آیا ماندگاری تزریق ژل در نقاط مختلف بدن متفاوت می باشد؟

تزریق ژل یکی از محبوب‌ ترین روش‌های حجم دهی و رفع نمودن چین و چروک‌ های پوست است. که طرفداران زیادی دارد. یکی از مواردی که ذهن متقاضیان استفاده از این روش جوانسازی را درگیر نموده است، میزان ماندگاری تزریق ژل است. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده که ماندگاری تزریق ژل در نقاط مختلف بدن متفاوت است یا خیر؟ این تکنیک زیبایی پوست از ماندگاری خوبی برخوردار است. اما میزان آن به موارد مختلفی مانند نقطه مورد نظر برای تزریق، نوع ژل، مراقبت‌ های بعدی و … بستگی دارد.

اگر شما هم قصد دارید برای حجم دادن به بخش‌ هایی از بدن و یا محو کردن چین و چروک‌ های صورت خود از تزریق ژل استفاده کنید، پیشنهاد می‌ کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در این مطلب به بررسی تفاوت ماندگاری ژل در نقاط مختلف بدن می‌ پردازیم. هایفوتراپی صورت نیز از دیگر روش های زیباسازی صورت است که بسیاری افراد برای از بین بردن عوارض پیری از ااین روش برای جوانسازی خود استفاده می نمایند.

تزریق ژل، یکی از راه های جوانسازی پوست

تزریق ژل جزو روش‌ های غیر تهاجمی و بسیار کم خطر جهت اصلاح انحنای سطحی صورت یا برطرف نمودن مشکلات پوستی دیگر جاهای بدن است. ماندگاری تزریق ژل در نقاط مختلف بدن علاوه بر ویژگی‌ های نقطه مورد نظر با توجه به دلایل دیگری نیز مشخص می‌ گردد. به طور کلی تزریق ژل به قسمت‌ هایی از بدن که فعالیت بیشتری دارند؛ ماندگاری کمتری نسبت به نقاط کم فعالیت دارد. زیرا فعالیت باعث تجزیه سریعتر ژل می‌ گردد. معمولا بازه زمانی ۶ الی ۱۸ ماه را برای ماندگاری تزریق ژل در نظر می‌ گیرند. یکی دیگر از کاربرد های تزریق ژل را می توان تزریق ژل برای زاویه سازی فک را نام برد.

ماندگاری تزریق چربی در نقاط مختلف بدن

تزریق ژل کاربردهای فراوانی دارد. و می‌ توان از آن برای موارد مختلفی مانند برطرف کردن چین و چروک‌ های صورت، اصلاح فرم انحنای چهره، حجیم کردن سینه و باسن، جوانسازی پوست و … استفاده نمود. مقدار ژل مورد نیاز برای تزریق به هر نقطه بدن متفاوت است و میزان ماندگاری آن به عوامل مختلفی بستگی دارد.

یکی از مسائل مهم برای متقاضیان این عمل زیبایی و جوانسازی، میزان ماندگاری تزریق چربی است. یکی از موارد تاثیرگذار در ماندگاری این تکنیک ناحیه مورد نظر برای تزریق است. نقاط مختلف بدن از جنبه‌ های گوناگون دارای تفاوت‌ هایی با یکدیگر هستند. برخی از آنها بیشتر مورد استفاده قرار می‌ گیرند و فعالیت بیشتری دارند. و برخی ممکن است از فعالیت و صرف انرژی کمتری برخوردار باشند. در ادامه ماندگاری تزریق ژل در نقاط مختلف بدن را بررسی می‌ کنیم. همچنین در رابطه با تزریق ژل به لب باید به این نکته نیز اشاره نماییم که برای از بین بردن ورم ناشی از تزریق ژل به لب مراقبت های خاصی باید انجام بشود.

۱. ماندگاری تزریق ژل به لب

یکی از کاربردهای رایج تزریق ژل، حجیم نمودن لب‌ ها است. افراد زیادی که لب‌ های نازک داشته یا دارای عدم تقارن در این ناحیه هستند، برای جوانسازی و افزایش زیبایی و جذابیت چهره خود به حجیم سازی لب‌ ها از طریق تزریق ژل روی می‌ آورند. ژل‌ ها انواع مختلفی دارند که در تزریق به لب معمولا از ژل حاوی اسید هیالورونیک استفاده می‌ گردد.

تکنیک‌ های مختلفی برای تزریق ژل به لب وجود دارد. که با توجه به نوع لب‌ های شما و نتیجه مورد انتظارتان پس از مشورت با پزشک متخصص می‌ توانید یکی از آنها را انتخاب نمایید. ژل لب روسی، عروسکی و قلوه‌ ای بیشترین متقاضیان را دارند. ماندگاری تزریق ژل های مختلف به لب و میزان حجیم ماندن آن در حدود ۶ ماه است. از آنجایی که لب‌ ها فعالیت بالایی دارند، ژل زودتر تجزیه شده و بعد از ۶ ماه نیاز به تکرار تزریق احساس می‌ شود.

ماندگاری تزریق ژل

۲. ماندگاری تزریق ژل به گونه

افرادی که دارای برجستگی یا فرورفتگی گونه هستند، می‌ توانند از تزریق ژل برای افزایش حجم صورت و برطرف نمودن خطوط و چین و چروک‌ ها استفاده کنند. این نوع تزریق امروزه در بین بانوان بسیار متقاضی دارد و میزان ماندگاری آن بین ۶ الی ۱۲ ماه است. از آنجایی که فعالیت گونه‌ ها در مقابل لب‌ ها کمتر است، تجزیه ژل‌ ها دیرتر صورت می‌ گیرد.

۳. ماندگاری تزریق ژل به سینه

یکی از روش‌ های فرم دهی به سینه‌ ها و صاف شدن پوست این ناحیه و گردن، تزریق ژل است. این نقطه از بدن فعالیت کمتری دارد. و فشار زیادی به آن وارد نمی‌ شود. از این رو اثر بخشی تزریق بیشتر است و ماندگاری آن تا ۱۸ ماه نیز ممکن است.

۴. ماندگاری تزریق ژل به پیشانی

یکی دیگر از نقاط بدن که می‌ توان با تزریق ژل به رفع چین و چروک‌ ها و جوانسازی آن کمک نمود، پیشانی است. ماهیچه‌ های صورت و مخصوصا پیشانی نقش مهمی در نشان دادن احساسات افراد با تغییر حالت ایفا می‌ کنند. از این رو بیشتر در معرض چین و چروک افتادن هستند. تزریق ژل می‌ تواند پوست پیشانی را صاف نموده و خطوط را محو کند.

ماندگاری ژل تزریق شده به پیشانی بستگی به میزان فعالیت این ناحیه دارد. اگر افراد کمتر اخم نموده یا از ماهیچه‌ های پیشانی برای نشان دادن حالت‌ های احساسی خود استفاده کنند، قطعا دوام ژل تزریق شده بیشتر خواهد بود. و ممکن است ۱۲ الی ۱۸ ماه اثراتش باقی بماند.

۵. ماندگاری تزریق ژل به باسن

یکی از روش‌ های لیفت باسن و حجم دهی به آن تزریق ژل است. خانم‌ های بسیاری متقاضی استفاده از این تکنیک برای داشتن باسنی خوش فرم هستند. ماندگاری تزریق ژل به باسن به موارد مختلفی مانند میزان فعالیت‌ های ورزشی و حرکتی این ناحیه و همچنین مقدار ژل تزریق شده دارد. معمولا بازه زمانی ۶ الی ۱۲ ماه را برای ماندگاری ژل تزریق شده به باسن در نظر می‌ گیرند.

۶. ماندگاری تزریق ژل به دست

با گذشت زمان و افزایش سن پوست نقاط مختلف دست دارای چین و چروک و افتادگی می‌ شود. تزریق ژل می‌ تواند یکی از روش‌ های موثر برای رفع شل شدگی پوست باشد که حالت سفت و ارتجاعی آن را باز می‌ گرداند. ماندگاری ژل به دست نیز به میزان فعالیت فرد بستگی دارد. اگر دست‌ ها حرکت زیادی داشته باشند و فعالیت‌ های سنگین با آنها صورت بگیرد، ممکن است ژل ها زودتر تجزیه شده و دوام کمتری داشته باشند. البته که نتایج نهایی تزریق ژل با گذشت چند روز از تزریق در افراد قابل مشاهده است. تزریق ژل به چانه نیز از دیگر راه های زیبا سازی صورت با استفاده از ژل می باشد.

تزریق ژل در کلینیک زیبایی دکتر رابط

در حال حاضر تزریق ژل برای ترمیم خنده کاربرد های بسیاری دارد. با اینکه ماندگاری ژل در نقاط مختلف بدن متفاوت است؛ اما باز هم این روش یکی از موثرترین و بهترین روش‌ های جوانسازی پوست محسوب می‌ شود. اگر قصد دارید تزریق ژل به صورت، باسن، دست ها یا دیگر نقاط بدن خود انجام دهید، می‌ توانید به کلینیک زیبایی دکتر رابط مراجعه نمایید. در این مرکز تخصصی پوست، مو و زیبایی انواع خدمات جوانسازی با تجهیزات پیشرفته و بالاترین کیفیت توسط پزشک متخصص و کادر درمان مجرب به شما زیباجویان ارائه می‌ شود.

چرا میزان ماندگاری ژل در نقاط مختلف بدن متفاوت است؟

نتیجه ی تزریق ژل در نقاط مختلف بدن دائمی نیست. در هر قسمت بدن بسته به بافت آن عضو و … میزان ماندگاری تزریق ژل متفاوت می باشد. که مدت زمان آن نیز تنها چند ماه است.

هزینه ی تزریق ژل چه مقدار می باشد؟

هزینه ی تزریق ژل در نقاط مختلف بدن متناسب با ناحیه ای که ژل در آن تزریق می شود و میزان ژل تزریق شده، متفاوت می باشد. همچنین در کلینیک های مختلف میزان هزینه ی این اقدام زیبایی متفاوت است.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۸ رای

نظرات

Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *