انواع روش های کاشت مو

امروزه ریزش مو که توسط بسیاری از افراد تجربه می شود بدون اینکه زن و مرد بگویند به اندازه کافی افراد را تحت تأثیر قرار می دهد تا به اعتماد به نفس آنها آسیب برساند و در زندگی اجتماعی آنها دچار مشکل شود. زیرا انواع روش های کاشت مو به طور مستقیم روی ظاهر عمومی افراد تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، افرادی که موهای خود را از دست داده اند پیرتر از دیگران به نظر می رسند و نمی توان گفت در زیبایی شناسی خوب به نظر می رسند. کاشت مو با هدف از بین بردن این مشکلات افراد ایجاد شده است و مدت زمان بسیار کوتاهی به دست آمده است و مسیری طولانی برای مردم به دست آمده است که موهای خود را دوباره بازیابی کنند.

در ادامه با انواع روش های کاشت مو بیشتر آشنا می شویم

روش FUE برداشت واحد های فولیکو مو ( Follicular unit extraction )

با استخراج واحد فولیکولار یا برداشت FUE ، واحدهای فولیکولی جداگانه حاوی 1 تا 4 مو تحت بی حسی موضعی برداشته می شوند مطلوب ترین روش کاشت مو روش FUE است. این روش روشی است که هیچ جای زخم باقی نمی گذارد زیرا نیازی به برش و بخیه تحت بی حسی موضعی ندارد و همچنین به بیمار اجازه می دهد تا در مدت کوتاهی پس از عمل به زندگی روزمره بازگردد. به دلیل مزایای آن ، پیوند مو FUE روش اصلی برای رفع بسیاری از نگرانی های بیماران با مشکل ریزش مو است.

روش FUT پیوند واحد های فولیکول مو ( Follicular unit transplant )

پیوند واحد فولیکولار (FUT) روش سنتی پیوند مو است که شامل استخراج یک نوار خطی از موهای مو از پشت یا طرف پوست سر است. سپس نوار برای جدا کردن پیوندهای جداگانه جدا می شود.در این روش به صورت نواری از پشت سر بیمار کل ریشه‌های مو یک جا کشت می‌شود و توسط تیم تکنسین آماده کاشت می‌شود سپس دو طرف ناحیه ( که اغلبا در پشت سر می باشد ) مجدد به هم به سادگی بخیه می شود

کاشت مو سلول های بنیادی

روش FIT تکنیک جداسازی فولیکول های مو (Follicular Isolation Technique)

تکنیک جداسازی فولیکولار (FIT) برای آن دسته افرادی که مایل به کوتاه کردن مو هستند ، یا برای کسانی که مایل به جایگزینی کمتر تهاجمی برای برداشت نوار FUT هستند ، ایده آل است. این فرآیند گروه های خاص فولیکول را در ناحیه اهدا کننده جدا می کند و آنها را با یک وسیله کوچک جراحی کوچک با دقت از بین می برد. پیوندهای واحد فولیکول در مناطق گیرنده برشهای ریز قرار می گیرند. بخش های اهدا کننده به خودی خود و بدون دوران نقاهت خاصی بهبود می یابند. پس از بهبودی ، پوست سر معمولاً هیچگونه نشانه ای از کاشت را نشان نمی دهد.

روش ترکیبی با روش‌های FUT و FIT

در این روش ، از روش های FUT و FIT به طور هم زمان استفاده می شود و 6000 پیوند (بیش از 15000 رشته مو) در پوست سر کاشته می شود. همچنین ، در این روش بعضی از افراد که طاسی گسترده دارند و می خواهند کاشت کامل را در یک جلسه انجام دهند ، از این روش استفاده می شود.

روش DHI کاشت مو میکروگرافت (Direct Hair Implantation)

روش DHI دارای دو مرحله محوری است – استخراج و کاشت. عنصر اصلی این روش منطقه “اهدا کننده” است. این قسمت در پشت و طرفین جمجمه قرار دارد. به طور خلاصه ، فولیکول های مو با دقت از این ناحیه خارج شده و با استفاده از یک دستگاه DHI بر روی ناحیه مبتلا به ریزش مو که در آن فولیکول به رشد و تولید مو ادامه می دهد ، مجددا کاشته می شود.

بهترین روش کاشت مو

روش رباتیک کاشت مو (Robotic hair restoration)

دستگاه های ترمیم مو روباتیک از دوربین ها و بازوهای رباتیک برای کمک به جراح در روش FUE استفاده می کنند. در سال 2009 ، NeoGraft اولین دستگاه جراحی روباتیک FDA بود که برای ترمیم مو تأیید شد. و همچنین سیستم ARTAS در سال 2011 برای استفاده در برداشت واحدهای فولیکولی از مردان با موهای قهوه ای و سیاه پوست مو FDA تصویب شد.

روش کاشت مو SCF به وسیله سلول های بنیادین (Stem Cells Follicular)

از انواع روش های کاشت مو میتوان به روش اعجاب انگیز کاشت به روش سلول های بنیادی SCF اشاره کرد در این روش با استفاده از سلول های بنیادین شخص که می خواهد کاشت انجام دهد رخ می دهد. در این روش که بسیار منحصر به فرد می باشد توسط خود پزشک متخصص درماتولوژی صورت می گیرد. و برای اولین بار در خاور میانه توسط دکتر مهرشاد رابط متخصص پوست و مو ( درماتولوژیست ) برای آن دسته از عزیزانی که نیاز به کاشت مو دارند انجام می گیرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *