نحوه ی شستن صورت بعد از تزریق چربی به چه صورت باید باشد؟

شستن صورت بعد از تزریق چربی ، انسان به‌طور ذاتی میل به زیبایی، شادابی و جوانی دارد. امروزه انواع عمل‌های زیبایی زیر نظر مجرب‌ترین متخصصان زیبایی و جراحان پلاستیک بر روی صورت بیماران انجام می‌شود. یکی از انواع این عمل‌های زیبایی، تزریق ژل، چربی و فیلر به نواحی مختلف صورت مانند بینی، لب، گونه، پیشانی، زیر چشم و … است. در این مقاله با ما همراه باشید تا همه چیز در مورد تزریق به صورت، مراقبت‌های پس از آن و نحوه شستن صورت بعد از تزریق چربی، ژل و فیلر را برایتان شرح دهیم.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

تزریق چربی معمولاً عوارض بیشتری نسبت به تزریق ژل و فیلر دارد؛

درد، کبودی و تورم در ناحیه تزریق شده بخشی از این عوارض است. بهتر است بیمار تا حداقل ۲۴ ساعت پس از تزریق چربی به نواحی مختلف صورت خود دست نزند و فقط از کمپرس یخ برای رفع کبودی، درد و تورم استفاده نماید. احتمالاً بیمار پس از تزریق ترشحاتی را مشاهده کند که بعد از گذشت ۲۴ ساعت می‌تواند آن‌ها را به‌آرامی تمیز کند و صورت خود را شستشو دهد.

چه مدت پس از تزریق چربی می توان صورت را شست؟

در ابتدا بهتر است در مورد زمان مناسب شستن صورت بعد از تزریق چربی و ژل، با پزشک مشورت کنید. نحوه انجام عملیات تزریق ژل و شرایط هر بیمار متفاوت است و ممکن است پزشک دستورالعمل‌های مختلفی برای هر بیمار داشته باشد؛ اما به‌طور کلی توصیه می‌شود تا بیست و چهار ساعت پس از تزریق ژل یا چربی به صورت، از حمام استفاده نکنید و صورت خود را نیز نشویید.

پس از گذشت بیست و چهار ساعت کامل می‌توانید با آب ولرم حمام کنید. توجه کنید که نباید فشاری به ناحیه تزریق شده وارد شود و هنگام شستشوی صورت خود، از ماساژ دادن آن ناحیه بپرهیزید. در هفته‌های ابتدایی پس از تزریق چربی یا ژل، سعی کنید از حمام کردن طولانی با آب خیلی سرد یا آب خیلی گرم اجتناب کنید.

چه مدت بعد از تزریق ژل می‌توان استحمام کرد؟

برای پاسخ به این سؤال مهم و کاربردی، از نظرات پزشکان صاحب تخصص در خصوص شستن صورت بعد از تزریق چربی استفاده می‌کنیم. از برخی متخصصان زیبایی این سؤال پرسیده شده که چه مدت پس از تزریق ژل به صورت می‌توان صورت را شست و استحمام انجام داد؟

برخی می‌گویند که بلافاصله پس از تزریق می‌توانید صورت خود را بشویید. باید توجه کنید که نباید هیچ گونه فشار شدیدی به ناحیه تزریق شده وارد کنید. اگر بر صورت خود بوتاکس یا دیسپورت تزریق کرده‌اید، توصیه می‌کنم حداقل تا ۴ ساعت پس از انجام تزریق دراز نکشید.

بهتر است برای حصول بهترین نتیجه از تزریق ژل به صورت، به یک متخصص زیبایی و جراح پلاستیک باتجربه و بادانش مراجعه کرده و از دستورالعمل‌های پیش از تزریق و پس از تزریق کاملاً پیروی کنید.

برخی متخصصان معتقدند هر کدام از انژکتورها در رابطه با محدودیت‌هایی که پس از تزریق ژل به صورت اعمال می‌شود، دستورالعمل‌های متفاوت و خاص خود را دارند، پس توصیه می‌شود سؤالات تخصصی خود را در مورد هر مرحله از تزریق ژل از جمله شستن صورت بعد از تزریق چربی، از انژکتور خود بپرسید تا مناسب‌ترین پاسخ را بگیرید.

نحوه صحیح شستن صورت بعد از تزریق چربی

تزریق ژل به لب از سوی جوانان امروزی با استقبال بسیار زیادی روبه‌رو شده است. تزریق ژل لب یکی از انواع تزریقات ناحیه صورت است که توسط پزشک متخصص زیبایی جهت رفع نواقصی مثل پارگی لب، نامتقارن بودن آن، فرورفتگی‌ها و دیگر مشکلات این چنینی انجام می‌گیرد.

مراقبت‌های پس از انجام تزریق لب و شستن صورت بعد از تزریق چربی و ژل اهمیت بسیار زیادی در دستیابی به نتیجه دلخواه دارد. نحوه شستن صورت و زمان آن از مهم‌ترین مراقبت‌های پس از تزریق است.

باید مراقب باشید که بلافاصله پس از تزریق ژل به لب و یا در ساعات اولیه بعد از تزریق، صورت و لب‌های خود را با آب سرد نشویید. این اقدام باعث جمع شدن و گلوله مانند شدن ژل در زیر پوست لب و در نهایت موجب بدفرم شدن لب‌ها می‌شود.

در مقابل، استفاده از آب بسیار گرم هم می‌تواند ساختار ژل را تغییر داده و یا باعث حرکت ژل در زیر پوست لب و پارگی لب‌ها شود. همچنین برای شستن لب‌ها بعد از تزریق ژل نباید از شوینده‌های قدرتمند استفاده کنید و باید مراقب باشید که فشاری به لب‌ها وارد نشود.

بهتر است حداقل تا یک هفته پس از تزریق ژل به بینی، بیمار از استحمام و رفتن به سونا و استخر خودداری کند.

نحوه ی شستن صورت بعد از تزریق چربی به چه صورت باید باشد؟

شستن صورت پس از تزریق چربی به بینی

عمل تزریق ژل به بینی یکی دیگر از انواع تزریقات صورت است. این عمل هم مانند دیگر تزریقات مراقبت‌هایی دارد که باید پس از انجام آن رعایت شود تا نتیجه دلخواه بیمار با کمترین عوارض حاصل گردد.

بهتر است حداقل تا یک هفته پس از تزریق ژل به بینی، بیمار از استحمام و رفتن به سونا و استخر خودداری کند.

توصیه می‌شود در هفته‌های اول پس از تزریق، جهت شستشوی صورت و بینی از شوینده‌های قوی استفاده نشود؛ همچنین بهتر است در همین هفته‌های ابتدایی از آب بسیار گرم یا آب بسیار سرد برای شستن صورت استفاده نشده و هنگام شستشوی صورت و بینی با آب ولرم، فشاری به بینی وارد نگردد و با کمترین لمس ممکن این کار انجام شود.

شستن صورت بعد از تزریق چربی به زیر چشم

انجام تزریق ژل زیر چشم یکی از عمل‌های زیبایی صورت جهت رفع گودی و سیاهی زیر چشم است. همان‌طور که می‌دانید و کاملاً مشخص است، پوست ناحیه زیر چشم بسیار حساس و نازک است و به همین علت باید حداقل تا ۸ ساعت پس از انجام تزریق از تماس دست و لمس کردن چشم، استفاده از لوازم آرایشی مختلف و شستن صورت و چشم‌ها پرهیز شود.

توصیه می‌شود پس از گذشت حداقل ۲۴ ساعت از انجام تزریق، بیمار با صابون مناسب و مخصوص که توسط پزشک متخصص زیبایی و جراحی پلاستیک معرفی می‌شود، صورت خود بدون وارد کردن هیچ گونه فشاری شستشو دهد و سپس با آب ولرم آن را بشوید.

شستن صورت بعد از تزریق چربی به خط خنده و اخم

تزریق ژل به خط خنده و اخم یکی دیگر از انواع تزریقات صورت است که جذابیت خاصی برای بیمار به ارمغان می‌آورد و قطعاً مانند دیگر عمل‌ها، نیاز به رعایت مراقبت‌هایی دارد. مثلاً بهتر است تا ۲۴ ساعت پس از انجام تزریق، شستشوی صورت انجام نشود.

همچنین باید در هفته‌های ابتدایی پس از تزریق، صورت به‌وسیله شوینده ملایم، مناسب و مخصوص و با آب ولرم و متعادل شسته شود؛ بدون اینکه ماساژی انجام گرفته و فشاری به ناحیه تزریق وارد گردد.

بهتر است بدانید حمام‌های طولانی و استفاده از آب بسیار گرم و بخار کردن حمام، موجب وارد شدن آسیب به ژل و فیلر می‌شود و توصیه می‌شود تا حد امکان از استحمام کردن در هفته اول پرهیز شود و اگر نیاز به این کار بود، استحمام کوتاه و با آب ولرم انجام شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *