آیا تزریق بوتاکس راه حل ایمنی برای جوانسازی پوست می باشد؟

خطرات بعد از تزریق بوتاکس، برخی علائم معمولی که بعد از تزریق بوتاکس ظاهر می شوند تورم ، قرمزی پوست ، التهاب ، احساس درد و ناراحتی در ناحیه تزریق شده ، احساس سنگینی پوست و … می باشد. در برخی پوست های حساس به دلیل فرو کردن سوزن تزریق باعث کبودی در ناحیه تزریق شده می شود. عوارض های گفته شده همیشگی نیستند و بعد از گذشت چند ساعت تا یک هفته بر طرف می شوند. توصیه می شود که برای بهبود بهتر و سریع تر درمان بوتاکس بعد از به اتمام رسیدن تزریق ، از کمپرس یخ استفاده کنید. هم چنین قبل از تزریق بوتاکس، از پماد بی حسی برای کاهش درد استفاده کنید.

حالت تهوع پس از تزریق بوتاکس

می توان گفت که سر درد و حالت تهوع  یکی از عوارض شایع در بوتاکس می باشد و در بیشتر مواقع این عارضه خفیف می باشد و این عارضه در افرادی که برای اولین بار بوتاکس تزریق می کنند، اتفاق می افتد و دوره این عارضه یا چند ساعت طول می کشد و یا چند روز و می توان گفت استرس و سر دردهای میگرنی در عوارض بوتاکس تاثیر دارند.

کبودی در محل تزریق بوتاکس

یکی از عوارض احتمالی که ممکن است بعد از تزریق بوتاکس پیش بیایید کبودی می باشد که به دلیل سوراخ شدن عروق خونی است، که به دلیل این است که محل عروق به خوبی شناسایی نشده است و آناتومی صورت و گردن به خوبی شناسایی نشده است و توصیه می شود، برای جلوگیری از این گونه عارضه به پزشک باتجربه و متخصص مراجعه کنید.

آیا پس از تزریق بوتاکس پوست دچار قرمزی می شود؟

یکی از عارضه های تزریق بوتاکس قرمزی و تورم می باشد که نوعی واکنش طبیعی بدن می باشد و به این دلیل که خفیف می باشد در ساعات اولیه از بین می رود و برطرف می شود. این عارضه به عوامل مختلفی هم چون ضخامت سوزت و میزان بوتاکس تزریقی  بستگی دارد.

میزان درد تزریق بوتاکس به چه اندازه می باشد؟

امکان دارد که بعد از تزریق افراد دردی را احساس کنند که از خطرات بعد از تزریق بوتاکس می باشد، که بیشتر از نیم تا یک ساعت طول نمی کشد و میزان درد به تحمل افراد بستگی دارد و برخی از افراد می توانند به راحتی درد را تحمل کنند و برخی از افراد نیاز است با تجویز پزشک قبل از تزریق از استامینوفن استفاده کنند و پزشک برایشان از بی حسی موضعی استفاده کند.

آیا تزریق بوتاکس راه حل ایمنی برای جوانسازی پوست می باشد؟

چرا تزریق بوتاکس در برخی از افراد باعث عفونت می شود؟

بوتاکس ها در دمای چهار درجه نگه داری می شوند و تا یک ماه هیچ گونه باکتری در آن رشد نمی کند. در کلینیک های درمانی بهداشتی که تزریق بوتاکس توسط پزشک متخصص انجام می شود هیچ گونه عفونتی گزارش نشده است. توصیه می شود قبل از این که تزریق بوتاکس را انجام بدهید، پوست خود را به خوبی استریل کنید تا احتمال عفونت وجود نداشته باشد.

نکات مراقبتی قبل از بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از راه های جوان سازی و زیبایی صورت است که در مقایسه با جراحی های زیبایی هزینه کمتری دارد، با رعایت نکات آن خطری در پی ندارد و به سرعت در مراکز زیبایی انجام می شود. مهم ترین نکته ای که برای تزریق بوتاکس وجود دارد این است که فرد بعد از تزریق بوتاکس همچنان چهره طبیعی خود را حفظ می کند و صورتی بی روح نخواهد داشت. اما قبل از انجام تزریق بوتاکس ، باید به نکات مهمی توجه که یکی از این نکات انتخاب بهترین پزشک زیبایی در حوزه ی تزریق بوتاکس می باشد.

اهمیت جلسه ی مشاوره ی قبل از تزریق بوتاکس در چیست؟

با مراجعه به پزشک ، صادقانه سوابق پزشکی خود را مطرح کنید. زمانی که شما می خواهید برای اولین بار تزریق بوتاکس را انجام دهید ، سوالاتی در مورد سوابق پزشکی مطرح می شود که بایستی صادقانه به آن ها پاسخ دهید. به خاطر این که برخی از افرادی که دارای بیماری خاصی هستند و دارو خاصی مصرف می کنند نباید بوتاکس انجام دهند. قبل از بوتاکس داروهایی که مصرف کردید را به پزشک خود اطلاع دهید. چرا که مصرف برخی از داروها مانند آسپرین ، پروفن ، برخی داروهای گیاهی ، داروهای مرتبط با قلب ،آنتی بیوتیک ها ، داروهای مربوط به اعصاب و آلزایمر بایستی قبل از انجام تزریق بوتاکس قطع شود.به دلیل این که مصرف این گونه داروها باعث رقیق شدن خون می شود و خونریزی و عوارض حاصل از بوتاکس را تشدید می کند که در نتیجه باید حداقل ۴ روز قبل از انجام بوتاکس مصرف آنها قطع شود.

استفاده از کدام برند با خطرات بعد از تزریق بوتاکس کمتری همراه است؟

برند دیسپورت DYSPORT: این برند جزء یکی از محبوب ترین و پر طرفدارترین برند های بوتاکس می باشد و در انگلستان شرکت گالدرما ساخته شده است و با استفاده از این بوتاکس می توان که خطوط بین ابروها را تحت تاثیر قرار داد و می توان برای از بین بردن خطوطی که بر اثر مسائل ژنتیک به وجود آمده استفاده کرد.

برند بوتاکس BOTOX : این برند نام یکی از شرکت هایی می باشد که سم بوتولونیم را برای عمل زیبایی تولید کرده است و جزء یکی از اولین شرکت هایی می باشد که این مایع را تولید کرده است و با استفاده از توکسین های موجود در این مایع می توان که چین و چروک های به وجود آمده خفیف صورت را از بین برد.

برند مسپورت: این محصول کاملا ایرانی می باشد و دارای تاییدیه سازمان سلامت و دارو می باشد و با برند های خارجی رقابت می کند و نسبت به برندهای خارجی قیمت کمتری دارد. با استفاده از این برند می توان خطوط صورت را به طور موقت از بین برد و عوارض کم تری را به همراه دارد. ماندگاری این برند حدودا 6 ماه می باشد و برای این که نتیجه و تاثیر آن را مشاهده کنید حدودا ده روز طول می کشد.

برند XEOMIN  : این برند یکی از انواع بوتاکس می باشد و توسط شرکت آلمانی ساخته شده است ، که آلمان قطب تولید دارو در اروپا می باشد هم چنین این برند تاییدیه سازمان غذا و دارو را دارد و طرفداران خودش را دارد. با استفاده از این نوع بوتاکس می توان که خط اخم متوسط تا شدید را از بین برد. زئومین مانند انواع بوتاکس یک سم بوتولینوم نوع A می باشد  و قابلیت تزریق دارد و ماندگاری این بوتاکس بین سه تا چهار ماه می باشد.

برند آزالو: این برند را به صورت موضعی تزریق می کنند و در ماهیچه ها باقی می ماند و توسط شرکت گالدرما ساخته شده است. این برند عوارض کمتری را به همراه دارد و تقریبا تا چهار ماه ماندگاری دارد. از این برند در سال 2009 به جای بوتاکس در انگلیس معرفی شده است.

برخی از عوارض های جانبی و خطرات احتمالی بعد از تزریق بوتاکس 

ممکن است بعد از انجام بوتاکس عوارض جانبی برای فرد رخ دهد، اما بیش تر آن قابل برگشت است. بهترین دکتر بوتاکس شما را از عوارض جانبی تزریق بوتاکس، آگاه می کند. شما باید در صورت انجام مشاوره، نگرانی های اولیه خود را که ممکن است نسبت به پزشکتان داشته باشید را، با او در میان بگذارید.

 • خشکی چشم
 • مختصات بینایی
 • بثورات پوستی
 • خشکی دهان
 • سردرد
 • کمی احساس تهوع
 • کبودی یا تورم در محل تزریق
 • خستگی، درد در بازو و پاها
 • واکنش های خارش یا آلرژیک
 • تعریق بیش از حد جبرانی در جای
 • آتروفی عضلانی
 • افتادگی موقت ابرو یا پلک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *