند که این کار برای آنها مناسب است یا خیر. بوتاکس برای خانمهای باردار و شیرده، افراد که فلج علانی دارند، افرادی که آمینوگلیکوزیدها (استـرپتومایسیـــن،آنتی‌بیوتیک‌های آمیکاسیـــن، توبـرامایسین اسپکتینومایسیـــن، نئومایسین و جنتامایسین) مصرف می‌کنند، کسانی که عفونت فعال دارند، بیماران مبتلا به ALS، بیماری‌های عصبی عضلانی، ضعف شدید عضلانی (میاستنی گراویس)، افرادی که در محل تزریق بوتاکس عفونت‌های پوستی دارند و همچنین افرادی که قصد انجام عمل جراحی دارند ممنوع میباشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا