لیزر موهای بدن

لیزر موهای زائد | عوارض لیزر موهای زائد | لیزر موهای بدن

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

لیزر موهای زائد برخلاف روشهای سنتی برای رفع موهاى زائد بدن مانند کرم های موبر، اپیلاسیون واستفاده از تیغ که تنها به طور موقت ساقه مو را حذف مى کنند؛ سلول هاى تولیدکننده مو در ریشه را از بین میبرد و تاثیر  دائمى و بلند مدت دارد.

با توجه به اهمیت چشم گیر بهداشت و زیبایی، لیزر موهای زائد به یک روش پرطرفدار تبدیل شده که در سراسر جهان نیز بسیار شناخته شده است.

به غیر از مزایا و یا عوارض این روش، قیمت لیزر موهای زائد نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه جزئی تر به این قضیه میپردازیم.

لیزر موهای زائد به عنوان یک روش درمانی ممکن است که در ابتدا چنین به نظر برسد که از هزینه زیادی برخوردار است ولی با توجه به نتیجه مطلوب و طولانی مدتی که دارد از دیگر روش ها، به صرفه تر میباشد. برخی از مزایای لیز کل بدن عبارتند از:

 

  • صرف زمان کوتاه مدت جهت رفع موهای زائد
  • نبودن مشکلاتی مانند رشد مو زیر پوستی و درد و عفونت
  • مورد تایید بودن FDA به جهت حذف و کاهش موهای زائد بدن
  • رسیدن به نتیجه دلخواه برای رفع موهای زائد با سرعت بیشتر نسبت به سایر روشها
  • نداشتن ضرر برای پوست

قیمت لیزر موهای زائد

قیمت لیزر موهای زائد با توجه به تعداد جلسات برای رفع کامل موها تعیین می گردد. نکته قابل ذکر این است که کدام قسمت از بدن قرار است لیزر شود روی هزینه آن تاثیر گذار است به طور مثال قیمت لیزر موهای زائد پا با زیر بغل متفاوت است.

مدل دستگاه لیزر از دیگر عوامل مهم در جهت تعیین قیمت لیزر موهای زائد میباشد که این هزینه در برای حفظ و نگهداری دستگاه از افراد درخواست میشود.

انتخاب کلینیک و اینکه چه پزشک متخصصی مانند دکتر مهرشاد رابط که قرار است این کار را انجام دهد نیز از دیگر عوامل میباشند.

عوارض لیزر موهای زائد

از جمله عوارض لیز کل بدن که بعد از درمان لیزر رفع موهای زائد بوجود آیند میتوان سرخی، پوست صورتی رنگ، تورم فولیکل‌ها، خارش و یا کمی ورم اطراف قسمت درمان را برشمارد.

 

این عوارض نهایت پس از دو الی سه روز بر طرف میشوند. جوش و بی‌رنگی پوست نیز از دیگر عوارض جانبی این روش درمانی میباشند.

 

در طول درمان لیزر موهای زائد نیز احتمال داشتن کمی درد نیز انتظار می‌رود. در اکثر  کلینیک ها کرم‌های بی‌حسی  نیز موجود هستند  که اغلب با هزینه‌های اضافی همراهند که بعضی از آنها روی باجه موجود هستند.

 

این کرم‌های بی‌حسی نباید حول قسمت‌های بزرگی از پوست لیزر شده مورد استفاده قرار بگیرند زیرا که برای بیمار خطرناک میباشند.

 

این کرمهای بی حسی باید ۳۰ دقیقه قبل از عمل مصرف شوند.

استفاده از کمپرس یخ‌ بعد از انجام لیزراز شدت عوارض جانبی میکاهد.برای جلوگیری ازعوارض جانبی ناخواسته مانند رنگدانه‌ی زیاد یا کم، سوختگی پوست تنظیمات لیزر از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

تاثیر رنگ پوست در لیزر موهای بدن

در لیزر موهای زائد رنگ پوست فرد متقاضی یکی از معیارهای مهم به شمار میرود

به این معنی که افرادی با پوست تیره که از سولاریوم استفاده میکنند و یا آفتاب میگیرند احتمال آسیب رسیدن به پوست و یا سوختگی برای آنها وجود دارد که این افراد قبل از انجام عمل لیزر باید حتما با پزشک متخصص پوست مشورت کنند.

چراکه لیزر موهای زائد باید حتما توسط افرادی با دانش و تخصص کافی انجام شود در غیر این صورت افرادی که دارای پوست تیره هستند ممکن است بعد از انجام لیز پوستشان دچار سوختگی و یا لک هایی پوستی شود.

سوالات رایج لیزر موهای زائد

 خیر  به هیچ عنوان لیزر قیمت بیکینی باعث ناباروری نمیشود و هیچ خطری ندارد

بهتر است در دوران باراری این کار انجام نشود

بله لیزر موهای زائد به دلیل نابود کردن فولیکول مو تاثیر خوبی در رفع  موهای زیرپوستی نیز دارد.

رسانه های ما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا