leiser - لیزر موهای زائد و فواید آن بر کل بدن

لیزر موهای زائد و فواید آن بر کل بدن

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

یکی از بهترین روش های از بین بردن موهای زائد بدن لیزر کردن است که یک روش بسیار کاربردی بوده و نتایج خوبی نیز دارد در ادامه به فواید لیزر و نکات قبل و بعد انجام این کار اشاره میکنیم.

لیزر کردن برای حذف موهای زائد صورت، دست‌ه، پاها و دیگر نقاط بدن انجام میشود. این کار توسط فرد متخصص باید انجام شود که نتایج بسیاری خوبی از دیگر روشهای سنتی مانند اپیلاسیون، اصلاح و… نیز در پی خواهد داشت از جمله:

 

  • دقت و تمرکز زیاد: لیزر با توجه به اینکه به پوست آسیب نمیرساند به راحتی موهای تیره و ضخیم را از بین میبرد.
  • سرعت زیاد حذف موهای زائد: هر پالس لیزر در کسری از ثانیه موهای زائد را از بین میرد و در همین زمان کوتاه تعدادی زیادی مو را مورد هدف قرار میدهد. نواحی کوچک مانند پشت لب کمتر از یک دقیقه ولی لیزر نواحی بزرگ مانند پاها تا یک ساعت زمان میبرد.
  • نتیجه گیری قابل پیش بینی: به طور میانگین پس از سه تا پنج جلسه بیش از ۹۰ درصد بیماران با این روش، موهای زائد بدنشان حذف میشود.

قبل از عمل لیزر موهای زائد

عمل لیزر یک روش پزشکی است که توسط پزشک متخصص ( دکتر مهرشاد رابط) باید صورت بگیرد.

عملکرد دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا به علت داشتن قدرت بالا و نوع لیزر که مختص جذب در ملانین مو است به راحتی موها را از ریش از بین میبرد.در صورت انتخاب این روش بیمار باید ۱ ماه قبل از انجام لیز از کارهایی که موهای زائد را حذف میکند مانند اپیلاسیون، کرم مو، شیو و … خودداری کند.

همچنین بیمار نباید به مدت شش هفته قبل و بعد از درمان کارهایی مانند گرفتن حمام آفتاب و در معرض

مستقیم نور خورشید بودن را انجام دهد.

در حین انجام لیزر موهای زائد

قبل از لیز، با توجه به رنگ پوست، ضخامت و موقعیت موها و رنگ  سیستم لیزر تنظیم می‌شود.بیمار و پزشک یا تکنسین باید در حین انجام عمل از محافظ چشم استفاده کنند.

 

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا سیستم خنک کننده منحصر به فرد DCD دارد که قبل از انجام هر پالس لیزر، بروی پوست اسپری شده و آن را خنک می‌کند که انجام این کار باعث  می‌شود تا اشعه لیزر راحت‌تر به پوست نفوذ کند. استفاده از این این اسپری خنک کننده تا حد زیادی احتمال آسیب رسیدن به پوست و یا ایجاد عارضه را کاهش میدهد.

 

پس از انجام عمل لیزر به شما کرم‌ها یا لوسیون‌های ضد التهاب یا کمپرس یخ داده شود. جلسات درمانی بعدی نیز با فاصله حدود ۴ تا ۶ هفته انجام میشوند.

پس از انجام لیزر

ممکن است جلسات اول و یا دوم درمان رشد موها حتی بیشتر از قبل به نظر برسد که  این امر کاملاً طبیعی است اما پس از گذشت حدود یک تا دو هفته، موهای زائد شروع به ریشه کن شدن میکنند. ۶-۴ هفته بعد نیز دسته جدیدی از موها رشد کرده ولی به صورت قابل توجهی کمتر از قبل است. فولیکول‌های کمتری نیز ظاهر شده و نسبت به قبل موهای جدید رشد کرده بسیار نازک‌تر و حتی نرم‌تر هستند. پس از به پایان رسیدن جلسات درمانی نتیجه کامل شده و رشد موها به طور دائمی کاهش پیدا میکند. پس از انجام لیزر بیمار باید از کرم‌های ضد التهاب و ضد آفتاب استفاده کند.تا ۲۴ ساعت پس از درمان کرم ضد التهاب و به مدت ۳ هفته پس از درمان، باید روزانه سه بار در روز کرم ضد آفتاب استفاده شود.

سوالات متداول لیزر کل بدن

خیر و حتی تا کنون هیچ مقاله علمی یا ژورنال تخصصی در مورد سرطان زا بودن لیزر چاپ نشده است. 

بله لیزر موهای زائد به دلیل از بین بردن فولیکول مو تاثیر دائمی در موهای زیرپوستی دارد.

 زیرا اشعه لیزر روی ریشه مو تاثیر میگذارد و فولیکول مو را از بین می ­برد و تاثیر لیزر  را کمتر میکند.

این مطلب را در شبکه‎های اجتماعی به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا